Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2017., 16:16   #1
Financijska pomoć partneru - pozitivno ili negativno za budućnost veze?

Dakle ovako... dvoje, u vezi 4-5 mjeseci, razumiju se, poštuju, vole, oboje su rastavljeni, imaju klince, stambeno pitanje riješeno (ne žive zajedno, svatko ima svoju nekretninu), aute, poslove i mala zadovoljstva...



E sad dolazimo do različitog pogleda na situaciju.

Ona ima manje prihode, te je u mogućnosti honorarnim radom dodatno zaraditi i tako poboljšati svoju financijsku situaciju - za početak kako bi otplatila manji dug, a poslije bi to mogao biti dodatni prihod za štednju i neke sitne gušte.

Osoba je koja nikada od nikoga nije uzela ni kunu, živi onako kako i koliko joj prihod od njenog rada omogućavaju.

Jasno da taj honorarni rad utječe na količinu vremena koju provodi s partnerom.



On radi i trenutno je u boljoj financijskoj situaciji od nje.
Razmišlja u stilu j*** lovu i ne vidi nikakav problem u tome da joj da određeni iznos i na taj način im omogući da više vremena provedu zajedno.


Eto zanima me kako vi gledate na situaciju.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 16:24   #2
Prvo...lijepo te vidjeti te
Drugo...mislim da odgovor znaš i sama.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 17:26   #3
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Prvo...lijepo te vidjeti te
Drugo...mislim da odgovor znaš i sama.
Ti mene cesto gledaš

Pustimo sto ja znam...voljela bi cuti neovisna misljenja bez da ja kazem kako mislim i osjećam.

Vamos harder da cujemo...
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 17:28   #4
to bi bila lijepa gesta, ali uvijek postoji taj ali..
kao da na taj način kupuje njeno vrijeme, plaća joj da provodi vrijeme s njim.

ja osobno bi radije malo potegnula honorarni posao, nego prihvaćala pomoć.
jelena-85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 17:34   #5
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ti mene cesto gledaš

Pustimo sto ja znam...voljela bi cuti neovisna misljenja bez da ja kazem kako mislim i osjećam.

Vamos harder da cujemo...
Vidjeti te ovdje...ispravak

Inače, lova je uvijek sklizak teren gdje su se mnogi nepovratno poskliznuli ...što slučajno, što namjerno.
Kad netko jako dugo radi na svojoj neovisnosti...teško je se odriče.
Za mene je ta opcija neprihvatljiva...jbg.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 19:27   #6
Ako ona želi da radi honorarno i želi da se osjeća neovisnije,financijski jače to je sasvim u redu.Ja da sam kojim slučajem njen partner i da imam primanja puno veća od njenih nikada je ne bih sprječavao u tome,naprotiv podržavao bih je.Nikada ne bih "kupovao" njeno vrjeme.Možda bi moj trošak za neka zajednička zdovoljstva bio veći ali nikada se ne bih "razmetao" time.Poštovao bih njenu odluku za honorarnim poslom i želju za financijkom neovisnošću.
Možda bi imali manje zajedničkog vremena ali nekad je manje slađe
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 19:35   #7
Meni bi bilo žao da moj partner radije bira da više radi i manje bude sa mnom ,ako ja mogu bez problema povući za nas - dapače
Imala bih dojam da mi ne vjeruje i da se ne bih u obratnoj situaciji ,mogla osloniti na njega niti na njegovu pomoć.

Sto bi na kraju bilo i tko bi koga uvjerio da je baš njegov način pravi nemam pojma - ali na prvu ovo bi ukazivalo na nepovjerenje
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 19:40   #8
Ja bih pak bez razmišljanja prihvatila honoraran posao, pogotovo ako mi nije opterećenje već me veseli i još k tome se primjerice radi o privremenom ili povremenom angažmanu.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 19:43   #9
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Meni bi bilo žao da moj partner radije bira da više radi i manje bude sa mnom ,ako ja mogu bez problema povući za nas - dapače
Imala bih dojam da mi ne vjeruje i da se ne bih u obratnoj situaciji ,mogla osloniti na njega niti na njegovu pomoć.

Sto bi na kraju bilo i tko bi koga uvjerio da je baš njegov način pravi nemam pojma - ali na prvu ovo bi ukazivalo na nepovjerenje
Uopće ne.Pa ako su u vezi samo 4-5 mjeseci čemu da jedan drugom "kvare" koncepciju?Za tako nešto uopće nema rezona.Iskreno daleko bih više poštivao i volio partnericu koja želi biti neovisna i trudi se i ostvaruje to nego neku koja bi mi se "prikrpila" a ja sve da plaćam.Je... bilo bi mi žao da nismo više skupa ali ponekad višak vremena ne znači i kvalitetu istog vremena.Manje vremena provedenog kvalitetnije radije biram pogotovo ako mi to nije prva veza,u uvodnom postu piše oboje rastavljeni.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 19:56   #10
Meni osobno veza od 4-5 mjeseci jos uvijek nije dovoljno ozbiljna da bih mogla uzeti novac od partnera bez osjecaja griznje savjesti i iskoristavanja

Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ona ima manje prihode, te je u mogućnosti honorarnim radom dodatno zaraditi i tako poboljšati svoju financijsku situaciju - za početak kako bi otplatila manji dug, a poslije bi to mogao biti dodatni prihod za štednju i neke sitne gušte.
Nije svejedno za koju svrhu bi isao taj dobiveni novac - nije isto daje li ti netko novac jer hitno moras otplatiti neki dug, ili zato da bi ti stajao na stednji ili zato da ga trosis na svoje guste. Naravno, nije svejedno ni o kojoj svoti novaca se radi

Zato je po mojem misljenju bolje sam zaraditi za svoje troskove, pa makar otislo puno slobodnog vremena na honorarni posao i makar to utjecalo na raspolozivo vrijeme za provodjenje s partnerom. U tako ranim fazama veze cinjenica da netko financijski potpomaze drugog ce najcesce jako utjecati na vezu.
Austeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 20:37   #11
Ne bi uzela novce od partnera, pogotovo ne nakon 4-5mjeseci veze. To mi je prerano i ne cini mi se dovoljno ozbiljna veza.. Mozda da mi je stvarno pitanje zivota i smrti, ali to su situacije u kojima ne mozes biti racionalan.
Druga stvar je da zivimo zajedno pa da se on ponudi placati sve troskove kucanstva, a moja placa ostane meni. Ni tada se ne bi dobro osjecala radi te odluke, ali razumijem da je nekada vrijeme novac, pa bi pod dobro definiranim uvjetima mooozda pristala na to
NightDive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 20:55   #12
Evo još jedna super tema za ove kojima je sasvim ok trošiti partnerov novac ako on zarađuje dosta više jer sve je to naravno zajednički novac
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 21:17   #13
Sve je u redu dok se ne prigovori, a jednom hoće.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 21:54   #14
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Sve je u redu dok se ne prigovori, a jednom hoće.
Kad tad.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 22:52   #15
Nisam bio u sličnoj situaciji, ali mislim da je 4-5mj veze jako prekratko za djeliti financije, pogotovo jer se ne radi o nekoj esencijalnoj potrebi (drugačija bi situacija bila da osoba treba pozajmicu za neku egzistencijalnu potrebu, ili da su 5god skupa i žive zajedno).
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 23:36   #16
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Dakle ovako... dvoje, u vezi 4-5 mjeseci, razumiju se, poštuju, vole, oboje su rastavljeni, imaju klince, stambeno pitanje riješeno (ne žive zajedno, svatko ima svoju nekretninu), aute, poslove i mala zadovoljstva...



E sad dolazimo do različitog pogleda na situaciju.

Ona ima manje prihode, te je u mogućnosti honorarnim radom dodatno zaraditi i tako poboljšati svoju financijsku situaciju - za početak kako bi otplatila manji dug, a poslije bi to mogao biti dodatni prihod za štednju i neke sitne gušte.

Osoba je koja nikada od nikoga nije uzela ni kunu, živi onako kako i koliko joj prihod od njenog rada omogućavaju.

Jasno da taj honorarni rad utječe na količinu vremena koju provodi s partnerom.



On radi i trenutno je u boljoj financijskoj situaciji od nje.
Razmišlja u stilu j*** lovu i ne vidi nikakav problem u tome da joj da određeni iznos i na taj način im omogući da više vremena provedu zajedno.


Eto zanima me kako vi gledate na situaciju.
prekratko se poznaju.
moglo bi joj se obit o glavu.
zašto ne započnu zajednički život?u takvim uvjetima se dogovore
ako on ne vidi nikakav problem u tome, a ona je takva da nikad nije uzela od nikog, njoj bi to onda trebao biti problem, no kažu da je teško samo prvi put
poznaje li ga dovoljno dobro (teško- nakon par mjeseci) da bi mogla biti skroz sigurna da prihvaćanje love kod njega ne bi (jednog dana) izazvalo razmišljanja o iskorištavanju

znači umjesto zajedničkog života on nudi opciju plaćanja njezinog vremena
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 09:28   #17
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Kad tad.
Ja ne znam niti jednog muškarca koji bi pristao na tako nešto, makar tim neulaganjem vremena u ŽuD si ugrozili vezu.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 09:48   #18
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
znači umjesto zajedničkog života on nudi opciju plaćanja njezinog vremena
On nudi pomoć.
Oboje su složni da opcija suživota nije nešto što trenutno žele.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 14:23   #19
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
....


On radi i trenutno je u boljoj financijskoj situaciji od nje.
Razmišlja u stilu j*** lovu i ne vidi nikakav problem u tome da joj da određeni iznos i na taj način im omogući da više vremena provedu zajedno.


Eto zanima me kako vi gledate na situaciju.
možda tom frajeru lova uistinu nije bitna te ne smatra da time kupuje vrijeme ili čak nju
odnosno, ne vidim razlike između skupocjenog poklona i čiste love
svakako, ona bi trebala biti vrlo oprezna
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 14:57   #20
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
možda tom frajeru lova uistinu nije bitna te ne smatra da time kupuje vrijeme ili čak nju
odnosno, ne vidim razlike između skupocjenog poklona i čiste love
svakako, ona bi trebala biti vrlo oprezna
e, to
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.