Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2005., 13:45   #1
imam ADSL: i kaj sad?

Pozdrav svima

Upravo sam dobio ADSL! Whoooho!
Eh sad: predložite mi molim vas neki firewall te program koji bi mjerio količinu (volumen) prometa.
I još ak ima koji program koji mi treba...
Do sad mi to nije trebalo...

Eh da, pitam za programe za WinXP

zahvaljujem
shoki
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 13:48   #2
Ako imaš neograničeno surfanje, instaliraj LimeWire i udri po filmovima, pjesmama.

Promet ti piše tamo na t-com stranicama, XPima ugrađeni firewall, a i t-com-ov se može uključiti na njihovim stranicama, jedan od tih je dovoljan.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 18:45   #3
i kaj sad
niš
plačaj ht namete
__________________
moj kum ne smije van
dolinajabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 21:20   #4
koji je to zakon kad ti ljudi začetavaju topic s glupostima a ti fino pitao.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 21:29   #5
Re: imam ADSL: i kaj sad?

Quote:
Shoki kaže:
Pozdrav svima

Upravo sam dobio ADSL! Whoooho!
Eh sad: predložite mi molim vas neki firewall te program koji bi mjerio količinu (volumen) prometa.
I još ak ima koji program koji mi treba...
Do sad mi to nije trebalo...

Eh da, pitam za programe za WinXP

zahvaljujem
shoki
zone alarm pro i MAXmetar
__________________
Mini Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 22:10   #6
Da se i ja ubacim sa pitanjem u vezi DSL-a.

Kako namjestiti da se sitem brže podiže u Windowsima, treba mu oko minutu da bi se nešto moglo radit, dok na Linuxu tog čekanja nema??
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 23:07   #7
Quote:
No123 kaže:
Da se i ja ubacim sa pitanjem u vezi DSL-a.

Kako namjestiti da se sitem brže podiže u Windowsima, treba mu oko minutu da bi se nešto moglo radit, dok na Linuxu tog čekanja nema??
start-->run-->msconfig-->tab startup.

tamo isključi sve šta ti ne treba.
 
Odgovori s citatom
Old 26.11.2005., 23:25   #8
Quote:
e.gor_the_master kaže:
start-->run-->msconfig-->tab startup.

tamo isključi sve šta ti ne treba.
U StartUp-u nemam ništa osim antivirusa

Navedena sporost je zbog DSL-a, kako to riješit
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 10:24   #9
Što će reći da imaš USB DSL uređaj, i da je prikačen na USB 1.1 port, a ne na USB 2.0, što sve skupa zakoči "stvar".

Da imaš Ethernet USB uređaj ne bi imao tih problema...

No, prije još provjeri da li zaista sve to dolazi od DSL-a ili ti je koji servis u Winodzama odlučio "privremeno" krepati i ne dopušta normalan rad cijele mašine sve dok same windoze ne skuže da ja dotični krepani servis "prevršio svaku mjeru i daju mu timeout i podignu se normalno do kraja.

Općenito, često do usporenja kod podizanja sustava dolazi zbog pokretanja servisa koji, u biti, i nisu toliko "ključni".
__________________
Warriors always do their task thoroughly (reče jež i siđe s četke)
MadDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 10:39   #10
Meni nije jasno, a zašto uopće svaki čas podizati sustav? Ja kompjutor gasim kad mijenjam komponente, a resetiram ga kad radim nekakvu instalaciju. U prosjeku jednom u dva tjedna. I skroz mi je onda svejedno je l' se diže pet sekundi ili pet minuta. Zašto ljudi gase kompjutore?
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 12:04   #11
Quote:
Emericzy kaže:
Zašto ljudi gase kompjutore?

Da bi se manje trošili.

__________________
Koj@net
Koj@net is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 12:43   #12
Quote:
MadDog kaže:
Što će reći da imaš USB DSL uređaj, i da je prikačen na USB 1.1 port, a ne na USB 2.0, što sve skupa zakoči "stvar".

Da imaš Ethernet USB uređaj ne bi imao tih problema...

