Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2015., 15:11   #6321
Vrijede li išta ovi Happy Dreams nadmadraci?
teo2411 is offline  
Old 25.05.2015., 00:04   #6322
Bok,

trazi se madrac za apartman koji se iznajmljuje. krevet je 160x190 (letvice bukva 5cm razmak). htio bi da je madrac oko 20cm u visinu, da je vise prema tvrdoj strani, jasno udoban i cijenom prihvatljiv. Naletio sam na par modela koji me nekako vuku..

oriolik bonell 25cm: http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...=catalog&sid=7

tu ima neka akcija hladno lijevani 18cm: http://www.eurospuzva.hr/sadrzaj.php?gs=12

jos jedan nepoznatih karakteristika: http://lunasan.hr/katalog.php?id=524...odkat=14&npl=3

na dzepicaste, latex i slicno nisam bas naletio u mom cjenovnom rangu, tako da mi nisu zanimljivi.. gledam na nesto do 1500kn max, a kad bi bilo manje, jos bolje..

sta vi mislite? nekako si mislim da je najbolji izbor ovaj prvi. 25cm bonell. pase manje vise svima. samo ne znam koliko je tvrd? bilo bi bolje da je vise prema tvrdem, nego mekan.. mislim da vecina ljudi ne voli mekane madrace.. mislim da bi takav madrac mogao i potrajat, s obzirom da se koristi par mjeseci u godini, a nebi se htio lose iznenadit za koju godinu ako kupim neki pjenasti

ili, razuvjerite me neki drugi? sugestije, savjeti, sve dobrodoslo..
M83 is offline  
Old 25.05.2015., 13:41   #6323

I meni treba pomoc oko madraca za krevet na kojem ce povremeno (2tjedna svaki mjesec) spavati 1 osoba od 80kg. Dvoumim se izmedju
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/pr...287/#/50272300 i http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/80272327/.
Koja je razlika, osim sto je prvi skuplji i 2 cm deblji?
Aurora1112 is offline  
Old 25.05.2015., 22:34   #6324
treba mi savjet za kupovinu madraca. sad sam na nekom iz emmezete kupljenom prije nekih godinu i pol koji me ubija. to je neki premium extra tvrdi madrac s kojeg se svako jutro ustajem slomljena. najviše mi stradaju križa. muž ima isti takav madrac i njemu je super.

uglavnom, dimenzija je 90*200, ja sam poprilično teška i volim da je madrac tvrđi, ali ne ovako kao ovaj na kom sada spavam. ovaj je kao daska. više volim madrace s oprugama od onih s pjenom, ali sam naišla na jedan koji mi se čini skoro kao pobjednik.

uglavnom, po savjetima podosta ljudi oko sebe, prvo sam obišla perfecta dreams i našla dva madraca koji su mi bili super udobni u dućanu. to su

http://perfecta.hr/royal-proizvod-92...ondetail92_406 i
http://perfecta.hr/libra-proizvod-11...detail1190_679

ovaj drugi, pjenasti, mi je čak bio udobniji. to je prvi madrac bez opruga koji mi je bio udoban i koji 'surađuje' sa mnom dok se okrećem po njemu.


u izbor su mi ušli još i ovi:

http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...r_opis-content

http://www.emmezeta.hr/namjestaj/mad...r_opis-content

ova dva koji su mi trenutno malo preskupi, ali ako su iskustva s nima dobra možda bih i pregorila ili čekala sniženje. s tim što je ovaj drugi S100 nešto najbolje na čemu sam u životu ležala 10 minuta kao na oblaku. ali 6000 kuna je 6000 kuna ako mi netko može reći vrijedi li to tih novaca, bila bih zahvalna.

http://jysk.hr/spavaca-soba/madraci/...-s70-dreamzone

http://jysk.hr/spavaca-soba/madraci/...s100-dreamzone


otvorena sam i za sugestije i prijedloge. cijena ne bi smjela prelaziti 3000 kuna.

hvala
inra is offline  
Old 27.05.2015., 08:23   #6325
nitko nema iskustva s perfecta dreams madracima? savjet?

