Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2013., 10:17   #61
Cool

EVO ČLANAK http://www.portaloko.hr/clanak/bitka...vukov/0/52113/
sarvaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 00:35   #62
Evo ovako....to bas i nije bila neka akcija posto je Crnogorcima receno da do granice nema niko i da idu slobodno putem, a takvo ponasanje vojske bi i moja baba sa dvije pomocnice rasturila !!! Pa onda,Crnogorci ne bi bili oni da posle toga nisu poceli izmisljati,valjda da ne osramote djedove ,u Cepikucama su utvrdjenja ,katakombe i sl. Uglavnom cim na jednom mjestu pogine par vojnika za to mjesto su se pricale bajke. A to su bili Cepikuce i Osojnik,sve sa istom pricom o utvrdjenjima itd. Slicno kao Ameri o Sadamu i hemijskom oruzju a kada udjose ono nema nista !!!
cheyenne123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 02:52   #63
Quote:
cheyenne123 kaže: Pogledaj post
Evo ovako....to bas i nije bila neka akcija posto je Crnogorcima receno da do granice nema niko i da idu slobodno putem, a takvo ponasanje vojske bi i moja baba sa dvije pomocnice rasturila !!! Pa onda,Crnogorci ne bi bili oni da posle toga nisu poceli izmisljati,valjda da ne osramote djedove ,u Cepikucama su utvrdjenja ,katakombe i sl. Uglavnom cim na jednom mjestu pogine par vojnika za to mjesto su se pricale bajke. A to su bili Cepikuce i Osojnik,sve sa istom pricom o utvrdjenjima itd. Slicno kao Ameri o Sadamu i hemijskom oruzju a kada udjose ono nema nista !!!
Dugo me nije bilo pa sam ovo previdio. Bila je to, s naše strane, odlična akcija. Obzirom na jako mali broj ljudi, ograničenu količinu naoružanja i streljiva, a uzmemo li u obzir kojem broju ljudi se i kakvom naoružanju ta šaka ljudi suprostavila, akcija je bila vrhunska. Istina je da su se pričale bajke o katakombama, tunelima, bunkerima i čudima, ali te priče nisu išle s naše, nego s vaše strane

Crnogorci su u Čepikućama platili danak svojoj bahatosti. Mislili su da neće biti nikakvog otpora, da će se prošetat do Slanoga i ući ko "osloboditelji", ali su se malo zajebali. Mogu zahvaliti Bogu što je ovaj jedan naš zapucao malo ranije i što se našemu čovjeku poslije prvog ispaljenog metka zaglavio Garonja, inače bi ih taj dan zaleglo puno, puno više.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 22:25   #64
Cepikuce

