Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2014., 03:44   #41
Dobar film, ništa extra ali dobar. 7/10

Mrzim Americal fuck yeah filmove, ali ovdje sam navijao da se te kurvine sinove pobije što prije i da sam bio u kinu sigurno bi pljeskao na zadnju scenu "Execute!".

Ne znam kako ste mogli imati suosjećanja prema likovima koji zveckaju oružjem i prijete civilima koji samo rade svoj posao.

Da se mene pitalo, odmah snajpere s termalnom kamerom i riješiti ih Jeb*lo bi mi se tko su i što su...

Znam, siromaštvo, globalizacija, zločesti Uncle Sam, ali ovdje se zna tko su dobri momci.

Drago mi je da Greengrass nije išao previše u smjeru iznednačavanja krivnje, pa da smo dobili patetične scene s dobrim Somalcima koji su eto prisiljeni da otimaju brodove i pucaju po civilima.
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 10:16   #42
Nisam fan filmova koji se baziraju na "stvarnom događaju" (previše laži...) ali mogu reći da je ovaj čisto ok napravljeno. Djelomično zato što je glavna njuška Tom Hanks (veliki fan) a djelomično zato što po meni ovdje nema klišeja/patetike/domoljublja pa čak ni unatoč američkim marincima... Sve mi je onako suptilno napravljeno, ono detalji su u pogledima i sitnicama a ne u direktnom prikazivanju patnje... Čak nisam ni primijetio da film traje preko 2h.

Ocjena 7/10
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 11:29   #43
Quote:
Randall Flagg kaže: Pogledaj post
Mrzim Americal fuck yeah filmove, ali ovdje sam navijao da se te kurvine sinove pobije što prije i da sam bio u kinu sigurno bi pljeskao na zadnju scenu "Execute!".


meni je taj sam finis brutalan, dugo vec nisam gledala tak neku pucacinu koja me zabetonirala bila na moment

nego : partibrejker: jel ono stvarno moguce?
nemre se onak savrseno sve poklopit jebemu i tup, tup tup - gotova prica, ajmo dalje zaustavit brodic, poskidat ih trojicu u milisekundi? stvarno? hm.
sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 12:02   #44
Quote:
sukKi kaže: Pogledaj post


meni je taj sam finis brutalan, dugo vec nisam gledala tak neku pucacinu koja me zabetonirala bila na moment

nego : partibrejker: jel ono stvarno moguce?
nemre se onak savrseno sve poklopit jebemu i tup, tup tup - gotova prica, ajmo dalje zaustavit brodic, poskidat ih trojicu u milisekundi? stvarno? hm.
Pa sad, zapravo i nije bilo sve u milisekundi, osim naravno samog posmicanja otmičara. I u samom filmu je vidljivo (naravno, u filmu se neke stvari moraju ignorirati i pojednostaviti) da je sama akcija itekako bila detaljno isplanirana i provedena, da nije baš trajala nekoliko sekundi. Sa tehnikom kojom su raspolagali Ameri otmičari nisu imali apsolutno nikakve šanse. Jedino je pitanje bilo da li će Phillips preživjeti, iz tog razloga su sva trojica trebala biti istovremeno 100% naciljana (u zelenom, kako oni vele), jer ako upucaš dva nisi ništa napravio.

Inače, SEAL je na brodove došao u petak poslijepodne, a sam završni obračun (ako ga se može tako nazvati) je bio u nedjelju, znači da je u svemu tome bilo i te kako žestoke pripreme.

