Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 10:57   #1241
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Life (2017) - neuvjerljivo, dosadno, generično. preskočiti.
Meni je pak ovo neusporedivo pošteniji i zabavniji film od zadnjeg Aliena, obzirom da je ovo ipak Alien klon tip filma.
ecobarbarus is offline  
Old 19.08.2017., 02:30   #1242
Wall 2017
Solidan film (volim takve filmove), inace bi vjeroatno bio dasadan.. Kraj se nije mogao sa sigurnošću pogoditi, ali kada je helikopter poletio, sve je bilo jasno. (a to je i uzbudljiviji kraj)

Shot Caller 2017
Poprilično dobar (opet volim zatvorske filmove), i ovaj nije razočarao.

The Bar 2017
Čudan film, nije bas jasno svrha, relativno je glediv, pogledao sam ga do kraja u nekih 2 navrata, prvenstveno zbog one zgodne žene.
atoni is offline  
Old 19.08.2017., 08:08   #1243
The Last Word

Umirovljena bogatasica koja zeli imati kontrolu nad svime postane svjesna da joj se blizi smrt i zeli imati lijepo napisanu osmrtnicu. Problem je sto ju nitko ne voli pa ona trazi od novinarke koja pise osmrtnice u novinama da joj nesto napise o njoj da ona to vidi prije smrti.
Gluma je solidna, film ima zanimljivu pricu i drzi paznju gledatelja. Ima i odredjenu tezinu ali i humoristicne djelove iako ne previse. Na momente kvaliteta filma kao da padne ali opet dodje na solidnu razinu. Dobar film.

6,5/10



Beneath Hill 60

Prvi svjetski rat. Australska postrojba rudara poslana je na polozaj u Belgiji da kopa ispod njemackih rovova kako bi postavili eksploziv. Prema isinitim dogadjajima.
Lijepo je vidjeti film o WW1, nekako je ovaj drugi uzeo primat na filmove. Meni se film svidio. Dobra gluma, odlicna atmosfera filma, likovi zanimljivi. Nemam nekih zamjerki, nije to klasican ratni film ali zanimljivo je to za pogledati, preporuka.

7/10



King Arthur: Legend of the Sword

Nakon sto se pojavi zacarani mac u kamenu, uz koji je vezano prorocanstvo da ga moze izvuci samo pravi nasljednik kraljevskog trona, trenutni kralj odluci pronaci tog nasljednika da ga ubije i prisvoji sebi moci. Mac izvuce kriminalac koji ni ne zeli biti dio svega toga sa prorocanstvom ali prisiljen je igrati dalje tu igru.
Vizualno film izgleda odlicno, gluma je jako dobra, prica je takodjer jako dobra. Volim nacin na koji Guy Ritchie snima filmove i tu se takodjer vidi njegov potpis. Ipak nije remek djelo ali meni je film bas dobar, preporuka ljubiteljima zanra. Najvise zamjeram par scena koje su nepotrebne a jako utjecu na radnju, drugacije su to trebali napraviti. Konkretno mislim n aonu zmiju pri kraju filma.

7/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 19.08.2017., 13:38   #1244
the mission (1999) - mafijaški šef okupi grupu petorice koja bi ga trebala štititi od konstantnih pokušaja atentata nepoznatog nalogodavca...ovo je primarno eksperiment u stvaranju akcije i dinamike iz statičnih elemenata - pucnjava u šoping centru je u tom smislu antologijski primjer. također, za razliku od filmova slične premise, ovdje naglasak nije na individuaciji već na prikazu kolektiva (toovi kadrovi su kompozicijski vješto popunjeni ljudima). nešto kao kitanovi eksperimenti iz filmova poput 'boiling point' i 'sonatine', ovdje aplicirani na čisti akcijski film. sama radnja također krije neka iznenađenja. odličan film, inventivan i zabavan.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Old 19.08.2017., 15:04   #1245
Nekoliko filmova pogledanih na SFFu...


Happy End

Varijacija na temu, kao i obično. Pišanje po buržoaziji, uvod u film k'o Što je Iva snimila... nekakav je komentar životarenja u svijetu današnjem, a tu su i, povremeno, imigranti koji - implicitno - za razliku od viša-srednja-klasa degenerika znaju što su prave nedaće. Da se pogledati. LaHko, što bi neki rekli ovdje.


Raw

Vjerojatno najzabavniji film od svih pogledanih. Horor, kažu, ali ponajviše crna komedija o... seksualnom buđenju? Vegetarijanstvu? Pojma nemam, na kraju se nekako čini da autor filma i nije poantirao, no radi se o vrlo duhovitom, krvavom filmu tijekom kojeg je nekoliko djevojaka napustilo projekciju, a za njima su morali i njihovi paćenici. Awww.


