Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2008., 14:06   #1
skuterom na more

Ima li ko iskustva sa voznjom skutera (50 cc) do mora? Konkretno me zanima ruta od Zagreba prema Srednjoj Dalmaciji (Zadar, Pirovac, Šibenik). Koliko je uopće pametno upustit se u takvo što, da li je bolje ići ličkom magistralom ili nekim noname cestama ?
Gledao sam neke rute da se izbjegne licka magistrala i ima ih fakat dosta i cak nisu previse dulje od licke magistrale (cca 50 km) jedino sto su naravno puuno sporije, ali obzirom na skuter i na gotovo nikakav promet to je mozda i bolje...
Observer2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 15:30   #2
ako imaš živaca, samo naprijed. Znam par takvih, i ele da je izvedivo.
Prije svega dobro pripremit skuter, stavit nove rolice, remen, par svječica i alat uz sebe, i živce u kanticu...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 17:51   #3
nemam iskusta sa 50kama na more ali kao što gogo kaže obavezno novi remen i sviječicu i ostale potrošne dijelove zamijeniti prije puta

uzeti litru ulja i litru benge pod sic i ne držati skut stalno na full gasu i stati svakih cirka 100km da se malo razgibaš a i skut da predahne

sretno
exfreerider is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 18:55   #4
idu turisti i sa biciklama na more, pa mozes i ti na skuteru, ali stvarno je avantura... da je bar 125ica, pa ajde...
na tvom mistu bi pogleda koliko HŽ trazi za prijevoz skutera vlakom...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 19:07   #5
onda nije fora kad ide s vlakom, a skuter i bicikl se nikako ne mogu usporediti, ak ti npr guma pukne na biciklu, a nemaš kod sebe alata ni gumu drugu, onda je lako gurat bicikl još 7000km, al ak skuter, a nedaj bože da se nokm to desi stane, e pa ti guraj njega( ne velim da nije problem gurati-al guraj ti dok ne dođeš kod nekog mehaničara, il kaj ja znam, a to ni sam neznaš kad če doći)....
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 19:12   #6
dolazili ljudi na ljetovanje iz njemačke na runneru 50.... sve se može
wasx is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 19:39   #7
Quote:
vieri21 kaže: Pogledaj post
onda nije fora kad ide s vlakom, a skuter i bicikl se nikako ne mogu usporediti, ak ti npr guma pukne na biciklu, a nemaš kod sebe alata ni gumu drugu, onda je lako gurat bicikl još 7000km, al ak skuter, a nedaj bože da se nokm to desi stane, e pa ti guraj njega( ne velim da nije problem gurati-al guraj ti dok ne dođeš kod nekog mehaničara, il kaj ja znam, a to ni sam neznaš kad če doći)....
a slusaj, ako ide radi avanture, avanturu ce i dobit... medjutim ako ide s razlogom da ima skuter kad dodje na more, onda je vlak bolje rjesenje...
u svakom slucaju, dodje li do kvara, bice mu jako veselo...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 10:57   #8
Prvenstveno idem jer mi skuter treba na moru, ali i radi avanture. Mislim si, ako neki ljudi mogu biciklom obilazit svijet, zasto ja ne bi mogao skuterom na more :-) Skuter je nov, presao 1300 km (tek skinuta blokada) tako da vjerujem da ne bi trebao imat problema s nicim, jedino ponijet eventualno benzina, mozda ulja, alat i onaj sprej sa pjenom za krpanje gume. Ne znam da li taj sprej moze koristiti za motor, tj da li je to pametno ?
Observer2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 11:14   #9
Quote:
Observer2 kaže: Pogledaj post
Ima li ko iskustva sa voznjom skutera (50 cc) do mora? Konkretno me zanima ruta od Zagreba prema Srednjoj Dalmaciji (Zadar, Pirovac, Šibenik). Koliko je uopće pametno upustit se u takvo što, da li je bolje ići ličkom magistralom ili nekim noname cestama ?
Gledao sam neke rute da se izbjegne licka magistrala i ima ih fakat dosta i cak nisu previse dulje od licke magistrale (cca 50 km) jedino sto su naravno puuno sporije, ali obzirom na skuter i na gotovo nikakav promet to je mozda i bolje...
koji scoot imaš?
ryder on the storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 11:31   #10
Quote:
ryder on the storm kaže: Pogledaj post
koji scoot imaš?
Piaggio NRG Power ...
Observer2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 13:26   #11
e i ja bi da moj nije 4T i ja bi bez razmisljanja otišo, ovako svako malo odem na Vikendicu (120km tamo i nazad), otišo bi i na more samo da ide 80
sviraczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 18:22   #12
valja taj sprej, samo što nije za dugu vožnju, nekih 80km, al ak je rupa veću, a ne neka manja, onda neće ni pokrpati, sve u svemu za tih 30-40kn ti nemre bit žao imat u skutera dok si na moru
Vieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 19:00   #13
Izvedivo je kak ne
Moj susjed je iso na more sa Derbiem Gp1 Racing 50
Ugl. isel je do Splita i trebalo mu je 6 sati he he
toconja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 23:28   #14
možeš ić bez beda, samo ga servisiraj i sve pripremi, u vožnji pazi na temp, stani svakoi pol sata - sat i stigneš bez problema
pazdrkan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.