Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2012., 02:27   #1
HZZO - natječaj za financiranje pripravničkog staža

Otvaram temu za sve one koji kao i ja čekaju da se nešto pokrene u ministarstvu zdravstva i da nam više kažu na čemu smo pošto vidim da takve nigdje nema. Kakva su vaša saznanja, frustracije, mišljenja? Ja sam danas po ne znam koji puta zvala hzzo i naravno oni pojma nemaju kad će natječaj.

Da li je moguće da na bilo koji način utječemo na ubrzanje procesa ili nam je samo čekati pa da vidimo kakve sudbine nam je novo ministarstvo namijenilo.

Uglavnom ako vas ima javite se pa da barem znamo okvirno koliko nas je...
__________________
What's Virgin Mean?
supergirl37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 10:02   #2
Ne znam što reći već mjesecima pišem mailove na sve žive moguće od novinara do svih institucija koje imaju veze s ovim pitanjem par odgovora sam dobio od glasnogovornice zavoda između redaka NEMAMO POJMA KAD ĆE...

Mišljenja sam da nas ima jako puno ...
akrivic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 14:20   #3
Nitko ne zna kada će natječaj, ali još nema ni odluke vijeća o tome hoće li ove godine uopće toga i biti, koliko sam uspio shvatiti problem je u novcu, sredstva za ovu godinu u svrhu natječaja smanjena su sa prijašnjih 88mil. kn na 60mil kn, kako je pisalo u Vjesniku sredinom veljače ove godine. Nadajmo se da nećemo ostati uskraćeni...
tomas25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 11:22   #4
Ima li itko novih informacija? Muka mi je od HZZOve stranice, već je 2 mjeseca ko programirana otvaram svako jutro, guglajući sam naletila na ovu temu Pozdrav svima koji čekaju kao i ja!
titanica85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 15:46   #5
Uglavnom problem je u novcu, postoji mogućnost da to bude išlo preko zavoda za zapošljavanje, a ne preko hzzo-a kao dosada, ali još se ništa konkretno nezna, više će se znat kroz 15-ak dana navodno... pozz
tomas25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 10:02   #6
Evo da se i ja javim.. Kao i vi grizem nokte svaki dan u iščekivanju bilo kakve informacije i tako jos od 12. mjeseca.
AiZsK is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 12:02   #7
Quote:
AiZsK kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja javim.. Kao i vi grizem nokte svaki dan u iščekivanju bilo kakve informacije i tako jos od 12. mjeseca.
Evo i ja čekam od 12. mjeseca. I baš me zanima koliko ćemo još svi biti bez staža?! Nadam se kako ćemo uskoro dobiti neke dobre vijesti.
SoM1806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 00:09   #8
Koji staž ? Za liječnike,tehničare (zubo i ostale), fizioterapeute???

Ja sam staž uredno dobio u 9.mj. i krenuo raditi 3.10.2011 za liječnika.
Scaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 10:40   #9
DRAGI SVI

JUČER SAM OD ČELNOG ČOVJEKA HZZO-A DOBIO INFORMACIJU DA SERDSTVA ZA FINANCIRANJE PRIPRAVNIČKOG STAŽA ZDRAVSTVENIH DJELATNIKA NISU IZDVOJENA IZ PRORAČUNA DAKLE PARA NEMA I DA MINISTARSTVO ZDRAVLJA ZAJEDNO S MINISTARSTVOM RADA RIJEŠAVA PROBLEM PO SVEMU SUDEĆI NIŠTA OD TOGA....
akrivic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 11:25   #10
pozz svima!

ima nas dosta.. i ja sam u vise navrata zvala HZZO, isla tamo, sve informacije sam dobila od jedne poprilicno neljubazne gospodje koja jedino sto mi je znala reci je bilo "ne znam".. :S
da li se zna hocemo li i mi pripasti ovom novom programu gdje se radi za 1600 kn? navodno sam cula da da..
daddysgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 12:39   #11
Quote:
daddysgirl kaže: Pogledaj post
pozz svima!