Quote:
inra kaže: Pogledaj post
treba mi savjet za kupovinu madraca. sad sam na nekom iz emmezete kupljenom prije nekih godinu i pol koji me ubija. to je neki premium extra tvrdi madrac s kojeg se svako jutro ustajem slomljena. najviše mi stradaju križa. muž ima isti takav madrac i njemu je super.

uglavnom, dimenzija je 90*200, ja sam poprilično teška i volim da je madrac tvrđi, ali ne ovako kao ovaj na kom sada spavam. ovaj je kao daska. više volim madrace s oprugama od onih s pjenom, ali sam naišla na jedan koji mi se čini skoro kao pobjednik.

uglavnom, po savjetima podosta ljudi oko sebe, prvo sam obišla perfecta dreams i našla dva madraca koji su mi bili super udobni u dućanu. to su

http://perfecta.hr/royal-proizvod-92...ondetail92_406 i
http://perfecta.hr/libra-proizvod-11...detail1190_679

ovaj drugi, pjenasti, mi je čak bio udobniji. to je prvi madrac bez opruga koji mi je bio udoban i koji 'surađuje' sa mnom dok se okrećem po njemu.

otvorena sam i za druge prijedloge.

hvala
inra is offline  
Old 31.05.2015., 12:08   #6326
Ne znam jel pitam na pravom mjestu, ali što ću....imam krevet i madrac koji su odavno za baciti. Stari su 7 godina. Dimenzije 140x200, metalni okviri, latofleks, madrac neki srednji (kad sam kupila prema specifikacijama je držao moju masu, to znam da sam gledala, da ne kupim pretanki, ako je bitno točno koji je, naći ću na netu, uglavnom neki Hespov). Latofleks, koliko ja vidim, nema one obruče prema kojima bi se mogla podešavati napetost ili što već. A i što očekivati, koštao me 700kn na akciji u Lesnini. Madrac već ima "rupu" na sredini od mog tijela. Em krevet škripi ko lud, em ja skoro pa urlam od bolova ujutro koliko me leđa bole. Za novo ništa nemam novca. Mogu možda eventualno uložiti 1000kn, a to je upravo za to kako sam napisala - za ništa. Ima li itko kakav konstruktivan savjet kako da si pomognem sama? Razmišljala sam da rasparam navlaku i na sredini uguram neku plahtu ili slično, samo da ga "podignem", da mi leđa nisu u rupi...ili nadmadrac ako ima za te novce...neko vrijeme sam madrac povremeno okretala, ali ne mogu to sama, a nema mi trenutno tko pomoći...znam da će nekima ovo biti smiješno ili glupo, ali siromaštvo to nije. Pa eto - svaki savjet dobodošao.
Simpsonka is offline  
Old 01.06.2015., 00:10   #6327
Quote:
Simpsonka kaže: Pogledaj post
Ne znam jel pitam na pravom mjestu, ali što ću....imam krevet i madrac koji su odavno za baciti. Stari su 7 godina. Dimenzije 140x200, metalni okviri, latofleks, madrac neki srednji (kad sam kupila prema specifikacijama je držao moju masu, to znam da sam gledala, da ne kupim pretanki, ako je bitno točno koji je, naći ću na netu, uglavnom neki Hespov). Latofleks, koliko ja vidim, nema one obruče prema kojima bi se mogla podešavati napetost ili što već. A i što očekivati, koštao me 700kn na akciji u Lesnini. Madrac već ima "rupu" na sredini od mog tijela. Em krevet škripi ko lud, em ja skoro pa urlam od bolova ujutro koliko me leđa bole. Za novo ništa nemam novca. Mogu možda eventualno uložiti 1000kn, a to je upravo za to kako sam napisala - za ništa. Ima li itko kakav konstruktivan savjet kako da si pomognem sama? Razmišljala sam da rasparam navlaku i na sredini uguram neku plahtu ili slično, samo da ga "podignem", da mi leđa nisu u rupi...ili nadmadrac ako ima za te novce...neko vrijeme sam madrac povremeno okretala, ali ne mogu to sama, a nema mi trenutno tko pomoći...znam da će nekima ovo biti smiješno ili glupo, ali siromaštvo to nije. Pa eto - svaki savjet dobodošao.
Latofleks, ili bolje receno podnica je vjerovatno za jednu osobu sa sirokimlamelama kojih ima max 18 ako ne i 13 i one su jedan od krivaca propadanju madraca.
Prvo rijesenje je kupiti gurtnu tapetarsku, siroku bar 5 cm, Pan -Prom u Marticevoj i to min 10 metara pa poceti sa proplitanjem lamela na podnici.
Znaci jedan kraj zakucati cavlicima za konstrukciju podnice, i to jedno 10 cm od ruba, recimo desnoga, pa poceti propletati ispod pa iznad lamela, zategnuti na kraju sto jace pa opet zakucavati u okvir cavlicima i tako bar 5-6 redova u istim razmacima.
Tako ce te ucvstiti lamele i podnica ce biti jaca i cvrsca. Ako jos na to stavite neku staru deku da madrac ne propadaizmedju lamla napravili ste poboljsanje za madrac i vise nece biti tako ulubljen, osim ako nije bonell pa ima samo par cm pjene. U tom slucaju jedino sto pomaze je novi madrac
madraci is offline  
Old 01.06.2015., 01:59   #6328
13 lamela.
A madrac je ovaj:
http://www.hespo.hr/mad_comforts.htm
Simpsonka is offline  
Old 01.06.2015., 15:49   #6329
Madrac, veći ili manji od kreveta?

