Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2013., 17:22   #201
Quote:
Any2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav...imam 22 godine i do sad mjesečnica mi je bila sasvim uredna svakih 29-30 dana...ali ovaj mjesec mjesečnicu sam trebala dobit 5.10. no ja sam dobila 2. Mjesečnica mi je trajala 6 dana sasvim normalno ko i svaki mjesec i nakon toga još uvijek imam neki smeđi iscjedak koji traje već 5 dana...smršavila sam 4 kile i stalno osjećam lagane bolove u trbuhu, imam slabiji apetit i stalno se osjećam umorno i iscrpljeno...inače u vezi sam već 4 godine i ja i dečko ne koristimo nikakvu zaštitu već duže vremena...pa me zanima dali mi netko može pomoć...dali sam trudna ili je nešto drugo u pitanju...kod ginekologa sam zadnji put bila pred 5 godina...bila bi zahvalan da mi odgovorite...
taj smedi iscjedak ti je u sredini ciklusa,znaci da je to ovulacijsko krvarenje.nista za brinut se,napravi test na trudnocu za svaki slucaj pa si na miru
marinchy03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 14:00   #202
Registrirala sam se samo da bi mogla postaviti pitanje jer sal luda vise i ne znam kome da se obratim.Ovaj mjesec sam dobila 7.4. M i trajala mi je do 14.4. kao i uvijek..onda je prestalo i nakon 2 dana mi se pojavio smeđi iscjedak koji je varirao od tamno tamno smedega do svijetlo smedega..to je mozda par kApi dnevno,samo malo uprlja dnevni ulozak.imam bolove u lijevom jajniku (povremeno). bila sam kod ginekologice u pon, uzela mi je papu i napravila gin. pregled jer mi je taman taj dan taj medi iscjedak nestao i bio blago zuckasti tj normalni.nije mi radila utz iako sam ju trazila da ga napra i jer sam ga radila pred 3 mj i bio je uredan.palpacijom nije primjetila nista.e sad,bila je jako gruba prilikom uzimanja pape i po prvi put me boljelo,dali krvarenje moze od toga? Napominjem da sam i prosli mjesec za vrijeme plodnih dana imala smedi iscjedak ali je trajao 4-5 dana,a sada 10. do pred prosli mjesec nisam nikad imala te iscjedke sredinom mj. Dg prijasnje su policistican jajnik l (kojeg sad i osjecam povremeno), ali vodene ciste nikad vece od 3x3 koje su uvijek same pucela prilikom m i hpv poz bez cinova u zadnjih pol godine koji su se povukli sami.gin mi je dala kontracepcijske da pocnem od slj m., ali kako je krenulo mozda je i ne bude bilo.dali bi mogla poceti s tim kontrac. sada za vrijeme tog smeđeg iscjetka?odnose imam,ali trudnocu iskljucujem. i moram napomenuti da imam i glavobolje zadnja 2 mj i smrsavila sam 3 kile,pere me i nervoza neka. ispricavam se na dugom postu,nadam se da ce mi neka dobra dusa odgovoriti jer me nervoza unistava dodatno..
zorka3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 14:11   #203
a koliko god imate? ja bih Vam savjetovala da odete ako nista privatno da napravite taj utz da se vidi stanje jajnika i maternice jer bez toga se ne moze naci pravovaljani uzrok..moze biti svasta od poremećenih hormoni,endometrioza,polipi,promjene na cervixu..zaista svasta,a opet ne mora biti nista...
marinchy03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 14:48   #204
23..narucila sam se u poliklinici..tek slj sri..do tada nista..promjene na grlicu nisu,pred 3 mj je nalaz pape bio uredan.ne moze se valjda pogorsat toliko u 3 mj????i inace sam znala imati poremecene cikluse.prije bi znala krvariti cijeli mjesec pa sljedeci nista.ali to je bilo oko 18. godine poslije nije.a dali bi mogla pocet kontr. uzimati sada??da pocnem od danas. molim vas za odgovoror jako sam zabrinuta
zorka3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 12:24   #205
Poštovane, molim pomoć...naime, 24.3. dobila sam mjesečnicu koja mi je kasnila kakvi 10-tak dana i nije bila obilna ko inače. Točno na dan 24.04. vrijeme kad sam trebala dobiti sljedeću ( dobijem svakih 30 dana) pojavio mi se smeđi, čak crni iscjedak koji je trajao 4 dana. Znači koliko bi trajala i prava mjesečnica. Nakon toga su mi se tek javili simptomi koji se javljaju pred mengu kao što su bolovi u jajnicima, trbuhu, križima, grudima, težina ili pritisak na spolovilo, glavobolje... tako traju već par dana. Kako prakticiram spolni odnos sa prekinutim snošajem već oko 4 godine i za sad se pokazao sigurnim, ipak sam odlučila napraviti test na trudnoću i ispostavio se negativan. Zanima me da li je koja od vas imala takav slučaj i što bi moglo biti!? Hvala
miskacrna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 09:57   #206
Ja sam imala smeđi iscjedak i bila sam trudna.U svakom slučaju, najbolje je otići ginekologu.
