Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2015., 12:20   #1401
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Jer, znaju svi u selu, znaju veterinari kojima ta kuja ide na preglede i tak. Budući da bi inspekciji u teoriji bilo dovoljno otvoriti Njuškalo i pobrati hrpu para kaznama, a to ne rade, kao reagirali bi na jednu prijavu u jednom selu di svako dvorište ima takav okot? Je.
Nulla poena sine lege. Ili: nema zakonske osnove za prijavu zato što kuja nije čistokrvna. Za čistokrvnu kuju veterinar bi bio dužan prijaviti više od jednog legla godišnje ili "ilegalno" leglo. Hoće li to učiniti, druga je stvar.

Znam za slučaj žene koja nije pazila na kuju pa joj je ostala skotna "iz ljubavi". Vlasnica je pokušala veta nagovoriti da kuji napravi abortus i da se svi prave kao da ništa nije bilo kako ne bi izgubila uzgojnu. Vet je prijavio.

Da, slažem se da bi vet trebao smatrati i da su dva legla godišnje iscrpljujuća za kuju pa na to upozoriti vlasnika, ali vlasniku nažalost nitko nema zakonske osnove zabraniti da to i dalje radi, nema ga osnove kazniti za zlostavljanje jer je skotnost prirodno stanje.

Isto vrijedi i za oglase na Njuškalu: nitko od onih tko ondje prodaje štence ne radi ništa protuzakonito. Na Njuškalu se naplaćuju tri kategorije oglasa: Nekretnine, Usluge i Turističke usluge, sve ono na što se plaća porez. Prodaja pasa ne pripada u to.

Dakle, nije da ne postoji mehanizam, nego nema zakonske osnove.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 12:23   #1402
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Dakle, nije da ne postoji mehanizam, nego nema zakonske osnove.
Slijedi pitanje: zašto je onda štanc loš ako nije zabranjen (ne od mog sineka, nego općenito)? Odnosno, čak niti zakon ne predviđa kazne niti ništa, dakle mora da je to onda ok...
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 12:26   #1403
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Meni fakat pariš izuzetno načitan lik; vrlo jednostavan i stabilan i vjerujem da budete napravili najbolje ne sveopće zadovoljstvo ( zaručnice, psa i tebe na kraju krajeva )
Ma ja se šalim većinom vremena na forumu, i pitam sve što me zanima. Svako toliko naje***, ali naviknut već (hvala svim ženama u PMSu zbog koje je muški rod nagrabusio ).

Evo, mene osobno živcira "pas za uzgoj" i "pas sa manom", jer u mojoj glavi svi psi su predivni , ali totalno razumijem to. Jako cijenim sve ljude koji se bave uzgojem, jer to je 24/7 posao, kao da imaš čopor djece, a vjerujem da ponos kada se proglase alpha i omega na izložbama je neopisiv :klap:


Svako toliko izgubim par sati čitajući ovu sekciju, a vjerujem da ću joj se ubrzo i pridružiti sve češće i češće...već par godina želim psa, ali zbog fakulteta+života nisam htio uzeti psa dok mu ne mogu priuštiti život kakav zaslužuje
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 12:35   #1404
znaš da je i meni tako bilo na početku. kad bi netko rekao: joj kako ružan dogo argentino...ja onak kako ti pas može biti ružan isuse ne, sram te bilo, crkni prokletinjo snobovska!
a sada... drugačije na to gledaš. Naravno da su meni moji štenci i moji psi najdivniji i da ih najviše volim (kad i jesu ) ali kada se baviš time, treba biti realan.
Iako neki ne žele biti i onda kenjaju o vrhunskom leglu, vrhunskim štencima bla bla...šta je vrhunsko leglo i vrhunsko štene? da, roditelji mu mogu biti šampioni bla bla.
A meni više od šampiona na papiru znače štenci koje je taj pas dao u uzgoju. Džaba mu sto šampionata kada je nikakav parnjak. i toga ima. Šampionat je samo dodatan plus
a razumijem ja ljude koji nisu u tom svijetu...zašto bi njih to zanimalo jel.

Znam gro primjera koji su popasli na "vrhunsko leglo". a štene daleko od toga a masno ga platili...

