Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2008., 11:16   #201
Bok, svima!
Dugo se nismo čuli.
Evo par slika od mojih kćeri koje su sad 3 i 5 godina:
starija tješi mlađu:

sanjkanje:

kupanje i pjena:


Neki dan čekamo mlađa i ja u autu mamu koja je otišla po stariju kćer u vrtić
I kažem ja mlađoj da moram piškiti, a ona će meni:
"'oćeš u travu?"
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 11:36   #202
Smile

Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
I još mi žena kaže da ništa ne radim i samo visim na kompu,a on mi jedina utjeha ostao,sad mi hoće i to oduzeti,istina imam i auto,ali hoće žena i u autoškolu
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ja perem suđe,mijenjam pelene,usisavam itd.
nema to sve veze

NA KRAJU NAM IPAK OSTAJU DJECA
EMISTIL is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 15:15   #203
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
... stojim uz ljuljačku dok joj ne dojadi (a to zna potrajati), i to po svakom vremenu.
Quote:
okicizepa kaže: Pogledaj post
Moj šef ima 4 djece, veli da se nije naspavao od 1997
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
I voli tipkovnicu računala. Imitira tatu. Ako kad vidite žbrljotine u mojim postovima - to je njezinih ruku djelo.
Quote:
Rebecca Guay kaže: Pogledaj post
da i ona hoće sa mnom "pa-pa". ma htio sam je pojest
Quote:
Simba-OS kaže: Pogledaj post
Mala je već otvorila hladnjak, izvadila pile i kaže - "tata, papati!". Trenutno kopa mami po ormaru. Traži šminku, šminkerica jedna.
Quote:
krix kaže: Pogledaj post
ručak (ako neće šta je mama skuhala, tata pravi kajganu ),
Preslatko
Poslal sam dragom link da vas čita. Sav je u strahu od pojma roditeljstva. Plaši ga sve i jeza ga hvata. Ne znam zašto , možda misli da neće biti dovoljno dobar, ne zna kako će se nositi sa svime... al kad vidi vas, valjda će se ohrabriti
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 16:00   #204
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Preslatko
Poslal sam dragom link da vas čita. Sav je u strahu od pojma roditeljstva. Plaši ga sve i jeza ga hvata. Ne znam zašto , možda misli da neće biti dovoljno dobar, ne zna kako će se nositi sa svime... al kad vidi vas, valjda će se ohrabriti
Sve nas je hvatala jeza ili da bolje kažem bilo nas je strah. Šta, kako gdje? To ti je isto kao i sa brakom. Nešto novo, nešto što ne znaš što očekivati, kako se "postaviti". Dok ste bili dečko i cura j jedno, brak je nešto sasvim drugo.
Tako je i sa dijetetom. Tisuću pitanja na koje ne znaš odgovor. Što više čitaš veču si pomutnju radiš u glavi. No sve to dođe spontano. Brzo se nauči. Sjećam se prvih kupanja doma. Imali smo sreću da je batrljak ( pupak ) otpao još u bolnici . Kako ga primiti, kako ga okrenuti, pazi glavica ne smije u vodu. Sav si drven u strahu da se nešto ne dogodi. E, da da li je voda prevruća, prehladna, pa probaj laktom 25 puta prije nego doneseš dijete, je li kupaona prehladna... Malo , po malo navikavaš se, opuštaš, počinješ uživati s dijetetom. Što i dijete osjeća. Svaku tvoju nervozu, strah, radost. Nešto neopisivo. Kasnije se počneš i igrati u kadici, pričati s njim, bolje reči gugutati. Polako se navikavaš na dijete i dijete na tebe. Jedno predivno iskustvo
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 16:31   #205
zatupili smo ih majcinskim instinktima, a iskreno vjerujem da se to zove roditeljski instinkt, mozda tatama treba malo vise vremena, obzirom i na onaj period trudnoce koji su mame imale nasamo s bebom.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 16:33   #206
Pozdrav svima!!!