Pozdrav svima, slucajno naletjeh na ovu temu, trazeci neke informacije sa hercegovackog ratista. Ja sam iz C.Gore, i u vrijeme kada se sve ovo dogadjalo imao sam 4.godine, tako da sa odredjene distance mogu kriticki posmatrati ulogu moje drzave i ulogu moga oca u tim danima. E sada, moj otac bio je crnogorski rezervista na hercegovackom ratistu, nije dolazio do Cepikuca, ali je sa svojom jedinicom u proljece 1992.godine bio stacioniran u selu Velja Medja, ako se dobro sjecam,jer ne govori puno o tome. Iz price njegove,i nekih njegovih saboraca, sam saznao da su imali par borbi sa jedinicama HVO ili ZNG ne razumijem se, a u jednoj od tih borbi u martu/aprili 1992.godine stradalo je 4.pripadnika njegove jedinice od minobacacke vatre sa strane hrvatskih jedinica, a on sam je bio lakse ranjen, i jos nekoliko ih je bilo lakse ili teze ranjeno, te je takav uspjeh hrvatskih jedinica sigurno negdje zabiljezen. Da li ima ovdje mozda ucesnika tih borbi, nekog ko se sjeca tih dogadjaja u Veljoj Medji iz tog perioda 1992.godine, i da li bi mi mogao reci nesto vise o tome? Unaprijed zahvalan.
Todor Dulovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 07:34   #65
Quote:
Todor Dulovic kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, slucajno naletjeh na ovu temu, trazeci neke informacije sa hercegovackog ratista. Ja sam iz C.Gore, i u vrijeme kada se sve ovo dogadjalo imao sam 4.godine, tako da sa odredjene distance mogu kriticki posmatrati ulogu moje drzave i ulogu moga oca u tim danima. E sada, moj otac bio je crnogorski rezervista na hercegovackom ratistu, nije dolazio do Cepikuca, ali je sa svojom jedinicom u proljece 1992.godine bio stacioniran u selu Velja Medja, ako se dobro sjecam,jer ne govori puno o tome. Iz price njegove,i nekih njegovih saboraca, sam saznao da su imali par borbi sa jedinicama HVO ili ZNG ne razumijem se, a u jednoj od tih borbi u martu/aprili 1992.godine stradalo je 4.pripadnika njegove jedinice od minobacacke vatre sa strane hrvatskih jedinica, a on sam je bio lakse ranjen, i jos nekoliko ih je bilo lakse ili teze ranjeno, te je takav uspjeh hrvatskih jedinica sigurno negdje zabiljezen. Da li ima ovdje mozda ucesnika tih borbi, nekog ko se sjeca tih dogadjaja u Veljoj Medji iz tog perioda 1992.godine, i da li bi mi mogao reci nesto vise o tome? Unaprijed zahvalan.
jeli tata ponosan na svoje čojstvo i junaštvo prikazano na "povampirenim ustaškim civilima" i njihovom također povampirenom imovinom koju su prenijeli u Crnu goru na liječenje sa dubrovačkog područja?
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 12:26   #66
Quote:
Todor Dulovic kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, slucajno naletjeh na ovu temu, trazeci neke informacije sa hercegovackog ratista. Ja sam iz C.Gore, i u vrijeme kada se sve ovo dogadjalo imao sam 4.godine, tako da sa odredjene distance mogu kriticki posmatrati ulogu moje drzave i ulogu moga oca u tim danima. E sada, moj otac bio je crnogorski rezervista na hercegovackom ratistu, nije dolazio do Cepikuca, ali je sa svojom jedinicom u proljece 1992.godine bio stacioniran u selu Velja Medja, ako se dobro sjecam,jer ne govori puno o tome. Iz price njegove,i nekih njegovih saboraca, sam saznao da su imali par borbi sa jedinicama HVO ili ZNG ne razumijem se, a u jednoj od tih borbi u martu/aprili 1992.godine stradalo je 4.pripadnika njegove jedinice od minobacacke vatre sa strane hrvatskih jedinica, a on sam je bio lakse ranjen, i jos nekoliko ih je bilo lakse ili teze ranjeno, te je takav uspjeh hrvatskih jedinica sigurno negdje zabiljezen. Da li ima ovdje mozda ucesnika tih borbi, nekog ko se sjeca tih dogadjaja u Veljoj Medji iz tog perioda 1992.godine, i da li bi mi mogao reci nesto vise o tome? Unaprijed zahvalan.

Teško da je zabilježen iz više razloga;
Prvo, zato što je HV, tj ZNG bio tek u fazi stvaranja i nije postojala neka posebna služba koja bi vodila računa o takvim događajima.
Drugo, jer se često pogotci minobacača ne mogu primjetiti, posebice ako su stradali vojnici u nekoj kući, podrumu, bunkeru ili slično
Treće, malo je bilo lokalnog hrvatskog stanovništva u tim krajevima jer je isto ili pobijeno ili protjerano ili pak otpremljeno u konclogore.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 12:29   #67
Quote:
stargalaxy kaže: Pogledaj post
jeli tata ponosan na svoje čojstvo i junaštvo prikazano na "povampirenim ustaškim civilima" i njihovom također povampirenom imovinom koju su prenijeli u Crnu goru na liječenje sa dubrovačkog područja?

