Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2024., 15:26   #1
Povrat posudenog novca

Isprike ako je krivi pdf, molim onda premjestaj u ispravni

Uglavnom, nalazim se u glupoj situaciji. Posudio sam prijatelju novac, radi se o 1000€. Rekao je da ce vratiti kroz mjesec dana pa ce me cak i pocastiti jer sam mu pomogao.

Ne misleci nista lose a i bilo mi je drago da mu pomognem, posudio sam mu novce.

E od onda krecu problemi.

Nakon isteka mjesec dana krecu izvlacenja u stilu: sad ne moze, u bolnici je s djecom, posao mu ne ide, nije u hr...

I od onda se prestao javljati i na pozive i na poruke.

Od svega toga je proslo 3 mjeseca.


Isao sam na povjerenje, nemamo nikakav ugovor, zaduznicu i slicno.

Jedino sta imam su Whatsapp poruke u kojima me moli za novce, kad ce mi vratiti novce i ostala izmotavanja

Sta zakonski napraviti u ovom slucaju?

Imam li kakve osnove traziti svoj novac preko policije, odvjetnika?
poje is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2024., 15:50   #2
dugotrajan je to proces cak i da dobijes, sve je to upitno, a ako i dobijes presudu, do onda ces imati hrpu troskova, da da u teoriji onaj koji izgubi placa troskove, ali sto ako on nema za biber?
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2024., 16:08   #3
Zaboravi. Lovu nećeš dobit nikad. Ovo je 1000 eura vrijedna životna lekcija koja glasi - Ne posuđuj ikome više od onoga što bi mu bio voljan pokloniti.

Kao bonus si za tih 1000 eura saznao kakav je tip čovjeka taj "prijatelj".
__________________
“There are three things all wise men fear: the sea in storm, a night with no moon, and the anger of a gentle man.”
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2024., 17:35   #4
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Zaboravi. Lovu nećeš dobit nikad. Ovo je 1000 eura vrijedna životna lekcija koja glasi - Ne posuđuj ikome više od onoga što bi mu bio voljan pokloniti.

Kao bonus si za tih 1000 eura saznao kakav je tip čovjeka taj "prijatelj".
kaze se "novac se ne posudjuje nego se daje" ako se vrati ok, ako ne nikome nista, posuditi novac prijatelju je put u propast ako isti ocekujes natrag.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2024., 19:25   #5
Ako se ne zalijeces sa iznosima za sitnu lovu mozes se rijesiti hrpe supaka za koje bi inace mogao misliti da su ti prijatelji.

Samo pocnu bjezat kad te vide
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 17:38   #6
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
dugotrajan je to proces cak i da dobijes, sve je to upitno, a ako i dobijes presudu, do onda ces imati hrpu troskova, da da u teoriji onaj koji izgubi placa troskove, ali sto ako on nema za biber?
tog sam se i bojao. ne postoji nikakav nacin osim njegove dobre volje da mi vrati novce?
poje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 17:39   #7
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ako se ne zalijeces sa iznosima za sitnu lovu mozes se rijesiti hrpe supaka za koje bi inace mogao misliti da su ti prijatelji.

Samo pocnu bjezat kad te vide
da, to su mi rekli, ali prekasno haha
poje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 17:40   #8
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
kaze se "novac se ne posudjuje nego se daje" ako se vrati ok, ako ne nikome nista, posuditi novac prijatelju je put u propast ako isti ocekujes natrag.
di si bio ranije?
poje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 17:40   #9
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Zaboravi. Lovu nećeš dobit nikad. Ovo je 1000 eura vrijedna životna lekcija koja glasi - Ne posuđuj ikome više od onoga što bi mu bio voljan pokloniti.

Kao bonus si za tih 1000 eura saznao kakav je tip čovjeka taj "prijatelj".
tako nesto sam i ocekivao da ces rec.

A covjek je veliki vjernik, svake nedjelje ide u crkvu, uvijek ima neke statuse o vjeri...
poje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 18:16   #10
Quote:
poje kaže: Pogledaj post
tako nesto sam i ocekivao da ces rec.



A covjek je veliki vjernik, svake nedjelje ide u crkvu, uvijek ima neke statuse o vjeri...
Takvi su najgori. Upoznala sam ih popriličan broj.

Poslano sa mog SM-N986B koristeći Tapatalk
marta 29 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.