Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2007., 13:16   #41
Ja sam bila (32 god.) i znala sam da to želim i trebam napraviti (sindrom u obitelji) - mislim double test. I da mi nisu dali ja bih tražila jer želim znati na čemu sam. Iako sam znala da je sve pod kontrolom, osjećala, sad mi je još i lakše. Nalaz je pokazao da je beba 99% zdrava i da sam ispod svih rizičnih granica. Tako da zbog tog 1% neću riskirati spontani amniocentezom (iako se i taj postotak smanjuje)...taj test nije nikakav bauk (vađenje krvi i UZV).

Ako te to zanima odi i vidi, ako te to ne zanima nadaj se najboljem ishodu i ne razmišljaj o tome. Nažalost, ali nema testa koji ti može garantirati da ćeš roditi 100% zdravo dijete, nema te tablete koji bi mogla popiti i ispraviti bilo koju pogrešku (bila ona prirodna ili genetska) - to je život. Rizik je uvijek i svugdje prisutan, a na nama je da ga spoznamo, prihvatimo i nadamo se najboljem.
Ja se nadam najboljem
__________________
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Jill13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 13:24   #42
kada si ti bila jill? ja i ti smo tu negdje je tako?
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 13:25   #43
ja sam u 15.tj. tako da double otpada (kako sam čula).
smucek, di si radila to nuhalni nabor, femur, srce, kod kojeg doktora? i kad se to radi? ma i da je neka anomalija..ne vjerujem da bih išta poduzela, nit bi išla na amnio, nit nedaj bože ab, ne bih mogla..
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 13:27   #44
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
kada si ti bila jill? ja i ti smo tu negdje je tako?
Imamo isti dan termin , a bila sam na testu prije tjedan dana...odmah popodne sam dobila emailom rezultate i sljedeći dan razgovarala s doktorom.
__________________
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Jill13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 13:30   #45
ja idem u ponedjeljak na pregled uzv, kod moje ginice, tako da onda vjerovatno idući dan na vađenje krvi...
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 13:35   #46
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
ja idem u ponedjeljak na pregled uzv, kod moje ginice, tako da onda vjerovatno idući dan na vađenje krvi...
Samo se nemoj previše opterećivati time i rezultatima, sve će biti dobro
Šaljem puno ~~~~~~~~~~~~~~~~~ za najbolji ishod
__________________
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
Jill13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 13:41   #47
hvala
javim se još po tom pitanju
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 19:22   #48
e, ovako..ja sam bila rizična trudnica i meni je moj ginić mam na početku vođenja trudnoće najavio odlazak na double i triple test - naravno, ako se mm i ja na to odlučimo. prije samoga odlaska pozvao je gina iz bolnice i zajedno su mi radili uzv jer ni na jedan od oba testa ne možeš otići bez friških uzv mjerenja. radi se, u oba slučaja, o krvnoj - apsolutno - bezbolnoj pretrazi. meni su 2 glave rekle da ne treba ići na na testove, ali radi vlastitog mira - ako želim nek idem. ovaj gin iz bolnice je nazvao dr podobnika u kd merkur (otud i znam tu informaciju) i dr podobnik se izjasnio protiv triple testa - čak, čini mi se, da ga rijetko i koja klinika više i provodi. double - da, i privatno, i u nekim zg bolnicama. mi smo se odlučili i ja sam otišla u polikliniku breyer (privatno, ilica) na double test. rezultate smo dobili isti dan, čak - mailom. u rezultatima ti kažu mogućnost - s obzirom na godine, bolesti u obitelji i/ili još neke faktore - koji kod tebe - primjerice, možda igraju veću ulogu te savjet - treba li ići na amniocentezu. ili čak neke druge pretrage. iiako je moj test bio absolutely negative - moj gin još uvijek na svakom uzv gleda dužinu potkoljenične kosti bebača, opseg glave i trbuščića te kičmicu, pod zadnje čak i bubregiće. nuhalni nabori su se odmah pokazali ok pa se tim ne opterećuje. mojoj šogorici nuhalni nabori - tijekom cijele trudnoće nisu štimali - otišla je double test i preporučena je amniocenteza - ali ona nije otišla jer je znala da neće moći pobaciti dijete ako se test pokaže pozitivan. s tim je raskrstila i gurala trudnoću dalje - i rodila apsolutno zdravog, napreednog i apsolutno hiperaktivnog dječačića... e, sad o kojim se tjednima radi - u kojima moraš ići na test, više se ne sjećam - ali do 18.tj, to moraš obaviti - ako se odlučiš.
sretno.
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 19:39   #49
Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
. Idem li na ultrazvuk svaki pregled, svakih 4 tjedana? naime, sada sam u 15-tom tjednu, sljedeći tjedan imam pregled i zanima me, ako ne idem na ultrazvuk (a dobila sam tu informaciju da se ne ide baš svaki pregled) kako ću znati da se beba dobro razvija i da je sve ok????
moj ginić ponekad me zvao na uzv, ponekad na uzv i vaginalni, a ponekad sam dolazila samo na vaginalni. sve nas, u danima kad su bebice mirnije - dobro, ti još ne osjetiš pokrete - brine da li je s bebicom sve ok. ali i ne može se tako brzo "pokvarit" - pa nije to čušpajz. uostalom, ja sam u znoju i panici dolazila kad bih osjetila pokret ili dva - a na uzv je beba mahala i rukama, i nogama i micala glavicom, i brojala prste, i okretala se - a da ja to uopće nisam osjetila...sad se već tuče sa sodom. nije bitan samo uzv već i vaginalno stanje..a sve knjige, časopisi, i savjetnici o trudnoći kažu da uzv nije štetan. čak i moj gin to tvrdi. a koliko sjedimo pred tv, monitorom, koliko udahnemo zagađenog zraka, držimo mob kraj glave, pa ne dižemo revoluciju o zračenju.
ako ti želiš ići češće na uzv - nema te institucije koja će ti to zabranit. moju kolegicu s posla gin je uglavnom zvao na preglede, i ona je prosvirala kad je mene slušala koliko ja idem na uzv, i naručila se u zagrebu, sjela na bus..i sve 5. danas, u doba privatnika - sve je naš izbor.
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 18:42   #50
jel netko zna da li u lab. Breyer rade triple test i koliko kosta???
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 21:59   #51
rade double test(onda vjerovatno i triple)
mislim da je cijena 300kn ako imaš manje od 35 god
to je koliko znam
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 22:01   #52
meni je rečeno (nisam provjeravala) da se triple test ne može napraviti u privatnim laboratorijima, dok double može
Žena vrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 22:20   #53
to ne znam..
prvo se se radi double,pa kasnije triple
ako je double u redu,ne šalju na triple
a za laboratorije nemam pojma,tj.zašto