A što misliš da pokušamo umjerenijim smjerom jer možemo doprinjeti novijoj povijesti saznajući nove događaje, posebice gledane s druge strane. Uostalom dečko je tada bio beba koja je jela Čokolino i ne odgovara za očeve postupke i samim time nije zaslužio neke napade.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 15:08   #68
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
A što misliš da pokušamo umjerenijim smjerom jer možemo doprinjeti novijoj povijesti saznajući nove događaje, posebice gledane s druge strane. Uostalom dečko je tada bio beba koja je jela Čokolino i ne odgovara za očeve postupke i samim time nije zaslužio neke napade.
Zahvaljujem i na ovom i na prethodnom postu.Pretpostavljao sam da vjerovatno nema nikakvih sluzbenih zabiljeski, eventualno mozda naleti neko ko je ucesnik dogadjaja pa se mozda sjeti, volio bih cuti verziju sa druge strane. Ono sto znam jeste da je prilikom tog napada poginulo cetvorica pripadnika JNA a 7 ih je ranjeno, a napad je izvrsen sa brda Čavaš, ukoliko se ne varam oko imena.
Todor Dulovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 18:28   #69
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
A što misliš da pokušamo umjerenijim smjerom jer možemo doprinjeti novijoj povijesti saznajući nove događaje, posebice gledane s druge strane. Uostalom dečko je tada bio beba koja je jela Čokolino i ne odgovara za očeve postupke i samim time nije zaslužio neke napade.
dobro,amo umjereno.neka pita tatu koliko je kuća zapalio i ima li u kući išta što je ukradeno iz dubrovačkog primorja.neka također mu tata kaže dali je kojega civila "umjereno" ubio.
mislim čak da bi mi bilo umjereno zadovoljstvo da smo se 95.godine malo okrenuli prema Crnoj gori pa malo umjereno poubijali civile a imovinu popljačkali.Umjereno Tivat,Herceg novi,Budva...a onda bismo mogli poslije dvadesetak godina da se čudimo tko nas zavadi.
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 18:49   #70
Quote:
Todor Dulovic kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem i na ovom i na prethodnom postu.Pretpostavljao sam da vjerovatno nema nikakvih sluzbenih zabiljeski, eventualno mozda naleti neko ko je ucesnik dogadjaja pa se mozda sjeti, volio bih cuti verziju sa druge strane. Ono sto znam jeste da je prilikom tog napada poginulo cetvorica pripadnika JNA a 7 ih je ranjeno, a napad je izvrsen sa brda Čavaš, ukoliko se ne varam oko imena.

Imaš li datum događaja?
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 18:56   #71
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Imaš li datum događaja?
Ne nazalost, mart, april 1992. godine.
Todor Dulovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 19:12   #72
Quote:
Todor Dulovic kaže: Pogledaj post
Ne nazalost, mart, april 1992. godine.

Iz gore navedenih razloga, sumnjam da ćeš dobiti koncizniji odgovor, posebice ako ne znaš datum.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 19:25   #73
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Iz gore navedenih razloga, sumnjam da ćeš dobiti koncizniji odgovor, posebice ako ne znaš datum.
Da. Razumijem, u svakom slucaju htio sam pokusati, hvala na saradnji. A lokaliteti Velja Medja i Čavaš su ti poznati?
Todor Dulovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 19:40   #74
Quote:
Todor Dulovic kaže: Pogledaj post
Da. Razumijem, u svakom slucaju htio sam pokusati, hvala na saradnji. A lokaliteti Velja Medja i Čavaš su ti poznati?