ima nas dosta.. i ja sam u vise navrata zvala HZZO, isla tamo, sve informacije sam dobila od jedne poprilicno neljubazne gospodje koja jedino sto mi je znala reci je bilo "ne znam".. :S
da li se zna hocemo li i mi pripasti ovom novom programu gdje se radi za 1600 kn? navodno sam cula da da..
Evo jučer na fejsu kolegica je stavila link pa da ga podijelim ovdje https://www.facebook.com/wwwvladahr/...t=feed_comment

a zatim sam naišla na ovo https://www.facebook.com/Mirando.Mrsic - objava od petka. I što sad na to reći ? zovem hzzo i nitko se ne javlja, jedni govore jedno drugi šute, opcija nam jest da idemo radit za tih 1600 kn ili da čekamo na temelju obećanja. Najveći problem je ako i dođete u bolnicu spremni raditi za tih 1600kn od hzz-a oni u bolnici pojma nemaju što i kako.
__________________
What's Virgin Mean?
supergirl37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 13:52   #12
Meni jedna stvar nije jasna. U pravilniku Hzz-a o Stručnom osposobljavanju bez zasnivanja radnog odnosa stoji da je namjenjen za, citiram: ˝Osobe koje prema posebnom propisu trebaju položiti stručni ispit, odnosno obavezno imati odgovarajuće radno iskustvo, su osobe visoke stručne spreme, više stručne spreme (pravnici, liječnici,veterinari, stomatolozi, gradevinari, arhitekti i dr; sve osobe koje u državnoj upravi moraju imati staž radi polaganja strucnog ispita), osobe srednje stručne spreme (medicinske sestre i sl.), odnosno osobe iz strukovnih škola koje polažu majstorski ispit.˝ Dakle, već i u starom pravilniku piše da se to odnosi i na zdravstvene djelatnike, samo što vjerujem da se na taj način malo tko zapošljavao, budući je hzzo raspisivao, dok je novaca bilo, posebni natječaj, i nitko nije morao raditi za 1600kn, već za 4500. A sad ministar miradno kaže tu na fejsu: ˝Dakle stažisti u zdravstvu, s obzirom da je staž dio formalnog obrazovanja ne potpadaju pod Zakon o poticanju zapošljavanja, niti su za njih osigurana sredstva na poziciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Sredstva za stažiste u zdravstvu nalaze se na poziciji Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje koji novce za plaće stažista doznačuje zdravstvenim ustanovama.˝ Znam da je tu riječ o tom novom zakonu koji po hitnom postupku tek treba izglasati, a ne o starom koji sam citirala, ali ne može tvrditi da sredstva za nas ni nisu osigurana od strane Hzz-a, i da je za nas jedino nadležan Hzzo. Nije da se bunim, naprotiv, jer i meni je draže raditi za 4500kn, a ne za 1600kn, ali tu je meni sve kontradiktorno, i zapravo se bojim da nam prodaje maglu i da će na kraju reći da i mi spadamo pod taj zakon po kojem ćemo nakom 5-6 godina faksa jedva za gablec imat. Onda nek već jednom otvori vražji natječaj!!!
zvrčak mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 14:25   #13
Još samo da nadodam da je i u ovom trenutku na stranicama Hzz-a nekoliko natječaja u opticaju, doduše samo za one s višom stručnom spremom (med. sestre, i prvostupnike), ne i za one s visokom (doktore i farmaceute) koji nude Ugovor o stručnom osposobljavanju..., tako da ministar Mirando nije u potpunosti upoznat s materijom... Ali, i on je volontirao ˝pa zašto ne bismo i mi.. ?!!˝