Ma joj zeznut je taj uzgajivački svijet, kao što sam rekla.
Ja sam za sankcije, dapače. Možda bi onda ta prevarantska gamad odustala..

ali onda se raspitaš, napisala sam što bi trebao znati o roditeljima i štenetu.
gle i to je neki početak da ideš u dobrom smjeru.
Ovima bez papira možeš vjerovati samo na riječ...sve je na tebi.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 14:19   #1405
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Slijedi pitanje: zašto je onda štanc loš ako nije zabranjen (ne od mog sineka, nego općenito)? Odnosno, čak niti zakon ne predviđa kazne niti ništa, dakle mora da je to onda ok...
Ajmemajko! Mnogo toga nije zabranjeno pa je loše. Ne bi li bilo bolje pitati zašto nije zabranjen ako je loš? No, činjenica je da, ako nešto smatramo protuzakonitim, to treba prijaviti. Bez prijave ništa. A onda se vidi jesmo li ili nismo bili u pravu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 15:16   #1406
... i meni je to sve jasno. Ne pitam za sebe, nego mi se odgovor Mnogo toga nije zabranjeno pa je loše. ne čini kao zadovoljavajuć za većinu koja u kupovini preko Njuškala ne vidi ništa loše. Kad sam se i uživo susrela s ljudima koji su kupili psa od štancera, jednostavno sam ostala bez adekvatnih odgovora koji bi ih zadovoljili da im dokažem zašto je to loše. A bila sam smirena, nije da sam bila kao ovdje. Uvijek ide ona: ako je stvarno tako loše, zašto toga ima na svakom kutku? Zašto ih ima u oglasniku? No - nešto se kreće jer bi držanje na lancu trebalo postati kažnjivo pa se možda krene i u ovom smjeru.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 17:15   #1407
zakonski je zabranjeno i kažnjivo samo ono što može smetati funkcioniranju države ili većini građana. štanc je nešto što je u našem narodu općeprihvaćeno pa je dozvoljen. nije općeprihvaćeno namlatiti psa da mu polomiš kosti pa je to zabranjeno. dok javnost nije senzibilizirana, prvenstveno načinom života kojim žive psi koji kote kako se vlasniku sprdne, a i prevelikim brojem neželjenih neizložbenih pasa (u tipu i mješanaca), nema smisla donositi zakon.

Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
znaš da je i meni tako bilo na početku. kad bi netko rekao: joj kako ružan dogo argentino...ja onak kako ti pas može biti ružan isuse ne, sram te bilo, crkni prokletinjo snobovska!
čuj, pas ne može biti ružan. taj konkretni možda nije lijep dogo argentino/labrador/pudla, ali je lijep pas.

zato je možda dobro ne previše gledati slike vrhunskih rasnih pasa ako ne misliš ući u svijet izložbi i uzgoja da ti vlastiti pas ne postane nedovoljno lijep. gledajući slike timbinih pasa i meni ovi naši frendovi imaju malo previše estetskih nedostataka. a super su psi.

zapravo, i dobro je to kad ljudi postanu izbirljivi, manja je šansa da kupe od štancera.


quote:
A meni više od šampiona na papiru znače štenci koje je taj pas dao u uzgoju.

to je to! strašno je teško da parnjaka izabere vlasnik kuje, a nikako da to shvate oni koji nude skok svojeg psa bez papira za kunu, samo da isprazni jaja. kuje mogu kotiti četiri puta u životu i vlasnici su jako izbirljivi, mužjaci mogu puno češće i mladom psu, pa i šampionu, rijetki daju priliku. zato se kod legla sa rodovnicom skoro redovito na strani mužjaka nalazi pas sa više titula nego na strani kuje.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 21:18   #1408
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
quote:
A meni više od šampiona na papiru znače štenci koje je taj pas dao u uzgoju.

