Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2005., 00:22   #21
pa ne znam, meni je i dvojka dobra. nije kao jedinica, ali mi je jako draga. i neke scene su super...
npr. sidneyin obracun s mickeyem na kraju, kad ga lupi s onim fraternity privjeskom (s: you're forgetting one thing about Billy Loomis; m: what's that?; s: I fucking killed him! :bam: ), a i cijela ona situacija u zakljucanom autu s ghostfaceom; wickeed. kaj jos?
dobar mi je kraj, kad izlaze iz faksa ili sta je ono vec, vani dan, vide se nekakve grane, tak nesto i svira ''your lucky day in hell''. totalno mi je kul taj kraj.
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 00:29   #22
meni je osobno dvojka čak malčice i bolja


pogotovo onih prvih 10 minuta, ono je bilo nenadjebivo

gledamo film, filma. odnosno kako Wes Craven uživa parodirajući samog sebe


ono što je vrisak jedinica radila sa horror žanrom, dvojka je uradila još bolje - parodirajući nastavke


jedino je kraj malo usran...


ili nije ako ga gledaš u kontekstu tipičnog nastavka
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 00:38   #23
2. i 3. su OK za nastavke
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 01:05   #24
Quote:
Katatonični_Dabar kaže:
pogotovo prvih 10 minuta, ono je bilo nenadjebivo
daaa... joj, jadina smrt pred publikom, onaj urlik... uf. a i ona predstava je bila fora... sad se ne mrem sjetiti o kojoj drami se radilo.
ma ima odlicnih stvari u dvojci, sad kad razmisljam o tome.
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 01:07   #25
Quote:
foka kaže:
ne volis ga zato kaj je poceo revoluciju losih slashera ili zato kaj ti nije dobar?
I jedno i drugo.
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2005., 01:44   #26
Quote:
Paranoid kaže:
I jedno i drugo.
zasto ti nije dobar, daj to malo argumentiraj, pliz.
__________________
Golden lads and girls all must,
As chimney-sweepers, come to dust.
foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2006., 17:00   #27
OOOOOOOOOOOOdličaaaan

Pogledao sam ga nakon duugo vremena, i nije nimalo izgubio na kvaliteti, još sam i otkrio par sitnica...

A onda sam pogledao i nastavak, isto freaking odličan!!!!!! Čak je i napetiji od 1. djela!!!!! Ona scena sa Gale & Deweyjem :brrrr: :horror: A u autu.... ah. ma ima toga....

Gale & Dewey, I LOVE THEM

Treći bu isto trebao pogledat, mislim da je overall lošiji, ali je isto super, ma volim ga I ima nešto otvoreniji tip humora, i zaprav, neke legendarne scene vezane u njega... Dewey & nož ah, naježim se sjećajući....

3. ima i mnogo, mnogo referenci, što ga više gledam, to ga više volim

Quote:
foka kaže:
smatrate li ga samo jos jednim slasherom ili ipak mislite da je malo vazniji moment cijelog zanra (kao Petak 13 ili Halloween)?
Ma važniji moment filmske kulture. Kevin Williamson je napisao odličan scenarij, a Wes Craven sve to odlično snimio....

Quote:
foka kaže:
koliko cijenite Vrisak?
Cijenim ga urnebesno : D

A inače Halloween je taaako monoton... tek je 2.ka malo bolja.... a Friday the 16. mi se nikak nije dao gledat... Vrisak je tako divno dinamičan : D
ASd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 23:22   #28
Okej,da podignem temu

Upravo pogledah na max teveju Vrisak 3 ( prošli vikend bila dvojka,jedinica ne )
Uglavnom,super mi se podsjetit nakon nekoliko godina negledanja...
Sve u svemu,meni jedan od najboljih horora definitivno
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 00:18   #29
Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
Okej,da podignem temu