A Ghost Story

Ovdje se nema što prigovoriti kad je u pitanju poanta. Sve se događa simultano, prošlost, sadašnjost i budućnost. To je poanta, valjda. Problem je način na koji se došlo do iste. Tipa, blentava Rooney Mara sjedi na pločicama, oplakuje smrt svog voljenog čovjeka i jede pitu. Petnaestak minuta, reklo bi se. Možda sam bio malo preumoran, bio mi je to treći film u danu. Čini mi se da je glazba u filmu bila OK. Možda ga opet pogledam. Možda ga upravo sada gledam, jednim okom, prije šest dana, jer to je sada. Sve se događa upravo sada.


Loveless

Još od njegovog prvog filma nadam se remek-djelu. Zvjaginjcev, jelte. Kažu da je ovaj prethodni, Leviathan, najbliži tomu. Nisam gledao. Loveless je dobar. Komentirao je jedan naš nekadašnji forumaš kako se radi o nenormalno preciznom redatelju. I to je istina. Njegovi dugi kadrovi su zbilja iznimna dostignuća. Poglavito jer i ne skužiš da je neka scena odrađena u jedom kadru. Kamera se vrlo polako vrti u (polu)krug oko likova. Uglavnom, dosta dobar film. Dakako, tu je ne odveć brutalna kritika sistema. Na neki, ne znam, Cuaron fazon. Odvija se u pozadini dok je nama u prvom planu sama radnja, nestanak djeteta. Jedan kadar u filmu kao da je posveta Ceylanu.


The Square

Dobitnik (glavne?) nagrade u Cannesu. Ne znam, rekao bih da je Force Majeure puno bolji film, iako ni taj nije savršen. Pre skoro deset godina nastala je jedna američka komedija imena Untitled ako se ne varam, a bavila se sličnim stvarima. I tamo je nekakva kustosica, što li, posve lažan autoritet, debilna i površna, s glavom toliko duboko zabijenom u dupe da ni ne shvaća koliko ne zna. Ovo je, kako je jedan kolega dobro primijetio, nastavak studije o savršenom švedskom muškarcu, također. Nađe se mjesta i za imigrante, zašto ne. Ali nenametljivo, priznajem. Traje dva i pol sata, neki su ljudi u publici padali u afan od smijeha, što je čudno jer neke znam iz viđenja i iz priča. Ovo je film o njima. Ako su se prepoznali pa smijali sami sebi - svaka čast. Sumnjam, doduše. Najveći je problem filma, barem meni, neujednačenost.


(Toliko me ispizdila neorganiziranost da sam preskočio Baby Drivera, pogledat ću ga idući tjedan u kinu, s mirom. Preskočio sam i Hanin film. Čim sam joj vidio onog montažera u nekakvoj hipi košuljici, koja ga je stegla pa mu se glava napuhala k'o Mr. Mackeyju, smučilo mi se.)
LouReeth is offline  
Old 19.08.2017., 16:44   #1246
Jedva čekam A Ghost Story.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Old 19.08.2017., 17:34   #1247
Jestem morderca / I'm a Killer 2016

sjajan nepretenciozni kežual dobro snimljen poljski krimi triler nadahnut istinitim događajem, sedamdesetih se u Katovicama pojavljuje serijski ubojica zvani Vampir, pošto je jedna od žrtava nečakinja nekog bitnog policija je pod pritiskom da u najkraćem roku riješi slućaj, ko voli krimi trilere nek si pogleda
šugavo pseto is offline  
Old 19.08.2017., 17:57   #1248
Quote:
šugavo pseto kaže: Pogledaj post
Jestem morderca / I'm a Killer 2016

sjajan nepretenciozni kežual dobro snimljen poljski krimi triler nadahnut istinitim događajem, sedamdesetih se u Katovicama pojavljuje serijski ubojica zvani Vampir, pošto je jedna od žrtava nečakinja nekog bitnog policija je pod pritiskom da u najkraćem roku riješi slućaj, ko voli krimi trilere nek si pogleda
Nema pretencioznijeg filma od tzv nepretencioznog filma
earthsea is offline  
Old 19.08.2017., 18:53   #1249
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Nema pretencioznijeg filma od tzv nepretencioznog filma
pogledaj bilo koji američki film o serijskom ubojici a ima ih ponajviše, a zatim pogledaj ovaj poljski i bit će ti jasno kakva je razlika. razlika toliko upada u oči da sam to imao potrebu istaknuti kao jednu od bitnih karakteristika dotičnog filma, pretenciozno znači preserantski i s jeftinim izlizanim forama, klišeiziranim 'karakterima' onakvima kakvima ih u svojim romatičnim predodžbama zamišlja i očekuje priprosti malograđanski konzument
šugavo pseto is offline  
Old 19.08.2017., 19:28   #1250
Quote:
šugavo pseto kaže: Pogledaj post
pretenciozno znači preserantski i s jeftinim izlizanim forama, klišeiziranim 'karakterima' onakvima kakvima ih u svojim romatičnim predodžbama zamišlja i očekuje priprosti malograđanski konzument
Riječ "pretenciozno" ti ne znači to niti približno.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Old 20.08.2017., 03:27   #1251
eXistenZ