to je to! strašno je teško da parnjaka izabere vlasnik kuje, a nikako da to shvate oni koji nude skok svojeg psa bez papira za kunu, samo da isprazni jaja. kuje mogu kotiti četiri puta u životu i vlasnici su jako izbirljivi, mužjaci mogu puno češće i mladom psu, pa i šampionu, rijetki daju priliku. zato se kod legla sa rodovnicom skoro redovito na strani mužjaka nalazi pas sa više titula nego na strani kuje.
Ovo je skroz tocno.
Moja je iz ponovljenog parenja, a prvi put su stenci dali izvrsne rezultate i u radu, lovu, i na izlozbama i nekako si sigurniji kad uzimas psa iz iste kombinacije i znas kakve su stence dali neko kad nemas pojma kaj bi moglo bit.
To sto su roditelji vrhunski ne znaci da ce i stenci bit, nazalost.
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 15:13   #1409
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Slijedi pitanje: zašto je onda štanc loš ako nije zabranjen (ne od mog sineka, nego općenito)? Odnosno, čak niti zakon ne predviđa kazne niti ništa, dakle mora da je to onda ok...
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
... i meni je to sve jasno. Ne pitam za sebe, nego mi se odgovor Mnogo toga nije zabranjeno pa je loše. ne čini kao zadovoljavajuć za većinu koja u kupovini preko Njuškala ne vidi ništa loše. Kad sam se i uživo susrela s ljudima koji su kupili psa od štancera, jednostavno sam ostala bez adekvatnih odgovora koji bi ih zadovoljili da im dokažem zašto je to loše. A bila sam smirena, nije da sam bila kao ovdje. Uvijek ide ona: ako je stvarno tako loše, zašto toga ima na svakom kutku? Zašto ih ima u oglasniku? No - nešto se kreće jer bi držanje na lancu trebalo postati kažnjivo pa se možda krene i u ovom smjeru.

Puno toga ima na svakom kutku a loše je
zašto ima na svakom kutku
zato jer postoje ljudi koji prek štanca žele zaraditi novčiće, zato jer postoji masa neodgovornih vlasnika koji se ne sekiraju kaj im se kuje nekontrolirano pare - kako naiđe koji seoski lola jer - sterilizacija je loša za kuje, jer je skupa , jer je normalno da neželjeno leglo bude podavljeno i slično itd, itd...

zašto je štanc loš
pa vidi
do prije 5 godina nisam imala o ničemu
nisam imala želju za ljubimcem, naročito u stanu
živjela u uvjerenju kak , eto zgb ima Duomvec, sklonište za životinje gdje brinu adekvatno o ničijima pa to samo "proširila" na cijelu Hrvatsku

a onda sam opala na Plavu šapu

štanc je loš
jer netko iskorištava kuju i pari je kod svakog tjeranja
jer je pitanje s kim ju pari i kakvi će biti štenci i kasnije psi
jer takvi uglavnom ne brinu o štencima, mnogi ih uvale sa dva mjeseca, netretirane pa i bolesne pa štenci i uginu kod novog vlasnika nakon tri dana, recimo
pa masa slučajeva o kojima smo ovdje čitali da ih ne nabrajamo

štanc je loš jer je to veliki doprinos količini ničijih i napuštenih životinja a koje na dnevnoj bazi usmrćuju u tzv skloništima

ne želim ulaziti u raspravu čistokrvni i nečistokrvni, rodovnice i mješanci (meni je svaki pas lijepi, pa i oni koji mi se možda ne sviđaju - sve to nestane kada im pogledam u okice) - no ovog momenta bih dala sterilizirati i kastrirati sve pse u Hrvatskoj, osim onih koji imaju rodovnik (nekoga ipak moram ostaviti)
u međuvremenu bih svima kaj oglašavaju štence na Njuškalu i sličnim (osim ovih kaj su nađeni) a za prodaju uredno unaprijed naplatila "porez" po svakom štencu kojeg oglašavaju, jedno parsto kuna pa buju ovi iz kućnog slučajnog legla možda ipak odustali
itd, itd....
ima još, ne stignem sada
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 16:51   #1410
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
- no ovog momenta bih dala sterilizirati i kastrirati sve pse u Hrvatskoj, osim onih koji imaju rodovnik (nekoga ipak moram ostaviti)
u međuvremenu bih svima kaj oglašavaju štence na Njuškalu i sličnim (osim ovih kaj su nađeni) a za prodaju uredno unaprijed naplatila "porez" po svakom štencu kojeg oglašavaju, jedno parsto kuna pa buju ovi iz kućnog slučajnog legla možda ipak odustali
itd, itd....
ima još, ne stignem sada
tako je!

