Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2015., 11:37   #181
Quote:
br-oz kaže: Pogledaj post
Možda da preko specijaliste zatražimo Versatis? Danas bolovi dosta jaki!
Infektolog, neurolog...

Ima smisla
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 23:43   #182
Bolovi i dalje, peče i probada, posebno noću, jedva izdržava, ne spava, kljuka se tabletama, slabo pomažu.
br-oz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 00:11   #183
Versatis?
Lumidol (tramadol) kapi?

body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 19:45   #184
Prošla tri tjedna od dijagnoze, kao da malo lakše podnosi još uvijek prisutne bolove. Uzima svašta od tableta, čak i brufen granule.
br-oz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 19:47   #185
Čekaj, vi u tri tjedna! niste uspjeli doći do normalnog liječnika, koji bi joj dao medikamente koji bi pomogli kod ovakvog tipa bolova, nego sirota žena s herpes zosterom pije brufene?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 00:15   #186
Quote:
br-oz kaže: Pogledaj post
Prošla tri tjedna od dijagnoze, kao da malo lakše podnosi još uvijek prisutne bolove. Uzima svašta od tableta, čak i brufen granule.
Što to točno znači "svašta od tableta"?

P.S. Bedasto mi je više pisati Versatis.
Ako nije metastaza karcinoma, onda je zoster i to boli ko rana Isusova
Brufen granule su u navedenoj indikaciji poput kamilice koja radi čur na želucu+dvanaesniku
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 03:51   #187
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Čekaj, vi u tri tjedna! niste uspjeli doći do normalnog liječnika, koji bi joj dao medikamente koji bi pomogli kod ovakvog tipa bolova, nego sirota žena s herpes zosterom pije brufene?
Ide obiteljskoj liječnici, ovoj opće prakse, kumi, moli, ali ova ne da Versatis. Pa se bolovi malo smanje i tako to ostane !

Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Što to točno znači "svašta od tableta"?

P.S. Bedasto mi je više pisati Versatis.
Ako nije metastaza karcinoma, onda je zoster i to boli ko rana Isusova
Brufen granule su u navedenoj indikaciji poput kamilice koja radi čur na želucu+dvanaesniku
Troši ovo sve što sam napisao u ranijim postovima. Lumidol, Lupocet, sad i Brufen, pa onaj Herplex, valjda još i Novocef, Bkompex ... to je to čini mise. Da rekla ova kuja da više nek ne maže s onim puderom. Da zoster je, šta bi drugo?
br-oz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 11:50   #188
Evo poslije 40 dana stanje se bitno popravilo. Još se vidi osip i kraste, bol skoro zanemariva. Već je pomalo počela "briši noge", "daj ovo", "nemoj ono", vraća se u staru formu. Pomalo su mi nedostajali ti prigovori.
Ako smo ovim "direktnim prijenosom" tijeka bolesti kome pomogli, utješili ga, učinili smo dobro djelo. Pozdrav i sve najbolje ! I da, cijepite djecu protiv ospica !
br-oz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 17:42   #189
I ja sam uhvatio ovog gada ima jedno 5 dana. Osip je izasao na desnoj strani rebara porpilicno je bolan. Za terpaiju sam dobio 5x2 herplex tablete te kremu herplex uz to sam si kupio jos vitamin B. Za bolove sam dobio tramadox koji je poprilicno uspjesan u uklanjanju boli. Evo vec nakon 5 dana osip se poceo smanjivati ali bol je i dalje prisutna.
joebanana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 17:07   #190
Pozdrav svima...I mene je napao zoster za Uskrs....I to na licu najviše i kod lijevog oka..srecom nije ušlo u oko..Evo nakon 14 dana kraste se lagano povlače..zanima me oni koji su imali zoster koliko ih je dugo držalo i jesu onak bili slabiji opčenito tijelo i imuno sustav...i neki osjecaj blage mučnine?
Svenko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 20:41   #191
Quote:
Svenko23 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima...I mene je napao zoster za Uskrs....I to na licu najviše i kod lijevog oka..srecom nije ušlo u oko..Evo nakon 14 dana kraste se lagano povlače..zanima me oni koji su imali zoster koliko ih je dugo držalo i jesu onak bili slabiji opčenito tijelo i imuno sustav...i neki osjecaj blage mučnine?
meni je herpes došao dok sam imala bronhitis, tako da mi je imunitet ionako bio slab.
a nekih mjesec dana mi je trebalo da se sve odljušti i ostali su mi blagi ožiljci od toga
white moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 22:17   #192
Pozdrav,
u petak su mi na donjem dijelu leđa, iznad gaća izbili sitni prištići,mjehurići, mislio sam da me nešto nažuljalo. Danas bio kod doktorice i kaže herpes, dala mi kremu i tablete herplex...malo me svrbi, ne boli, al mi nije jasno otkud sad to.Imam okruglo 40g, nikad nisam imao nikakav herpes, dobrog sam stanja i u dobroj formi...prije tjedan dana sam bio u Istanbulu pet dana i mislim si da nisam tamo nešto pokupio.
Sad me zanima jel smijem trčati, vježbati dok traje ovo stanje? Doktorica rekla da pazim prilikom pranja da ne smočim to mjesto. Šta se još preporučuje za rješavanje ovoga? Da li sad imam taj virus za vjeke vjekova il on nestaje kad se zaliječi?
eto, unaprijed hvala na svim informacijama
moreno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 08:17   #193
bolovi kod h.zostera

