Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2006., 16:57   #1
STVARANJE MATERIJE

I ovo je prvorazredna tema za " RUB ZNANOSTI " jer govori o INTELIGENTNOM STVARANJU ATOMA MATERIJE U SVEMIRU.

NOVA TEORIJA O STVARANJU ATOMA MATERIJE U SVEMIRU

Čvjeka koji " otkrije " neku postojeću prirodnu pojavu naziva se ZNANSTVENIKOM PRIRODE. Tako je znastevnik onaj tko otkrije neki otok, biljku, životinju, tvar, molekularni strukturu, recimo METAN, ili hemoglobin. Dakle, znanstvenici prirodnih znanosti su otkrivači postoječih prirodnih stvari i pojava. Tako se otkriva da se atom sastoji od manjih čestica: elektrona, protona i neutrona. Te čestice kao nakupine u atomima mogu se dijeliti, ili zbrajati, isto kao i atomi! Dijelenje je nazvano FISIJOM, od čega nastaje ATOMSKA BOMBA, a zbrajanje je nazvano FUZIJOM, od čega nastaje NUKLEARNA BOMBA.
Do tih otkrića čovjek nije znao kako se stvara ( nastaje ) čestična ( kurpuskularna ) materija u svemiru ( atomi ), pa je nakon otkrića fuzije, t.j. mogućnosti da se od dva atoma vodika stvori ( napravi, proizvede ) atom helija postavljena je TEORIJA da se u zvijezdama kakvo je i naše Sunce vrši fuzija atoma vodika u atome helija. Razlika mase prije fuzije i poslije fuzije je oslobođena energija koju vidimo i osjećamo kao svjetlo Sunca, ili zvijezde. Na temelju takve teorije postavljena je generalna teorija da se u zvijezdama stvaraju prirodni atomi materije od vodika do urana. Možemo se prisjetiti govora iz prošlog stoljeća da su zvijezde, a tako i naše Sunce. " SVEMIRSKE PEĆI U KOJIMA SE STVARA MATERIJA ".
Za razliku od znanstvenika koji podržavaju samo takvu teoriju o nastanku atoma materije u zvijezdama, na temelju činjenica na Zemlji POSTAVLJAM TEORIJU da se atomi materije u svemiru stvaraju i na objektima malih masa kakva je Zemlja posredovanjem inteligencije ŽIVOTA, t.j. ČOVJEKA. Dakle, ova DRUGA teorija kaže da za nastanak fuzijskog procesa atoma nije apsolutni preduvjet postojanje velikih zvjezdanih masa , već je fuzija moguća i na svemirskim objektima malih masa s malim gravitacijskim silama!! To je moguće zato što se visoka temperatura i tlak u svemiru mogu ostvariti i bez velikih zvjezdanih masa na malim masama kava je Zemlja onda kada se ostvari fisijska atomska eksplozija koja ZAMIJENJUJE ZVIJEZDANU MASU STVARAJUĆI SVOJOM EKSPLOZIJOM VISKU TEMPRETAURU I TLAK KOJE SU POTREBNE ZA FUZIJU ATOMA VODIKA U ATOME HELIJA. NA TAJ NAČIN ZAHVALJUJUĆI INTELIGENCIJI ČOVJEKA - ZNANSTVENIKA NASTALA JE VODIKOVA ILI HIDROGENSKA BOMBA U KOJOJ PRVO EKSPOLODIRA ATOMSKA URANSKA ILI PLUTONIJSKA BOMBA, A ZATIM VODIKOVA ILI HIDROGENSKA BOMBA, ŠTO JE, KAO ŠTO JE KAZANO, FUZIJSKA BOMBA GDJE SE VRŠI FUZIJA ATOMA VODIKA U ATIOME HELIJA NA ZEMLJI! Dakle, atomi materije nastaju i na Zemlji na isti način kako nastaju i u zvijezdama svemira, ali za ovaj zemaljski nastanak atoma posrednik je inteligencija života, tj. inteligencija Čovjeka - znanstvenika a ne sila gravitacije !! Bez te inteligencije takav način stvaranja atoma materije u svemiru nije moguć!

Ovo što je napisano jest ČINJENICA, to je naprosto NEOBORIVA ISTINA. Ona nam govori da u svermiru postoje najmanje DVA NAČINA STVARANJA ATOMA MATERIJE, onaj u velikim zvjezdanim masama, i na svemirskim objetima malih masa kakva je Zemlja!

