Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2017., 16:43   #41
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ja ti mogu objasniti da ti je razmišljanje pogrešno i s profesionalne strane, a mogu ti i reći da ako stvaratelji emisije imaju stav istovjetan tvojemu, onda je zaista netko stariji trebao prekontrolirati scenarij prije snimanja ovih emisija.
Ja ti mogu objasniti da nisam stara baba s metlom u guzici pa ne razmišljam kao stari i uštogljeni ljudi. Vjerojatno su autori emisije također mlađi ljudi, što tebi očito nikako ne odgovara. Bojim se da ćeš se na staračku emisiju o klasičnom bontonu još načekati.
Grokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 07:47   #42
Quote:
Grokan kaže: Pogledaj post
Ja ti mogu objasniti da nisam stara baba s metlom u guzici pa ne razmišljam kao stari i uštogljeni ljudi. Vjerojatno su autori emisije također mlađi ljudi, što tebi očito nikako ne odgovara. Bojim se da ćeš se na staračku emisiju o klasičnom bontonu još načekati.
Iskreno ne shvaćam kakav cilj ostvaruješ pokušajem diskreditiranja sugovornika izrazima "uštogljen"," metla u guzici", "star" i sl. Radi se o emisiji javne televizije, plaćenoj 1 milijun...

Što se tiče toga što meni ne odgovara, ne moraš biti detektiv pa tražiti da li mi odgovara "mladost". Ja sam vrlo jasno napisao što mi ne odgovara, a najvažnije u tome je da mi ne odgovara lažan naslov (za koji je dobiven novac). Naslov pod kojim se ne krije bonton, nego sebičnost, self-help. "Trumpovska" ideja o tome da je ljubaznost dio "starog bontona", a da ju je u "novom bontonu" (kojeg su izmislili autori emisije) zamijenila sebičnost vrlo je smiješna.

Smiješna kao osmijeh. Pogledaj kako turistička zajednica misli da se treba ophoditi prema gostu, baš po "starom bontonu":

Osmijeh kao znak dobrodošlice

One znaju i gdje su brijač i mjenjačnica, a sve uz osmijeh

"Novi bonton" kazuje da ugostiteljski radnik treba biti cool, ne pokazivati osjećaje, "jebat mater bezobraznom gostu", nastojati da se prvenstveno on sam dobro osjeća...?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 14:17   #43
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Što se tiče toga što meni ne odgovara, ne moraš biti detektiv pa tražiti da li mi odgovara "mladost".
Da, odgovor je vrlo očit: mladost ti ne odgovara. Zapravo, očito ti odgovara samo dok igra po tvojim, staračkim pravilima igre. Trebaš se pomiriti s time da se ljudi, vremena i običaji mijenjaju. Televizijske emisije, pa i one na javnoj televiziji, moraju slijediti trendove kako bi ostale ukorak s vremenom. Postoje i emisije koje gledateljima donose odsječke starih vremena, no one su obično u dokumentarnom ili kulturnom programu. "Bonton" nije takav sadržaj. Kao što sam rekla, "Bonton" mi izgleda kao nezahtjevna 3-minutna popuna programskog vremena sadržajem koji se ne mora pozorno pratiti da bi bio zanimljiv i koristan. Staviš li situaciju u takve okvire, vidjet ćeš da su autori emisije itekako uspjeli u svojem naumu.

Po 'starom' bontonu sad bih se morala ispričati jer sam ti rekla da si star i pomalo uštogljen. Po 'novom' bontonu, ti bi se trebao ispričati meni. Valjda, nisam još pohvatala sve dijelove, ali tako mi se čini logičnim.
Grokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 10:11   #44
Quote:
Grokan kaže: Pogledaj post
Trebaš se pomiriti s time da se ljudi, vremena i običaji mijenjaju.
Koliko znam, nigdje nije službeno objavljeno da se pojam bonton promijenio u pojam self-help.
Da se pojam uljudnosti promijenio u pojam sebičnosti.
Da se ukinula potreba ljubaznosti ugostiteljskog radnika i da je po novom dobro da ugostiteljski radnik bude neljubazan.

