Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2017., 13:03   #1
Oni koji su ostavili partnera zbog druge osobe - kako ste se osjecali poslije?

Glavno pitanje sam postavila u naslovu. Voljela bih cuti iskustva "ostavljaca" i molim vas da se drzite teme ako se razvije.

Ja cu poceti. Vidjala sam se s deckom neko vrijeme, mislila sam da smo ludo zaljubljeni, spremali se useliti skupa, seks super... i onda sam nenadano upoznala nekoga. Prevara se dogodila odmah, kemija, leptiri, sve to. Nakon toga, prekinula sam s deckom istog trena. Sve sam mu priznala, osvijestila da sam govno, strpljivo saslusala salve uvreda i nakon svega toga, jedino sto sam zeljela je da ode vec jednom.


Znam da zvuci grozno, ali nemam griznju savjesti. Ni ne sjetim ga se vise. Nije me briga.

Jesu li takvi osjecaji (u nedostatku boljeg izraza) normalni? Recite mi kako ste se vi osjecali.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 14:46   #2
Meni to zvuči sve pošteno. Zaljubila se u drugog, ovom pravovremeno (više-manje) sve rekla, prekinula. Naravno da si dobila uvreda na svoj račun, ipak si ga prevarila, pa to je ljudski. Šta ćeš razmišljati o bivšem ako je stvar prošlosti? Čim ne razmišljaš previše, bila je dobra odluka, ne kužim zašto te sad puca da te more gristi savjest zbog toga?
xeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 16:05   #3
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Znam da zvuci grozno, ali nemam griznju savjesti. Ni ne sjetim ga se vise. Nije me briga.
Uopće ne zvuči grozno. Zvuči iskreno.

Quote:
Jesu li takvi osjecaji (u nedostatku boljeg izraza) normalni? Recite mi kako ste se vi osjecali.
Meni je bilo žao što sam povrijedila drugu osobu. Silno žao. Grižnja savjesti na najjače.
Kaj je to normalno? O boga ti. Pitam se da li bi njega išta grizlo da je bilo obrnuto?
Zaključak: normalno ne postoji. :klap:
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 16:13   #4
Treba biti uviđavan i ne reći osobi da je ostavljaš radi nekog drugog, nego naći neki drugi razlog...ja sam toliko uviđavna da navedem partnera da on mene ostavi, nakon toga se bolje ja a i on osjeća
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 16:21   #5
A vidite, ja nikad ne bih pomislila da je nedostatak griznje savjesti i neke empatije prema nekome koga sam do jucer voljela normalan ili uobicajen. Zanimljivo.

Sjetila sam ga se, pa posljedicno onda i otvorila temu, jer se jos uvijek cujem s bivsim povremeno, makar samo da procitam njegovu poruku da je jadan, a da sam ja zmija. Na neki cudan nacin, osjecam da mu dugujem barem takvu minimalnu dozu obzira. Ne znam. Cudno je.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 16:24   #6
zasto taj osjećaj? ako si bila fer u vezi, nemas sta osjećati griznju savjesti...on nek riga vatru, briga te.
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 16:47   #7
Meni to zvuci poprilicno fer.
Da su svi takvi, svijet bi bio ljepse mjesto.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 16:58   #8
Ja sam jednom, davno, prevarila tadašnjeg dečka. Ne mogu reći da je to bila luda ljubav, veza se rastegla, on je bio zagrijaniji od mene, ali sam ga voljela na neki način. Onda, kao grom iz vedra neba, pojavio se ON, leptirići u trbuhu, klecanje koljena, iskre su frcale na sve strane. Nisam vjerovala da mi se to događa, bila sam luda od svega, za mene je to bila potpuno nova situacija. Opirala sam se osjećajima, ali sam na kraju pokleknula i prevarila tadašnjeg dečka. Isprva sam se osjećala kao zadnje g*vno, onda sam ponovila prevaru nekoliko puta i svojim ponašanjem (ne ponosim se time) izazvala to da dečko ostavi mene. Nikad nisam saznala da li je on znao za tu prevaru, ja sam bila kukavica da mu priznam, ali sam ga počela izbjegavati, prorijedila susrete dok on nije prekinuo. Tako da je tehnički on ostavio mene, a ja sam tog momenta osjetila takvo olakšanje, kao da je netko skinuo s mene teret od 100 kg. Naravno da sam svjesna da sam bila užasna, nemam nikakva opravdanja za moje ponašanje, ali ja sam se toliko bila zaljubila u tog drugog da bi zbog njega bila napustila sve i otišla na drugi kraj svijeta. Naravno, nije potrajalo, on je svojim ponašanjem onda mene naveo da prekinem (sve se vraća).
Onog momenta kad sam upoznala sadašnjeg supruga shvatila da su sve to bile prolazne ljubavi i zaljubljivanja, ovo što mi sada imamo je ono što želim do kraja života i ne mogu zamisliti ni da pomislim na prevaru, kamoli da ga prevarim.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 16:30   #9
Ja mislim da nije isto ako je u pitanju veza,i ako je u pitanju brak(s djecom)
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 17:47   #10
Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post