još bih dodala da nije dovoljna rodovnica, ima da imaju i uzgojnu ako su stariji od godinu i po. ako je do tada nisu dobili, ili nešto s psom nije idealno (taman mana bila nije u standardu) ili vlasnici nisu ozbiljni uzgajivači.

kad se šuškalo o porezu na kućne ljubimce razmišljala sam o tome da dam prijedlog da od poreza budu izuzeti sterilizirani/kastrirani. regularnim uzgajivačima to ne bi bio trošak jer bi se smanjila nelojalna i nekvalitetna konkurencija pa bi porez prebacili na kupce štenadi.
porez je zgodniji od kazni, teže je izmijeniti zakon, teže ga je izbjeći.

prije koju godinu sam čitala na nekom talijanskom portalu da doređene bogate općine sa sjeveroistoka italije pokrivaju veterinarske troškove starijih ljudi s malom mirovinom koji žive sami jer životinje penzionere drže u mentalnoj formi i psihički su bolje uz ljubimca. zgodno.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 17:32   #1411
kad smo kod njuškala. srela kod veta žensku. vidim ima predivnog čokoladnog psa. pitah je jel to lab.

je, je.. našla na njuškalu.. platila u vž neku siću.

dok se pesica nije dignula. em je enormno visoka, oblik tijela je kao u vižle ili tak nekog psa, ne kužim se previše.. možda ko rodezijski.. ali kužite kaj mislim, tanak rep.. jedino je glava labradorska... lijepa je kuja, ali nije labrador kako ju je ženska preko štanca kupila
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 18:07   #1412
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
ne želim ulaziti u raspravu čistokrvni i nečistokrvni, rodovnice i mješanci (meni je svaki pas lijepi, pa i oni koji mi se možda ne sviđaju - sve to nestane kada im pogledam u okice) - no ovog momenta bih dala sterilizirati i kastrirati sve pse u Hrvatskoj, osim onih koji imaju rodovnik (nekoga ipak moram ostaviti)
u međuvremenu bih svima kaj oglašavaju štence na Njuškalu i sličnim (osim ovih kaj su nađeni) a za prodaju uredno unaprijed naplatila "porez" po svakom štencu kojeg oglašavaju, jedno parsto kuna pa buju ovi iz kućnog slučajnog legla možda ipak odustali
itd, itd....
ima još, ne stignem sada
U potpunosti se slažem!

Vezano uz porez, pikuli, mislim da bi se trebao plaćati za sve pse, pa i kastrirane, čisto da ljudi nauče i počnu brinuti o tom nekom stvorenju koje su si uzeli, gdje god to bilo. To bi uvelike smanjilo odbacivanje pasa i loš tretman, sigurno.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 18:14   #1413
Sa porezom se jako jako slažem...
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 18:56   #1414
porez ne ne bi nešto pogodio, imam samo jednog psa.
ono gore mišljenje da se plaća, bar na početku, samo za nekastrirane mogao bi biti poticaj da se psi koji nisu za uzgoj riješe plodnosti. ako se stavi porez na sve, to bi mogao biti poticaj onima bez papira da štancaju. sam porez neće donijeti bolju brigu o psima, kako ga god postavili povećat će broj napuštenih, bar u prvom periodu. isto bi bilo i sa obaveznom sterilizacijom.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 10:43   #1415
Pozdrav svima. Zanimaju me štenci irskog vučjeg hrta. Na netu nema baš podataka o uzgoju. Ako znate nekoga tko ima legla bez rodovnice?
Laryssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 11:03   #1416
Quote:
Laryssa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Zanimaju me štenci irskog vučjeg hrta. Na netu nema baš podataka o uzgoju. Ako znate nekoga tko ima legla bez rodovnice?
Zašto bez rodovnice? To ti onda nisu irski vučji hrtovi nego Bog te pitaj što.

Rodovnik bi ti trebao biti važan, pogotovo kod takve velike pasmine jer je ipak kakva takva garancija da ćeš dobiti zdravo štene koje će kroz godine izrasti u zdravog psa.