Kako se i meni dogodila najveća sreća u životu odlučio sam se javit s nekim opažanjima i pitanjima....
Dva i pol mjeseca sam novopečeni otac i samo mogu potvrditi sve što ste već napisali... koja je to količina radosti i sreće, koliko zadovoljstva to stvorenje unese u život.
Zanimalo bi me... Mala je počela hvatat rukicama, pogotovo predmete koji šuškaju i žarkih su boja, no uglavnom lijevom rukom. Da li bi trebalo forsirat desnu stranu ili će to doć' samo od sebe?
I počela je ponavljat zvukove (LA, BU, BA, AJ.....), no neće uvijek . S kojim zvukovima je najbolje probat započet verbalnu komunikaciju?

par slika....



alfa mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 16:43   #207
Quote:
alfa mužjak kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!!!

Kako se i meni dogodila najveća sreća u životu odlučio sam se javit s nekim opažanjima i pitanjima....
Dva i pol mjeseca sam novopečeni otac i samo mogu potvrditi sve što ste već napisali... koja je to količina radosti i sreće, koliko zadovoljstva to stvorenje unese u život.
Zanimalo bi me... Mala je počela hvatat rukicama, pogotovo predmete koji šuškaju i žarkih su boja, no uglavnom lijevom rukom. Da li bi trebalo forsirat desnu stranu ili će to doć' samo od sebe?
I počela je ponavljat zvukove (LA, BU, BA, AJ.....), no neće uvijek . S kojim zvukovima je najbolje probat započet verbalnu komunikaciju?
predivni andjelak mali

sto se tice tvog pitanja, ja ne bih uopce forsirala desnu ruku, prvo zato jer je normalno da pocne s jednom stranom, ne mora ukazivati da ce biti ljevak, mada ne znam zasto te to muci.

jedina indikacija za forsiranje bi mi bila procjena pedijatra da je djetetu potrebna pojacana vjezba desne rucice, sto nadam se nije kod vas slucaj
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 16:44   #208
ništa se ne treba forsirati,iako je ljevoruka to je sasvim normalno.
kak mi je preslatka čim sam slikice ugledala pomislih kako jako liči na moju dok je bila tako mala.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 16:53   #209
Ma ne muči mene to hoće li bit ljevak ili ne. Štoviše, možda bih i volio....
Nego me interesiralo, pošto je trenutno lijeva strana dominantna da li treba forsirat desnu stranu.
Pedijatar se nije očitovao po tom pitanju tj. nije primjetio ništa neobično.
alfa mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 17:10   #210
Quote:
alfa mužjak kaže: Pogledaj post
Ma ne muči mene to hoće li bit ljevak ili ne. Štoviše, možda bih i volio....
Nego me interesiralo, pošto je trenutno lijeva strana dominantna da li treba forsirat desnu stranu.
Pedijatar se nije očitovao po tom pitanju tj. nije primjetio ništa neobično.
preselila bih dio tvog pitanja u novu temu, ima cura koje imaju iskustva s bebama s kojima je bilo potrebno vjezbati?

u svakom slucaju, ako cete biti mirniji, mozete zatraziti drugo misljenje.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 20:18   #211
Quote:
alfa mužjak kaže: Pogledaj post
Pedijatar se nije očitovao po tom pitanju tj. nije primjetio ništa neobično.
Ako on nije ništa primjetio čemu zabrinutost? Sve će doći smo po sebi. Mala je baš slatkica
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 07:46   #212
Quote:
alfa mužjak kaže: Pogledaj post
Ma ne muči mene to hoće li bit ljevak ili ne. Štoviše, možda bih i volio....
je, super je ako je ljevak! ne brini za vezbe, ako ti pedijatar nije nista rekao.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 14:21   #213
Sudeći po drugoj crti na testu u zadnja tri dana, izgleda da ću vam se i ja pridružiti. Službeno će to biti tek za tjedan dana, al moram priznati da me još nije strefilo kako spada - da ću postati tata. A kad me strefi - mislim da ću se prvo pošteno napit - a ne sjećam se kad sam to zadnji put napravio (možda zato što sam bio pijan ) u svakom slučaju sam
florence is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 01:20   #214
Quote:
florence kaže: Pogledaj post
Sudeći po drugoj crti na testu u zadnja tri dana, izgleda da ću vam se i ja pridružiti. Službeno će to biti tek za tjedan dana, al moram priznati da me još nije strefilo kako spada - da ću postati tata. A kad me strefi - mislim da ću se prvo pošteno napit - a ne sjećam se kad sam to zadnji put napravio (možda zato što sam bio pijan ) u svakom slučaju sam

