Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2008., 08:33   #1
PES6, PS2, Treba mi pomoc od profi igraca

Pozdrav


Soccer na PS derem vec dugo godina, od samog pocetka ,dakle od izlaska prvih igrica na PS1...

Na PS1 sam bio besprijekorno dobar jer je igrica bila izrazito sablonska i nikada nisam dozivio da me neko dobije par partija zaredom i vecinu duela sam lakocom dobijao...

No dosao je PS2 i sama konstrukcija igre nije dozvoljavala takvu nadmoc no imao sam jako dobre rezultate...Nosim se i sa najboljim igracima a one prosjecne i dalje olako dobijam...

No u zadnje vrijeme sam poceo da igram sa jednim svojim novim frendom koji mi se u pocetku cinio prosjecan jer sam ga dobijao bez problema, sa razlicitim timovima i formacijama...On je uvijek sa druge strane birao najbolje timove i razne formacije ne bi li nasao onu pravu...Dugo je to bilo bez uspjeha i vecinu duela sam dobijao...No na kraju je uzeo Brazilski nacionalni tim i tu su nastale teskoce za mene..U pocetku sam dobijao i te utakmice ali odjednom se nesto desilo u njegovoj igri sto je ucinilo da on dobija izrazito veliki broj utakmica sada..Moja igra je pukla totalno, svaki moj pas zavrsava na pogresnom mjestu...Ili ide direktno u noge njegovom igracu, ili on uklize i uzme loptu i daje gol..Sa druge strane on odakle god da posalje loptu sa dugiom pasom (trokutom) dolazi mu do Adriana ili Ronalnda koji bivaju sami na mojoj polovini i tako poentira...

Probao sam razne timove i formacije i bez nekih vecih uspjeha..Treba mi 3 puta vise koncentracije i truda da postignem pogodak u odnosu na prijasnje igre..

Cim promijenimo timove dobijem ga sa po 2 ili 3 gola razlike, no on se sada zalijepo za tu ekipu i ne popusta...


Koji tim i formaciju da uzmem protiv njega??

Zadnje uređivanje Samsung2007 : 16.06.2008. at 08:35. Reason: greska
Samsung2007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 18:26   #2
Gledaj. Ovako: imo sam isti problem ali malo se uigro ......... Trebaš uzeti isti klub ko i on ako to možeš. Il mu govori da je kukavica , pa će prihvatiti
partiju ili mu laskaj pa će te opet prihvatiti . Ovisi kakvu osobnost ima. Pobjedi ga!!!
petar_starcevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 18:48   #3
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 19:23   #4
Upravo se zbog toga kad ja i ekipa imamo Playstation party držimo nekih pravila:

1. Prva tekma svako bira koga god hoće

2. Pobjednik (-ici ukoliko se hala dva na dva, a to je u 90 % slučajeva) biraju na random dok poraženi (ako nas je više od 4...najčešće nas je 5 pa jedan od poraženih odmara) bira koga god hoće

3. Nema biranja ekipe koja je tu noć već birana

.....dakle ovako su tekme najzanimljivije i nema većeg gušta nego kad na randomicu dobiješ klub tipa Almeria, NEC, Dinamo, Rosenborg...itd a poraženi uzmu Chelsea, Milan, Real i nakraju nakon totalne dominacije recimo Chelsea protiv NEC-a ti mu zakeljiš gol u 90-oj sa nekim van Der XXX za 1-0 i onda provokacije cijelu noć i sutra cijeli dan
www2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 10:16   #5
znam takve, kad se natovare na jednu ekipu. Najefikasnija ekipa po mom iskustvu protiv brazila je engleska.Al izbaci terrya(spor) iz odbrane i stavis bridge-a, i g. nevilla(spor i slab) i stavis heargreavsa.s beckhamom mozes probati jer ima dobre duge lopte i kornere a ako to ne forsiras stavis philipsa, napad owen i rooney. glavno protiv brazila su klizeci. rizikujes crveni al najefikasniji nacin da ih zaustavis. pozzzz
senadalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 10:30   #6
Quote:
senadalic kaže: Pogledaj post
znam takve, kad se natovare na jednu ekipu. Najefikasnija ekipa po mom iskustvu protiv brazila je engleska.Al izbaci terrya(spor) iz odbrane i stavis bridge-a, i g. nevilla(spor i slab) i stavis heargreavsa.s beckhamom mozes probati jer ima dobre duge lopte i kornere a ako to ne forsiras stavis philipsa, napad owen i rooney. glavno protiv brazila su klizeci. rizikujes crveni al najefikasniji nacin da ih zaustavis. pozzzz
Ma joj njegova se igra svodi na to da sad kada god i gdje god primi loptu pritisne torkut i sto se dogadja je sasvim nelogicno da ta svaka lopta dolazi ili do Ronalda ili Adriana koji su skoro sami na mojoj polovici i koje je nemoguce ni stici a kamo li zaustaviti...
Sa druge strane ja najvise forsiram 4-3-3 formaciju u igram preko krila no pored njegovih Cafua i Carlosa je nemoguce proci. Kada jrenem kroz sredinu dogadja se to da i oni najkraci pasovi zavrse kod njegovog igraca i onda slijedi njegov trokut i ostalo sam objasnio...