Evo nekakve uzgajivačnice:

http://www.psi-za-neznalice.com/intervju%2032.htm
http://www.hrtovi.com/sighthounds_cl...ia_web_003.htm


Ne kupuj psa bez rodovnice, malo pročitaj po netu, raspitaj se... I za sat, dva ni sama nećeš htjeti uzeti psa od štancera.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 23:26   #1417
Quote:
Black-butler kaže: Pogledaj post
Štene čekam da napuni 9-10 tjedana
inače je od jedne cure koja ih jako dugo ima i bavi se pesekima
Znači li to da ćeš uzeti štene iz štanca, to jest bez rodovnika? I ja se jako dugo "bavim pesekima", konkretnije od 1991. godine, pa računaj koliko je to, ali Juditu neću pariti bez uzgojne dozvole.

Quote:
Taj gen je isto djelom prisutan ali odgoj je najbitniji
Nije najbitniji, iako je bitan. Od glupe osobe ne možeš napraviti genija pa da joj osiguraš hiljadu sati instrukcija iz atomske fizike. Ovdje ti lijepo piše upravo o onome što sam spomenula. Dakako, to je sa stranice uzgajivačnice koja hvali svoje pse, ali ne treba zanemariti ni mišljenje ljudi koji o tome ipak nešto znaju.

Quote:
P.S. kako se usuđuješ pisat a da nema ni jedne slike peseka *spenkanje*
ajmo slike na sunce! hehehe
Za slike peseka ovdje postoji poseban podforum, takozvani Fotoalbum ljubimaca.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 09:09   #1418
Quote:
Black-butler kaže: Pogledaj post
Štene čekam da napuni 9-10 tjedana
inače je od jedne cure koja ih jako dugo ima i bavi se pesekima
O da,odgojit ću ga lijepo da bude pristojan i dobar to se podrazumjeva od odgovornog vlasnika (i roditelja također)
Žao mi je čuti da si nakon onako neugodnog iskustva s macom preko njuškala (ako me sjećanje služi, ti si bila u pitanju i nasjela na foru), svejedno odlučila uzeti psa iz nekontroliranog, divljeg uzgoja. Nadam se da ćeš dobiti zdravog psa.
Očekujemo slike u fotoalbumu, baš me interesira kako će izgledati kada odraste!

Quote:
Taj gen je isto djelom prisutan ali odgoj je najbitniji
Džabe odgoja ako pas ima genetske predispozicije za nešto, ne možeš to iskorjeniti nikako. Uostalom, uvjerit ćeš se i sama.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 14:53   #1419
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Sto se tice drugih pasa do sada nisam imala negativna iskustva jer smo susretali pse koji su bili pod nadzorom vlasnika, odn. psi su bili barem zainteresirani za prvo njuskanje, sa nekima se skompao, sa vecinom nije ....
Presladak je <3

Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Kod interakcije malih s drugim psima sam na primjeru mog primjetio kako su veliki psi (bas svi koje smo susreli) vrlo njezni prema malima, meni je simpaticno kako prilikom prilaska zadnjih par koraka jos uspore kako bi njeznije prisli malenom.

A za to vrijeme s malima i srednjima imamo mjesovita iskustva, dosta cesto ga znaju bas maltretirati.
Hvala na infou malo me strah interakcije al ovime što kažeš sad mi je malo lakše

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Znači li to da ćeš uzeti štene iz štanca, to jest bez rodovnika? I ja se jako dugo "bavim pesekima", konkretnije od 1991. godine, pa računaj koliko je to, ali Juditu neću pariti bez uzgojne dozvole.

Nije najbitniji, iako je bitan. Od glupe osobe ne možeš napraviti genija pa da joj osiguraš hiljadu sati instrukcija iz atomske fizike. Ovdje ti lijepo piše upravo o onome što sam spomenula. Dakako, to je sa stranice uzgajivačnice koja hvali svoje pse, ali ne treba zanemariti ni mišljenje ljudi koji o tome ipak nešto znaju.