Sva trojica su ubijena hicem u glavu, što govori o preciznosti akcije.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 12:14   #45
ma to mi je jasno, znam s cim imamo posla, 'milisekunda' se nije odnosila na cijelu operaciju


al mi je malo taj detalj sa zaustavljanjem brodica i tom zavrsnom egzekucijom malo ipak presavrsen osim toga, kak mos zaustavit brodic na moru da ostane mirovat prestanes ga vuc i nastupi automaCki neka sila koja ga smrzne u prostoru i vremenu, ne kuzim

ne znam, po meni, lakse bi trebalo bit posmicat ih dok su ih jos vukli bili.. a to je stvarno dugo trajalo, nije li
a mozda stvarno brijem, mozda se na neku cudnu foru ipak sve potrefilo

Zadnje uređivanje sukKi : 12.01.2014. at 12:45.
sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 13:10   #46
Quote:
sukKi kaže: Pogledaj post
ma to mi je jasno, znam s cim imamo posla, 'milisekunda' se nije odnosila na cijelu operaciju


al mi je malo taj detalj sa zaustavljanjem brodica i tom zavrsnom egzekucijom malo ipak presavrsen osim toga, kak mos zaustavit brodic na moru da ostane mirovat prestanes ga vuc i nastupi automaCki neka sila koja ga smrzne u prostoru i vremenu, ne kuzim

ne znam, po meni, lakse bi trebalo bit posmicat ih dok su ih jos vukli bili.. a to je stvarno dugo trajalo, nije li
a mozda stvarno brijem, mozda se na neku cudnu foru ipak sve potrefilo

A to... Mislim da je to možda djelomično i samo za potrebe filma napravljeno. Negdje sam i pročitao da su u biti upucani u trenutku kada su dvojica od njih provirila glavama izvan čamca a treći je unutra prislonio pištolji u glavu kapetana. SEAL je u tome trenutku procijenio da mu prijeti opasnost po život i da će ga upucati, imali su sva tri na nišanu i eliminirali ih. Obzirom na vojnu tehnologiju i snajpere koje posjeduju, bitna je usklađenost djelovanja, mislim da je to najvažnije.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 16:51   #47
Samo da se ubacim, vidim niko nespominje zadnju scenu u filmu dok se Cap. Phillips-u (Tom Hanksu) pruza prva pomoc. Kakva gluma , znaci hvatala me jeza, trnci su prolazili zbog nadrealnog prikazivanja, ranjenog, iscrpljenog, zbunjenog, ozlijedjenog covjeka
No film ko film, dobar. Napet, a nije naped , lijepo te "uguraju" u likove, no radnja predugo traje, valjda zbog pokusaja prikazivanja radnje u nekom realnom vremenu, pa malo izgubis koncentraciju, no nelos film sigurno.

7.5/10
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 20:26   #48
meni se dlake na vratu i rukama od pucnjave a pogotovo od scene pružanja pomoći nisu spustili ni kad sam izlazio iz kona
ovako dobar film dugo nisam pogleda. zaslužuje oskara 10x više od gravitya
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 20:51   #49
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Samo da se ubacim, vidim niko nespominje zadnju scenu u filmu dok se Cap. Phillips-u (Tom Hanksu) pruza prva pomoc. Kakva gluma , znaci hvatala me jeza, trnci su prolazili zbog nadrealnog prikazivanja, ranjenog, iscrpljenog, zbunjenog, ozlijedjenog covjeka
Slažem se, nikad me još niti jedan film nije doveo do te točke suosjećanja da bi najrađe ušao u televizor samo da zagrlim čovjeka kako bi ga smirio utješio, priveo svijetsi. Ništa više jer tako je to odglumio da si naprosto dobio želju samo da ga zagrliš i smiriš. Jebeno!
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 20:58   #50
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
A to... Mislim da je to možda djelomično i samo za potrebe filma napravljeno. Negdje sam i pročitao da su u biti upucani u trenutku kada su dvojica od njih provirila glavama izvan čamca a treći je unutra prislonio pištolji u glavu kapetana. SEAL je u tome trenutku procijenio da mu prijeti opasnost po život i da će ga upucati, imali su sva tri na nišanu i eliminirali ih. Obzirom na vojnu tehnologiju i snajpere koje posjeduju, bitna je usklađenost djelovanja, mislim da je to najvažnije.
a steta onda, jebiga
mislim.. scena je da se smrznes, tu nema spora, al bi ipak radije da su se drzali cinjenica

nisam citala nis o filmu ni prije ni poslije gledanja, vec godinama izbjegavam cak i neke bezazlene trivije, tak da fala za info

Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Quote:
IgorVG kaže: Pogledaj post
istina, esam i ja hanksa na samom zavrsetku, ubio je
sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 02:09   #51
Jebeš Hanksa. Meni ža Somalaca i šta im rade njihovi "bossovi". Uzmu milijune a njima kita. Kost i koža. Jedino suosjećanje san ima sa Musom i ekipom, osim sa onim velikim kretenom.

