Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2011., 11:30   #1861
Hvala svima, a posebno Cattleyi na opsežnom odgovoru
zanima me da li smijem miješati meso/šunku i sir u istom obroku?

Ja sam odlučila izbaciti sve slatko, i odokativno se držati preporuečnih omjera (ugljikohidrati/proteini/masti...) jer moje količine i inače nisu nešto velike pa ćemo vidjeti što će pokazati GUK profil.

Niste mi odgovorite za aparatić za mjerenje šećera ..same ste ga nabavile i samoinicijativno se pikate radi kontrole ili..?

micek-jerry drži se.. ako ne doktori,onda će beba sigurno skoro odlučiti da hoće upoznati mamu
__________________
Na kraju će sve biti dobro :)
drpozitiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 13:18   #1862
Quote:
drpozitiva kaže: Pogledaj post
Hvala svima, a posebno Cattleyi na opsežnom odgovoru
zanima me da li smijem miješati meso/šunku i sir u istom obroku?

Ja sam odlučila izbaciti sve slatko, i odokativno se držati preporuečnih omjera (ugljikohidrati/proteini/masti...) jer moje količine i inače nisu nešto velike pa ćemo vidjeti što će pokazati GUK profil.

Niste mi odgovorite za aparatić za mjerenje šećera ..same ste ga nabavile i samoinicijativno se pikate radi kontrole ili..?

micek-jerry drži se.. ako ne doktori,onda će beba sigurno skoro odlučiti da hoće upoznati mamu
Smiješ kombinirati sir/šunku/meso u istom obroku u okviru zadanih jedinica 'meso i zamjene'. Ja radim ovako: za ručak imam 2 jedinice pa pojedem cca 30 g mesa i poslije za desert 30 g goude ili 60 g svježeg sira, ili za večeru uzmem 60 g svježe sira i 30 g šunke ili 30 g svježeg sira i 45 goude. Nemrem pojesti 60 g mesa, to mi rijetko uspije. Povrće baš ne pazim previše, to radim odokativno.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 16:12   #1863
Quote:
Leda kaže: Pogledaj post
zasto? jel to samo zbog tezine bebe ili ima jos koji razlog?




ok sto je strog, ali da mrzi one koji dobiju dijabetes, ko da je to nesto na sto mozes (samo tako) utjecati. ja ga ni po cemu nisam trebala imati/dobiti pa mi je poremecaj otkriven vec sa 16tt (jako rano!!!), al da bi me neki doktor zbog toga mrzio

micek-jerry

meni je dr. rekao da trudnice s GD-om moraju imati kontroliranu trudnoću i porod, u slučaju da dođe do nekih komplikacija pri porodu, i da te trudnice porađaju oko 38.-39. tjedna.
čuj, taj dr. je opće poznat u vinogradskoj zbog svoje neljubaznosti, oštrine, bezobraznosti prema trudnicama i osoblju. On je odličan doktor ali nema uopće takta i poštovanja, pogotovo ako imaš GD ili ako si se jako udebljala i sl.
Na mene se izderavao svaki put kad bih došla na GUK profil da šta samo žderem i blablabla, a dobila sam samo 10 kg. Ali zato imamo 2 uha, kroz jedno unutra a kroz drugo van.
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 17:11   #1864
jeah jeah....
strašno da uopće moramo to proživljavat, mi i bilo tko od pacijenata da mora takvo šta doživjet od nekog liječnika..
ja se već sad recimo psihički pripremam na tog nekog doktora u vinogradskoj.. šta to meni treba? who the fuck je on, Bog?
a to da bi sve trudnice sad gd trebale imat takvu trudnoću, ahm...
prva sam koju nitko ne prati... pratim se sama uz pomoć ovog foruma.
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 18:33   #1865
Ženske, hvala na tješenju . Napisala na finalisticama kaj planiraju samnom
Pika225, da bar meni fulaju sa težinom djeteta ko tebi
I ja se bojim da mi ne ostane šećer
I kaj se tiče kontrole nakon poroda, meni je sestra rekla na VV da je praksa da se napravi OGTT obavezno (to valjda onda šalje dr opće prakse?)
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 20:28   #1866
Quote:
drpozitiva kaže: Pogledaj post
Niste mi odgovorite za aparatić za mjerenje šećera ..same ste ga nabavile i samoinicijativno se pikate radi kontrole ili..?
Nabavila samoinicijativno jer nemaš pravo na aparatić ako nisi na inzulinu. Kuma mi donijela iz bolnice.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 22:05   #1867
Quote:
drpozitiva kaže: Pogledaj post
Niste mi odgovorite za aparatić za mjerenje šećera ..same ste ga nabavile i samoinicijativno se pikate radi kontrole ili..?
samoinicijativno
control freak
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 10:03   #1868
Pozdrav svima! Ja sam sad zbunjena, GUK mi je 5,2 i doktorica mi je odredila tu dijetu. ne kužim, ja sam mislila da je to normalna razina? čemu dijeta?
Karla.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 10:16   #1869
Kada je bilo to mjerenje? Natašte ili nakon jela?
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 10:46   #1870
Ujutro, natašte, ništa ni jela ni pila
Karla.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 12:06   #1871
Ajd pogledaj zadnjih nekoliko stranica, mislim da je netko napisao da natašte treba biti manji šećer.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 14:19   #1872
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Ajd pogledaj zadnjih nekoliko stranica, mislim da je netko napisao da natašte treba biti manji šećer.
smjernice
Preporuke za dijagnozu gestacijskog dijabetesa
Glukoza u venskoj plazmi natašte do 5,1 mmol/L