Dakle, temeljna postavka NOVE TEORIJE je da se i na mikroskopskim masama svemira kakva je Zemlja, a ne samo u velikim svemirskim masama kakve su zvijezde stvaraju atomi materije posredovanjem inteligencije života - Čovjeka! To je ČINJENICA KOJA SE ZNANSTVENO NE MOŽE OSPORAVATI, ILI IGNORIRATI, jer je činjenica, a i radi toga što je to pojava koju je ostvarila ZNANOST!

Prema tome, ovdje se jasno kaže, da u svemiru postoji i DRUGI NAČIN stvaranja atoma materije od tradicionalnog poznatog , time da je u drugom načinu faktor stvaranja atoma materije inteligencija života, t.j. Čovjeka, a ne samo slijepi fizikalni pojam kao što je gravitacija!

Osobno sam uvjeren da će ova teorija dobiti pravo građanstva u ovom stoljeću kao VELIKO NOVO ZNANSTVENO OTKRIĆE. Ono će definitivno i za uvijek postaviti ZAHTIJEV za redefiniranjem Čovjeka od objekta evolucije u subjekt evolucije, odnosno u inteligentnog i svjesnog KRETAORA I POKRETAČA NE SAMO ZEMALJSKIH VEĆ I SVEMIRSKIH PROCESA I POJAVA.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 17:17   #2
čovjek ne može stvoriti materiju.

čovjek može pretvoriti tvar u energiju i obrnuto koristeći strojeve, ali materiju ne može stvoriti.

zašto? zato jer je materija sve što postoji (tvar, energija, polje). to ti je kao da ideš fotografirati sliku svoje kuće, a u podrumu si.

jedina mogućnost je iz nematerijalnog stvarati materijalno, ali to je nemoguće, jer smo u nemogućnosti spoznati išta onkraj materijalnog.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 21:29   #3
Quote:
Endimion17 kaže:
čovjek ne može stvoriti materiju.

čovjek može pretvoriti tvar u energiju i obrnuto koristeći strojeve, ali materiju ne može stvoriti.

zašto? zato jer je materija sve što postoji (tvar, energija, polje). to ti je kao da ideš fotografirati sliku svoje kuće, a u podrumu si.

jedina mogućnost je iz nematerijalnog stvarati materijalno, ali to je nemoguće, jer smo u nemogućnosti spoznati išta onkraj materijalnog.
Ja sam vrlo precizno rekao da čovjek posredovanjem svoje inteligencije stvara atome materije Ponavljam: ATOME MATERIJE ! Ja nigdje nikaDA nism napisao niti mislio na Materiju, t.j. na relaciju materija - energija.
Dakle, žao mi je da ti kao i mnogi drugi ne vidIte da čovjk stvara atome materije koji ne postoje na Zemlji niti u bližem svemiru. Riječ je svakako o transuranskim elementima. No čovjeka stvar i sve deruge atome od vodika do urana, a stvara već i antiatome. ( CERN )
Uistinu je čudno da ti to ne vidiš, da to ne znaš i ne pridaješ tome značenje, a termim MAN MADE ATOMS je već dugo u opticaju kod kreatora fizičara naročito u DUBNI.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 23:59   #4
Quote:
geza kaže:
Ja sam vrlo precizno rekao da čovjek posredovanjem svoje inteligencije stvara atome materije Ponavljam: ATOME MATERIJE ! Ja nigdje nikaDA nism napisao niti mislio na Materiju, t.j. na relaciju materija - energija.
Dakle, žao mi je da ti kao i mnogi drugi ne vidIte da čovjk stvara atome materije koji ne postoje na Zemlji niti u bližem svemiru. Riječ je svakako o transuranskim elementima. No čovjeka stvar i sve deruge atome od vodika do urana, a stvara već i antiatome. ( CERN )
Uistinu je čudno da ti to ne vidiš, da to ne znaš i ne pridaješ tome značenje, a termim MAN MADE ATOMS je već dugo u opticaju kod kreatora fizičara naročito u DUBNI.
Primjedba: Nalazimo se NA RUBU ZNANOSTI!

geza, da bih ti malo "pomogao" iznijet ću jedan svoj tekst koji je nastao prije mnogo godina - a nalazit će se u knjizi na kojoj radim mnogo godina.
(Preciznije, do danas 18 godina).

"...I kao što atomi "žive" po Zapisu tako su i spojevi atoma (koji su U POČETKU Kreirani od Prirode a Stvoreni od Stvoritelja - a KASNIJE i od Inteligentnog živog bića) formirani po Zapisu, i kao "živi" se vode u Onostranom području pod Svojom šifrom.
I Svi "Zapisi prepoznavaju" atom ili spoj atoma po Šifri koja Mora biti NA SVOJ NAČIN vezana za Energetske mreže 53, (43), 32, (28) i 23 (18) i 13.