rukica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 18:28   #207
Ja sam prošli tjedan bila kod ginića upravo zbog tog smeđeg iscjetka koje mi se pojavljuje cca tjedan prije menge. Otkriven mi je polip na maternici...
lilika30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 01:26   #208
Postovane,u dilemi sam,vec dva dana imam taj neki smedji iscjedak,imala sam ga i prije par dana. Zadnju mjesecnicu sam imala 7.7. i bila sam spolno aktivna 3 dana nakon prestanka ciklusa.Dan nakon odnosa sam primijetila taj isjedak prvi put. Zadnja dva dana osjetim bolove u predijelu lijevog jajnika ali traju kratko i nisu jaki kao oni pred ciklus, i grceve materice... Ako je neko bio u ovoj situaciji,bila bih jako zahvalna da podijeli svoje iskustvo sa mnom.
samyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 22:36   #209
Exclamation smeđa krv??

MOLIM VAS POMOZITE;LUDIM!

Zadnjih par dana na gaćicama primjećujem smeđu krv...trebala bih dobiti menstruaciju, koja mi nije baš pretežno redovita.ništa me ne boli, ništa me ne peče i nije oblilno previše. jako je smeđe,onako tamno , boje čokolade..zna li netko o cemu se radi???
tea225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2013., 15:11   #210
Dakle, sa 17 godina sam počela piti Diane, prvenstveno zbog kontracepcije. PIla sam ih 2 godine i tada sam počela osjećati napuhanost i mučninu te mi se pojavio smeđi iscjedak. Od tada sam prestala sa uzimanjem ikakvih tableta. Prošlo je 2,5 godine prije posjeta ginekoloskom endokrinologu i taj iscjedak je još uvijek postojao. Dakle, dobijem menstruaciju, ona završi i taj iscjedak traje do slijedeće menstruacije. Ponekad je slabiji a nekad jači. Jednostavno ne mogu imati ni normalni spolni odnos ni vrijeme koje bi mi to omogućilo. Moja ginekologica je govorila da su mi Diane poremetile hormone i stalno mi je govorila da će to proći. Međutim, nakon tih 2,5 godine posjetila sam ginekološkog endokrinologa, nalazi su mi svi u redu i od prošle godine sam isprobala Lyndinette, Cilest i Belara tablete. Svake sam pila po 3 mjeseca i nijedne nisu odgovarale, tj. smeđi iscjedak i dalje postoji, međutim, sada se ponekad pojavljuje 7 dana nakon prestanka menstruacije i traje skroz do početka nove. Kod zadnje kontole, endokrinologica je rekla da pijem Belara kontracepcijske tablete i tijekom 11. tablete da uzimam estrofen. Definitivno neznam više šta da radim i mislim, a jedino što bih htjela da budem više "normalna" Da li postoji izuzetak sa jednakim problemima kao i ja?
zeko88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 21:44   #211
Danas, na sredini ciklusa, primijetila sam smeđi iscjedak i mislila sam da je ovulacijsko krvarenje. Sve bi bilo ok da to nisu ugrušci, takve ugruške imam kad mi je menga pri kraju. Jel to može biti da se to nije očistilo (menga završila na Novu Godinu) ili nešto drugo? Trebam li se brinuti?
__________________
"Može se bez Boga ići u pustinju, ali se bez njega ne može vratiti."
Kleopatrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 13:37   #212
a sto je sa roskastim? i vise lici na iscjedak a ne na krvarenje? (plodni dani su mi)
zvijezdica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 23:47   #213
Trebam savjet. Rodila sam prije godinu dana carskim rezom. Prva menstruacija nakon poroda je bila 9.4.2014. i trajala je 7 dana, koliko mi menstruacije inace traju. Imam neredovit ciklus od 35-45 dana. Ginekolog mi je jos prije trudnoce rekao da imam policisticne jajnike. Trudnoca je prosla u najboljem redu. E, sad je problem sto sam danas dobila tamno smedji iscjedak. U pocetku sam mislila da je menstruacija jer me je jucer trbuh jako bolio, ali onda sam skuzila da na ulosku nema nista, a kad sam se obrisala na papiru je bio taj smedji iscjedak koji mi je djelovao nekako sluzavo (prozirno) i bili su komadici. Nisam previse obraala paznju, ali kad sam maloprije otisla na wc na ulosku opet nije bilo nista a kod brisanja je i dalje bilo sluzavo i tamno smedje i sad sam se prestrasila jako. Trbuh me boli kao kad imam mengu i jucer me tako bolio, samo jace. Bol nije nepodnosljiva, vise je neugodna i tupa. Prije 10 dana me isto cijeli dan bolio donji dio trbuha, tako tupo i dosta jako. Ima li tko ideju sta bi to moglo biti? Kod ginekologa moram jako dugo cekat na termin, a trenutno sam bas prestrasena. Samo da napomenem da jos uvijek dojim.
