Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2011., 16:54   #1
Lightbulb Djed Mraz pedofil?

Ajde, možda je bolje ovdje otvoriti ovu temu, nego na drugim podforumima.
naima, i naša pravobraniteljica se složila da djeca ne bi smjela sjediti u krilu Djedu Mrazu jer bi on mogao biti - pedofil?
Koliko smatrate ovu odluku opravdanom, a koliko nepotrebnom panikom?
Da li su pedofili postali vještice 21. stoljeća, tako da je svako unaprijed osumljičen da je pedofil, pa ga se preventino držati na razdaljini?
Koliko je uopće pedofila među nama?
Koliko uopće pedofil može "profitirati" glumeći Dhjeda Mraza?
Koliko je uopće zdravo za djete da mu se brani svaki fizički i komunikacijski kontakt sa nepoznatim, ali i poznatim osobama?
Da li ove metode smanjuju opasnosti od (pravih) pedofila?
Koliko vas je osobno (pod uvjetom da ste stariji od 14) strah da će vas danas sutra proglasiti pedofilom ako se nasmijete nekom djetetu?
Što je sa liječnicima, odgajateljima i učiteljima, i koje su njihove pozicije?
I na poslijetku, koliko uopće Djed Mraz, ako već i jest pedofil, može "profitirati" time da mu djete sjedne u krilo?
Na poslijetku, evo i jednog zanimljivog, ali kvalitetnog članka, tj kolumne o Djedu Mrazu pedofilu:
http://globus.jutarnji.hr/komentari/...i-novi-fasizam
sunshinestar is offline  
Old 04.01.2011., 17:12   #2
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Ajde, možda je bolje ovdje otvoriti ovu temu, nego na drugim podforumima.
naima, i naša pravobraniteljica se složila da djeca ne bi smjela sjediti u krilu Djedu Mrazu jer bi on mogao biti - pedofil?
Koliko smatrate ovu odluku opravdanom, a koliko nepotrebnom panikom?
Da li su pedofili postali vještice 21. stoljeća, tako da je svako unaprijed osumljičen da je pedofil, pa ga se preventino držati na razdaljini?
Koliko je uopće pedofila među nama?
Koliko uopće pedofil može "profitirati" glumeći Dhjeda Mraza?
Koliko je uopće zdravo za djete da mu se brani svaki fizički i komunikacijski kontakt sa nepoznatim, ali i poznatim osobama?
Da li ove metode smanjuju opasnosti od (pravih) pedofila?
Koliko vas je osobno (pod uvjetom da ste stariji od 14) strah da će vas danas sutra proglasiti pedofilom ako se nasmijete nekom djetetu?
Što je sa liječnicima, odgajateljima i učiteljima, i koje su njihove pozicije?
I na poslijetku, koliko uopće Djed Mraz, ako već i jest pedofil, može "profitirati" time da mu djete sjedne u krilo?
Na poslijetku, evo i jednog zanimljivog, ali kvalitetnog članka, tj kolumne o Djedu Mrazu pedofilu:
http://globus.jutarnji.hr/komentari/...i-novi-fasizam


po ovoj logici moralo bi se i roditeljima zabranit da im djeca sjede u krilu, mogu i oni bit pedofili
mari0 is offline  
Old 04.01.2011., 17:12   #3
Meni prije svega nije jasno na koji će se način manifestirati ta djedova sklonost?
Po toj logici možemo zabraniti djeci da hodaju ulicom, jer neki djedica s prozora možda drka na njih. Čak mi se čini da je ovo drugo gore!
SamaraMorgan is offline  
Old 04.01.2011., 17:13   #4
a jeste luckaste!