Upravo pogledah na max teveju Vrisak 3 ( prošli vikend bila dvojka,jedinica ne )
Uglavnom,super mi se podsjetit nakon nekoliko godina negledanja...
Sve u svemu,meni jedan od najboljih horora definitivno
Prvi Vrisak je remek djelo. meni jedan od najboljih filmova devedesetih. Sjećam se kolko smo frendovi i ja bili oduševljeni filmom izlazeći iz tadašnjeg kina Zagreb. Ljeto, kolovoz 1996.
__________________
They only met once, but it changed their lives forever.
They were five total strangers, with nothing in common, meeting for the first time. A brain, a beauty, a jock, a rebel and a recluse. Before the day was over, they broke the rules. Bared their souls. And touched each other in a way they never dreamed possible.
Five strangers with nothing in common, except each other.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 00:42   #30
Meni je 3. Najbolji jer se duhovito referira na prethodne filmove i zbog iznenađenja s ubojicom.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 12:24   #31
Pa slažem se s ovim da je prvi dio remek djelo,ja nisam u kinu gledala već na vhs i oduševljena bila.
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 22:59   #32
ne snimaju više takve jer ne znaju i ne mogu
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 12:31   #33
Uf ovaj film je u svoje vrijeme bio predobar. Glavni slasher devedesetih, a mislim da se odonda nije snimio bolji. Kao da je to popularan žanr jel :/. Odlične fore sa sprdanjem na horor klišeje.

Sjećam se kad sam gledao s frendovima, baš ono teška napetost je bila. Svi nastavci poslije toga su mi bezveze. Možda bi dvojka mogla proći. A ionako se nesjećam nijednog osim jedinice, lol. Čak ni ovog zadnjeg što je žalosno jer je noviji film. Valjda mi je bio toliko "dobar" da sam ga blokirao iz sjećanja.
lakrdijaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 13:21   #34
Film koji je unio osvježenje u podžanr koji je već tada bio podosta izlizan hrpetinom filmova na sličnu temu i silnim nastavcima, nakon Vriska rijetko koji čistokrvni slasher je postigao sličan efekt.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 14:37   #35
kad je drugi dio dobio datum prikazivanja, titanic je prebačen za drugi datum jer su se bojali konkurencije. a mislim da su svi glumci potpisali ugovor za drugi nastavak bez da su i pročitali scenarij.
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 15:12   #36
Quote:
lakrdijaš kaže: Pogledaj post

Sjećam se kad sam gledao s frendovima, baš ono teška napetost je bila. Svi nastavci poslije toga su mi bezveze. Možda bi dvojka mogla proći. A ionako se nesjećam nijednog osim jedinice, lol. Čak ni ovog zadnjeg što je žalosno jer je noviji film. Valjda mi je bio toliko "dobar" da sam ga blokirao iz sjećanja.
Pa dvojka mi i je čak u rangu jedinice,al trojka možda čak nije ni trebala,al ajd...trebalo je završit valjda trilogiju

Quote:
RutherFord7 kaže: Pogledaj post
kad je drugi dio dobio datum prikazivanja, titanic je prebačen za drugi datum jer su se bojali konkurencije. a mislim da su svi glumci potpisali ugovor za drugi nastavak bez da su i pročitali scenarij.
Mdaj??
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 15:46   #37
Ja bih samo rekao da mi je Neve Campbell tad bila prejebozovna
__________________
"Glumiti, dozirati, biti distanciran ili hiniti emocionalnu hladnoću ne znači biti mističan. To naprosto znači biti pozer."
Dark Dizkober is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 20:34   #38
Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
Pa dvojka mi i je čak u rangu jedinice,al trojka možda čak nije ni trebala,al ajd...trebalo je završit valjda trilogiju


Mdaj??
aha. vrisak je bio fenomen u to vrijeme pogotovo jer horrori nisu bili popularni i bili su većinom filmovi b produkcije u kojima su glumili anonimci.
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 22:49   #39
glumili su anonimci jer se tako najlakše probijalo u filmu

elem nakon trojke neve reče neće četvorku nikad... i na kraju snimi četvorku
valjda se smorila od ostalih filmova tipa ko je utopio monu
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 13:35   #40
Vrisak kao TV serija

Već duže vrijeme kruže priče kako Wes Craven 'iza kulisa' priprema novu TV seriju baziranu na popularnom slasher hororu Vrisak. Za spomenuti horor ste vjerojatno čuli, a i isti gledali nekoliko puta, stoga ni ne čudi da se Craven odlučio na snimanje ovakve jedne serije.

Vrisak je svojevremeno bio jako popularan horor, a duži niz godina bio je sinonim za strah koji su nam servirali na filmskim platnima. Ovakav sličan projekt učinjen je i sa serijom Teen Wolf.

Trebamo li se veseliti ili ne, pokazati će vrijeme kada pilot serije ugleda ekrane MTV televizije.


članak: http://www.hororvizija.net/horor-vij...-kao-tv-serija
Jackles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.