Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2009., 14:36   #41
Pretpostavljala sam da ste dobili kolesteatom. Zanima me jeste li vi nakon završetka liječenja u djetinstvu poslije redovito išli na kontrole? Kolesteatomi nisu baš česte komplikacije ako se redovito ide na kontrole i ako liječnik to primeti dok je još mali kolesteatom koji ne uzrokuje destrukcije. Kako ste liječeni u djetinstvu?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 15:31   #42
[QUOTE=Piggy;23549791]Pretpostavljala sam da ste dobili kolesteatom. Zanima me jeste li vi nakon završetka liječenja u djetinstvu poslije redovito išli na kontrole? Kolesteatomi nisu baš česte komplikacije ako se redovito ide na kontrole i ako liječnik to primeti dok je još mali kolesteatom koji ne uzrokuje destrukcije. Kako ste liječeni u djetinstvu?[/QUOTE kako sam liječen u djetinstvu neznam a nažalost nemam koga ni pitati ali su mi u bolnici rekli da postoji mogučnost da sam prebolio upalu a da to i nisam osjetio pa se to tek 2001. god. zakompliciralo dok sam bio star 35 godina,naravno,nisam odmah jurio u Vinogradsku nego sam prvo otišao u ORL u svom gradu i tamo su me liječili i liječili i ništa,čak mislim da su mi još nekaj i zeznuli u uhu,zato velim da sam i radi svoje nemarnosti ostao bez dobrog sluha a da sam odmah otiša k stručnjacima možda bi bilo drukčije ili.........
Ivica10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 20:04   #43
Pa moram vam to reći, nažalost da je vaše uho stradalo zbog nemara i neznanja liječnika koji su vas vodili. Kolesteatomi imaju dugu latenciju i ništa to puno ne boli, ali je prekasno kad počnu bolovi i veći gubitak sluha. Da vas je liječila i kontrolirala stručna osoba ne bi vam se to desilo. Istina, kolesteatom i nije baš lako vidjeti dok je mali, ali zato bi taj dio posla trebao raditi audiolog a ne opći otorinac. Uf, što mi to užasno smeta zašto se svatko uhvati liječiti uho a nije ispekao zanat...Ja sam osobno imala veliku sreću što me je liječila i kontrolirala vrsna doktorica - audiolog, zahvalna sam joj do neba, ali stvarno da nije te žene i mene bi puno ranije nego vas dočekala identična situacija.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 21:36   #44
[QUOTE=Piggy;23554494]Pa moram vam to reći, nažalost da je vaše uho stradalo zbog nemara i neznanja liječnika koji su vas vodili.

Imam isti problem i potpuno se slažem s ovim da te od nesretne sudbine jedino doktori mogu još više sje....Meni na početku cijele storije debil opće prakse nije uopće htio dati uputnicu za otorinca iako imam podeblju povijest bolesti uha (teške upale uha u djetinjstvu, stavljanje cjevčica...)nego me šopao sa par tura antibiotika. Al to je bio samo početak borbe sa nestručnim, arogantnim i prepotentnim doktorima


Istina, kolesteatom i nije baš lako vidjeti dok je mali, ali zato bi taj dio posla trebao raditi audiolog a ne opći otorinac.

Ako nema klasičnih simptoma kolesteatoma, onda ga nije lako vidjeti ni kad je veliki Nekad čak i uz klasične simptome tipa curenje uha prođe dugo vremena do postavljanja dijagnoze. Ma o čem pričam - meni otorinac (kad sam konačno do njega došla) prvi put nije vidio ni da imam rupu na bubnjiću. Bože, gdje ih nalaze????
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2009., 22:41   #45
Ajme Đive, to je strašno! Dovode ebete i ćorave likare na takvu tešku specku, zato i dolazi do takvih propusta. Mene strah šta će biti kad mi dokrotica ode u penziju.....ne znam kod koga ću poslije, jer samo čujem horor priče na ovu temu. Sad mi još reci da su ti dali Betaserc kad si dobila vrtoglavice!?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 00:04   #46
Kaj nema ovdje nikakav doktor?

