Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2013., 21:43   #41
neće film imati istu onu nabrijavajuću atmosferu ko 300, sve mi se čini
Ghostsong is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:04   #42
Vjerujem da će imati sličan obrazac scena, ali naravno u drukčijem okruženju, jer je riječ o pomorskoj bitci.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 00:52   #43
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 14:10   #44
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
film je vizualno remek dijelo,usporedi sa onim smećenim Titanima
Slažem se da je 300 vrhunski film za smeća poput Titana, besmrtnika, kakvih bakrača i šta sve ne nije od smeća IZLIZILO na taj štih snimanja.

300 jest film koji je otišao malo više od onog sto bi mogli reć: e ovo je realno da se desilo, ali koliko god da je otišao toliko i nije. Povijest nikada prije ni poslije nije vidjela kulturu koja je bazirala apsolutno svaki segment života od najranijeg djetinjstva do smrti na vojničkom i discipliniranom načinu života, Spartanci su bili apsolutno ljudski strojevi u pogledu vojne spremnosti, spremnosti kakvu ni najbolji vojnik bilo koje vojske današnjice ne može dostići, jer kod Spartanca se doslovno radilo o tome da su se rađali i umirali u vojničkoj izobrazbi.

U Peloponeskim ratovima i antičkoj grčkoj nikad se Atenska vojska nije usudila suprostaviti Spartancima na kopnu, tj. u bitki 1 na 1, a kad bi, onda bi popušila bez obzira na broj, slična sudbina je zadesila svakog ostalog.

Prema tome, moram priznat da mi je ekstremno na živce išlo od nekih osoba koje su nakon gledanja 300 govorili da je Star Wars realisticniji, POJMA NEMAJUĆ o čemu pričaju.

Jedino nerealno u filmu za što se može reći: "e baš definitivno nije bilo tako", jest činjenica da u filmu spartanci ne nose oklop za prsa i leđa tj. gornji dio tijela, a nosili su ga.

Ja ne znam apsolutno ništa o ovom prikvlu koji nam slijedi, ali ako ubace kakva shranja oko Bogova i Božica odma ću ga ugasiti, čim to vidim kosa mi se digne na glavi i to film poput 300 sigurno ne zaslužuje, već zasluzuje da hoda tankom crtom povijesne autenticnosti i umjetnickog opusa i slobode redatelja kao i film 300.

Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Upravo suprotno, "300" nije povijesni film, nego animirana slikovnica/strip. Ta kičasta fotografija i nabrijana atmosfera i jeste bila namjera.
Zašto 300 ne bi bio povijesni film ako je i sama slikovnica i strip izasao upravo na temu povijesnog događaja? Koliko god (ponavljam), 300 odilazio od povijesne autentičnosti glede toga "kiča" koji je, ponavljam, opus redatelja, 10 000 puta je povijesno autentičniji od BraveHearta, koji nema apsolutno veze sa mozgom i povijesti, na stranu sam film.

Pa se onda postavlja pitanje, smatras li BraveHeart povijesnim filmom?

Zadnje uređivanje Dragon007 : 25.04.2013. at 14:16.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 16:29   #45
Ja iskreno neznam niti jedan film izašao iz radionice Hollywooda koji ima tematiku u antici a da je povijesno točan ili blizu.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2013., 17:38   #46
To je zato kaj ne gledaš takve filmove, vjerovatno jel su turbo dosadni
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 13:57   #47
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Ja iskreno neznam niti jedan film izašao iz radionice Hollywooda koji ima tematiku u antici a da je povijesno točan ili blizu.
I ne moraju biti povijesno točni. To su igrani, a ne dokumentarni filmovi.
Nucky Swanson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 17:20   #48
Quote:
Nucky Swanson kaže: Pogledaj post
I ne moraju biti povijesno točni. To su igrani, a ne dokumentarni filmovi.
Baš tako.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 19:10   #49
datum izlaska pomaknut na 7.3.2014.
flashman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 20:58   #50
Izvor?
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 06:53   #51
Istina, piše na IMDb.. bilo mi je sumnjivo jer još uvijek nemaju ni trailer.. ah..
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 11:41   #52
Quote:
flashman kaže: Pogledaj post
datum izlaska pomaknut na 7.3.2014.
previše ekipa provodi vremena pred kompjuterom pa moraju napraviti tu i tamo pauzu
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 02:32   #53
Izasao trailer i poster
http://www.fortitudemagazine.co.uk/w...-An-Empire.jpg

300: Rise of an Empire - Official Trailer 1
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 20:56   #54
Trailer fakat izvrsno izgleda. Ovo će biti dobro.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 21:52   #55
uopće ne izgleda loše. samo me zanima hoće li opet biti fantasy elemenata kao u prvom filmu (koza koja svira frulu ).
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 22:19   #56
Ja sad ništa ne kužim, šta je ovo prequel ili sequel.

Inače mi se sviđa trailer, pari mi da bi film mogao biti na razini jedinice koja je postala dio pop kulture, ako ne i bolji.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 22:57   #57
valjda sequel, a xerxes će imati flashback svoj u jednom dijelu filma.
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 00:39   #58
Quote:
RutherFord7 kaže: Pogledaj post
uopće ne izgleda loše. samo me zanima hoće li opet biti fantasy elemenata kao u prvom filmu (koza koja svira frulu ).
Jel to ima veze s onom parodijom na 300?

Quote:
Corvus kaže: Pogledaj post
Ja sad ništa ne kužim, šta je ovo prequel ili sequel.

Inače mi se sviđa trailer, pari mi da bi film mogao biti na razini jedinice koja je postala dio pop kulture, ako ne i bolji.
Nije ni prequel ni sequel, radnja ovih pomorskih ratova se odvija u isto vrijeme kad i Kralj Leonida vodi sa sobom 300 spartanaca u rat. Sudeci da je i Kraljica Gorgo u ''Rise of an Empire'', ispada da je ona vodila ratove na moru dok je njen Kralj ratovao u Termopilu.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 00:44   #59
na koju parodiju misliš? to ti je ova scena i želim da bude objašnjena u ovom filmu : http://www.youtube.com/watch?v=tnaDwOZVz1Q
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 00:58   #60
Promakla mi ta koza.
No ne cudi me jer u filmu ima raznih likova a da nisu bas ljudski.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.