Dakle, ponovit ću: atomi žive!
I nije to samo moje mišljenje.
Tako je englez Rupert Sheldrake, biokemičar i stanični biolog, objavio svoju doktrinu, koja se u mnogome izjednačuje s mojom - a ta je, uz ostalo, da atomi žive!
Ipak moram primjetiti da i ovom naučniku nedostaje vremensko razdoblje od Vremena kada se je PROBUDILA PRIRODA - pa sve do Stvaranja "MATERIJALNOG" KOSMOSA (dakle do "velikog praska").
Jasno, svojim spoznajama i tvrdnjama Sheldrake se je "stavio u poziciju da ga je (NE)-Znanstvena mašinerija" proglasila Znanstvenim otpadnikom.

No još nešto je interesantno znati.
Atomi žive - ali se oni ne vezuju SAMI OD SEBE.
Također, atomi se ne mogu SAMI OD SEBE ni razvesti.
Naime, vezivanje atoma, ili Razvod atoma mogu uraditi:
1. Stvoritelj,
a "uz Njegovu asistenciju"
2. Čovjek.
I NIKO VIŠE!
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 09:05   #5
Quote:
delija kaže:
Primjedba: Nalazimo se NA RUBU ZNANOSTI!

geza, da bih ti malo "pomogao" iznijet ću jedan svoj tekst koji je nastao prije mnogo godina - a nalazit će se u knjizi na kojoj radim mnogo godina.
(Preciznije, do danas 18 godina).

"...I kao što atomi "žive" po Zapisu tako su i spojevi atoma (koji su U POČETKU Kreirani od Prirode a Stvoreni od Stvoritelja - a KASNIJE i od Inteligentnog živog bića) formirani po Zapisu, i kao "živi" se vode u Onostranom području pod Svojom šifrom.
I Svi "Zapisi prepoznavaju" atom ili spoj atoma po Šifri koja Mora biti NA SVOJ NAČIN vezana za Energetske mreže 53, (43), 32, (28) i 23 (18) i 13.

Dakle, ponovit ću: atomi žive!
I nije to samo moje mišljenje.
Tako je englez Rupert Sheldrake, biokemičar i stanični biolog, objavio svoju doktrinu, koja se u mnogome izjednačuje s mojom - a ta je, uz ostalo, da atomi žive!
Ipak moram primjetiti da i ovom naučniku nedostaje vremensko razdoblje od Vremena kada se je PROBUDILA PRIRODA - pa sve do Stvaranja "MATERIJALNOG" KOSMOSA (dakle do "velikog praska").
Jasno, svojim spoznajama i tvrdnjama Sheldrake se je "stavio u poziciju da ga je (NE)-Znanstvena mašinerija" proglasila Znanstvenim otpadnikom.