Zna li itko da li je povezana upala uha sa bolnom čeljusti? Naime, jedva jako otvaram usta. A boli me lagano i kad žvačem... Ma sva sam defektna, izgleda
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 10:42   #47
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Ajme Đive, to je strašno! Dovode ebete i ćorave likare na takvu tešku specku, zato i dolazi do takvih propusta. Mene strah šta će biti kad mi dokrotica ode u penziju.....ne znam kod koga ću poslije, jer samo čujem horor priče na ovu temu. Sad mi još reci da su ti dali Betaserc kad si dobila vrtoglavice!?
He he, e to je još jedan poseban momenat - dakle, dođem ja kod doktora u mom gradu (sad već kod drugog za kojeg su mi rekli da je dobar) mjesec ipo dana nakon operacije i kažem mu da imam mučnine kad vozim i sl. a on se meni nasmije u lice i kaže podrugljivo: Ma ti se foliraš! ja šok i nevjerica. Ma ništa ne preuveličavam a onaj tko je prošo sličnu operaciju uha zna koji je to horor. Pa dođe ti da zadaviš debila. Nikad ti ja nikakav Betaserc nisam vidila ni ništa tome slično. Srećom je nakon par mjeseci prošlo samo od sebe.
I danas moja kontrola uha traje minutu ipol, baci pogled isključivo samo to operirano uho, reče kad da dođem opet i doviđenja. Ako ga nešto hoću pitati onda se cijeli iznervira i podigne ton.
Teško bolesnome!
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 23:02   #48
Quote:
Zlica* kaže: Pogledaj post
Kaj nema ovdje nikakav doktor?

Zna li itko da li je povezana upala uha sa bolnom čeljusti? Naime, jedva jako otvaram usta. A boli me lagano i kad žvačem... Ma sva sam defektna, izgleda
O, da može biti povezana uhobolja sa bolnom čeljusti, već sam o tome pisala u jednom postu.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 23:07   #49
Quote:
đive kaže: Pogledaj post
He he, e to je još jedan poseban momenat - dakle, dođem ja kod doktora u mom gradu (sad već kod drugog za kojeg su mi rekli da je dobar) mjesec ipo dana nakon operacije i kažem mu da imam mučnine kad vozim i sl. a on se meni nasmije u lice i kaže podrugljivo: Ma ti se foliraš! ja šok i nevjerica. Ma ništa ne preuveličavam a onaj tko je prošo sličnu operaciju uha zna koji je to horor. Pa dođe ti da zadaviš debila. Nikad ti ja nikakav Betaserc nisam vidila ni ništa tome slično. Srećom je nakon par mjeseci prošlo samo od sebe.
I danas moja kontrola uha traje minutu ipol, baci pogled isključivo samo to operirano uho, reče kad da dođem opet i doviđenja. Ako ga nešto hoću pitati onda se cijeli iznervira i podigne ton.
Teško bolesnome!
Ajme meni, pa on kao specijalist bi trebao znati kakav je postoperativni tok i oporavak. Sad mi je diskutabilno koliko je on takvih slučajeva operirao. Ili je neiskusan kirurg ili je ultra arogantan. Veseli me to što se ti napokon dobro osjećaš i što nema tih paklenih mučnina. Kakav ti je sluh?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 20:32   #50
Dosta loš
Jedino dobro u svemu tome je što mi je sestra medicinka ovdje u bolnici pa mi pomaže da se snađem u svemu tome - neznam kako bih inače.