No, prije još provjeri da li zaista sve to dolazi od DSL-a ili ti je koji servis u Winodzama odlučio "privremeno" krepati i ne dopušta normalan rad cijele mašine sve dok same windoze ne skuže da ja dotični krepani servis "prevršio svaku mjeru i daju mu timeout i podignu se normalno do kraja.

Općenito, često do usporenja kod podizanja sustava dolazi zbog pokretanja servisa koji, u biti, i nisu toliko "ključni".
Nemam spojen na USB nego je DSL spojen na mrežnu karticu i kada isključim kabl od DSL-a iz kompjutera Windowsi se odmah podignu, a kada je kabl uštekan onda traje duže
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 13:19   #13
Mom frendu se ista stvar događa ,ali on nema DSL spojen nego je u mreži s frendom.Isto dugo diže sustav btw koja konf. kompa ako imaš malo rama to je to .
Thermaltake868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 13:31   #14
hvala!

inače, meni se niš ne usporava, leti ko i prije.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 20:04   #15
Quote:
e.gor_the_master kaže:
start-->run-->msconfig-->tab startup.

tamo isključi sve šta ti ne treba.
To micanje stvari iz startupa se ne radi s tim, nego s nekim normalnim programom I nema veze s DSL-om.

Quote:
MadDog kaže:
Što će reći da imaš USB DSL uređaj, i da je prikačen na USB 1.1 port, a ne na USB 2.0, što sve skupa zakoči "stvar".
Jok, nikakve veze

Quote:
Thermaltake868® kaže:
Mom frendu se ista stvar događa ,ali on nema DSL spojen nego je u mreži s frendom.Isto dugo diže sustav btw koja konf. kompa ako imaš malo rama to je to .
Nema malo rama


Kolko ja znam, kod svih sa Ethernet modemom je ta ista stvar, bez obzira na broj servisa... treba se žalit upravi vodovoda Sumnjam da tu nešto možeš napraviti
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 20:15   #16
Re: imam ADSL: i kaj sad?

Quote:
Shoki kaže:
Pozdrav svima

Upravo sam dobio ADSL! Whoooho!
Imam i ja pa se ne kurčim
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2005., 22:42   #17
Quote:
Zeleni kaže:


Kolko ja znam, kod svih sa Ethernet modemom je ta ista stvar, bez obzira na broj servisa... treba se žalit upravi vodovoda Sumnjam da tu nešto možeš napraviti
Najinteresantnije je to da je kod mene situacija totalno obrnuta - imam Ethernet ADSL modem, i bio prikopčan direktno na mrežnu karticu ili na ruter - ne čekam na dizanje windowsa... zato sam, vođen logikom iskustva (ili vlastite kože) zaključio kako je riječ o USB modemu na starijem USB portu.

Najponiznije se ispričavam... NOOOT!


Koliko je čovjek podataka dao toliko se da i odgovoriti... no, kada se Windowsi sporo podižu obično je u pitanju nesporazum servisa i/ili nekih programa koji se dugo podižu...
__________________
Warriors always do their task thoroughly (reče jež i siđe s četke)
MadDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 11:10   #18
Quote:
MadDog kaže:
Najinteresantnije je to da je kod mene situacija totalno obrnuta - imam Ethernet ADSL modem, i bio prikopčan direktno na mrežnu karticu ili na ruter - ne čekam na dizanje windowsa... zato sam, vođen logikom iskustva (ili vlastite kože) zaključio kako je riječ o USB modemu na starijem USB portu.

Najponiznije se ispričavam... NOOOT!


Koliko je čovjek podataka dao toliko se da i odgovoriti... no, kada se Windowsi sporo podižu obično je u pitanju nesporazum servisa i/ili nekih programa koji se dugo podižu...
To isto mogu i ja napravit Dođem do log-in screena i pričekam minutu, logiram se i odmah mogu na net
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 19:10   #19
Zeleni nećemo se sada svađati oko gluposti

A ti se logiraš?
Ja se ne moram...
__________________
Warriors always do their task thoroughly (reče jež i siđe s četke)
MadDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 21:49   #20
Quote:
MadDog kaže:
Zeleni nećemo se sada svađati oko gluposti

A ti se logiraš?
Ja se ne moram...
Ma daj, ko se svađa, ja samo nabijam post... khm... raspravljam

Samo prave face se logiraju
Zeleni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.