...a pravobraniteljica je malo čvrknuta
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Old 04.01.2011., 17:18   #5
ja bih jedino zabranio da se slike djece izbacuju na facebook, mislim da roditelji tu najcesce grijese,stavljaju slike djece da bi im svi komentirali kako je sladak itd. a ne razmisljaju da im je dijete dostupno drkadzijama iz cijelog svijeta
mari0 is offline  
Old 04.01.2011., 17:49   #6
Quote:
mari0 kaže: Pogledaj post
ja bih jedino zabranio da se slike djece izbacuju na facebook, mislim da roditelji tu najcesce grijese,stavljaju slike djece da bi im svi komentirali kako je sladak itd. a ne razmisljaju da im je dijete dostupno drkadzijama iz cijelog svijeta
Eh tek za ovo bih rekao d< a je glupost.
Ako se to i desi, tu djeca nisu žrtve nikakve, jer ako neko u toplini svog doma i drka na njih, djeca ni namanje ne pate.
sunshinestar is offline  
Old 04.01.2011., 18:04   #7
Izgleda da je ovo danas druga krajnost u odnosu na onu staru školu prema kojoj pedofilije uopće nema i "djeca izmišljaju" ili je čak takav dodir poetičan ili "sociološki" legitiman. Ne tako davno djecu se nasilno guralo u brakove kao legalne, ako ne pedofilske onda psihološki manjkave, seksualne aranžmane. A onda opet, danas pravobraniteljska logika traži "senzualnost" na krivim - ili kulturološki preočitim (i često krivim) - mjestima. Što je s televizijskim formatima i roditeljima koji djecu instrumentaliziraju u seksualiziranim "talent" nastupima. Paze li svi formati koji koriste djecu glumce na sve poruke koje prenose i od kojih su neke možda erotske. Primjer: reklama s hrpom djece i senzualiziranim okvirom za odrasle kupce kao ciljanu skupinu. Kako, potegnuvši od koljena Djeda Mraza, definirati potrebnu distancu u svjesno komercijaliziranom, marketinškom ulaženju u prostor subjekata koji nisu svjesni krajnje svrhe uloge koju igraju. Odnosno, u ovom smjeru: je li stvar u trikou?
Whereabout is offline  
Old 04.01.2011., 18:08   #8
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Eh tek za ovo bih rekao d< a je glupost.
Ako se to i desi, tu djeca nisu žrtve nikakve, jer ako neko u toplini svog doma i drka na njih, djeca ni namanje ne pate.
neznam, samo mi je ljigava spoznaja da ti bio tko moze skinuti sliku djeteta sa profila i sherat sa kojekakvim napaljenim ludjacima i komentirat sta bi mu uradio fuuuujjjj
mari0 is offline  
Old 04.01.2011., 18:57   #9
Eh, za topostoje "pedofilski" portali gdje su djeca gola.... (da ne opisujem dalje).... ne znam zašto bi u te svrhe koristio facebook
sunshinestar is offline  
Old 04.01.2011., 19:29   #10
Po meni ne bi trebalo ići ni u jednu krajnost, jer ako idemo tom linijom tada se sve može pozabranjivati, a djecu držat pod staklenim zvonom - a to opet ne vodi nigdje.

Definitivno treba biti na oprezu i pratiti situaciju oko sebe i svoga djeteta, ali ne treba biti paranoik i puhati na hladno.
Činjenica je da postoji realna mogućnost da se to dogodi, ali još je veća šansa da ne bude ništa, ako ćemo tako postoji mogućnost za sve, za prometnu nezgodu, za neizlječivu bolest, za drogirati se... ali isto tako sve od toga se i ne mora dogoditi.

Pedofil može biti i ginekolog kod kojega će sutra doći neka djevojčica na pregled, i što ćemo sad?
Postaviti kamere u ordinaciji, sve ginekologe na ispitivanje u policiju, ne dovest npr. svoju kćer na pregled pa makar bilo i nešto ozbiljno?

Treba prihvatiti činjenicu da živimo u svijetu u kakvom živimo, oči širom otvoriti ali ne toliko da nam se život pretvori u vječnu paranoju.

Pravobraniteljica se mora svako malo javiti čak i kada za to nema razloga da se kaže da ipak nešto radi, a Djeda Mraza neka se ostave, desetljećima je sve u redu i sada odjedanput se netko i toga dosjetio.
router is offline  
Old 04.01.2011., 19:40   #11
Kao mali nekoliko puta sam se slikao u krilu Djed Mraza i svaki put su mama ili tata bili tri četri koraka od mene, čisto sumnjam da danas nije tako. Koja glupost. Općenito mi se čini da ta pravobraniteljica i pretjeruje i u drugim nekim preporukama i napucima. Imam osjećaj da oni uopće ne razumiju kontekst u kojem djeca žive, u kojem je društvo i sl. čisto radi usporedbe, ponašaju se kao slično profesorima u školi kad gledaju svoj predmet svoje ispite, ispitivanja a to što je još 10 takvih to zanemaruju.
OliverZG is offline  
Old 04.01.2011., 21:16   #12
Milsiš još 16, ne deset. Naime, u gomnaziji sam ja imao 17 predmeta.

Nego, ontopic, da, dragi roditelji, ako odlučite svoje djete voditi Djedu Mrazu dobro promislite, to nije bezazleno, naime sudjelovanje u prometu je veliki rizik za svakog sudionika, pa i za svako djete.
Ne znam da li se ikada i igdje desilo da je Djed Mraz oteo i silovao djete, ali se bome jako često desilo da je djete poginulo u prometu.
Ako pak djete odlučite izolirati od Djeda Mraza, od odraslih osoba , od škole i liječnika, onda je tu puno racionalniji razlog opasnosti od prometa.
Svi znamo koliko je opasno voditi i voziti djecu, no ipak to svi (više ili manje) rade.
Kakv vražji Djed Mraz? Kada je koga pipkao? Zna li netko? Što je sa sestrama u bolnicama koje vode djecu na wc? Ajmo paranonojo....
sunshinestar is offline  
Old 04.01.2011., 21:24   #13
Koje su to nebuloze...ne mogu vjerovati.
Kako su slijepi i gluhi za sve oke sebe,kao da žive u nekom drugom svijetu!
Oni u jebenom Djedu Mrazu vide pedofila!!!???A dam se kladiti da se ta ista debilana od žene saplete o pravog pedofila,ne bi ga prepoznala.