Karla, vjerojatno zato dijeta.
jesu te slali i na ogtt?
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 18:40   #1873
Quote:
Karla.hr kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Ja sam sad zbunjena, GUK mi je 5,2 i doktorica mi je odredila tu dijetu. ne kužim, ja sam mislila da je to normalna razina? čemu dijeta?
Pretjeruju po mom mišljenju bez obzira na one smjernice. Moje mišljenje je da je to nalaz za ponoviti za početak. No, pitanje je da li imaš koji još faktor rizika za razvoj gestacijskog dijabetesa, a to bi bilo- pretilost ( BMI >25), policistični jajnici, netko od roditelja sa dijabetesom, dob preko 25 godina, da li si imala ranije trudnoće sa gestacijskim dijabetesom ili je beba bila preko 4 kg.
Evo tog se mogu sjetiti. U svakom slučaju mislim da bi te što prije trebala poslati na OGTT bez obzira što se rutinski radi tek sa cca 22-24 tj. Dijeta ti neće škodit. Dan prije ogtt ne jedi slatkiše, pa će vidjeti nalaz.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 18:44   #1874
Hvala, te su mi smjernice trebale, sad je sve puno jasnije... Bila sam zbunjena jel na nekom starom nalazu koji sam našla sam imala GUK 5,5 a referentne vrijednosti na njemu su 4,4-6,4. Slat će me sigurno i na ogtt.
Karla.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 18:46   #1875
A da se prijavim u griješenju..... Popila sam kavu i pojela komad pošteno slatkog kolača od jabuka i 2 h nakon toga šećer 5.7.
To me malo zbunjuje jer mi je 2 h nakon Ledo sladoleda u kornetu ( neki od jagode) guk skočio na 8.3. Očekivala sam da će i nakon kolača bit vatromet šećera, ali nije bio.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 18:56   #1876
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Pretjeruju po mom mišljenju bez obzira na one smjernice. Moje mišljenje je da je to nalaz za ponoviti za početak. No, pitanje je da li imaš koji još faktor rizika za razvoj gestacijskog dijabetesa, a to bi bilo- pretilost ( BMI >25), policistični jajnici, netko od roditelja sa dijabetesom, dob preko 25 godina, da li si imala ranije trudnoće sa gestacijskim dijabetesom ili je beba bila preko 4 kg.
Evo tog se mogu sjetiti. U svakom slučaju mislim da bi te što prije trebala poslati na OGTT bez obzira što se rutinski radi tek sa cca 22-24 tj. Dijeta ti neće škodit. Dan prije ogtt ne jedi slatkiše, pa će vidjeti nalaz.
Nema nitko sa dijabetesom, a ovo mi je prva trudnoća, al doduše jesam 34g. Valjda opreza nikad dosta. Nije meni problem dijeta, ja uopće ni ne volim slatko, nego sam se uplašila tog dijabetesa.
Karla.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 21:50   #1877
Karla, nemoj se plašiti tog dijabetesa. Ja sam u početku bila sva izbezumljena, ali kad se navikneš na takav način prehrane, super je. Beba mi dobro napreduje i sve je ok.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 22:57   #1878
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
A da se prijavim u griješenju..... Popila sam kavu i pojela komad pošteno slatkog kolača od jabuka i 2 h nakon toga šećer 5.7.
To me malo zbunjuje jer mi je 2 h nakon Ledo sladoleda u kornetu ( neki od jagode) guk skočio na 8.3. Očekivala sam da će i nakon kolača bit vatromet šećera, ali nije bio.
mislim da vec drugi put spominjes sladoled u kornetu i veci secer. nis, probaj prec na sladoled bez korneta, u casici. ja jedem ledo sladoled bez korneta i secer mi ne divlja
al sve ne znam jel bi se smijala ovom savjetu ili da ozbiljno probas.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 23:21   #1879
eda ovo me sad jako nasmijalo
ja trenutno jedem čokolino.
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 08:15   #1880
Cure, ja ako pojedem bilo što slatko, ali malu količinu, šećer mi ne raste. Ako pojedem količinu koju bih pojela inače da mi nije ovo dijagnosticirano, ode šećer do 7.0. Uglavnom, u zadnje vrijeme pojedem i sladoled, običan, ne za dijabetičare, i bude sve ok.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.