Ajme, ljudi, odurnog li filma...

Ali kad me prošla potreba da se zbljujem -

Koja radnja, koji obrati...

Uopće ne kužim kak sam fulal tak dobar SF film snimljen još 1999.

Preporuka svima koji nemaju slab želudac!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 20.08.2017., 10:19   #1252
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ajme, ljudi, odurnog li filma...



Ali kad me prošla potreba da se zbljujem -



Koja radnja, koji obrati...



Uopće ne kužim kak sam fulal tak dobar SF film snimljen još 1999.



Preporuka svima koji nemaju slab želudac!


Koji film?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Old 20.08.2017., 10:22   #1253
Quote:
fugazi kaže: Pogledaj post
Koji film?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
eXistenZ

(capital X, capital Z)
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Old 20.08.2017., 11:54   #1254
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Ajme, ljudi, odurnog li filma...

Ali kad me prošla potreba da se zbljujem -

Koja radnja, koji obrati...

Uopće ne kužim kak sam fulal tak dobar SF film snimljen još 1999.

Preporuka svima koji nemaju slab želudac!
mislim si pa nije valjda tako oduran i onda vidim na imdbu tko je redatelj
__________________
excuse me while i kiss the sky....
grandmama is offline  
Old 20.08.2017., 18:07   #1255
Casse-tête chinois (2013)

Zgodan francuski film o mladom ocu koji odlazi za bivšom i klincima u NY kako bi bio bliže njima (djeci) i gdje se naravno nevoljko upušta u sulude stvari za sređivanje Zelene karte. I tu nastaje pravi kaos, naravno u pozitivnom smislu.

Simpatično i duhovito!

Ja ovo gledao, a film je zadnji dio trilogije, čija prva dva djela nisam .

Glumci svi do reda odlični. Romaina Durisa gledao prvi puta ove godine u filmu Une nouvelle amie gdje je zaista groteskno briljirao kao straight trandža, da se tako izrazim .

Zapravo, lagano se upoznajem sa francuskim glumcima/glumicama, onim nacionalnim.

A Kelly Reilly prepoznah iz Zemeckisovog Flight(-a).
__________________
https://getyarn.io/yarn-clip/d8aa835d-25e3-495a-bfb7-b4735fbae094
mlac13 is offline  
Old 20.08.2017., 19:01   #1256
"Jobs" sa Kutcherom.

Vidio sinoć zadnjih 15 minuta, a jednom ranije 70% filma. Kakav odron, kakva patetika. Scena kada dođe nazad u Apple i priča s nekim dizajnerom je za anale patetike.

1/10
Grupa Queen is offline  
Old 20.08.2017., 19:52   #1257
The Girl on the Train (2016) - po maštovitosti redatelja snimljeno poput nekog jeftinijeg tv filma. Likovi ugl nerazrađeni, a tema koju je iznjedrio zadnji dio filma neiskorištena. Ishodište filma ispadne tek običan puno puta viđeni twist. Vjerojatno onda ni knjiga nije nešto posebno. Ali nije mi žao što sam ga gledao jer ima dovoljno elemenata koji drže pažnju.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Old 21.08.2017., 19:13   #1258
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Riječ "pretenciozno" ti ne znači to niti približno.
bolje sam i preciznije opisao što znači riječ 'pretenciozno' nego što je to bezlično i nejasno definirano u raznim riječnicima
šugavo pseto is offline  
Old 21.08.2017., 19:18   #1259
Quote:
šugavo pseto kaže: Pogledaj post
bolje sam i preciznije opisao što znači riječ 'pretenciozno' nego što je to bezlično i nejasno definirano u raznim riječnicima
Osim što ta riječ uopće ne znači to. Isto si tako mogao napisati i "dubiozno" i onda objasniti što bi ti htio da ta riječ znači.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Old 22.08.2017., 13:35   #1260
Hell or High Water (2016) - odličan film, nemam nikakvih zamjerki. Atmosfera zapadnog texasa
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.