Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2008., 22:48   #21
Quote:
nomadi kaže: Pogledaj post
koliko je samo Staljin i njegova diktatura ljudi pobilo i to svojih,puno više nego Hitler i njegova diktatura?



Svaka cast!!

Da usporedimo Hitlera i Staljina Hitler bi se mogao poklopit sa usima....
Hitler barem nije ubijao svoje a ovaj je ubijao sve one koje nisu bili crveni,mislim da je ovo rekao staljin:

Ubij jednu osobu i postat ce zločin,ubij ih nekoliko milijuna i postat ce statistika
prejebeno....

Nije li vama cudno sta su se u povijesti uvjek svi izivljavali na Židovima koji su bili najmirniji narod na svijetu i nikada nisu ni glas povecali,jadni židovi...
G_r_G_a is offline  
Old 08.03.2008., 01:51   #22
Nije li vama cudno sta su se u povijesti uvjek svi izivljavali na Židovima koji su bili najmirniji narod na svijetu i nikada nisu ni glas povecali,jadni židovi...[/QUOTE]

-činjenica je da mi na ovom forumu ne smijemo napisati ništa protiv židova-jer nam prijeti,u najmanju ruku,ban.već to otežava kvalitetnu i objektivnu raspravu o odnosu trećeg reicha prema njima.međutim-bismo li mogli malo skrenuti na druge teme?je li stvarno istina da je hitler mrzio slavene-postoje i drukčija mišljenja.a ove usporedbe hitlera i staljina također nam mogu biti dobar materijal za ovaj topik. hitler je bio pragmatičan političar u prvom redu,zar ne?!okupirao je poljsku,češku od slavenskih zemalja-međutim hrvatska i slovačka su mu bile saveznice.bilo je i rusa koji su prešli na hitlerovu stranu.-hitler nije htio ratovati protiv velike britanije-međutim nije uspio postići sporazum s britanskom vladom.btw-postojala je čak i suradnja cionista s nacistima u trećem reichu.ima jako puno točaka za raspravo u ovoj temi.pozivam one koji znaju da podijele znanje s nama.
wot is offline  
Old 08.03.2008., 03:54   #23
a jasno je bilo odmah na početku da je ova tema meka za komuniste, islamiste i fašiste...nema objektivne diskusije
K-pax is offline  
Old 08.03.2008., 04:03   #24
i zagriženi cionisti, zaboravih..
K-pax is offline  
Old 08.03.2008., 12:51   #25
Zašto se ovakvo smeće od teme tolerira?

--> Luda kuća
Sinbad is offline  
Old 08.03.2008., 12:58   #26
Quote:
Simpatčni kaže: Pogledaj post
Potaknut raznim verzijama o liku i djelu Adolfa Hitlera, od zlocinca do heroja(uslovno receno), misljenja sam da nam fali jedan zbirni topic gdje bi se fino moglo diskutovati o istom.

Naime, do sada se u udzbenicima moglo procitati da je bio bolesnik, bez razloga mrzio zidove, cigane, srbe....napadao druge zemlje, izazvao dva svjetska rata, stradanje i sl.......
Pitam se, sta je to on radio sto drugi prije njega, pojedinci i drzave, vec nisu, a oni su ipak heroji (takodje uslovno receno): Napoleon, Makedonski, Velika britanija, razna carstva......itd. svi su oni izazivali ratove, ubijali, cinili genocide(aboridžani....), osvajali tudje zemlja, pljackali, otimali...............neki to i dan danas cine..... zasto su oni bolji od Hitlera.

Nista ne tvrdim, vec samo zelim potaknuti konstruktivnu raspravu i pokusati doci do istine, pa ako ko zna sta pametno nek se ne ustrucava pisati...
Super pokušaj, jer tema je doista zanimljiva i dalo bi se o njoj raspravljati, ali sudeći već po prvim komentarima tema ti je osuđena na primitivizam osoba koje čak niti ne razumiju osnovnu problematiku, a da se ne priča dalje. Najveći domet im je sranje, da oprostiš na izrazu, po Židovima i frapiranje i nasmijavanje čitatelja ove teme. Šteta što hrvatski forumi nisu u rangu poput nekih na kojima civilizirano raspravljaju ljudi... No, dobro, takve stvari su rezervirane za svijet.
mishkovich is offline  
Old 08.03.2008., 13:16   #27
Quote:
G_r_G_a kaže: Pogledaj post


Svaka cast!!

Da usporedimo Hitlera i Staljina Hitler bi se mogao poklopit sa usima....
Hitler barem nije ubijao svoje a ovaj je ubijao sve one koje nisu bili crveni,mislim da je ovo rekao staljin:

Ubij jednu osobu i postat ce zločin,ubij ih nekoliko milijuna i postat ce statistika
prejebeno....

Nije li vama cudno sta su se u povijesti uvjek svi izivljavali na Židovima koji su bili najmirniji narod na svijetu i nikada nisu ni glas povecali,jadni židovi...