Nemogu,ne mogu vjerovati da je ovo što sam pročitala istina.Šta je sljedeće,progon vještica i spaljivanje na lomači?
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Old 05.01.2011., 09:22   #14
Toliko siročadi u domovima, toliko neozbiljnih i neodgovornih roditelja, toliko roditelja koji ne mogu prehraniti svoju djecu, a gosopđa pravobraniteljica kao najveći problem ističe moguću pedofiliju kod Djeda Mraza.
Mislim, bila bi komedija da nije tragedija.
Mediji bombardiraju djecu psihološki vrlo profinjenim reklamama, a giospođa pravobraniteljica sjedi prekriženih ruku, ali kad treba pisat pravila ponašanja Djeda Mraza u susretu s djecom, e onda treba okupit cjeli team stručnjaka.
Jadne ljude koji se za par kuna igraju s djecom glumeći Djeda Mraza unaprijed gleda kao pedofile, kao oni to rade samo da bi mogli doći kontakt s djecom.
Nego, da nije gospođa pravobraniteljica možda pedofil, kad tako rado u druge pokazuje da su pedofili? Koja je vaša obrana i na koji način mislite dokazati da vi niste pedofil, gospođo pravobraniteljice?
Pa samim time što ste prihvatili posao kojeg radite daje snažnu indiciju da ste pedofil, a sad se vi gospođo obranite od te optužbe
sunshinestar is offline  
Old 05.01.2011., 12:30   #15
Čitavo je društvo u kurcu.Svaki čas u novinama osvane neko premlaćivanje u školama.Onda se uzjebu psiholozi,pedagozi i ostali filozofi i trube o pomaganju nasilnicima.Tko jebe žrtve,već su tak i tak najebale.
Treba pomoći nasilnicima,te vidjeti gdje odrastaju ,kakvi su uvjeti,te ono najbitnije zašto su takvi.Kazne su naravno minimalne,pobogu,pa to su djeca,naivna,tupa i šuplja i nemaju pojma šta rade.
I onda kao rezultat toga pojavi se neki novi Luka Ritz ili kako već i onda su svi na nogama,jer im nije jasno kako se to moglo desiti.Jer oni su angažirali ove...one...oni pokušavaju da...
Ova pravobraniteljica je pravo oličenje ovog usranog društava.Da,pedofila ima,to nitko ne negira ali nisu tamo gdje ova tuka misli da jesu.Umjesto da se osvrne na prave slučaje zlostavljanja,gospođu jebe Djed Mraz.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Old 06.01.2011., 15:28   #16
Quote:
mari0 kaže: Pogledaj post
ja bih jedino zabranio da se slike djece izbacuju na facebook, mislim da roditelji tu najcesce grijese,stavljaju slike djece da bi im svi komentirali kako je sladak itd. a ne razmisljaju da im je dijete dostupno drkadzijama iz cijelog svijeta
Ja ja da stavljaju slika sa ljetovanja na Flickr i Picasu. Znate na kakve mislim. To sam već pokušavao objasniti nekim poznanicima, ali su me gledali kao da sam skrenuo.
Jack Hammer is offline  
Old 08.01.2011., 23:16   #17
Quote:
Jack Hammer kaže: Pogledaj post
Ja ja da stavljaju slika sa ljetovanja na Flickr i Picasu. Znate na kakve mislim. To sam već pokušavao objasniti nekim poznanicima, ali su me gledali kao da sam skrenuo.
Evo, ja imam doma u albumu sliku petogodišnjeg sebe kako šetam gol ko od majke rođen po Stradunu. I i što, mislite da sad imam ztraume zbog toga?
sunshinestar is offline  
Old 09.01.2011., 18:20   #18
Ti ne, ali web albumi nisu mjesto za obiteljske fotografije.
Njima je mjesto u pravom albumu ili spržene na CD/DVD.

Htio sam reći da je postoji mnogo internet perverznjaka.

BTW, jesi li provjerio koliko ima pregleda na tvojoj fotki sa Straduna?
Jack Hammer is offline  
Old 09.01.2011., 19:28   #19
Nije na internutu jer na portalima ne toleriraju takve fotke.
i to je u redu.
al ne znam zašto bi bio problem normalne obiteljske fotke gdje ima i djece i kakve to veze ima sa pedofilima.
sunshinestar is offline  
Old 18.01.2011., 17:32   #20
Evio da ne otvaram novi topic; srodna tema:
http://freerangekids.wordpress.com/2...dent-protests/
dakle, u jednoj štoli u Engleskoj u potpunosti zabranili svaki fizički kontakt među djecom; osim rukovanja.
Kako se takva pravila u praksi iskazuju i do kavih su situacija doveli, te što o tome misle učenici, pročitajte u članku!
sunshinestar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:07.