Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2011., 21:32   #41
jedna od najbojih domaćih emisija, mislim da rijetko koja država ima tako nešto, dosta poučno i edukativno
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 12:54   #42
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
TV kalendar u zadnje vrijeme jako skreće udesno
Znači, nisam jedini koji je to primijetio. Gotovo ni jedan dan ne propuštam gledati, jer ima korisnih informacija, tako da sam primijetio određene tendencije desničarenja u domaćim temama.
__________________
That gum you like is going to come back in style...
lizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 13:07   #43
Quote:
lizard kaže: Pogledaj post
Znači, nisam jedini koji je to primijetio. Gotovo ni jedan dan ne propuštam gledati, jer ima korisnih informacija, tako da sam primijetio određene tendencije desničarenja u domaćim temama.
Ja nisam primjetio ništa. TV kalendar je emisija za desničarsko krilo HDZ-a, i tu se ništa nije promijenilo.
Smiješno je samo što je urednik TV kalendara srpskog podrijetla. Obrad Kosovac, mislim da se tako zove.
Branka Šeparović, koja vodi Škrinju, je isto Srpkinja.

Može se reći da najveći srbomrzci na HRT-u su Srbi.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 11:44   #44
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ja nisam primjetio ništa. TV kalendar je emisija za desničarsko krilo HDZ-a, i tu se ništa nije promijenilo.
Smiješno je samo što je urednik TV kalendara srpskog podrijetla. Obrad Kosovac, mislim da se tako zove.
Branka Šeparović, koja vodi Škrinju, je isto Srpkinja.

Može se reći da najveći srbomrzci na HRT-u su Srbi.
TV Kalendar je u svojoj osnovici pregled povijesti (svjetske, domaće, političke, kulturne, sportske...), a kao i svaka povijest, ima tendenciju relativiziranja. Na Oluju će iz sasvim različite perspektive gledati hrvatski branitelj ranjen u toj akciji i Srbin koji je 1995. izbjegao iz onodobne RSK.