Šefe ajde ostavi se ti Hitlera i Staljina... svaki život (posebno onaj nedužan..) je vrijedan , a to o Židovima (bez obzira kakvi god jesu...) nisu to zaslužili za 2 svjetskog rata...(sramota za Njemce...pa čak i za nas) iako oni sada to rade drugima ... (Palestincima...)

Nego ja spakirao kofere za Kubu čekam 3000$ ,da li vrijedi ona ponuda...?
Busola29 is offline  
Old 08.03.2008., 13:20   #28
Quote:
mishkovich kaže: Pogledaj post
Šteta što hrvatski forumi nisu u rangu poput nekih na kojima civilizirano raspravljaju ljudi... No, dobro, takve stvari su rezervirane za svijet.
Daj nam onda reci kaj radiš na hrvatskom forumu. Nisi valjda mazohist?
Zašto ne odeš u svijet raspravljat tamo po forumima, onima koji su tebi u rangu?
Malik Tintilinic is offline  
Old 08.03.2008., 15:33   #29
Quote:
Davy Crockett kaže: Pogledaj post
Sto mu se stavlja da je ucinio neopravdano? On je organizirao najvece masovno plansko ubijanje i da je pobijedio u ratu, mnogi bi narodi zavrsili isto kao i Zidovi.
Da naravno , samo sto to niko nikad nije dokazao . Cak i na Nirnberskom procesu nije nadjen ni pokazan nikakav papir kao dokaz o planskom unistavanju jevreja . Uostalom i japanci su bili deportovani u logore u USA pa o njima niko ne prica a imam i isjecak iz novina gdje pise da su zidovi objavili rat Njemackoj sto je bio isti slucaj i sa japancima .
Da Hitler je radio isto sto su radili i Vikinzi , Napoleon , rimljani , pa na kraju krajeva i Srbi , a i englezi sta su radili po africi sumnjam da se ne bi i hitler zgrozio
Krushko is offline  
Old 08.03.2008., 15:48   #30
Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Da naravno , samo sto to niko nikad nije dokazao .
Uopce, koncentracijski kampovi su bili odmaralista a u plinskim komorama su pusili marihuanu.

Fuckas sva svjedocansta prezivjelih logorasa, izjava nacistickih optuzenika, hrpu fotki, izjava njemackog vodstva, numbeske zakone, programe eutanazije..... glavno da si ti pobrao svu pamet svjeta od iranskog predsjednika.

Quote:
Krushko kaže: Pogledaj post
Cak i na Nirnberskom procesu nije nadjen ni pokazan nikakav papir kao dokaz o planskom unistavanju jevreja . Uostalom i japanci su bili deportovani u logore u USA pa o njima niko ne prica a imam i isjecak iz novina gdje pise da su zidovi objavili rat Njemackoj sto je bio isti slucaj i sa japancima .
Da Hitler je radio isto sto su radili i Vikinzi , Napoleon , rimljani , pa na kraju krajeva i Srbi , a i englezi sta su radili po africi sumnjam da se ne bi i hitler zgrozio
Ali ameri nisu klali japance u logorima.

Vikinzi, napoleon, rimaljani i englezi nisu skuplajali ljude i sustaavno ih klali, njihovi neprijatelju su vecinom ubijani u ratovima.

I nemoj zaboravit da je u islamskom svjetu robstvo bilo legalno do sredine proslog stoljeca.
satori@sanitarium is offline  
Old 08.03.2008., 19:16   #31
Quote:
Simpatčni kaže: Pogledaj post
Potaknut raznim verzijama o liku i djelu Adolfa Hitlera, od zlocinca do heroja(uslovno receno), misljenja sam da nam fali jedan zbirni topic gdje bi se fino moglo diskutovati o istom.

Naime, do sada se u udzbenicima moglo procitati da je bio bolesnik, bez razloga mrzio zidove, cigane, srbe....napadao druge zemlje, izazvao dva svjetska rata, stradanje i sl.......
Pitam se, sta je to on radio sto drugi prije njega, pojedinci i drzave, vec nisu, a oni su ipak heroji (takodje uslovno receno): Napoleon, Makedonski, Velika britanija, razna carstva......itd. svi su oni izazivali ratove, ubijali, cinili genocide(aboridžani....), osvajali tudje zemlja, pljackali, otimali...............neki to i dan danas cine..... zasto su oni bolji od Hitlera.