Za slike peseka ovdje postoji poseban podforum, takozvani Fotoalbum ljubimaca.
Pesek jeste bez uzgojne dozvole al znam rođakinju od vlasnice peseka tako da nije od neke osobe koju prvi put vidim i ta uzgojna dozvola mi osobno nije previše bitna jer psi su zdravi a eto,želim uzet životinju za sebe a nemam baš 6-7 000 da iskeširam.
Čekat još par godina zbilja neželim i ne mogu ...
Naravno da sam i ja za pse iz uzgoja ali opet,hrpa ljudi ima i mješance i ove backyard peseke pa nije da su baš svi bolesni i groznog temperamenta.
Neću razmišljat o najgorim ishodima.

Znamo svi da ima podforum za ljubimce al nikog neće oštetit to što su razmijenile fotkice chihuahua ovdje jer je tema chihuahua dakle povezano je s temom bile osobne ili s neta fotke

Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Žao mi je čuti da si nakon onako neugodnog iskustva s macom preko njuškala (ako me sjećanje služi, ti si bila u pitanju i nasjela na foru), svejedno odlučila uzeti psa iz nekontroliranog, divljeg uzgoja. Nadam se da ćeš dobiti zdravog psa.
Očekujemo slike u fotoalbumu, baš me interesira kako će izgledati kada odraste!

Džabe odgoja ako pas ima genetske predispozicije za nešto, ne možeš to iskorjeniti nikako. Uostalom, uvjerit ćeš se i sama.
Da,je nakon tog sam rekla nema više prek njuškala ni gledanje fotkica da se opet ne zaljubim u neko malo biće a kamoli kupnje... Kad budem imala svoj stan m.coon bude prisutan u njemu to je sigurno
A dotad ću ga isčekivati i nadati se da mi uvijeti se ispune što prije

A pesek je eto,prilično neplanirano uletio ... nakon dosta vremena našla sam se s frendicom iz bivšeg grada i tužila joj se baš na tu situaciju i pričale smo o životinjama.
Nakon tjedan dana razmišljanja sam kontaktirala njenu rođakinju tako da sam prilično mirna što se tiče nekih neugodnih situacija
Uzgoj je istina ''divlji'' al eto sam se dogovorila za 2500 kn a peseki su super zdravlja,ima ih par,baku i dedu te kćerku koju je parila i ostao taj jedan mališa koji mi se svidio odmah

Kužim ja to s predispozicijama i odgojem,lajanje u nekoj normalnoj mjeri mi čak ne smeta a što se tiče griženja lako ja sve spremim u ormare što neželim da žvače.
Ne planiram imat previše istreniranog peseka niti imam neka ogromna isčekivanja kao što imam kod mački ... ipak sam ja cat lady :klap:
Peseki su mi svi super,kakogod se ponašali ako nisu agresivni a što se veličine tiče eto ja bi baš one najveće ili ove đepne
A đepni je presudio zbog života u stanovima....


Curke može malo savjeti što se tiče chivavi ??
Što je kod njih dobro a što ne valja radit kad dođu u novi dom ?
Koje fore znate za naučiti ih dobrom ponašanju ?
Black-butler is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 15:29   #1420
Ti možda nemaš ništa protiv lajanja ali tvoji susjedi u budućnosti mogu imati pa se pripremi na to da ako ti pas bude prevelik lajoš nećeš baš moći naći stan koji želiš. Također, ako planiraš mače u budućnosti, ne znam kak se čiveki s njima slažu, ima tu puno potencijalnih problema o kojima nisi promislila nego imam osjećaj da si ishitreno reagirala.
Ne osuđujem, ali ako nemaš love za kupiti čivavu i iskeširat ćeš toliko za psa u tipu čivave, onda ga bolje udomi. Ak nemaš love za kupiti psa s rodovnikom, kako ćeš imati za krevet, hranu, obleku, veterinara, cijepljenja, hitne odlaske, poslastice, zaštitu od nametnika, školice?

I još jedna stvar, ako ga ne planiraš odgojiti onda ćeš imati vrlo problematičnog psa, bez obzira na njegovu veličinu.
Čivave su prije svega psi, koliko god sitni bili, pa se treba prema njima ophoditi kao prema psima. To znači da po pitanju odgoja trebaš primjeniti ista pravila kao i kod drugih pasa a "fore" o odgoju se plaćaju.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.