No još nešto je interesantno znati.
Atomi žive - ali se oni ne vezuju SAMI OD SEBE.
Također, atomi se ne mogu SAMI OD SEBE ni razvesti.
Naime, vezivanje atoma, ili Razvod atoma mogu uraditi:
1. Stvoritelj,
a "uz Njegovu asistenciju"
2. Čovjek.
I NIKO VIŠE!
Hvala Delija na pomoći i trebaš pomagati, kao i drugi, kao i ja tebi i recipročno jer vidiš kako ljudi nemaju pojma što se oko njih događa,a na žalost predstavljaju se kao školovani i inteligentni ljudi.
Vidiš sam čim se izađe iz sterotipa, iz šablone koja je naučena u školi mnoge hvata panika, pa se tako uspaničare ako neko kao ti kaže da atomi ŽIVE, ili ako ja kažem da čovjek svojom inteligencijom stvara atome materije na ZEMLJI. Naravno ti dečki vjerojatno nikada nisu bili u ni jednom fizikalnom ili nuklearnom postrojenju gdje se stvaraju atomi materije o čemu pišem, a inteligencija im je još pre kratka da bi vidjeli i znali da se kod eksplozije nuklearne bombe kojoj prethodi eksplozija fisione ( atomske ) bombe stvar cijela kaskada atomski elementa, rekao bih, skoro kao i kod eksplozije supernove.
Osobno me začuđuje da ljudi koji se smatraju znanstvenicima ignoriraju činjenicu da je čovjek zahvaljujući svojoj inteligenciji ZAMIJENIO GRAVITACIJU VELIKIH MASA EKSPOLOZIOM ATOMSKE BOMBE I NA TAJ NAČIN OSTVARIO PRETPOSTVAKU ZA STVARANJE ATOMA MATERIJE FUZIJOM I NA ZEMLJI,A NE SAMO U ZVIJEZDAMA - SUNCIMA KAKO TO JEDINO TUMAČI OFICIJELNA ASTROFIZIKA ??
Da su atomi žive supstance, živi elementi svemira dokazuje i radijacija Sunca -svjetlo koje je temeljni pokretač i " dizajner " života flore na Zemlji, i indirektni je pokretač života faune na Zemlji. ( Transmisija ugljikohidrata od trave na meso, a putem mesa u tijelo čovjeka ili psa. )
Da je Čovjek uz stvoritelja, kako i ti kažeš, glavni manipulator i stvratelj svega u svemiru i svemira samog, očigledno i znano je mnogim ljudima, no izgleda samo ne našim " pametnim ljudima ". Često se pitam čitajući tekstove ponekih što su ti ljudi učili i naučili u školama? Što su sami naučili tijekom svog života? Naravno nisu oni " krivi ", možda nisu " krivi " ni njihovi profesori, već su " krivi " izgleda oni koji raznim vidovima mentalnog terora nameću što se mora i smije učiti, a što ne. Da je to bila manira inkvizicije poznato je svima, ali od kuda ista takva inkvizicija danas samo u drugom ruhu??
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 08:07   #6
Quote:
geza kaže:
Do tih otkrića čovjek nije znao kako se stvara ( nastaje ) čestična ( kurpuskularna ) materija u svemiru ( atomi ), pa je nakon otkrića fuzije, t.j. mogućnosti da se od dva atoma vodika stvori ( napravi, proizvede ) atom helija postavljena je TEORIJA da se u zvijezdama kakvo je i naše Sunce vrši fuzija atoma vodika u atome helija. Razlika mase prije fuzije i poslije fuzije je oslobođena energija koju vidimo i osjećamo kao svjetlo Sunca, ili zvijezde. Na temelju takve teorije postavljena je generalna teorija da se u zvijezdama stvaraju prirodni atomi materije od vodika do urana. Možemo se prisjetiti govora iz prošlog stoljeća da su zvijezde, a tako i naše Sunce. " SVEMIRSKE PEĆI U KOJIMA SE STVARA MATERIJA ".
u suncu nema stvaranje nove materije, nego se iz 2 laka atoma napravi jedan tezi+ostatak energije u vidu razlicitih zracenja.
zatim, u suncu se pretvara vodik u helij, a nakon sto se potrosi gorivo, prelazi se na vislju stepenicu (ako postoji dovoljan tlak+temperatura) gdje se helij pretvara u nesto drugo... itd itd... sve do zeljeza koji je krajnji proizvod najvecih zvijezda. Dalje ne ide.
svi tezi elementi se stvaraju u supernovama, a ne u suncima...

dakle, u suncu se ne stvara nikakva 'nova' materija (da dobijes vise materije nego sto je prije bilo)
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 08:32   #7
Quote:
Taroth kaže:
u suncu nema stvaranje nove materije, nego se iz 2 laka atoma napravi jedan tezi+ostatak energije u vidu razlicitih zracenja.
zatim, u suncu se pretvara vodik u helij, a nakon sto se potrosi gorivo, prelazi se na vislju stepenicu (ako postoji dovoljan tlak+temperatura) gdje se helij pretvara u nesto drugo... itd itd... sve do zeljeza koji je krajnji proizvod najvecih zvijezda. Dalje ne ide.
svi tezi elementi se stvaraju u supernovama, a ne u suncima...