Mislim igram dugo PS i ovo mi nikako nije jasno....

Nedavno sam igrao sa Engleskom ali 4-4-2 i kada sam krenuo igrati sa Englezima dobio sam ga 4 parije bez problema zaredom no opet je onda nesto promijenio tako da je stalo skroz i pocelo opet da me zaustavlja. Nije mi krivo sto izgubim ali mi je krivo npr kad posaljem obicni pas (kojeg saljem vise od 6 godina) zavrsi u nogama njegovog igraca...
Samsung2007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 11:04   #7
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Ma joj njegova se igra svodi na to da sad kada god i gdje god primi loptu pritisne torkut i sto se dogadja je sasvim nelogicno da ta svaka lopta dolazi ili do Ronalda ili Adriana koji su skoro sami na mojoj polovici i koje je nemoguce ni stici a kamo li zaustaviti...
Sa druge strane ja najvise forsiram 4-3-3 formaciju u igram preko krila no pored njegovih Cafua i Carlosa je nemoguce proci. Kada jrenem kroz sredinu dogadja se to da i oni najkraci pasovi zavrse kod njegovog igraca i onda slijedi njegov trokut i ostalo sam objasnio...

Mislim igram dugo PS i ovo mi nikako nije jasno....

Nedavno sam igrao sa Engleskom ali 4-4-2 i kada sam krenuo igrati sa Englezima dobio sam ga 4 parije bez problema zaredom no opet je onda nesto promijenio tako da je stalo skroz i pocelo opet da me zaustavlja. Nije mi krivo sto izgubim ali mi je krivo npr kad posaljem obicni pas (kojeg saljem vise od 6 godina) zavrsi u nogama njegovog igraca...


znam kako ti je, ja se trenutno patim protiv manchestera na najnovijem socceru.ulazis li u opcije markiranja igraca...tj da ti odbrana igra flastera na njegovim napadacima i sto mozes jos da igraju na ofsajd.a svoju ekipu stavis da igraju po krilima il sredinu.znam kako je kad se neko natovari na jednu ekipu.ovaj jaran me nebi dobio da ne forsira c ronalda i rooneya.glupo napravljeno.rooney golmanu gotoo ruke slomi svojim sutom.forsirao sam jaku odbranu...al nista to...najbolja odbrana je jak napad...kao u brazila...odbrana truba a napad prejak. ako ti je najnoviji soccer onda su man utd i inter definitivno najjaci
senadalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 13:22   #8
vrlo jednostavno: mjenjaj klub ili radite ovo sta je www2 rekao i gotovo.
da ti mi govorimo kako da igras, pa jebote nisi nesposoban, rekli su ti vec formacije i sve...
svaki put uzmi drugu repku i kad nades jednu s kojom ga mozes dobit igraj sa njom cijelo vrijeme...
__________________
doomo94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 14:05   #9
Quote:
doomo94 kaže: Pogledaj post
vrlo jednostavno: mjenjaj klub ili radite ovo sta je www2 rekao i gotovo.
da ti mi govorimo kako da igras, pa jebote nisi nesposoban, rekli su ti vec formacije i sve...
svaki put uzmi drugu repku i kad nades jednu s kojom ga mozes dobit igraj sa njom cijelo vrijeme...
Pa to radi upravo on i to mi nije zanimljivo..Mislim meni nije bitan rezultat. Ja ne bih ovo ni pisao da on mene dobija prikazanom igrom. Mislim ne bih ni pisao da bolje igra, da je kreativniji i ima bolje kombinacije. Ja volim izgubiti od takvih ljudi ali na zalost rijetko dodjem u situaciju da igram protiv takvih, jer sa takvom igrom ucis neke nove stvari i poteze..


