Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 23:38   #241
evo prijedloga https://www.indiegogo.com/projects/a...ware-cooking#/
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 09:15   #242
Nemrem skužiti do kada je aktivna kampanja.
Izgleda super, ali pitam se dali je to najbolje kaj se može dobiti za toliki iznos?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 09:53   #243
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
evo danas u super konzumu gledala posuđe od metalca, pa neki home- jel to išta vrijedi?

https://s14.postimg.org/8kyzp8exd/IMG_20170812_110700.jpg
ja imam njihove metalne posude sa plastičnim poklopcima i 2 lonca
iskreno, ništa posebno

u loncu mi se npr.lijepi pasta kad ju kuham.
dobila sam ih na poklon, a sa sadašnjim iskustvom nikad ga ne bi kupila sama.
__________________
Carpe diem

Zadnje uređivanje L3go : 23.08.2017. at 12:13. Reason: img
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:25   #244
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
ja imam njihove metalne posude sa plastičnim poklopcima i 2 lonca
iskreno, ništa posebno

u loncu mi se npr.lijepi pasta kad ju kuham.
dobila sam ih na poklon, a sa sadašnjim iskustvom nikad ga ne bi kupila sama.
Kupila frendica ovu veliku od 150 kn jer joj je "bila tak herclih" . Ok, o ukusima se ne raspravlja ali meni više sliči na kahlicu, nego na teču.

Kaže da će dogodine u nju posaditi neko cvijeće i staviti ju u vrt na viksi jer joj se samo juha nije primila za dno.

Dati ću joj ideju što da posadi u nju pa nek joj u vrtu izgleda kao napušena bubamara.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 10:39   #245
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Kupila frendica ovu veliku od 150 kn jer joj je "bila tak herclih" . Ok, o ukusima se ne raspravlja ali meni više sliči na kahlicu, nego na teču.

Kaže da će dogodine u nju posaditi neko cvijeće i staviti ju u vrt na viksi jer joj se samo juha nije primila za dno.

Dati ću joj ideju što da posadi u nju pa nek joj u vrtu izgleda kao napušena bubamara.
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 15:51   #246
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
Emajlirano posuđe

"Emajl je u stvari staklo, tehnološkim postupkom „prilijepljeno“ uz metal. Postoji nekoliko brandova kvalitetnog emajliranog posuđa, kao što su Le Creuset, Chantal itd.

Jedini nedostatak je to da je kvalitetno emajlirano posuđe dosta skupo. Ali ako ga dobro čuvate, kvalitetno emajlirano posuđe će trajati godinama, dok će jeftino emajlirano posuđe koje ima vrlo tanak sloj emajla brzo popucati – i zbog toga jednostavno ne vrijedi Vašeg novca.

Kada emajl popuca, obavezno će pronaći put u Vašu hranu, a metal ispod emajliranog sloja će reagirati sa hranom. Zbog toga ako ste u mogućnosti, kupite skuplje i kvalitetnije emajlirano posuđe."

Tko ima za le creuset super..
No da jeftinije od spominjanog će brzo da ode ispod granica isplativosti baš i nije točno, tj daleko je primjenjivije za posuđe od neprijanjajućih premaza. Emajl kad ode jasno se vidi baš otkrhnut dio, dok kod neprijanjajućih nisi siguran koliko treba biti velika razderotina. Hoću reći kada su lonci u pitanju, a ne tave, zeznut ćeš ju jedino ako se ne pridržavaš uputstava tipa hladna voda u vruć lonac ili ako zvekneš ili ako kupiš baš šrot po ofertisimi i sl. Emajlirano možeš po potrebi i sa žicom čistit bez bojazni iako bolje odgoditi dok se može čisto da dno ostane dulje glađe. No klasično pirjanje, kuhanje i sl šljaka bez greške. Imam lonac od 20 litara emajlirani, koštao je 200kn. Tanak lim užasno, koristim ga za velike količine variva, a najviše za kuhanje velikih količina temeljca, i evo već par godina šljaka ko grom. Naravno dogodi se i proizvod sa greškom i sl.., a i idiotska propaganda kuhanja bez imalo masnoće sa parolom masnoća/svinjska mast/ulje= čisto zlo je također učinila svoje..
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 08:36   #247
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Tko ima za le creuset super..
No da jeftinije od spominjanog će brzo da ode ispod granica isplativosti baš i nije točno, tj daleko je primjenjivije za posuđe od neprijanjajućih premaza. Emajl kad ode jasno se vidi baš otkrhnut dio, dok kod neprijanjajućih nisi siguran koliko treba biti velika razderotina. Hoću reći kada su lonci u pitanju, a ne tave, zeznut ćeš ju jedino ako se ne pridržavaš uputstava tipa hladna voda u vruć lonac ili ako zvekneš ili ako kupiš baš šrot po ofertisimi i sl. Emajlirano možeš po potrebi i sa žicom čistit bez bojazni iako bolje odgoditi dok se može čisto da dno ostane dulje glađe. No klasično pirjanje, kuhanje i sl šljaka bez greške. Imam lonac od 20 litara emajlirani, koštao je 200kn. Tanak lim užasno, koristim ga za velike količine variva, a najviše za kuhanje velikih količina temeljca, i evo već par godina šljaka ko grom. Naravno dogodi se i proizvod sa greškom i sl.., a i idiotska propaganda kuhanja bez imalo masnoće sa parolom masnoća/svinjska mast/ulje= čisto zlo je također učinila svoje..
ma naravno to propagiranje, pa silne emisije o kuhanju, ispada da bi svi trebali doma imati profi najskuplje suđe

ja zapravo tražim neku sredinu da nije šrot, a da opet nije skupo skupo

jel taj dellimano koji je toliko razvikan zaista ima kvalitetu i od kojeg je materijala- isto sam u kauflandu gledala rajnglu i u uputstvima sama ograničenja, te temperatura može biti do tolko i tolko, ako ne nešto će se dogoditi s premazom

gledala i wok od tefala, mislila sam ne samo za prženje već i neko dinstanje, ne znam

ovo sam gledala, al kak se ne kužim u kvalitetu materijala...