Jesu li takvi osjecaji (u nedostatku boljeg izraza) normalni? Recite mi kako ste se vi osjecali.
Jesu.

Meni je bilo bed kada sam ga ostavila jer su mu zasuzile oči.
Bili smo par mjeseci skupa kada sam upoznala moju zvijer. Kemija je bila trenutna s moje i njegove strane i svima je sve bilo jasno... Prekinula sam s dečkom prije prvog dejta sa sadašnjim i prilicno tragicno je to dozivio. Nismo bili predugo skupa i nije bilo nista ozbiljno, taman me htio upoznati s mamom.

A generalno sam se osjećala predobro, bila sam zatreskana ko budala!
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 23:07   #11
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
A generalno sam se osjećala predobro, bila sam zatreskana ko budala!
Ovako sam se i ja osjecala neposredno nakon prekida. Nastavno na to imala sam prilike s novim deckom provesti punih 8 dana i bilo je nestvarno dobro. Za to vrijeme se bivsi nije javljao nesto puno, ali zadnjih par dana to je baraza poruka - da kako, pa zasto, pa malo uvreda, pa pitanja, odgovori... Taman koincidiralo sa zavrsetkom odmora i sad me pere nekakva depra. Doduse, odlucila sam cvrsto da ako bivsi ponovno posalje kakvu poruku, da cu mu reci da ne zelim vise razgovarati o tome i da me ostavi na miru.

Ne znam zbog cega je toliko uporan s tim "odgovorima" kad ni ja sama pravo ne znam sto se dogodilo, ali cim vidim njegovu poruku muka mi bude.
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 23:26   #12
i jeste li ostali sa tim svojim svemirskim sljedecim ljubavima...?
ili je naisla opet druga svemirska ljubaV pa ste i ovog ostavili?

zanimljivo samo zene se na temu javljaju
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 23:36   #13
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
i jeste li ostali sa tim svojim svemirskim sljedecim ljubavima...?
ili je naisla opet druga svemirska ljubaV pa ste i ovog ostavili?

zanimljivo samo zene se na temu javljaju
Vjerujem da su drugacija mjerila za veze, brakove i neobavezna hodanja, ali s iznimkom braka ili partnerstva s djecom, ja bih svaku svoju vezu razbucala i napustila da mi se desi kemija ovakvog kalibra opet. Nisam tip koji "radi" na vezi i spasava vezu. Al s obzirom da sam prevalila 30u i da imam s cime usporedjivati - ovakav prasak mi se jos nije dogodio i bilo mi je vrijedno sve odbaciti za to :klap:
Babs Johnson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 23:46   #14
Mene ti je prala teška grižna savijesti s blagom depresijom još pol godine kasnije, pomiješana sa srećom i ludom zaljubljenošću

6 godina u vezi, upoznala drugog, ne mogu reći da sam se baš opirala tome svemu, oko 10 dana nakon prevare sam ostavila tadašnjeg. U početku mu nisam rekla pravi razlog da ne stavljam još soli na ranu, ali nakon par mjeseci sam mu zbog nekih njegovih provokacija priznala. Taj prekid je bio dosta užasan i ružan zbog njegovog davljenja i nabijanja grižnje savijesti kasnije (al i u vezi sam šupendarila pa je to samo bilo prigodno ), a s druge strane sam bila presretna s drugim dečkom. Eto miks ružnog i lijepog.