ja na to osobno ne bi išla....
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 22:26   #54
ma nije za mene...za frendicu jednu...pitala me ,ja cu joj reci..na njoj ostaje hoce li ili ne raditi..ja osobno isto ne bi
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 12:55   #55
baš sam danas radila double test u Vinogradskoj!

stoga, najsvježije infornacije - radi se od 15-18.tj, ništa se ne plaća(ja sam donijela uputnicu), a krv se vadi do 9.30, ne morate biti natašte, nalaze će poslati mom giniću za tjedan dana!
MilaVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 18:02   #56
Ja sam bila u lab. Breyer, platila 320 kn, po prvi put u životu nisam osjetila ubod igle u venu (svaka čast!), to je bilo oko 10h, a iza 14h mi je već poslan nalaz na mail. I da, nalaz je više nego super, tak smo bili sretni
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 20:27   #57
Ja sam ga radila jucer, u Vinogradskoj, 12. tjedan. Prvo sam bila kod mog ginica, mjerio nuhalni nabor (ako je veći od 3 mm, onda je frka). nakon toga isli u Vinogradsku, platili 317kn, sve je, bez obzira na guzvu, bilo gotovo za 5 min i svi su bili divni (najbezbolnije vađenje krvi ikada). Rezultati su bili gotovi vec danas (sve super). Nalaze salju ginekologu, a ako se s njima dogovorite, mozete doci osobno drugi dan po njih ili vam ih mogu poslati mailom.
Ja sam odlucila raditi test jer volim unaprijed znati kakvo je stanje stvari, iako smo mm i ja unaprijed odlucili da zadrzavamo bebu u svakom slucaju. Moram priznati da mi je bilo lakse cim mi je doc rekao da je uzv uredan, nisam se zivcirala, no sad kad imam sve nalaze sam ipak mirnija. Da ga nisam napravila, pitala bih se u sebi sljedecih 6 mjeseci je li sve ok.
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 12:35   #58
Pitanje! Imam 36 godina, sina od 11 godina, dva spontana i u 6. sam tjednu trudnoće. Bih li trebala taj double test? MM i ja smo prošli sve moguće pretrage i kod mene i kod njega je genetski sve OK. Do kad se taj test radi?
pastela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 12:39   #59
Quote:
pastela kaže: Pogledaj post
Pitanje! Imam 36 godina, sina od 11 godina, dva spontana i u 6. sam tjednu trudnoće. Bih li trebala taj double test? MM i ja smo prošli sve moguće pretrage i kod mene i kod njega je genetski sve OK. Do kad se taj test radi?
Taj test se radi kasnije koliko ja znam, ono tipa oko 15. tjedna.
A moj prijedlog ti je da radiš radije PAPP test iliti kombinirani probir, koji po meni uzima više faktora u obzir i time je dosta pouzdaniji od double ili triple testova.
Iako ne zaboravi to je statistika, znači nije točan iliti njihova točnost je nekih 60-70% a to je po meni dosta malo..
Inica super da je ok test, ali ti si koliko vidim radila kombinirani probir jer on uključuje i uzv i nalaz krvi
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 13:14   #60
Mala Lola, hvala na odgovoru, upamtit ću, pa pitati svog dr-a slijedeći put kad budem na pregledu. Nekako mi se ne ide, dugo sam čekala ovu bebicu, tako da baš nisam za takve testove.
pastela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.