Da li se ti bolovi kako vrijeme prolazi trebaju smanjivati ili ovisno o danu- malo bolje, malo gore? Meni se čini da koža sve više peče
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 10:51   #194
Dijagnosticiran mi je herpes zoster, a imam malu djecu koja jos nisu preboljela vodene kozice. Jesam li zarazna za njih? Koliko dugo: dok se plikovi ne pocnu ljustiti ili...? I na koji nacin se prenosi: kontaktom s mojom zarazenom kozom ili i nekako drugacije? Hvala!
Selandrian is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 11:46   #195
Quote:
Selandrian kaže: Pogledaj post
Dijagnosticiran mi je herpes zoster, a imam malu djecu koja jos nisu preboljela vodene kozice. Jesam li zarazna za njih? Koliko dugo: dok se plikovi ne pocnu ljustiti ili...? I na koji nacin se prenosi: kontaktom s mojom zarazenom kozom ili i nekako drugacije? Hvala!
Bok! Meni je doktor alergolog, pulmolog rekao da je to različit virus i da ne može izazvati kozice
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 14:28   #196
Quote:
vanili kaže: Pogledaj post
Bok! Meni je doktor alergolog, pulmolog rekao da je to različit virus i da ne može izazvati kozice
Krivo Vam je rekao. Vjerojatno bi trebao ponoviti infektologiju.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 15:43   #197
Pozdrav svima... Evo moga iskustva... Počelo je prošli tjedan, bolovima u leđima koji su se manifestirali poput bubrežnih kolika. Bolovi su me uglavnom tri-četiri dana budili u rane jutarnje sate i bili prilično intenzivni da sam bez razmišljanja odmah popila Lupocet 1000, premda zazirem od mendikamenata. Obzirom da mi je kralježnica dva puta operirana zbog discus hernije, "optužila" sam taj problem. Međutim... Paralelno s tim bolovima, počela je parestezija locirana od sredine kralježnice preko desne slabine pa skroz do sredine trbuha. Cijelo to područje mi je doslovno odrvenilo. Konzultirajući se sa svojim doktorom, pretpostavili smo da je krivac moja trenutna protruzija disca Th11-Th12, no nismo imali pravo. U utorak naime, na najizraženijem dijelu parestezije, izbio je crveni plik površine 6 X 3 cm preplavljen tvrdim prištevima. Bolovi u leđima perzistiraju, uglavnom ujutro rano. Popijem svaki dan ujutro i uvečer Lupocet 1000 i bol mine. Plikovima je danas 4. dan, postali su veći, vodenastiji, a na dva mjesta sam ih noćas slučajno u snu zaderala pa su se pojavile krastice. Od danas, crvenilo se kao nešto ublažilo. Ne pijem nikakve druge medikamente, jer sam imunokompromitirana višestrukim operacijama u životu (zbog drugih razloga) pa se ne želim dodatno opterećivati farmacijom, jer ionako herpes zosteru nema lijeka. Plik nekoliko puta dnevno očistim običnim medicinskim alkoholom i to je sve. Pomalo me svrbucka, ali ništa što se ne bi dalo podnijeti. Nemam temperaturu, stolica, mokrenje, apetit b.o. Funkcioniram sasvim normalno, jedino sam u par navrata osjetila laganu mučninu. Ukratko, puštam organizam da se sam bori s beštijom i za sada uspijevam bez ikakvih lijekova. Eto... Svima vama koji ste ovaj virus iskusili u puno gorem obliku, želim brz oporavak, naravno bez posljedica.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 15:30   #198
Herpes zoster

Mama mi je oboljela od herpes zostera.

Mi smo kao djeca imali vodene kozice. Znači li to da smo imuni na eventualnu infekcije s njene strane dok je akutno oboljela od HZ? Odnosno, da HZ možemo dobiti samo kao rezultat nekad preboljenih vodenih kozica u slučaju pada imuniteta, a ne zarazom od nje?
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 18:38   #199
Ljudi, koliko vam je trebalo otprilike da otpadnu krastice i prestane bol i peckanje? Već sam pomalo luda Ovo traje oko 2 tjedna otprilike... Hvala!
Precious Soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 21:00   #200
Quote:
Precious Soul kaže: Pogledaj post
Ljudi, koliko vam je trebalo otprilike da otpadnu krastice i prestane bol i peckanje? Već sam pomalo luda Ovo traje oko 2 tjedna otprilike... Hvala!
Ja sam bila "krastava" nekih cca dva mjeseca ako se dobro sjećam... Uglavnom, ožiljci su mi ostali... Zapravo, ja to što mi je ostalo, ne bih nazvala ožiljcima, nego bijelim flekama.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.