nekakva ceramica finessa

Zadnje uređivanje ray of light : 23.08.2017. at 08:53.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 11:22   #248
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post

gledala i wok od tefala, mislila sam ne samo za prženje već i neko dinstanje, ne znam
Wok od tefala je prva liga, imam ga već 10-ak godina i izgleda kao nov (jedino je malo olabavio šaraf od ručke sad nedavno, što nije ni vrijedno spomena pa ne znam zašto uopće spominjem), a ne štedim ga baš. Pržim, dinstam, kuham bolonjez, radim rižoto, većinu toga što kuham, kuham u njemu.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:15   #249
Ja imam jedan lonac od Delimana, sa žutim premazom iznutra, i meni je on fantastičan - nikad, ali nikad, mi se ništa nije uhvatilo za dno.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 19:23   #250
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Planiras naruciti?
Dobra ideja, al ne vidim nikakve reviewe ove firme :/
Adunjanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 20:08   #251
Quote:
Adunjanik kaže: Pogledaj post
Planiras naruciti?
Dobra ideja, al ne vidim nikakve reviewe ove firme :/
Pa kad je to crowd funding. Oni skupljaju lovu za proizvodnju. Naravno da nema reviewa kad nisu proizveli. Zaro placas kolko placas. Kasnije ak budu dobri sa reviwima ces platit vishe.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 23:04   #252
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Ja imam jedan lonac od Delimana, sa žutim premazom iznutra, i meni je on fantastičan - nikad, ali nikad, mi se ništa nije uhvatilo za dno.
Pa i da se uhvati ko' ga šiša? Ono jebote od čega prave ljudi dramu.

ontopic:

Gusana tavetina iz Lidla ubija, u njoj radim svašta.


Wok od tefala imam godinama, mami dao stari, sebi kupijo novi, oba rade super.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 08:43   #253
I ja imam wok od tefala. Sve sto sam imao od tefala se raspalo ili je premaz otisao kvragu. Jedino wok gura vec 7-8 godina. Istina manje se koristi od tave regularis.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 09:15   #254
Moglo bi biti prikladno za ovu temu... Gdje da nabavim preklopni roštilj s gusanim pločama? U principu mi treba za tost... Imam male preklopne tostere (dobio, nisam kupio), sloj na tome ode nakon 20-30 korištenja, a ionako su nepraktični jer stanu dva tosta na njih, a volio bih da stane četiri.

Nekoć davno su moji roditelji imali pošteni roštilj, ali se negdje izgubio u preseljenju.

Što god gledam, ima teflone i nonstickove i pizdarije na sebi, dakle nije dugotrajno...
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 13:24   #255
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
evo danas u super konzumu gledala posuđe od metalca, pa neki home- jel to išta vrijedi?
Imam malu home tavu, slicna ovoj, kostala je negdje oko 100kn.
Za tu cijenu sam super zadovoljna, svasta u njoj radim, ne lijepi se i lako se pere.
Umjesto svih drugih tava/rajngli najcesce koristim wok od tefala, jako je dobar.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 10:14   #256
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
ma naravno to propagiranje, pa silne emisije o kuhanju, ispada da bi svi trebali doma imati profi najskuplje suđe

ja zapravo tražim neku sredinu da nije šrot, a da opet nije skupo skupo

jel taj dellimano koji je toliko razvikan zaista ima kvalitetu i od kojeg je materijala- isto sam u kauflandu gledala rajnglu i u uputstvima sama ograničenja, te temperatura može biti do tolko i tolko, ako ne nešto će se dogoditi s premazom

gledala i wok od tefala, mislila sam ne samo za prženje već i neko dinstanje, ne znam

ovo sam gledala, al kak se ne kužim u kvalitetu materijala...

nekakva ceramica finessa

Tu ne ulazim, od non stick suđa preferiram jedino tavu za palačinke (ako i to).
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:13   #257
Kako vam se ovo čini?

Mehrzer set
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:23   #258
Po istoj cijeni na abrakadabri (tamo imaš bolje skile, svaki dio posebno slikan...) i još par stranica pa je to ok, al imaš i https://bazzar.hr/set-posudja/set-3p...a-oglas-976526 , ova varijanta je meni recimo draža za pranje i održavanje (stakleni poklopci su mi baš tlaka i uvijek me strah da mi ne padne). Imam njihov veliki wok sa staklenim poklopcem i baš je težak. S jedne strane je to ok jer je kvalitetan i robustan, ali muka za prat... Isto tako uvijek preferiram tanje ručke od debelih. Kako god, najbolje ti je otići u neki od dućana pa vidjeti u živo. Marka kao marka je super i ne možeš puno zeznit, ali osjećaj u ruci i lakoća čišćenja i održavanja ipak igraju ulogu.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:39   #259
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Kako vam se ovo čini?

Mehrzer set
Kupuj.

Držim se onoga što sam ustvrdio kad sam kupio prvi lonac pred 4-5-6 godina, a to je da nema boljeg za te novce (pa i više novaca).
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 19:43   #260
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Tu ne ulazim, od non stick suđa preferiram jedino tavu za palačinke (ako i to).
Ista stvar i kod mene
btw...onaj de buyer set tavica kaj sam kupil prije nekih 2 godine je vrh vrhova!
Najmanje koristim malu za palačinke jer ne radim palačinke sa običnim brašnima i jako se love za dno, pa ne mogu napravit kak spada
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:04.