Da, sve što je u Popovom Polju i tom dijelu Hercegovine mi je manje-više poznato.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 19:51   #75
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Da, sve što je u Popovom Polju i tom dijelu Hercegovine mi je manje-više poznato.
Prema prici koju sam slusao, a ispravices me ako grrijesim, kljuc za Velju Medju bio je Čavaš, dok su ga drzale jedinice JNA iz C.Gore vojnici JNA u Veljoj Medji bili su bezbjedni. Kada su vojnike JNA na Čavašu zamijenile lokalne srpske jedinice iz Ljubinja, pripadnici hrvatske vojske su od istih preuzeli taj lokalitet i sa istog poceli minobacackom vatrom gadjati Velju Medju i tom prilikom je doslo do dogadjaja koji sam opisao. Da li ima logike u ovome?
Todor Dulovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 20:16   #76
Quote:
Todor Dulovic kaže: Pogledaj post
Prema prici koju sam slusao, a ispravices me ako grrijesim, kljuc za Velju Medju bio je Čavaš, dok su ga drzale jedinice JNA iz C.Gore vojnici JNA u Veljoj Medji bili su bezbjedni. Kada su vojnike JNA na Čavašu zamijenile lokalne srpske jedinice iz Ljubinja, pripadnici hrvatske vojske su od istih preuzeli taj lokalitet i sa istog poceli minobacackom vatrom gadjati Velju Medju i tom prilikom je doslo do dogadjaja koji sam opisao. Da li ima logike u ovome?

Čavaš tj. Čavaška Gradina je dominantna kota toga kraja.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 20:21   #77
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Čavaš tj. Čavaška Gradina je dominantna kota toga kraja.
Dakle sasvim je moguce da se taj dogadjaj desio ovako. Slusao sam tkdj. da su crnogorski i hrvatski vojnici, koje je dijelila Trebisnjica, cesto komunicirali izmedju sebe, uglavnom se psovali, ali nekada i "ozbiljno" razgovarali, mada ovo drugo mi djeluje kao nestvarno.
Todor Dulovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 20:53   #78
Quote:
Todor Dulovic kaže: Pogledaj post
Dakle sasvim je moguce da se taj dogadjaj desio ovako. Slusao sam tkdj. da su crnogorski i hrvatski vojnici, koje je dijelila Trebisnjica, cesto komunicirali izmedju sebe, uglavnom se psovali, ali nekada i "ozbiljno" razgovarali, mada ovo drugo mi djeluje kao nestvarno.
General Bobetko je izričito tražio da se ovakve pojave koje su se dogodile u Popovom Polju najstrože kazne. Naime, manje skupine protivničkih vojnika su se u pauzama borbenih djelovanja družile na "ničijoj zemlji".
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 21:22   #79
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
General Bobetko je izričito tražio da se ovakve pojave koje su se dogodile u Popovom Polju najstrože kazne. Naime, manje skupine protivničkih vojnika su se u pauzama borbenih djelovanja družile na "ničijoj zemlji".
Dakle istina je, cuo sam od oca takve price, ali nisam vjerovao u njih. Zanimljiva i krajnje neobicna pojava,u tim vremenima nadrealna.
Todor Dulovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 18:48   #80
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Keva mi pričamo o zasjedi i borbi koja se dogodila 1.10.1991. a ne poslije. Ta borba je završila tu istu večer. Sve što se poslije toga događalo nije dio te akcije nego su to neke nove borbe. Imam i te podatke da je ukupno u borbama oko Čepikuća i na tome dijelu ratišta poginulo oko pedeset troje Crnogoraca, a to je objavila i crnogorska Pobjeda (sa imenima poginulih).

P.S. Volio bih da mi pošalješ taj spisak koji imaš da ga usporedim sa ovim što ja imam. Bio bih ti jako zahvalan
pozzz sa druge strane nije bilo nikakvih transportera bilo je par kamiona koji su unisteni i tu ostali tosu bili sve crnogorci rezervisti mislim da ih je 10 stradalo i jedan vas daje stradao od svoje bombe a renjenih je bilo nez tacan broj vasi nisu uspjeli izvuci tehniku iz kamiona pasu bacali bombe u kamione tako je i vas stradao
cagalj5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.