Ideja da je u "novom vremenu" baš tako kao što tvrdiš, za sad dolazi isključivo iz glave jedne jedine osobe, autorice ove emisije. Da bi mi dokazala da je to sve u novom vremenu tako, morala bi mi dati linkove na mnoge druge izvore takvih "promjenjenih okolnosti" u "novom vremenu".

Ja sam ti dao neke od linkova javnih akcija (u "novom vremenu") kojima se u ugostiteljstvu još uvijek traže ljubaznosti i osmjeh, a ne self-help konobara. Koliko vidim u "novom vremenu" je to isto kao i u "starom", pa ti teorija ne drži vodu.

Quote:
Grokan kaže: Pogledaj post
Kao što sam rekla, "Bonton" mi izgleda kao nezahtjevna 3-minutna popuna programskog vremena sadržajem koji se ne mora pozorno pratiti da bi bio zanimljiv i koristan. Staviš li situaciju u takve okvire, vidjet ćeš da su autori emisije itekako uspjeli u svojem naumu.



Quote:
Grokan kaže: Pogledaj post
...nezahtjevna 3-minutna popuna programskog vremena...
...koja je ujedno i najskuplja emisija HTV-a. Minuta te "nezahtjevnosti" i "popune" košta više nego minuta drugih (zahtjevnijih) emisija...

Jasno je da su autori uspjeli u svom naumu, no zarada autora nije najveći problem emisije. Najveći problem jesu nekvaliteta i širenje potpuno pogrešnih ideja o tome što je bonton. HTV je javna televizija i i.o. ima i edukacijsku/prosvjetiteljsku ulogu (zato se i plaća pretplata). HTV se treba kloniti propagiranja šamanizma, iscjeliteliteljstva, radikalnih ideologija, a treba se i kloniti podvaljivanja self-helpa pod bonton.

Takve "nezahtjevne emisije" pripadaju privatnim televizijama i televizijicama. No sumnjam da bi one dale 1 milijun za ovo.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 10:36   #45
Moram priznati da sam po ovim kriterijima uštogljeni starkelja i k tome jako nepristojan jer kad komuniciram sa ljudima pokušavam biti vedar i nasmijan i pristojan (po starim, uštogljenim standardima naravno) kad samo trebam staviti valjda žvaku u usta i dok pričam sa nekim kolutati očima i odgovarati "votevaaaa". Ako netko kaže da sam nepristojan, napasti ga i reći da je uštogljeni starkelja, držati mu lekciju od 3 minute i naplatiti 10 000Kn za lekciju.

Bilo bi zanimljvio pogledati odgovornu osobu privatne televizije kad bi mu ponudili ovakav sadržaj po ovoj cijeni.

Bila je još jedna (preskupa) domaća emisija oko čijeg se ukinuća digla velika buka pa svejedno nisu završili na privatnoj televiziji.

Ovaj krš da se ukine nitko nebi ni primjetio, pa niti onaj zadužen za raspored programa.
dawg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2020., 13:58   #46
Koliko vidim, HRT opet u 18 h pušta epizode ove serije koju je platila milijun kuna.

Neki dan je bila ova epizoda:

Quote:
Grokan kaže: Pogledaj post
11. Ispitivanje o intimi - kako se pristojno nositi sa situacijom osobne nelagode zbog (pre)intimnih pitanja
Pa, evo, za one koji nisu gledali:

1. scena:
Nakon što jedna djevojka pita drugu "ima li momka", ova druga ima tmuran izraz lica.

Tako ne treba.

2. scena:
Nakon što jedna djevojka pita drugu "ima li momka", ova druga joj uz smiješak kaže "neću ti odgovoriti, to je moja stvar".

Tako treba, to je bonton.

Zaista vrijedi svake lipe uložene u to.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2020., 18:50   #47


Iako, ako bude emisija kako se treba rukovat smatram da je većina Hrvata treba pogledat. Mnogi Hrvati se ne znaju rukovat, odnosno, rukuju se mlitavo ko stare babe.
Zabranjeni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.