Pozdrav,
Imam malo veći problem. Imam krevet dimenzija 150 sa 200. Krevet je odličan al se madrac ishabao poslije 7 godina korištenja pa sam ga bacila. Sad bih trebala kupiti novi madrac. U ikei postoje opcije 140 sa 200 i 160 sa 200. E sad koji od njih kupiti? Il da prodam ili bacim stari krevet sto mi se ne radi jer je dovoljno visok i sve kofere i slične stvari držim tu.
Ja zaista ne znam ništa o tome, a prodavačima bas i ne vjerujem previše jer tri različita su mi dali različito mišljenje. Pls help.
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Old 01.06.2015., 15:55   #6330
Ovisi kakav je krevet...jer ne mozes veci madrac ugurati u preuski okvir. Inace, ja bih kada bi bilo izvedivo, tj. ako stranice kreveta nisu problem isla na veci.
Koja vrsta madraca, imas podnicu? Mozda da uslikas krevet.
Najbolje bi ipak bilo pronaci madrac odgovarajucih dimenzija.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 01.06.2015. at 16:11.
kajpa is offline  
Old 01.06.2015., 16:15   #6331
Pa mislila sam uzeti foam madrac, ili ne znam sa federima. Prošli je bio sa federima i žuljali su. Koji madrac bi mi preporučili? Iz Ikee npr.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	image.jpg‎
Views:	145
Size:	10.0 KB
ID:	15158  
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Old 01.06.2015., 16:24   #6332
Postoji tema o madracima, ima tamo znalaca koji ce savjetovati.
Ja sam laik po tom pitanju, ali mislim da na ove podnice ne bi isao madrac od pjene, nego da bi morali uzeti federe ili dzepicaste federe. Madraci od pjene bi morali biti na uze postavljenim lamelama.
Kojeg ste mislili uzeti, cijena?
Sto se tice sirine, mislim da bi prosao veci, jer krevet uopce nema stranica. Malo ga odmaknete od zida, pa na svakoj strani 5cm viska, cini se da bi bilo ok.
Mozda ovaj ?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 02.06.2015., 18:38   #6333
Quote:
heureka kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imam malo veći problem. Imam krevet dimenzija 150 sa 200. Krevet je odličan al se madrac ishabao poslije 7 godina korištenja pa sam ga bacila. Sad bih trebala kupiti novi madrac. U ikei postoje opcije 140 sa 200 i 160 sa 200. E sad koji od njih kupiti? Il da prodam ili bacim stari krevet sto mi se ne radi jer je dovoljno visok i sve kofere i slične stvari držim tu.
Ja zaista ne znam ništa o tome, a prodavačima bas i ne vjerujem previše jer tri različita su mi dali različito mišljenje. Pls help.
Preskočite IKEA-u i kupite kod nekog drugog madrac točnih dimenzija. IKEA ne radi madrace po mjeri , ali većina ostalih proizvođača će napraviti i 150 širinu.