malamaca-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 14:24   #214
evo da i ja prenesem svoje iskustvo....prosle god sam bila na klasicnoj konizaciji zbog CINIII i od onda su mi se ciklusi poremetili i ponekad sredinom ciklusa, kada dode do ovulacije takoder malo krvarim, tj pojavi se smeda krv ili roskasti iscjedak.....receno mi je na hitnoj da je to ovulacijsko krvarenje i jucer sam bila na UZV štitnjace, vadila hormone i vrlo vjerojatno je to od same štitnjace....tako da nije na odmet da se naprave pretrage hormona i obavezno kompletan ginekoloski pregled...
__________________
25.10.2010. rodio se najljepsi drecavac!!!! MOJ ZIVOT!!!
gabica0111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:19   #215
Molim vas savijet , dr mi je na godišnjem. Imala sam spontani prije skoro dva mjeseca te je iza kiretaža prva mestruacija došla točno nakon 32 dana i bila ja sasvim normala kao i moje mensturacije prije trudnoće (obilna, bolna u trajanju od 6 dana)...dva dana po zavrsetku menge osjetila sam laganu bol u trbuhu i nešto svježe krvi te zatim smeđi iscjedak koji je trajao dva dana...nakon toga čini mi da je nastupio period plodnih dana i ovulacije jer sam imala dosta čiste prozirne sluzi no eto 16 dan ciklusa opet je počeo lagani roskasti do smeđi iscjedak koji primjetim samo kada se obrisem poslije mokrenja...on traje već dva dana i danas je nešto intezivniji poput svježe krvi i tamnije crvene do smeđe sluzi...da li da odem negdje drugdje na pregled ili da čekam da mi se gin. vrati sa godišnjeg. Napominjem da sam bila na redovnoj kontroli nakon kiretaže te je tada sve bilo u redu...jedino mi je nađena vodena cista na jajniku.
Inače konzumiram čaj od vrkute i tablete vitex angus castus već mjesec dana.
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 00:27   #216
Zene, trebam pomoc Pijem kontracepciju vec vise od godinu i pol i sada mi se dogodilo da sam morala odgoditi menstruaciju. Sada sam na pola druge kartice i pojavio se obilan iscjedak sa ugruscima i svjezom krvi na papiru. To sad traje vec 4 dana uz jake bolove u trbuhu i osjetljivost grudi. Eh sad... znam da se ponekad dogada da se pojavi iscjedak prilikom odgadanja, ali bas toliko i uz sve popratne pojave iako ih i dalje pijem...?
pufniccca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 08:44   #217
Pozdrav djevojke i žene
Znači ovako, zadnju mengu sam imala od 28. - 23.10. i prije jedno 4-5 dana sam primijetila onako jako smeđi iscjedak, dan poslije ga je bilo, ali manje i bio je puno svjetliji i evo sad zadnja 2, 3 dana mi curi svjetla krv. Ne konstantno, točno osjetim kad se "izlije". Nije mi prije tako bilo, ne znam šta bi moglo bit?? Sutra ću zvat gin.
__________________
Per aspera ad astra
Emaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 08:46   #218
LiW, jesi isključila mogućnost trudnoće, ja sam smeđe iscjetke imala kad sam bila trudna
jana_1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 16:09   #219
Quote:
jana_1979 kaže: Pogledaj post
LiW, jesi isključila mogućnost trudnoće, ja sam smeđe iscjetke imala kad sam bila trudna
Nisam skužila jel mene pitaš ili nekog drugog Ako pitaš mene, nisam isključila s tim da mi je to nekako najmanje vjerojatno... Ne koristimo zaštitu, ali ne obavlja to u mene, moguće je, ali mislim da nije to. I da se nadovežem još na svoju objavu, jutros sam tu pisala kada mi je "lila" svjetla krv, tako je cijeli dan, u malim količinama, ali dovoljno iritantno, a sada mi se ta krv "pretvorila" u svjetlo smeđi iscjedak.. Jako rijetko, kao voda, znači "ne klasični" iscjedak ili ne znam ni sama kako bi to više nazvala.. Zovem si gin. cijeli dan, ali mi se ne javlja krava
__________________
Per aspera ad astra
Emaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 17:01   #220
Svi govorite da je to ovulacijsko krvarenje ali meni je to čudno, ja sam dobila menst. 04.02., pa sad "krvarim" na 22. i 23. dan ciklusa, sigurno sad nemam ovulaciju, ona je vec prošla, jer su meni ciklusi od 27-30 dana.
A ovaj smeđi iscjedak nisam imala prije... sad prvi put
I ne, nisam ni trudna...
catandmouse is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.