Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika > Sam svoj elektroničar

Sam svoj elektroničar Hobby i profesionalna elektronika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2007., 23:17   #1
Udar groma - ne radi TV!

Evo danas ujutro je bilo jako zagrmilo i prvo kaj sam primjetio je bilo to da mi se kučište kompa upalilo i kasnije skužio da mi je mrežna kartica otišla...

A upravo malo prije skužio da ni televizor ne radi...a i garancija mu istekla...

Zna možda tko kaj je otišlo...ništa nije crno na tv-u. ne smrdi ništa..ko da nije ništa bilo...možda i nije crko zbog groma...ali neznam zbog ćega bi bilo drugo

Kolko bi došao popravak i kaj je negdje otišlo?
Goran2@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 15:11   #2
Pogledao osigurać ali on je dobar...nije pocrnio i još ima onu žicu u sredini..znači on je dobar...pa kaj bi drugo moglo otići.... jednostavno kada ga ukljućim u struju ništa se ne pali...
Goran2@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 16:35   #3
Ako je tv bio priključen na vanjsku antenu obično ode svašta pa se popravak često ne isplati, u suprotnom samo mrežni dio.
Nenoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 23:23   #4
Quote:
Nenoj kaže: Pogledaj post
Ako je tv bio priključen na vanjsku antenu obično ode svašta pa se popravak često ne isplati, u suprotnom samo mrežni dio.
Da...prištekan je na vanjsku antenu...no nebi rekao da je grom za to kriv...možda je sam od sebe stao...

Ništa...odvest ću ga do frenda pa će on malo preispitati elemente...
Goran2@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 23:29   #5
Kao što sam i rekao ticalo se napajanja....izgorjela su 2 tranzistora u napajanju...problem riješen....

Goran2@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 08:25   #6
Da podignem temu.
Jučer grmilo u mom kraju, pa je nakon jednog poštenog udara groma negdje u blizini nestalo struje.
TV (Samsung CRT) i digitalni receiver su u vrijeme udara gruma radili.
Nakon dolaska struje upalio sam receiver i TV ali na TVu nema slike/programa.
U biti, na TVu vidim izbornik od recievera dakle receiver radi. (Isprobao sam ga na drugom TVu i radi OK).
Na TVu vidim izbornike od TVa ali ne vidim signal programa koji dolazi SCARTom sa receivera.
Zna netko u čemu je problem i koliki bi mogao biti kvar, prije nego ga odnesem serviseru...
mbubnjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:51.