Malo mi je zbunjujuća fotografija kreveta. Je li moguće da su podnice postavljene po širini? Da li je ovo što gledamo u na zidu uzglavlje kreveta?
afoj is offline  
Old 04.06.2015., 10:47   #6334
Quote:
madraci kaže: Pogledaj post
Latofleks, ili bolje receno podnica je vjerovatno za jednu osobu sa sirokimlamelama kojih ima max 18 ako ne i 13 i one su jedan od krivaca propadanju madraca.
Prvo rijesenje je kupiti gurtnu tapetarsku, siroku bar 5 cm, Pan -Prom u Marticevoj i to min 10 metara pa poceti sa proplitanjem lamela na podnici.
Znaci jedan kraj zakucati cavlicima za konstrukciju podnice, i to jedno 10 cm od ruba, recimo desnoga, pa poceti propletati ispod pa iznad lamela, zategnuti na kraju sto jace pa opet zakucavati u okvir cavlicima i tako bar 5-6 redova u istim razmacima.
Tako ce te ucvstiti lamele i podnica ce biti jaca i cvrsca. Ako jos na to stavite neku staru deku da madrac ne propadaizmedju lamla napravili ste poboljsanje za madrac i vise nece biti tako ulubljen, osim ako nije bonell pa ima samo par cm pjene. U tom slucaju jedino sto pomaze je novi madrac
Quote:
Simpsonka kaže: Pogledaj post
13 lamela.
A madrac je ovaj:
http://www.hespo.hr/mad_comforts.htm
Samo sa rezimiramo, lijepo bi molila. Dakle, definitivno novi madrac + učvršćivanje kreveta? Pitam da znam jer za učvršćivanje ću morati naći nekog, madrac mi promijeni dostava ionak, a stari bum poklonila, to nije problem.
Simpsonka is offline  
Old 09.06.2015., 19:37   #6335
odlučio sam ipak zamjeniti postojeću metalnu latoflex podnicu sa 2 kom 90x200, ali imam problem jer moj 180x200 krevet nema srednju letvu pa je moram dodati i ispod nje vjerovatno i 2 noge na poodešavanje. Tu srednju letvu sam mislio učvrstiti za krevet sa oviakvim ili sličnim nosačima:



, ali još uvijek nisam siguran koju dimenziju letve da odaberem (40x40 mm, 40x60 mm, 50x50 mm...) i od kojeg drveta, dužina će naravno biti 200cm ?
pskaro is offline  
Old 09.06.2015., 20:07   #6336
Quote:
pskaro kaže: Pogledaj post
odlučio sam ipak zamjeniti postojeću metalnu latoflex podnicu sa 2 kom 90x200, ali imam problem jer moj 180x200 krevet nema srednju letvu pa je moram dodati i ispod nje vjerovatno i 2 noge na poodešavanje. Tu srednju letvu sam mislio učvrstiti za krevet sa oviakvim ili sličnim nosačima:



, ali još uvijek nisam siguran koju dimenziju letve da odaberem (40x40 mm, 40x60 mm, 50x50 mm...) i od kojeg drveta, dužina će naravno biti 200cm ?
Noge ne moraju biti podesive. Možete samo kad postavite srednju letvu izmjeriti točno koliko je do poda i na tu mjeru odrezati noge. Obično je dovoljna jedna na sredini.