bas volim da imate svoj topic gdje se mozete raspekmeziti i biti

cestitam

nemojte kaj zamerit
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 16:33   #215
Quote:
florence kaže: Pogledaj post
Sudeći po drugoj crti na testu u zadnja tri dana, izgleda da ću vam se i ja pridružiti. Službeno će to biti tek za tjedan dana, al moram priznati da me još nije strefilo kako spada - da ću postati tata. A kad me strefi - mislim da ću se prvo pošteno napit - a ne sjećam se kad sam to zadnji put napravio (možda zato što sam bio pijan ) u svakom slučaju sam
Pravo će te strefit kad dragu posjedneš u auto i krenete u bolnicu na porod.
Tad 'curiš' na sve rupe osim ušiju.
No onda nakon kaj nazoveš rodilište i pitaš kak je prošlo.....a sestra ti kaže težinu i duljinu........... tad...... uf....... vidit ćeš....
alfa mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 17:15   #216
Quote:
alfa mužjak kaže: Pogledaj post
No onda nakon kaj nazoveš rodilište i pitaš kak je prošlo.....a sestra ti kaže težinu i duljinu........... tad...... uf....... vidit ćeš....
Kad si već spomenuo, tko je od vas, tata, prisustvovao porodu? I kakvo vam je to iskustvo bilo?
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 20:47   #217
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Kad si već spomenuo, tko je od vas, tata, prisustvovao porodu? I kakvo vam je to iskustvo bilo?
Bio je carski. Tak da ne znam...
alfa mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 21:11   #218
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Kad si već spomenuo, tko je od vas, tata, prisustvovao porodu? I kakvo vam je to iskustvo bilo?
Pozdrav vikica i pozdrav kolegama taticama, posebno Simbi - autoru ove odlične teme,

otvorio sam prije 4 mj temu "tata na porodu - obavezno" koja je bila neloše posjećena i napisao san u natuknicama svoj doživljaj sa poroda.

To je nešto neopisivo, presavršeno a u drugu ruku, moram priznati - stresno i neizvjesno. Ali nije mi žao, ako Bog da opet ću ići - vidio sam svoju malu curicu kako dolazi na svijet i zabilježio sve digitalnom kamerom, držao svoju suprugu za ruku i bodrio je, ..nisam paničario, bio sam toliko skuliran do kraja da su babice mislile da sam prolupao

...evo i sad sam jako uzbuđen dok ovo pišem...

Danas kada ljudi čuju da sam bio na porodu uz suprugu - reagiraju koda sam bio na Mjesecu ... e zato sam ponosan i preporučujem svima to neopisivo iskustvo


TATA na PORODU - O B A V E Z N O !


ubacila sam link, da vas i tamo cujemo...jel se bojite? padate li u nesvijest? putnica

Zadnje uređivanje putnica : 05.03.2008. at 00:12.
anthrax is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 15:46   #219
To sam baš mislio pitati.
Anthrax - u kojoj je to bilo bolnici, jer mislim da se ne može u svakoj bolnici prisustvovati porodu. Ja bih prisustvovao - mislim da je to stvarno rijedak trenutak u životu čovjeka, a i jedan od trenutaka u kojima bih htio svakako biti uz suprugu, da joj makar prisustvom malo pomognem.
florence is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 10:28   #220
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Kad si već spomenuo, tko je od vas, tata, prisustvovao porodu? I kakvo vam je to iskustvo bilo?
Bio u 2 od 3 poroda (prvi put je trebalo malo liječničke asistencije, inače bih bio).

Nezamjenjivo! Nema riječi kojima može opisati kad vidiš svoje dijete onako, malo ljubičasto sluzavo - najljepše na svijetu!

A kod trećeg dijeteta sam imao čast i prerezati pupčanu vrpcu
Dado_Dixie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.