dakle, u suncu se ne stvara nikakva 'nova' materija (da dobijes vise materije nego sto je prije bilo)
Nemoj krivo informirati ljude! Nemaš pravo na to i ne činiti to. Budi odgovoran prema onome što pišeš. Top čitaju mnogi ljudi i oni trebaju dobivati istinitu a ne lažnu informaciju. U svim astrofizikalnim knjigama piše da se atomi materije u svemiru stvaraju u " atomskim pečima " u zvijezdama, a naše Sunce je jedna od milijarda takvih zvijezda i u toj zvijezdi te veleičine kao što je naše Sunce stvaraju se ( nastaju ) atomi do UGLJIKA, osim vodika !! Svi ostali atomi do URANA stvaraju se ( nastaju ) u zvijezdi četvrte generacije u SUPERNOVI koja eksplodira čim nastane . Zato ti astrofizičari kažu da je atomska materija ZEMLJE " PEPEL " DAVNO UGASLE ZVIJEZDE SUPERNOVE jer se na Zemlji nalaze svi atomi elemnata od vodika do urana.
To je istina a ne što ti govoriš.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 16:48   #8
Quote:
geza kaže:
Nemoj krivo informirati ljude! Nemaš pravo na to i ne činiti to. Budi odgovoran prema onome što pišeš. Top čitaju mnogi ljudi i oni trebaju dobivati istinitu a ne lažnu informaciju. U svim astrofizikalnim knjigama piše da se atomi materije u svemiru stvaraju u " atomskim pečima " u zvijezdama, a naše Sunce je jedna od milijarda takvih zvijezda i u toj zvijezdi te veleičine kao što je naše Sunce stvaraju se ( nastaju ) atomi do UGLJIKA, osim vodika !! Svi ostali atomi do URANA stvaraju se ( nastaju ) u zvijezdi četvrte generacije u SUPERNOVI koja eksplodira čim nastane . Zato ti astrofizičari kažu da je atomska materija ZEMLJE " PEPEL " DAVNO UGASLE ZVIJEZDE SUPERNOVE jer se na Zemlji nalaze svi atomi elemnata od vodika do urana.
To je istina a ne što ti govoriš.
Geza, uglavnom sve točno, jedino elementi teži od željeza nastaju tijekom same eksplozije supernove....
Da, i supernova nije zvijezda, već je to samo jedan dio života zvijezde, koja je u mladosti div ili superdiv..... Dakle, supernova ne eksplodira čim nastane, već je supernova zapravo sama eksplozija (odnosno, implozija).
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 21:51   #9
Quote:
geza kaže:
Nemoj krivo informirati ljude! Nemaš pravo na to i ne činiti to. Budi odgovoran prema onome što pišeš. Top čitaju mnogi ljudi i oni trebaju dobivati istinitu a ne lažnu informaciju. .
Gle ko se javio :P
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 00:04   #10
Bolan, nemaš pojma. Brz uvrede. Atom materije?!! Nego čega drugoga?! Pa nema atoma ne-materije. lol. Malo čitanja ne škodi.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 00:46   #11
delija, nemoj ga zbunjivati.

@geza:
Ja sam vrlo precizno rekao da čovjek posredovanjem svoje inteligencije stvara atome materije Ponavljam: ATOME MATERIJE ! Ja nigdje nikaDA nism napisao niti mislio na Materiju, t.j. na relaciju materija - energija.

kako upravo i red_shrike kaže, kakvi atomi i postoje? malo ti se pomiješalo, malo puno. materija je SVE, ovaj cijeli svemir. ama baš sve. tvar, energija, polje.
NEMA stavljanja materije i tvari u isti koš, a to ti radiš. glupi novinari, to su sve oni krivi, kad ne znaju prevoditi engleske članke na hrvatski, pa brkaju tvar i materiju.
uostalom glup je in engleski po tom pitanju, kad izjednačava matter s materijom. kako se na engleskom uopće kaže materija?


Dakle, žao mi je da ti kao i mnogi drugi ne vidIte da čovjk stvara atome materije koji ne postoje na Zemlji niti u bližem svemiru. Riječ je svakako o transuranskim elementima. No čovjeka stvar i sve deruge atome od vodika do urana, a stvara već i antiatome. ( CERN )
Uistinu je čudno da ti to ne vidiš, da to ne znaš i ne pridaješ tome značenje, a termim MAN MADE ATOMS je već dugo u opticaju kod kreatora fizičara naročito u DUBNI.


ti misliš na TVAR. čovjek stvara nove tvari.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 09:15   #12
Quote:
Endimion17 kaže:
delija, nemoj ga zbunjivati.

@geza:
Ja sam vrlo precizno rekao da čovjek posredovanjem svoje inteligencije stvara atome materije Ponavljam: ATOME MATERIJE ! Ja nigdje nikaDA nism napisao niti mislio na Materiju, t.j. na relaciju materija - energija.

kako upravo i red_shrike kaže, kakvi atomi i postoje? malo ti se pomiješalo, malo puno. materija je SVE, ovaj cijeli svemir. ama baš sve. tvar, energija, polje.
NEMA stavljanja materije i tvari u isti koš, a to ti radiš. glupi novinari, to su sve oni krivi, kad ne znaju prevoditi engleske članke na hrvatski, pa brkaju tvar i materiju.
uostalom glup je in engleski po tom pitanju, kad izjednačava matter s materijom. kako se na engleskom uopće kaže materija?