"Maybe in America, Irish. Maybe in America. "
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 02:11   #52
piva bi drugu pismu da te jedan od njih zarobio
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 02:18   #53
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
piva bi drugu pismu da te jedan od njih zarobio
Ali nije, pa mogu iz spectatorskog moda imat suosjećanje i prema Somalcima ako dozvoliš.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 02:20   #54
imaš moje dopuštenje za suosjećanje :bogomdan:
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 10:06   #55
Quote:
assi kaže: Pogledaj post
Jučer sam ga pogledala s dragim potaknuti Emipreovom listom filmova iz 2013. na kojoj je #2. On je isto odmah popizdio kaj nemaju nekakvo oružje da ih se riješe, a stvarno kad pogledaš taj čamčić i njih četvoricu nemreš vjerovat da baš nema način da ih spriječe. Ja sam si cijelo vrijeme ponavljala da je istinita priča, da je tak bilo i gotovo (popravilo je stvar). Bio mi je malo i predugačak. Hanks dobar
Inače dobar film, da nisam očekivala drugi najbolji film godine, tko zna..
to je isto kao da ideš šetat favelom u Riu, opljačkaju te i popizdiš da zašto ti nitko nije dozvolio da furaš pištolj i pucaš na pljačkaše
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 10:13   #56
Film je ok, ali ništa posebno. Hanks odlično odglumio, pogotovo onu zadnju scenu kada mu pružaju prvu pomoć.

Žao mi je Somalaca na kraju.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 10:25   #57
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
to je isto kao da ideš šetat favelom u Riu, opljačkaju te i popizdiš da zašto ti nitko nije dozvolio da furaš pištolj i pucaš na pljačkaše
mda

to su ozbiljne firme koje garantiraju za teret.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 11:10   #58
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
to je isto kao da ideš šetat favelom u Riu, opljačkaju te i popizdiš da zašto ti nitko nije dozvolio da furaš pištolj i pucaš na pljačkaše
da, ali kroz favelu ne moraš proć. dok se ovdje radi o brodovima koji ne mogu kroz suez. pa kud bi trebali
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 11:48   #59
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Jebeš Hanksa. Meni ža Somalaca i šta im rade njihovi "bossovi". Uzmu milijune a njima kita. Kost i koža. Jedino suosjećanje san ima sa Musom i ekipom, osim sa onim velikim kretenom.

"Maybe in America, Irish. Maybe in America. "
To mi je nekoliko puta prošlog kroz glavu gledajući film. Ne znam da li je to Greengrassna namjerno tako posložio, ali kroz cijeli film gotovo nikako nisam mogao razviti neku posebnu empatiju za Phillipsa, dok mi je otmičara (osim onog živčanog) bilo stvarno žao. Posebno je efektno razvio lik Muse, kojemu je sve bilo jasno i koji je znao da to nemože drugačije završiti. U nekim trenucima sam imao dojam da lik zapravo jedva čeka da se ovo sve skupa završi, da ih upucaju i spase ga svojeg jadnog bezizlaznog života.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 13:46   #60
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
To mi je nekoliko puta prošlog kroz glavu gledajući film. Ne znam da li je to Greengrassna namjerno tako posložio, ali kroz cijeli film gotovo nikako nisam mogao razviti neku posebnu empatiju za Phillipsa, dok mi je otmičara (osim onog živčanog) bilo stvarno žao. Posebno je efektno razvio lik Muse, kojemu je sve bilo jasno i koji je znao da to nemože drugačije završiti. U nekim trenucima sam imao dojam da lik zapravo jedva čeka da se ovo sve skupa završi, da ih upucaju i spase ga svojeg jadnog bezizlaznog života.
Upravo to.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.