Zadnje uređivanje đive : 17.11.2009. at 20:41.
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 21:24   #51
Okej, pokupila sam uputnicu za ORL. Sad moram vidjet gdje ću ići. Vidim da se spominje Vinogradska, Trotić i Ries. Pokušat ću tamo. Ako netko misli da postoji netko bolji, neka sad kaže (ili zauvijek šuti ). U svakom slučaju javim kad se nekaj bitnije ekšuli dogodi
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 17:29   #52
Quote:
Zlica* kaže: Pogledaj post
Okej, pokupila sam uputnicu za ORL. Sad moram vidjet gdje ću ići. Vidim da se spominje Vinogradska, Trotić i Ries. Pokušat ću tamo. Ako netko misli da postoji netko bolji, neka sad kaže (ili zauvijek šuti ). U svakom slučaju javim kad se nekaj bitnije ekšuli dogodi
probaj i javi kak je prošlo i sretno
Ivica10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 19:54   #53
Quote:
đive kaže: Pogledaj post
Dosta loš
Jedino dobro u svemu tome je što mi je sestra medicinka ovdje u bolnici pa mi pomaže da se snađem u svemu tome - neznam kako bih inače.
Joj onda je to bilo dosta radikalno kad se nisu mogle rekonstruirati slušne koščice....Koliki ti je prag sluha i kakav tip nagluhosti?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 21:14   #54
joj neznam točno, trebala bih pogledati nalaz, koliko se sjećam piše hypoacc. conductiva....
đive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 21:22   #55
Quote:
Zlica* kaže: Pogledaj post
Okej, pokupila sam uputnicu za ORL. Sad moram vidjet gdje ću ići. Vidim da se spominje Vinogradska, Trotić i Ries. Pokušat ću tamo. Ako netko misli da postoji netko bolji, neka sad kaže (ili zauvijek šuti ). U svakom slučaju javim kad se nekaj bitnije ekšuli dogodi
Načekati ćeš se. Ja neki dan zvala da se naručim - tek u prvom i drugom mjesecu ako želiš baš određenog dr. a ako ti je svejedno onda polovicom 12. mj. pa tko ti bude.
E da, ja sam kao dijete bila na Šalati, a kažu da ni tamo otorinci nisu loši.
Javi ....
bubamara25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 21:27   #56
a zna li tko od ovdje prisutnih da li porod smeta zakrpanom bubnjiću? Možda zvuči blesavo al pade mi na pamet - mislim ako su mi stavili neomembranu na bubnjić (timpanoplastika i mastoidektomija) može li doći do pucanja bubnjića pri veeelikom naprezanju kao što je rađanje?
bubamara25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 14:40   #57
Teoretski ne bi trebalo.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 10:12   #58
hm.ja neam pojma kaj imam.već tjednima me povremeno boli uho(mislim da sam imala upalu uha) i nakon koncerta neki dan mi ne prestaje pištit u uhu.boli me od hladnoće i kada ispušem nos ili šmrcam ili tako nekaj.povremeno čujem slabije.čini mi se ko da imam propuh u uhu i zateže me konstantno.nije to jaka bol,potpuno zanemariva ali je stalno prisutno i pojačava se tijekom dana obično.povremeno kada ispuhujem nos čujem nešto ko da mi zrak izlazi kroz uho...
imam prijatelja kojem je 7 puta pucao bubnjić i rekao mi je da mi je puko bubnjić,dok mi je moja doktorica pogledala ovlaš uho,slegnula ramenima i rekla da imam malu upalicu i dala mi kapi.e sad,on mi brani da koristim te kapi jer kaže da će mi bit još gore ako smočim uho.a mene strah jer nisam sigurna dali mi je stvarno puko bubnjić ili ne...
savjeti molim vas?
bavim se glazbom i strah me da mi ne ostanu posljedice. :/

HELP?
atila6sd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 13:01   #59
Quote:
atila6sd kaže: Pogledaj post
hm.ja neam pojma kaj imam.već tjednima me povremeno boli uho(mislim da sam imala upalu uha) i nakon koncerta neki dan mi ne prestaje pištit u uhu.boli me od hladnoće i kada ispušem nos ili šmrcam ili tako nekaj.povremeno čujem slabije.čini mi se ko da imam propuh u uhu i zateže me konstantno.nije to jaka bol,potpuno zanemariva ali je stalno prisutno i pojačava se tijekom dana obično.povremeno kada ispuhujem nos čujem nešto ko da mi zrak izlazi kroz uho...
imam prijatelja kojem je 7 puta pucao bubnjić i rekao mi je da mi je puko bubnjić,dok mi je moja doktorica pogledala ovlaš uho,slegnula ramenima i rekla da imam malu upalicu i dala mi kapi.e sad,on mi brani da koristim te kapi jer kaže da će mi bit još gore ako smočim uho.a mene strah jer nisam sigurna dali mi je stvarno puko bubnjić ili ne...
savjeti molim vas?
bavim se glazbom i strah me da mi ne ostanu posljedice. :/

HELP?
nemoj se igrati,pod hitno nađi stručnjaka da ti to pregleda i sanira,pozdrav
Ivica10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 15:42   #60
Quote:
bubamara25 kaže: Pogledaj post
Načekati ćeš se. Ja neki dan zvala da se naručim - tek u prvom i drugom mjesecu ako želiš baš određenog dr. a ako ti je svejedno onda polovicom 12. mj. pa tko ti bude.
E da, ja sam kao dijete bila na Šalati, a kažu da ni tamo otorinci nisu loši.
Javi ....
Nisam se načekala (naručili su me za 10 dana), ali šta mi vrijedi kad nisu ništa napravili Došla u Vinogradsku kod dr. T.......... (ne znam jel smijem pisati ime) i kažem da me od ljeta konstantno boli, i pita on jel imam trenutačno upalu, ja kažem da nemam, ali sam imala kad sam vadila tu uputnicu, i kaže on da mi ništa ne može je nemam upalu sad Pogledao je i nije niš vidio i rekao da odem svojoj dr. opće prakse kad me opet zaboli. Za popi*dit Eto kaj je stručnjak

Ali u zadnja 3 tjedna me ne boli (:kuc kuc u drvo: ) i to možda jer više ne čistim uši sa štapićima (jer su mi rekli da to ne valja i da se smeće samo gura u uho s njima) nego nakon pranja kose/tuširanja onako očistim uške sa ručnikom, dokle ide. Vidjet ćemo dokat će to funkcionirati (ako je uopće stvar u tome)...
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.