Dakle, žao mi je da ti kao i mnogi drugi ne vidIte da čovjk stvara atome materije koji ne postoje na Zemlji niti u bližem svemiru. Riječ je svakako o transuranskim elementima. No čovjeka stvar i sve deruge atome od vodika do urana, a stvara već i antiatome. ( CERN )
Uistinu je čudno da ti to ne vidiš, da to ne znaš i ne pridaješ tome značenje, a termim MAN MADE ATOMS je već dugo u opticaju kod kreatora fizičara naročito u DUBNI.


ti misliš na TVAR. čovjek stvara nove tvari.
Ponavljam, i molim uvažite već jednom da ja GOVORIM o ATOMIMA MATERIJE koji su upisani kao kemijski elemneti u MEDELJEVU TABLICU ATOMA. TE ATOME STVARA ČOVJEK, A STVARA I DALJE TRANSURANSKE ATOME KOJI NA ZEMLJI NE POSTOJE!
NIKAKVA TVAR, NIKAKVA MATERIJA kako ju ti shvaćaš već samo materija kojase zove atom kisika, kalcija, željeza, olova ili urana. Jeli ti sada konačno jasno o čemu pišem?
Ako ti i daklje nije jasno predlažem da odeš u neku NE i staviš glavu u ambijent gdje na sve strane prašte NEUTRONI koji transmutiraju atome materije u neke druge atome, recimo atom urana u atom olova? To ja zovem i smatram STVARANJEM ATOMA MATERIJE NA ZEMLJI, što jest činjenica a ne fantazija koju poneki stalno nameću.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2006., 16:48   #13
Quote:
geza kaže:
Ponavljam, i molim uvažite već jednom da ja GOVORIM o ATOMIMA MATERIJE koji su upisani kao kemijski elemneti u MEDELJEVU TABLICU ATOMA. TE ATOME STVARA ČOVJEK, A STVARA I DALJE TRANSURANSKE ATOME KOJI NA ZEMLJI NE POSTOJE!
NIKAKVA TVAR, NIKAKVA MATERIJA kako ju ti shvaćaš već samo materija kojase zove atom kisika, kalcija, željeza, olova ili urana. Jeli ti sada konačno jasno o čemu pišem?
Ako ti i daklje nije jasno predlažem da odeš u neku NE i staviš glavu u ambijent gdje na sve strane prašte NEUTRONI koji transmutiraju atome materije u neke druge atome, recimo atom urana u atom olova? To ja zovem i smatram STVARANJEM ATOMA MATERIJE NA ZEMLJI, što jest činjenica a ne fantazija koju poneki stalno nameću.
majko isusova...
gledaj, nemam ja što shvaćati tebe, nego ti moraš prihvatiti filozofsku i fizikalnu definiciju koju nisam ja postavio.

sve u svemiru= materija = sva tvar + sva energija + sva polja

tvar je ono što je objektivno spoznatljivo, može a i ne mora imati masu.
dakle, kvarkovi, leptoni i sve što skupa čine, pa druge čestice, pa fotoni, itd.

energija je mogućnost obavljanja rada. nespoznatljiva nam je i neuhvatljiva.
foton nije energija. svjetlo nije energija. foton je tvar koja energiju prenosi.

polje je (kako wiki kaže, a molim fizičare da me upotpune) oznaka fizikalne veličine u svakom mjestu svemira. (namjerno izbjegavam pojam točke)


a da ti nisi možda neizvorni govornik hrvatskog pa te buni odnos pojmova materija i tvar? mislim da je tu kvaka. ako ne shvatiš odnos ova dva pojma možemo se svađati kao meksikanac i rus dokle god želimo.
apsurdno je govoriti o atomima materije jer drugi u materijalnom svemiru niti ne postoje (nematerija postoji u našim glavama kao ideja, kako reče Platon)
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 21:17   #14
Quote:
Endimion17 kaže:
majko isusova...
gledaj, nemam ja što shvaćati tebe, nego ti moraš prihvatiti filozofsku i fizikalnu definiciju koju nisam ja postavio.

sve u svemiru= materija = sva tvar + sva energija + sva polja

tvar je ono što je objektivno spoznatljivo, može a i ne mora imati masu.
dakle, kvarkovi, leptoni i sve što skupa čine, pa druge čestice, pa fotoni, itd.

energija je mogućnost obavljanja rada. nespoznatljiva nam je i neuhvatljiva.
foton nije energija. svjetlo nije energija. foton je tvar koja energiju prenosi.