Nista ne tvrdim, vec samo zelim potaknuti konstruktivnu raspravu i pokusati doci do istine, pa ako ko zna sta pametno nek se ne ustrucava pisati...
Da li i jedan od vas ima vise od dva razredna osnovne?
__________________
Nije da se ne slazem sa tobom ali nisi u pravu.
Ante is offline  
Received Infraction
Old 08.03.2008., 19:52   #32
Quote:
Ante kaže: Pogledaj post
Da li i jedan od vas ima vise od dva razredna osnovne?
A ti misliš da se uči u osnovnoj školi tko je stvarno izazvao dva svjetska rata?
Vjeruj mi ne uči se, to moraš pročitat negdje drugdje.
Malik Tintilinic is offline  
Old 08.03.2008., 20:15   #33
Quote:
Malik Tintilinic kaže: Pogledaj post
A ti misliš da se uči u osnovnoj školi tko je stvarno izazvao dva svjetska rata?
Vjeruj mi ne uči se, to moraš pročitat negdje drugdje.
On tvrdi da je Hitler izazvao dva svjetska rata????? Sto si ti uopce htio reci?
__________________
Nije da se ne slazem sa tobom ali nisi u pravu.
Ante is offline  
Old 08.03.2008., 20:18   #34
Quote:
Malik Tintilinic kaže: Pogledaj post
A ti misliš da se uči u osnovnoj školi tko je stvarno izazvao dva svjetska rata?
Vjeruj mi ne uči se, to moraš pročitat negdje drugdje.
Uci se u osmom razredu.
__________________
Bitak
Davy Crockett is offline  
Old 08.03.2008., 21:07   #35
Quote:
Ante kaže: Pogledaj post
On tvrdi da je Hitler izazvao dva svjetska rata????? Sto si ti uopce htio reci?
A cuj,mozda je on izveo atentat na Ferdinanda samo sto se to taji od svijeta...

Mozda je Simpaticni neki spijun...
G_r_G_a is offline  
Old 08.03.2008., 21:09   #36
Quote:
Davy Crockett kaže: Pogledaj post
Uci se u osmom razredu.
Mislim da je htio jer da je u povijesnim knjigama sve ispolitizirano...
A mozda se i varam?
G_r_G_a is offline  
Old 08.03.2008., 22:33   #37
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Zašto se ovakvo smeće od teme tolerira?

--> Luda kuća
sve se tolerira,valjda zato što nismo u nekoj džamahiriji.btw-kad sam već kod džamahirije-i pavelić i hitler su cijenili islam.kako to?
wot is offline  
Old 08.03.2008., 22:37   #38
[QUOTE=wot;12999888]sve se tolerira,valjda zato što nismo u nekoj džamahiriji.btw-kad sam već kod džamahirije-i pavelić i hitler su cijenili islam.kako to?[/QUOTE

Da stvarno,to mi nikada nije bilo jasno.....
G_r_G_a is offline  
Old 08.03.2008., 22:54   #39
[QUOTE=G_r_G_a;12999950]
Quote:
wot kaže: Pogledaj post
sve se tolerira,valjda zato što nismo u nekoj džamahiriji.btw-kad sam već kod džamahirije-i pavelić i hitler su cijenili islam.kako to?[/QUOTE

Da stvarno,to mi nikada nije bilo jasno.....
dobro,ja sad ne baratam brojkama-međutim,znamo da se daleko više ljudi iz različitih nacija borilo na hitlerovoj strani,na istočnom frontu,postojale su međunarodne SS postrojbe.pa čak izgleda da su se na strani trećeg reicha borili i mnogi neeuropski narodi.naravno-bilo je i hrvata,i dosta rusa je prešlo na hitlerovu stranu boriti se protiv komunizma,čak se i mali doduše broj engleza borio za hitlera.a kad smo kod neeuropskih naroda-spomenimo kalmike.
pročitao sam u jednoj knjizi o odnosu arapa i islama i nacionalsocijalizma-trećeg reicha-da su u trećem reichu nijemci imali pravo prelaziti na islam.vrlo zanimljivo!to me čudi s obzirom na to da je islam jedna semitska religija;no možda su nacisti bili ipak "antisemiti"samo prema židovima(tako da bi ispravnije bilo reći-antijudaizam u trećem reichu,a ne antisemitizam).
pavelić je na tragu ante starčevića poštivao bosanske muslimane i smatrao ih dijelom hrvatskog naroda.a što reći o hitlerovom odnosu prema islamu?!znam samo to da je friedrich nietzsche imao pozitivno mišljenje o islamu?
wot is offline  
Old 10.03.2008., 08:56   #40
Quote:
Ante kaže: Pogledaj post
Da li i jedan od vas ima vise od dva razredna osnovne?
off: sta si se zakacio za lapsus istovremeno izbjegavajuci sustinu topica, da si znao sta pametno vec bi napisao, stoga uzmi lopaticu i kanticu i ide se igrati u pijesku.

on: neko je spomenuo da su englezi ubijali uglavnom u borbama sto, da nije zalosno, bilo bi smijesno. cinjenica je da gdje su god bili, iza sebe su ostavili građanske ratove i podijeljene narode i nacije. nije mali broj mjesta gdje se i danas ratuje zbog i gdje ce se jos mnogo godina ratovati dok se ne ispravi nepravda koju su britanci ostavili za sobom, a da ne spominjem pustosenje bogatstava, te koliko je zbog toga ljudi umrlo od gladi, i koliko ih danas umire. kad bi se sve ove zrtve fino zbrojile, nadmasilo bi hitlerove bar 5-6 x.


ps. ovaj progovorit neda, izgleda da cemo se uskoro morati sporazumjevati mimikom kako nebi dobili kakav karton.
__________________
Homer: Djeco, pokušali ste sve što je u vašoj moći i niste uspjeli. Lekcija koju trebate naučiti je "nikada ne pokušavaj".

Zadnje uređivanje Simpatčni : 10.03.2008. at 11:40.
Simpatčni is offline  
Received Infraction
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:50.