No on igra samo taj trokut i juri po terenu i to mi vise ide na zivce. Ne zeli mijenjati drugu ekipu. Mislim pravo bezeve. Njemu je bitan samo rezultat dok ja vise volim kreativnu igru. Ja od gola do gola nekada napravim po 10-15 pasova i zabijem gol i to je za mene igra...On fakticki igra 1 pas + trka i sut i to redovno prolazi...
Samsung2007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 14:31   #10
ja igram vrlo kreativnu igru, puno pasova, puno dugih lopti, puno driblanja..
preporucujem ti da nastavis tako igrat, bas te briga sto te pobjeduje, ako znas da imas bolju i kreativniju igru od njega boli te qratz.
ja najvise volim igrat protiv mog brata, on je igrao sve pes-ove i iss-ove(poput mene) i na svakome igra najkreativnije sto moze, i svaki gol je lijep, upravo zbog takve kreativnosti volim pes. nadi si nekog tko igra poput tebe i to je to
__________________
doomo94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 08:30   #11
Nasao sam mu lijek: Engleska sa 4-4-2 a to izgleda ovako:

-------------------------------Robinson-------------------------


-------Carragher------Ferdinand----------Terry---------A. Cole-----



-----------------------------Gerrard---------------------------------



----------Beckham(Jenas)------------------------J. Cole------------



-------------------Rooney----------------Owen------------------



Dobio sam ga i sa Interom nekoliko partija ali mi je nejasno zasto moj Adriano ne moze lopte da primi ni na jednoj strani a da mu se u djelicu sekunde ne zakace njegova dva odbrambena na ledja ili sto je jos cesce presijeku pas, dok njeov Adriano non stop sam prima loptu i suta sa 30 metar kao sa peterca...Moj Adriano profula prazan gol sa peterca :-)))))

No Engleska mu je lijek..Ne moze nista da uradi..Ni u napadu, ni u odbrani ni u sredini.....Sa druge strane ja igram svoju igru kratkih pasova i dodavanja i stvaram lijepe sanse a narocito lijepe golove dajem izvan sesnesterca
Samsung2007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 08:52   #12
pa zar ti nisam vec rekao jednom da uzmeš englesku, a ti ne slušaš...ccccccccccc
senadalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 09:04   #13
Nasao sam nesto mnogo bolje i efikasnije....AC Milan sa default formacijom i samo umjesto serginha na lijevom beku stavis Jankulovskog i promijenis mjesta Gattusa i Pirla..Brazil nikako ne moze protiv ovoga..nemocni su skroz..No protiv drugih ekipa nije bas pametno igrati sa ovom ekipom i formacijom...
Samsung2007 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 15:21   #14
na editu si u neki klub prebaci ovako:casillas-cafu,jaap stam,ferdinand,r.carlos-beckham,ronaldinho,gattuso,pirlo-ronaldo,torres....igraj 4-4-2 pa javi
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 18:00   #15
Quote:
Dr.Milkun kaže: Pogledaj post
na editu si u neki klub prebaci ovako:casillas-cafu,jaap stam,ferdinand,r.carlos-beckham,ronaldinho,gattuso,pirlo-ronaldo,torres....igraj 4-4-2 pa javi
__________________
doomo94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2008., 18:20   #16
Repke Nizozemska 4-2-3-1..
Nisam neki talenat za nogomet ali sa ovim opcijama pobjeđujem i gotovo..Ne može mi niko niš..

Od klubova Real Madrid ako misliš pošteno uz malo patnje..Ak hoćeš samo pobijediti bez gušta uzmi Barcu i prolazi mu cijelu momčad sa Ronaldinhom..Moguće..I užasno živcira..Genijalno je gledati kako se pati dok onaj majmun voza sve redom i zabija nemoguće..Ubije te u pojam..

----------------------Van Der Sar-------------------
Boulahoruz-----Heitinga-----Ooijer-------De Cler-----
----------Davids---------------Van Bronckhorst-----
Van Persie----------Sneijder-------Robben-----
-----------------Van Nisterlooy--------------------

Probaj! Ja sam uspio
The Dutchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 13:01   #17
Quote:
doomo94 kaže: Pogledaj post
pa da...da čovjek malo pobijedi...doomo,doomo....
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 13:09   #18
Quote:
Dr.Milkun kaže: Pogledaj post
pa da...da čovjek malo pobijedi...doomo,doomo....
ma ne to je sranje.

treba se igrati sa osrednjim i slabim klubovima, da vidis koji je onda uzitak kad je cijela momcad sranje i imas jednog igraca koji jebe mater svim ostalima
to je igra, a ne utakmice tipa barca-inter, inter-milan, man-utd-barca....
to je sve sranje, prava utakmica je kad se igra npr wigan-dinamo, dinamo-zvezda....
__________________
doomo94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 13:28   #19
hhh....to....
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.