Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2024., 23:20   #1
Ispunjeni svakodnevni život u Hrvatskoj

Probao sam da pronadjem na ovom forumu ovu temu, ali nisam uspeo. Zato je započinjem sada ovde.

Moja priča (ukratko):
Ja već neko duže vreme živim u Nemačkoj. Ovde sam se uglavnom snašao. Koliko toliko govorim jezik, i bez prekida od kada sam ovde imam posao.
Ali koliko god da je to OK, meni se ipak više svidja da probam da život nastavim na mestu koje je sličnije mom mentalitetu i navikama.
Već nekoliko puta sam bio u Rijeci i Puli i moram da kažem da mi mentalitet lokalaca potpuno odgovara. Zato sam mislio da probam da se preselim u Hrvatsku (negde u blizini mora).

Tema koja me u stvari interesuje:
Gde u Hrvatskoj stvarno vredi živeti?
Ovo nije nimalo naivno pitanje. I naravno da je odgovor za svakoga različit. Zato me ne interesuje toliko šta drugi ljudi predlažu, nego zašto to predlažu.
Koliko ja vidim jedini grad u Hrvatskoj koji nudi kompletnu ponudu, koja je ljudima potrebna, je Zagreb. Ali interesuje me da li ima nekih priobalnih gradova, koji imaju dobru ponudu za celogodišnji život.
Ne svidja mi se ideja da je grad živ samo u letnjim mesecima, za vreme turisticke sezone. Više želim da čujem primere gradova koji su živi u toku cele godine.
I molim vas, navodite imena dešavanja ili stvari koja se u tim gradovima dogadjaju.
Milan-G is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2024., 23:46   #2
koje je tvoje pravno pitanje?
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2024., 00:05   #3
Tema se više odnosi na život u Hrvatskoj, i kupovinu nekretnine na optimalnoj lokaciji. Zato sam ovo započeo na ovoj stranici. Ali ako postoji adekvatnije mesto na forumu za ovu temu, recite mi, i ja ću temu premestiti tamo.
Milan-G is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2024., 08:00   #4
Quote:
Milan-G kaže: Pogledaj post

Tema koja me u stvari interesuje:
Gde u Hrvatskoj stvarno vredi živeti?
Ovo nije nimalo naivno pitanje. I naravno da je odgovor za svakoga različit. Zato me ne interesuje toliko šta drugi ljudi predlažu, nego zašto to predlažu.
Koliko ja vidim jedini grad u Hrvatskoj koji nudi kompletnu ponudu, koja je ljudima potrebna, je Zagreb. Ali interesuje me da li ima nekih priobalnih gradova, koji imaju dobru ponudu za celogodišnji život.
Ne svidja mi se ideja da je grad živ samo u letnjim mesecima, za vreme turisticke sezone. Više želim da čujem primere gradova koji su živi u toku cele godine.
I molim vas, navodite imena dešavanja ili stvari koja se u tim gradovima dogadjaju.
Ovdje se uglavnom dijele pravni savjeti i raspravlja o pravu.

Imaš temu 'Stanovanje', čini mi se da bi ovo tvoje bila tema koja bi tamo najbolje sjela.
thortwins is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2024., 21:12   #5
Započeo sam ovu temu na "Stanovanje" delu foruma.
Kako da je obrišem odavde?
Jel postoji neki moderator koji može to da uradi?
Milan-G is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:57.