polje je (kako wiki kaže, a molim fizičare da me upotpune) oznaka fizikalne veličine u svakom mjestu svemira. (namjerno izbjegavam pojam točke)


a da ti nisi možda neizvorni govornik hrvatskog pa te buni odnos pojmova materija i tvar? mislim da je tu kvaka. ako ne shvatiš odnos ova dva pojma možemo se svađati kao meksikanac i rus dokle god želimo.
apsurdno je govoriti o atomima materije jer drugi u materijalnom svemiru niti ne postoje (nematerija postoji u našim glavama kao ideja, kako reče Platon)
Nemaš ti prijatelju pojma ni što je tvar ni što je materija! Zato tvoje pouke zadrži za tvoju školu " pačića malih ".
A za one koji nešto znaju o tavri i materiji evo malo tuđih originala:

Atom's opposite - An antihydrogen atom has been created which has the opposite structure of a hydrogen atom. The man-made atom does not occur in nature. Scientists in Europe recently created the first human-made antiatom, an atom with all the usual electrical charges reversed.
The scientists created antihydrogen because of its simple structure, explains John Eades, coordinator of the experiments. Regular hydrogen atoms have one negatively charged electron orbiting one positively charged proton. All the scientists had to do was make one positively charged electron orbit one negatively charged proton.
But those oppositely charged subatomic particles don't exist in nature, either. So first, the scientists had to create negatively charged antiprotons in a particle accelerator. Next, they shot a beam of antiprotons into xenon gas to create antielectrons. In at least one case, an antielectron began orbiting an antiproton and created - briefly - antihydrogen.
How do the scientists know? Because when antiatoms meet up with regular atoms, they crash and destroy one another, leaving behind a unique trail of subatomic debris.

Ovaj tekst jasno govori da život likom čovjeka ne stvara samo tradicionalno poznate atome iz Mendeljeve tablice, več stvara i antiatome koji u prirodi ne postoje.

'Man made' elements is a large subject. I'll give a brief summary & then some references.
Ovaj autor kaže isto što i ja t.j. da je stvaranje atoma od strane čovjeka VLČELIKI PREDMT !
Man made elements are not 'made' in the sense that we make things like cars, dishes, or other items. They are made in machines called cyclotrons which are also known as "atom smashers". What happens is that certain nuclear particles, such as protons or Helium nuclei (a proton & neutron stuck together, called an alpha particle) are shot (like cannon balls) into the nucleus of a normal element, for example, aluminum. Most of the cannon ball particles miss the small nucleus or are pushed away as they pass by the nucleus (electrical repulsion). In a sense, some of the particles are 'smashed' into the nucleus. This is why the popular name of cyclotrons & other similar machines is 'atom smasher'. So, a few of these particles hit the nucleus & 'stick'. When they stick, the nucleus they hit is changed. It now has some extra protons or neutrons in it from the cannon ball particle (a proton or an alpha particle). This changes the nucleus, and the whole atom it is a part of, into another element. This happens because the elements differ from each other in the number of protons & neutrons in their nuclei (plural of nucleus). If this process is carried out with certain heavy elements (heavy maeaning a lot of protons & neutrons in the nucleus) we find that some elements not found in nature are formed. These new elements have radiation & physical properties different from those of elements found in nature. These elements are called man made. We don't find these elements in nature because they relatively quickly radioactively decay into more stable elements which we do find in nature. So, perhaps, a long time ago, these elements did exist in nature, but they disappeared fairly quickly. The bottom of the periodic chart is where the heaviest natural elements are located. These are the ones that are the easiest to turn into new (man made) elements with atom smashers. This is why your teacher told you that man made elements are at the bottom of the Periodic Table.

