Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2021., 19:46   #1
Vizualna migrenska aura

Prvi put mi se pojavila za vrijeme studija, nisam ni znala sto se dogdadja. Radi se o migrenakoj vizualnoj auri koja zapocinje kao siva mrljica ispred ociju, a zatim se pretvara u zig zag munjice pred ocima, koji traju do najvise sat vremena. Nakon toga moze ali i ne mora sljedovati migrena.
Munjice sam imala vise puta u zivotu, nekad su bile pracene i pravom migrenom koja je onda podrazumijevala glavobolju, probleme s izgovorom i slicno, ali uglavnom je to migrenska aura bez glavobolje.
Nakon sto sam zbog anxionznosti pocela koristiti Zoloft, migrenska aura i migrena su nestale. Ne znam ima li veze ali je interesantno za primijetiti.
Zadnjih god dana sam na skidanju sa Zolofta, i munjice su se ponovno pojavile. Inace se pojave jednom u par mjeseci i to je to. No zadnja dva dana, javljaju se svako jutro. Danas se nakon toga javila i lagana glavobolja u korijenu nosa, glava mi nije “svoja”, tesko se koncentriram, jednostavno nisam svoja. U jednom trenutku sam osjetila i vrtoglavicu. Popila sam ketonal i xanax ali nije mi nesto puno pomoglo.

Naravno da me uhvatio strah, anxioznost krenula u nebo. Voljela bih cuti ako ima netko kakav savjet ili komentar. Inace u zadnje vrijeme imam problema s neredovitim ciklusom (vjerojatno je krenula perimenopauza), a ova migrena je nastala 3.dan nako obilne menstruacine zbog koje sam dva dana provela u krevetu. Ima li mozda veze sa ciklusom? Ili stresnom situacijom koju sam prozivjela prije dva tjedna?

Hvala unaprijed na svim odgovorima i pomoci
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2021., 11:47   #2
Na zalost, ne mogu ti pomoci, ali samo da se javim da nas ima jos

Slicno tvojim problemima; od faxa mi se to javlja,
jedino, ja bas nikad nemam migrenu

U jednoj fazi zivota sam mislila da ima veze s anemijom, pa stresom, ali i dalje nemam pojma sto je to

U trudnoci mi je bilo skoro svaki dan

U menopauzi nista

Evo, dugo dugo nista, neki dan dva puta to "blicanje", meni traje pola sata, odgovara mi da "zamracim" oci
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2021., 22:26   #3
Eyecandy, hvala na javljanju. Lakse mi je kad znam da nisam jedina u ovoj muci. Mislim, nije mi drago sto ste u istom problemu, ali znate sto zelim reci

Da, meni isto tako kao i vama. Isto sam mislila anemija, pa stres, a onda se nekad tako pojavi bez ikakve veze. Bas je neugodno i odmah me uhvati strah.

Inace, bas sam citala da se cesto javlja u trudnoci, a prestaje i menopauzi, sto znaci da je dosta hormonski uvjetovano.

Meni su se ovaj put javila tri dana zaredom, pa pauza jedan dan, pa opet ajmo jos dva dana. I ja kao i vi legnem i zmirim i cekam da prodje, ako sam doma, naravno. Ako sam u uredu, povucem se na pola h i zmirim dok “party” ne prestane.

Javlja li vam se iza tih munjica neki pritisak u glavi ili bilo koji drugi simptomi? Znam da ste rekli da migrenu nemate...
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2021., 22:54   #4
Meni se nakon "napada" koji traje cca 30 minuta bas nista ne dogodi

Zato nisam uplasena iako mi nije svejedno

U zadnje vrijeme imam neke drugacije probleme; probudim se s vrtoglavicom i mucninom, i to mi traje par sati, dok ne odspavam i ne pojedem nesto + tableta, ne prodje

Sad bas idem na pretrage vezane uz jake vrtoglavice koje su mi svakodnevne

Napravite preglede kod okulista, vratnu kraljesnicu, neurologa

Sretno
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2021., 09:14   #5
Quote:
Eyecandy kaže: Pogledaj post
Meni se nakon "napada" koji traje cca 30 minuta bas nista ne dogodi

Zato nisam uplasena iako mi nije svejedno

U zadnje vrijeme imam neke drugacije probleme; probudim se s vrtoglavicom i mucninom, i to mi traje par sati, dok ne odspavam i ne pojedem nesto + tableta, ne prodje

Sad bas idem na pretrage vezane uz jake vrtoglavice koje su mi svakodnevne

Napravite preglede kod okulista, vratnu kraljesnicu, neurologa

Sretno
Zao mi je citati za vrtoglavice. Drzim fige da pretrage prodju u redu. Mozda je vezano uz menopauzu?

Okulisa sam obavila, to je u redu, morala bih dalje krenuti s vratnom kraljeznicom... otkako radim od kuce, jos vise sjedim pred kompom nego prije, i to nepravilno! Bas osjecam bol i pritisak u vratu i ramenima... ma uzas, sva sam nikakva
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2021., 16:44   #6
Da, mislim da nas sve unistava racunalo.

Jedino, "blicanja" ne povezujem s buljenjem u monitore.
Mada, meni je to pocelo na faxu na kojem sam satima bila u istom polozaju i crtala.

Mucnine i probleme s vratnom kraljesnicom povezujem s losim polozajem glave čitave dane .

Moja prijateljica je u zadnje vrijeme imala te migrenske aure plus jaka migrena, sada obavlja dosta ozbiljne neuroloske pretrage cak sa sumnjom i prijetnjom mozdanog udara. Ali njoj su losi i drugi nalazi.

Hmm samo smo nas dvije s tim problemom ?
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2021., 08:44   #7
Ajme sad kad sam procitala ovo o vasoj prijateljici, evo panike i anksioznosti i straha! Meni ionako svasta glavom prolazi, a kad sam prociatala “mozdani udar” jao jao...
tamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2021., 17:45   #8
Quote:
tamarina kaže: Pogledaj post
Ajme sad kad sam procitala ovo o vasoj prijateljici, evo panike i anksioznosti i straha! Meni ionako svasta glavom prolazi, a kad sam prociatala “mozdani udar” jao jao...
Neeee

Nemojte tako razmisljati

Ona nikada do sada nije mala ta blicanja

A mi smo "iskusnjače"

Nama je to normalno
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2024., 10:49   #9
Quote:
Eyecandy kaže: Pogledaj post
Neeee

Nemojte tako razmisljati

Ona nikada do sada nije mala ta blicanja

A mi smo "iskusnjače"

Nama je to normalno

Samo da kazem da i ja imam te bliceve i munje nekad imam glavobolju nekad ne, zadnji put sam imao kao krug od munja ispred ociju bas je bilo ruzno.
darkos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2024., 12:00   #10
Migrena s aurom je migrena.
Spojiti ovu temu u postojecu temu migrena, besmisleno je da ista stvar ima dvije teme.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.