I dalje sam s njim, udajem se za 2 tjedna. Nemoj se gristi, bila si poštena. Budi sretna
domella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 23:46   #15
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
i jeste li ostali sa tim svojim svemirskim sljedecim ljubavima...?
ili je naisla opet druga svemirska ljubaV pa ste i ovog ostavili?

zanimljivo samo zene se na temu javljaju
Ja sam razbucala svoju vezu od nekih godinu i pol-dvije prije skoro sedam godina. Jos uvijek sam sa ovim zbog kojeg sam ostavila tadasnjeg decka, sad smo 2 godine u braku. Nezamislivo mi je da bi mi se nesto takvo s ikim drugim dogodilo, muz mi je sve ono o cem sam sanjala i jos vise od toga. I da ne bi bilo da je ovo neka produljena zatelebanost, oboje smo svjesni mana koje ono drugo u nasem braku ima, ali prihvacamo se takvima i nadopunjujemo se i uzivamo jedno s drugim. Znam da su to tek dvije godine braka i da je jos puno zivota pred nama, ali stvarno ne znam sto bi trebalo poci po zlu da ijedno od nas upetlja nekog trecega u nas brak i da ga rasprckamo.

Bivseg sam bas jucer srela i opet me uhvatio grc koji sam osjecala dok sam bila s njim u vezi i presretna sam sto nismo ostali skupa. Jednostavno si nismo pasali i gledajuci unazad nije mi jasno zasto sam ostala u toj prvoj vezi dulje od prvih par mjeseci. Unatoc tome ja tom bivsem zelim bas sve najbolje i jos me pece savjest sto sam ga ostavila zbog drugog.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 19:39   #16
Napravila sam to jednom, u srednjoj školi, bili smo u vezi 6 mjeseci. Nije nam bilo loše, imala sam neke osjećaje prema njemu ali nije to bila ljubav, nismo se mogli često viđati i nedostajalo je neke bliskosti među nama. Već sam pomalo razmišljala o prekidu kad sam upoznala drugog koji mi je zavrtio tlo pod nogama. Povezali smo se na nekoj dubljoj razini, pričali smo satima o svemu, isti smisao za humor, umirali od smijeha itd. Počele su frcati iskrice među nama, poljubio me i tad sam shvatila da je mojoj vezi definitivno došao kraj.

Ostavila sam dečka, rekla mu da se prerijetko viđamo i da su splasnuli osjećaji prema njemu, što je bila istina ali mu nisam odmah rekla da imam drugog, makar je to slutio. Nisam imala grižnju savjesti.

Počela sam vezu s drugim, ne žalim ni malo, potrajali smo 2 godine i bilo nam je lijepo. Bivši se javio kratko nakon prekida i pitao jesam li već našla nekog, rekla sam da jesam, pita jel to taj drugi, velim da je. "Znao sam", njegov odgovor. Kraj priče.
MeeraBai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 20:39   #17
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
i jeste li ostali sa tim svojim svemirskim sljedecim ljubavima...?
Da, vjencali smo se
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 03:58   #18
Osjecala sam se ocajno. Prvom sam sve ispricala prije nego sam ista pocela sa drugim.. Bila sam ludo zaljubljena u drugog od djetinjstva i bio je moj cijeli svijet.. a onda su poceli prigovori da cu i njega ostaviti zbog kako sam i prvog. Na kraju moje slomljeno srce.. prestao je da me " voli".
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 21:02   #19
Osjećaji nakon prevare ovise o dužini i intenzitetu veze. Ostaviti nekoga u vezi koja je harmonična i/ili kada partner/ica nije svjestan da problemi u vezi postoje, zbog drugoga je okrutno samo po sebi i zaslužuje da im se to vrati kada se najmanje budu nadali.

A budući da karma često zna biti ironična, to se uglavnom i vrati na ovaj ili onaj način.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 21:08   #20
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Osjećaji nakon prevare ovise o dužini i intenzitetu veze. Ostaviti nekoga u vezi koja je harmonična i/ili kada partner/ica nije svjestan da problemi u vezi postoje, zbog drugoga je okrutno samo po sebi i zaslužuje da im se to vrati kada se najmanje budu nadali.

A budući da karma često zna biti ironična, to se uglavnom i vrati na ovaj ili onaj način.
Točno tako. Željko
ninanin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.