Vidimo da ovaj teksto jasno govori o atomima stvorenim od strane čovjeka, upravo što i tvrdim!
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 12:44   #15
Ono o čemu kolega priča je antimaterija. Razlog zašto to nismo prije uvidjeli je u tome da ne zna previše o temi i način na koji su pisani oni članci zbunjuju i onoga koji je doktorirao na tu temu. Iz moje knige o modernoj fizici (relativnost pa do kvantne mehanike) piše sljedeće:" In 1932, positrons were discovered by C. D. Anderson and S. Nedemeyer in cosmic ray tracks. "Pair creation" is a common event whenever high energy gamma rays pass through matter. The inverse, "pair annihilation", also must conserve energy and momentum. Except in very rare cases, whenever an electron and positron annihilate, two photons appear which, in the center-of-mass frame of the electron-positron pair, propagate in diamerically opposite direction and have each an energy hv=mc²... Antiprotons and antineutrons have been observed and studied. In fact this bifurcation of nature is universal. Every particle, whatever its charge state or spin, has its antiparticle (though some neutral particles are their own antiparticles). "
Ovo dolazi iz Modern Physics od Frank J. Blatt i sadrži dosta teorije, ali i dosta formula i proračuna. Namjerno sam izostavio dosta toga jer mi se ne da prepisivat cijelo poglacvlje, ali one koji žele znati više mogu pogledat na wikipediji ili u knjižnicama.
Drugo, antimaterija i materija NEmogu koegzistirat zajedno jer čim dođu u dodir krenu u postupak anihilacije. Energija koja se tako oslobodi je daleko veća od one koja se oslobađa fuzijom, t zbog toga nije moguće koristiti antimateriju u svakidašnjem životu. Drugo, da ljudsko tjelo stvori atom potrebna je streavična energija. Sječamo li se E=mc²? sad, m je masa u kg a c brzina svjetlosti. Uzmi masu atoma u kg i pomnoži ju sa 300000² pa češ dobiti koliko je to đula. Zatim pretvori to u kalorije i onda izračunaj koliko tona šečera bi ti trebalo da stvoriš jedan atom. A da stvaraš antimateriju bi se jednostavno rezletio.
Npr, ja imama 90 kila, što znai da imam 90*300000 ² đula energije što je=8x10^12 đula ili 1.91x10^12 kalorija (na hrani su izražene kilokalorije, odnosno kcal).
Masa protona je 1,673x10^-27 Kg, znači energija potrebna je 1.5057x10^-16 đula. To je jedna alfa čestica. Sad ti meni reci, od kud tjelu zapravo okoliš potreban za stvaranje materije? Ispravite ma ako sam pogrješio u računanju.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 12:45   #16
I tvar i materija možda jesu jedno te isto u hrvatskom kao što su masa i težina, ali sigurno nisu isto u fizici. Ili ti misliš da su masa i težina isto?
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 22:45   #17
Quote:
red_shrike kaže:
I tvar i materija možda jesu jedno te isto u hrvatskom kao što su masa i težina, ali sigurno nisu isto u fizici. Ili ti misliš da su masa i težina isto?
Prestanite petljati recite što su atomi materije koji se zovu Vodik, Helij,.. Kalcij...Željezo, Kobalt, Olovo, Uran , Plutoniji.....? Je li to materija ili tvar?
Molim odgovorite na pitanje.
Ja govorim o tim elementima i svaršeno mi je svjedno smatraju li se materijom ili tvari. U fizici to jesu elementi materije i ja ih tako percipiram i proučavam.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 23:53   #18
Quote:
geza kaže:
Prestanite petljati recite što su atomi materije koji se zovu Vodik, Helij,.. Kalcij...Željezo, Kobalt, Olovo, Uran , Plutoniji.....? Je li to materija ili tvar?
Molim odgovorite na pitanje.
Ja govorim o tim elementima i svaršeno mi je svjedno smatraju li se materijom ili tvari. U fizici to jesu elementi materije i ja ih tako percipiram i proučavam.

to je tvar, ali i materija. tj. spada u materiju (koja je sve na Svijetu).

ali reći -> atom materije
je besmisleno. ne postoji atom nematerije.


kao da je sve na svijetu voće, i sad kažeš atom voća. nema smisla. reći ćeš atom kruške, atom jabuke, itd.

engleski stračno puno brka riječi. to je siromašan jezik.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 23:15   #19
Quote:
Endimion17 kaže:
to je tvar, ali i materija. tj. spada u materiju (koja je sve na Svijetu).

ali reći -> atom materije
je besmisleno. ne postoji atom nematerije.


kao da je sve na svijetu voće, i sad kažeš atom voća. nema smisla. reći ćeš atom kruške, atom jabuke, itd.

engleski stračno puno brka riječi. to je siromašan jezik.
Endi, sprtljao si se. Savršeno je logično reći atom materije. Atomi nisu tvar, oni sadržavaju i tvari (el. čestice) i energiju (a kako bi inače elektroni orbitirali oko jezgre) i polje (elektronski omotač+područje jezgre). Dakle, atom je materija, a ne tvar.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 00:05   #20
Quote:
Galileo kaže:
Endi, sprtljao si se. Savršeno je logično reći atom materije. Atomi nisu tvar, oni sadržavaju i tvari (el. čestice) i energiju (a kako bi inače elektroni orbitirali oko jezgre) i polje (elektronski omotač+područje jezgre). Dakle, atom je materija, a ne tvar.

ne, ti si se spetljao.

atomi sasvim sigurno jesu materija, jer imaju tvar, energiju i polje.

ali ne možeš konstatirati dezignaciju -> "atom materije", zato jer nikakvi drugi atomi ne postoje.
to je kao da kažeš voćasta kruška. a nego kakva ako ne voćasta?

štoviše, ne postoje niti atomi tvari, jer ne postoje atomi energije i atomi polja (bar ako ne gledamo demokritski). postoje atomi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.