Zadnje uređivanje zvrčak mali : 07.05.2012. at 14:31.
zvrčak mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 16:35   #14
Quote:
zvrčak mali kaže: Pogledaj post
Meni jedna stvar nije jasna. U pravilniku Hzz-a o Stručnom osposobljavanju bez zasnivanja radnog odnosa stoji da je namjenjen za, citiram: ˝Osobe koje prema posebnom propisu trebaju položiti stručni ispit, odnosno obavezno imati odgovarajuće radno iskustvo, su osobe visoke stručne spreme, više stručne spreme (pravnici, liječnici,veterinari, stomatolozi, gradevinari, arhitekti i dr; sve osobe koje u državnoj upravi moraju imati staž radi polaganja strucnog ispita), osobe srednje stručne spreme (medicinske sestre i sl.), odnosno osobe iz strukovnih škola koje polažu majstorski ispit.˝ Dakle, već i u starom pravilniku piše da se to odnosi i na zdravstvene djelatnike, samo što vjerujem da se na taj način malo tko zapošljavao, budući je hzzo raspisivao, dok je novaca bilo, posebni natječaj, i nitko nije morao raditi za 1600kn, već za 4500. A sad ministar miradno kaže tu na fejsu: ˝Dakle stažisti u zdravstvu, s obzirom da je staž dio formalnog obrazovanja ne potpadaju pod Zakon o poticanju zapošljavanja, niti su za njih osigurana sredstva na poziciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Sredstva za stažiste u zdravstvu nalaze se na poziciji Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje koji novce za plaće stažista doznačuje zdravstvenim ustanovama.˝ Znam da je tu riječ o tom novom zakonu koji po hitnom postupku tek treba izglasati, a ne o starom koji sam citirala, ali ne može tvrditi da sredstva za nas ni nisu osigurana od strane Hzz-a, i da je za nas jedino nadležan Hzzo. Nije da se bunim, naprotiv, jer i meni je draže raditi za 4500kn, a ne za 1600kn, ali tu je meni sve kontradiktorno, i zapravo se bojim da nam prodaje maglu i da će na kraju reći da i mi spadamo pod taj zakon po kojem ćemo nakom 5-6 godina faksa jedva za gablec imat. Onda nek već jednom otvori vražji natječaj!!!
Ni meni nije jasno, očito je da oni nikako da se usuglase a mi ispaštamo. 4500 ili 1600 postalo mi je svejedno samo da nam više kažu gdje i kako jer trenutno smo nigdje, ne mogu stažirati, ne mogu raditi u struci, ne mogu raditi izvan struke... Nema tih novaca koji će meni vratiti moje vrijeme i potrošene živce...
__________________
What's Virgin Mean?
supergirl37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 16:44   #15
Evo danas i na stranici hzz-a piše da je za pripravnički staž zdravstvenih djelatnika nadležan hzzo i da tamo moraju biti sredstva za to, jer na poziciji hzz-a nisu ni predviđena ni osigurana za našš saž.
tomas25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 01:38   #16
ajme koje muke s ovim, ja nisam među vss ali stažiram od 9.mj prošle godine i primam redovito tu naknadu. bilo je priča da neće svi dobiti, ali ne znam jel ima tko da je zvisio.
makar ima i onih koje poslodavci jednostavno nisu prijavili za to jer, eto, čemu se zajebavat s papirima kad se staž ovak i onak mora odradit.
sretno vam bilo
__________________
I'm going slightly mad
axlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 19:32   #17
Quote:
axlica kaže: Pogledaj post
ajme koje muke s ovim, ja nisam među vss ali stažiram od 9.mj prošle godine i primam redovito tu naknadu. bilo je priča da neće svi dobiti, ali ne znam jel ima tko da je zvisio.
makar ima i onih koje poslodavci jednostavno nisu prijavili za to jer, eto, čemu se zajebavat s papirima kad se staž ovak i onak mora odradit.
sretno vam bilo
Jebote, po ovome ispada da će u isto vrijeme med. tehničari dobivati 4 500 kuna a doktori 1 600 kuna. Poruka je...?
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 19:46   #18
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Jebote, po ovome ispada da će u isto vrijeme med. tehničari dobivati 4 500 kuna a doktori 1 600 kuna. Poruka je...?
Članak jest malo glupo napisan ali do sada je natječaj bio za sve ne samo medicinske tehničare pa vjerujem da će biti i ubuduće ako je o članku riječ.
__________________
What's Virgin Mean?

Zadnje uređivanje supergirl37 : 11.05.2012. at 19:57.
supergirl37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 21:56   #19
http://www.vecernji.hr/vijesti/pripr...-clanak-408218

"Što se tiče natječaja za pripravnike, HZZO će ga raspisati za petnaest dana – najavio je ministar Rajko Ostojić."

Peticiju možete potpisati na: http://www.gopetition.com/petitions/...kog-staza.html
titanica85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 22:53   #20
Quote:
titanica85 kaže: Pogledaj post
http://www.vecernji.hr/vijesti/pripr...-clanak-408218

"Što se tiče natječaja za pripravnike, HZZO će ga raspisati za petnaest dana – najavio je ministar Rajko Ostojić."

Peticiju možete potpisati na: http://www.gopetition.com/petitions/...kog-staza.html
Aleluja
__________________
What's Virgin Mean?
supergirl37 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.