Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Usporedbe mobitela

Usporedbe mobitela Usporedbe raznih modela, te savjeti i pomoć oko kupovine novog mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 10:54   #1
Android s najboljom kamerom nakon Lumie 1020

Koji mob ima najbolju kameru nakon Lumie 1020?Ovaj stari me sve više nervira jer svako malo nešto počinje tiltati i otvara pojedine app malo predugo :-(
dexdox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 12:15   #2
Koliko ja znam, trenutnu top kameru ima Samsung galaxy s8. ako ti je ti preskupo, neces pogrijesiti ni sa S7(edge)...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 13:35   #3
https://www.dxomark.com/Mobiles
odes tu pa vidis listu;
1. google pixel
2. htc 10
3. s7 edge
4. xperia x
5. p10

na listi jos uvijek nisu g6, s8, i tako neki noviji
Digitall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 14:53   #4
S8 ima vrlo mali napredak u odnosu na prethodnika pa mislim da je Google Pixel još uvijek na vrhu.....
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 15:17   #5
po recenzijama, nije bas tako mali napredak (na stranu tehnicke specifikacije -Mpix, F i slicno).. a kamera na s7 je vec top pa...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 15:31   #6
Xz premium se čeka...

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
_Soulcollector_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:08   #7
Meni s8 daje osjetno bolje fotke od s7 vani navecer sam isprobavao pri umjetnom svjetlu. Osjetno vise detalja.
Jedino nisam siguran oko kamere nesto. S7 ima sony 260 a s8 sony 333 senzor. Sad dal europske verzije imaju isocell ili isto sony unutra(ili ovisi o necem drugom). Al razlika se vidi. Plus prednja je bolja.

https://youtu.be/WbloTFz2LKY

Evo usporedba s8 g6 i pixel. Meni su s8 i pixel bolji ali i jako slicni. Sitnice su razlika. G6 ona selfie navecer je totalno mutna i to mi je veliki turn off, dok s8 ima i af pa bi trebale cesce bit ciste fotke.

Kako je pixel teze nac a i cijena mu je kao s8 negdje isao bi na samsung al po kameri su oba sam vrh.
I htc u11 bi trebao bit bomba.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:51   #8
HTC U11 ima najviši score u DxOMark tabli : 90/100
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 06:32   #9
Ma taj dxo je cudan postao(da nije htc malo iskesirao zadnjih godina, jer nakon totalnih promasaja 7,8..ne smiju si dopustit da imaju slabe ocjene kamere)
Htc 10 su dali prosle godine pobjedu sto je ipak cudno malo.
I sad opet forsiraju htc.

Cekam neke bolje testove.

Pixel je isto od htca al njihov softver radi google i tu mogu cuda napraviti.
Pixel je imao najjacu kameru i preskocio je na tronu i s7 i u straznjoj i prednjoj kameri.


Ali recimo gledam ovaj u11 vs s8.
https://youtu.be/4vS6lF9JbQU

I ovdje po meni je s8 osjetno bolji. Naglasavanje boja, i softversko izostravanje mi je samo plus i oku ugodnije, ali opcenito ove sve fotke od htca su s dosta manje detalja i mutnije nekako.

Problem je sto se te usporedbe kamera dosta razlikuju, pa zato kazem cekam jos testova.
Nabrijo sam se na taj htc malo kad sam procitao to 90/100, ali treba jos testova proc, i prednja kamera me zanima, tih 16mpx dal valja sta.


Sad suradjuju sa oneplus5 pa ocekujemo visoku ocjenu isto

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 07:43   #10
https://youtu.be/15NnR0WyPPY

Ovdje je nesto manja razlika. Bas sam se nabrijao na htc. Konkurencije nikad dosta.
Al gledajuci i ovu upsporedbu, meni su sve fotke bolje na s8ici.
Malo jace boje al oku ugodnije meni, ali svaka fotka ima vise detalja, recimo casa pive bolji fokus, fotka prije nje, pogledaj lisce itd. Krenem otpocetka i sve redom su mi bolje na samsungu.

Hmm nocne, htc vise svjetla upije, al opet nekako isprano zgleda naspram samsunga iako je tamnije.

Cak i prednja kamera ni u super uvjetima ne vidim prednost htc 16 naspram samsungovih 8mpx(tu su negdje) a navecer je samsung i veci favorit ovdje.
Ali razlika nije velika i obje kamere na oba mobitela su odlicne.
Samo ne vidim nikako prednost htca, pogotovo ne 90 naspram 88 bodova, u najmnaju ruku bi dao obrnuto.
Ne znamo kako se vama ostalima cini, i koja vam je bolja? Pogledajte oba videa..


Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 20:30   #11
Meni se kamera HTCa cini bolja na nocnim fotkama..
Samsung na dnevnim definitivno ima bolje boje, al sve je to tu negdje..

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
_Soulcollector_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 13:06   #12
xiaomi-mi-6-vs-galaxy-s8-dvoboj-kamerama
Skydisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 00:57   #13
https://youtu.be/8pbDJtWeDZk

Stvarno ima jako dobru kameru po danu Xiaomi. A vidi stabilizacije kod samsunga kad potrci, odlicno.

S8 mi je i dalje na prvom mjestu. Najbolje fokusira. Htc nekad kao da je zamucen, van fokusa.



Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 11:56   #14
samsung pojeo xiaomija za dorucak.
gledajuci video od xiaomija, skoro sam dobio morsku bolest kak se trese slika.
moj s7edge radi odlicne slike (i video), a s8... vecini nece trebat poseban fotoaparat ako imaju s8

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.