Mislim da je letva koja ide na ovaj nosač širine 70mm, a debljina je po izboru. Prolazi sve od 2cm na više. Vrsta drveta je manje bitna.
afoj is offline  
Old 09.06.2015., 22:02   #6337
Koji nadmadrac staviti na perfectin Galaxy.... Ubija me u ljetnom
Periodu toplina koja izbija.Ima li tko kakva iskustva s
Vitapurovim nadmadracima ili mozda od kojeg drugog proizvodjaca?
__________________
ornella
ornella is offline  
Old 10.06.2015., 10:27   #6338
Quote:
pskaro kaže: Pogledaj post
odlučio sam ipak zamjeniti postojeću metalnu latoflex podnicu sa 2 kom 90x200, ali imam problem jer moj 180x200 krevet nema srednju letvu pa je moram dodati i ispod nje vjerovatno i 2 noge na poodešavanje. Tu srednju letvu sam mislio učvrstiti za krevet sa oviakvim ili sličnim nosačima:



, ali još uvijek nisam siguran koju dimenziju letve da odaberem (40x40 mm, 40x60 mm, 50x50 mm...) i od kojeg drveta, dužina će naravno biti 200cm ?
moja je 50x 80 na istim nosacima. gledajte da vam ukupna visina bude u ravnini sa nosacima podnice na bocnim stranicama da vam ne bi madrac visio na stranu.
noge mogu biti 50x50 i razmak cca 60-65 cm od stranice kreveta do noge.
kod mene je samo jedna noga na sredini jer je letvica dovoljno cvrsta
tutanjkamen is offline  
Old 10.06.2015., 10:29   #6339
Quote:
ornella kaže: Pogledaj post
Koji nadmadrac staviti na perfectin Galaxy.... Ubija me u ljetnom
Periodu toplina koja izbija.Ima li tko kakva iskustva s
Vitapurovim nadmadracima ili mozda od kojeg drugog proizvodjaca?

galaxy ako se ne varam ima memory pjenu samo na jednoj strani pa mozete probati okrenuti madrac na drugu stranu. takodjer posteljina od satena malo pomaze. Ne bih kupovao nadmadrac i stavljao na memory pjenu jer ce se opet osjetiti toplina
tutanjkamen is offline  
Old 10.06.2015., 23:02   #6340
Quote:
tutanjkamen kaže: Pogledaj post
galaxy ako se ne varam ima memory pjenu samo na jednoj strani pa mozete probati okrenuti madrac na drugu stranu. takodjer posteljina od satena malo pomaze. Ne bih kupovao nadmadrac i stavljao na memory pjenu jer ce se opet osjetiti toplina
Stavljanjem nadmadraca koji nije od memory pjene izbjeci ce te toplinu iz galaxya jer Vase tijelo nece prenositi toplinu na memory jer je izmedju Vas i njega nadmadrac, dakle nema topline no nema niti vise kvalitete madraca, tj memory pjena ce biti tvrdja, osim u slucaju da nemate klimu u sobi pa je temperatura u sobi nekih 28-30 C , e onda ce memory biti meksi jerzrak dijeluje toplinski na njega, no nece biti toliko mekan kao kad Vi lezite na njemu.
Los potez je bacanje love na nadmadrac i gubitak kvalitete memory madraca
Probajte postaviti pod navlaku , znaci izmedju jezgre/memorya i navlake neku hladniju deblju plahtu, svila bi bila dobra jer ce teze prenositi toplinu Vaseg tijela na memory, a to i dalje znaci tvrdji osjecaj spavanja no bar ne trosak za memory.
Slican problem smo rijesili tako da je stranka narucila stitnik madraca-stepdeku od Tempsmart materijala ( materijal za navlake madraca) te tako smanjila osjecaj topline tokom ljetnih dana .
madraci is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.