Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2010., 07:59   #1
Povišen fibrinogen i kontracepcija

Unaprijed se ispričavam ako već postoji ova tema pa ju premjestite na odgovarajuću.

Pijem kontracepcijske pilule već gotovo godinu dana, diane 35, prije svega zbog policističnih jajnika, a dobro mi dođe i zbog kontracepcije...

Vadila sam krv i povišen mi je fibrinogen. Gornja granica je 4, a ja imam 5,4. Ginekologica mi je rekla da ako želim nastaviti piti pilule, mogu, ali na svoju odgovornost jer kao taj fibrinogen može, a i ne mora pod utjecajem nekih drugih stvari napraviti ugrušak negdje u tijelu. Što da radim? Ako ih ne budem pila ciklusi će mi biti svakih otprilike 45-60 dana...Ipak, taj fibrinogen je povišen i u trudnoći pa rijetko kojoj trudnici se napravi ugušak. Da li da nastavim piti pilule? Sada sam u sedmodnevnoj pauzi jer trebam dobiti pa imam vremena malo razmisliti i odlučiti,a vi mi pomozite sa svojim savjetima i iskustvima... Hvala...
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 08:55   #2
Hm, inače savjetujem NE KONTRACEPCIJSKE TABLETE.
Ali, sa PCOS, ako želiš bebu, jedan je od načina da se reguliraju ciklusi i dobije ovulacija. Znači neizbježno, ali u slučaju planiranja bebe trebao bi ti to voditi stručnjak.
Ako trenutno ne planiraš trudnoću, radije se koristi drukčijom kontracepcijom jer ti ionako nije potrebna ovulacija.
Evo pogledaj što tvoje stanje radi u trudnoći, a hormonalna kontracepcija to potencira, pa da si znaš za kasnije planirat.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=342104
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 09:15   #3
A ja i inače imam lošu cirkulaciju, noge skroz hladne...

Za sada sam se dogovorila s ginekologicom da ću ih nastaviti piti još mjesec dana i da ću ponoviti nalaze pa da vidimo da li se što promijenilo...

Stvarno nisam pametna po pitanju toga. Mislila sam da će sve biti u redu, stvarno mi odgovaraju pilule i dobro se osjećam. Čak mi je doktorica preporučila da uz njih pijem i andol jer on razrjeđuje krv.
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 09:27   #4
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Evo pogledaj što tvoje stanje radi u trudnoći, a hormonalna kontracepcija to potencira, pa da si znaš za kasnije planirat.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=342104
Da, zaboravih te pitati zašto misliš da bi to moje sanje radilo u trudnoći.

Fibrinogen mi je povišen vjerojatno zbog pilula i kada bi ih prestala piti pretpostavljam da bi se s vremenom vratio na normalu i možda ne bi bio povišen.

Mada sam pročitala da je on povišen i pri upalnim procesima u tijelu, a ja već 2 do 3 mjeseca vučem neku upalu baš s ginekološke strane...

Ne znam... ne znam što bih rekla...
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 09:41   #5
ja sam imala povišen fibrinogen, sve skupa, prije operacije. fibrinogen zna skočiti jako zbog stresa, to se meni dogodilo. mrzim ovo savjetovati, ali da se probaš rješiti nekog stresa ako ga imaš i da tu i tamo popiješ normabel? (mrzim, mrzim normabele)
meni je pomoglo, nakon op i trombociti i sve se dovelo u red. prestala sam živčanit.

to što su ti noge hladne ne znači tako pun jer je to inače tako kod žena.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 09:46   #6
Hvala ti na ovom savjetu, nekako si me utješila...ne znam je li stres, imam za 10-ak dana svadbu, ali ne mogu reći sa sam pod stresom zbog toga ili ga samo dobro prikrivam...

I što kažete da li da pijem još mjesec dana pilule pa da ponovim nalaze?
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 11:19   #7
Evo citiram sa foruma zdravlje.hr.

Quote:
Savjetujem konzultirati internistu hematologa koji treba razjasniti zašto povišeni nivo fibrinogena. Naime, takvo povišenje može postojati u stanjima povećane sklonosti zgrušavanju krvi, a tu bi kontraceptivne tablete mogle biti nepoželjne odnosno one bi to stanje mogle pogoršati. Dakle bez mišljenja hematologa i dalje obrade ne bih preporučio uzimanje ne samo Yasmina nego bilo kojih kontraceptivnih tableta.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 11:27   #8
Da, to sam pročitala baš tamo...

A da li bi mi moglo naštetiti ako ih pijem još mjesec dana tj. još jednu karticu pa da ponovim nalaze?
elly_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 12:07   #9
sam fibrinogen ne znači ništa.. on je samo faktor u nizu koagulacije (on može biti i sam od sebe poviušen a može ukazivati na neku upalu i neki poremećaj)..
on se nikada ne gleda sam... uz njega idu D dimeri, protein C, protein S

odi hematologu neka ti napravi potrebne pretrage (on će znati koje) pa tek tada ćeš znati pravo stanje i sa tim otići k ginekologu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2022., 20:11   #10
Tko daje uputnicu za koagulogram, LOM ili ginekolog? Hvala
little15 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.