Ideološka nepristranost u kreiranju takvog programa bila bi poželjna, no teško je očekivati da je i ostvariva. Na gledateljima je da s razumom odvažu činjenice i donesu svoje zaključke, te da nešto i nauče. Činjenica za koju sam doznao upravo u Kalendaru - Jimmy Lyggett, boksač, crnac (Afroamerikanac) u Kraljevini Jugoslaviji trenirao je zagrebački klub Maccabi, da bi u NDH postao izbornik boksačke reprezentacije. Desni relativizatori ovo će uzeti kao dokaz da NDH nije bila (u potpunosti) rasistička i šovinistička. Lijevi relativizatori ustvrdit će kako HTV ovim prilogom veliča NDH i pokušava ublažiti sliku o ovoj povijesno paradržavnoj činjenici. Mudar gledatelj ovu će činjenicu uzeti kao historijski kuriozitet vrijedan pažnje i pamćenja, te se neće dati ideološki uznemiriti. Biti će sretan jer je naučio nešto novo, što je dugo bilo prešućivano.
__________________
That gum you like is going to come back in style...
lizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 00:32   #45
Ma dajte, kaj pričate ljudi pa kad ide prilog o Titu u pozadini ide ona prikladna glazba u stilu "dok traje obnova,nema odmora" na čast i slavu radničkog kolektiva dok u drugom kadru narodne mase ushićeno delaju savski nasip, a ovaj se sprešetava po Brijunima sa Jovankom i njenom punđom... Mislim da mnogi ovdje miješaju hrvatstvo s desničarenjem, pa recimo kada tu netko istakne zastavu za Dan dom. zahvalnosti ekipa samo kaj ti se ne smije jer si sigurno klerofašist koji sluša Thompsona,hračka di stigne i puše nos u ruku, a tam u Americi ekipa vijori zastave čitavu godinu u raznim veličinama i to je najnormalnija stvar ( isto tak u Francuskoj, Austriji, Njemačkoj itd.).. To kaj su mnogi odgojeni, kondicionirani itd. da povezuju ljubav prema zemlji kao nešto primitivno, zaostalo i smiješno je druga stvar...
Mene recimo jako smeta kaj se toliko veličaju "pobjede i podvizi" partizana kad se zna koliko su ljudi poklali samo u Zagrebu od Kustošije i Črnomerca preko Učiteljske akademije i Autobusnog kolodvora...
Po meni je emisija odlična i relativno dobro balansira, jedna je od rijetkih koju svaki dan čekam od podneva.. Nego ak meni netko može reći ona glazba kaj svira u pravilu kada se spominje atentat na nadvojvodu Ferdinanda, Šestosiječanjsku diktaturu i sl. onak je dosta mračna i ozbiljna, ak mi netko može reći neke potankosti bil bih navek zahvalan
Agramer198 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 20:02   #46
Da nije toliko ideološki zadojena nekakvim uberhrvatstvom, možda bi i valjala nešto. A i nije samo to u pitanju. Općenito se hvale dosezi zapadnjačke kulture, dok se ono s istoka pomalo sprda...npr. ne znam da li su ikad napravili reportažu o istočnim susjedima u pozitivnom tonu, također se konstantno kritizira socijalizam i komunizam, ali i hvali kapitalistički sistem. O NOB-u u pozitivnom svjetlu govore jedino 22.6 i kad se spomene oslobađanje Istre. Ali ne mogu poreći da se nešto i nauči od te emisije, ali pod uvjetom da nije strogo povezano s navedenim.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 12:43   #47
Oprostite što dižem temu, ali zan netko možda gdje bih mogao nabaviti današnju epizodu?
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 12:39   #48
Upravo sam na TV kalendaru vidio prilog o Juri Francetiću i jednostavno ne mogu vjerovat... Njegovi uspjesi, vojne pobjede nad Partizanima, na oduševljenje Hrvata izbio na Drinu, naziva ga se legendarnim borcem... OK, lako za mene, ali što će današnji klinci zaključit o tom čovjeku, koji po TV-kalendaru, nije imao nijednu mrlju? Hej, pa to je Hrvatska televizija.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 01:24   #49
Quote:
Laganini kaže: Pogledaj post
Upravo sam na TV kalendaru vidio prilog o Juri Francetiću i jednostavno ne mogu vjerovat... Njegovi uspjesi, vojne pobjede nad Partizanima, na oduševljenje Hrvata izbio na Drinu, naziva ga se legendarnim borcem... OK, lako za mene, ali što će današnji klinci zaključit o tom čovjeku, koji po TV-kalendaru, nije imao nijednu mrlju? Hej, pa to je Hrvatska televizija.
Neko će za to morati da odgovara kad - tad.
__________________
U ustavu pise da se Hrvatska temelji na partizanskoj borbi.Kad su otisli da odaju pocast na grob vrhovnom komandantu te borbe? Pise u ustavu..Pise i na tarabi sladoled pa je niko ne lize..
Watrous is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 01:29   #50
Quote:
Laganini kaže: Pogledaj post
Upravo sam na TV kalendaru vidio prilog o Juri Francetiću i jednostavno ne mogu vjerovat... Njegovi uspjesi, vojne pobjede nad Partizanima, na oduševljenje Hrvata izbio na Drinu, naziva ga se legendarnim borcem... OK, lako za mene, ali što će današnji klinci zaključit o tom čovjeku, koji po TV-kalendaru, nije imao nijednu mrlju? Hej, pa to je Hrvatska televizija.
Napokon se netko usudi reći istinu o drugom svjetskom ratu na ovim prostorima, a da to nije "istina" koja odgovara medijskim i inim lijevim krugovima u Hrvatskoj i ona koja je bila zastupljena u periodu 45.-91.
Zbog toga je tv kalendar oaza objektivnog.
Zabranjeni is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 23:22   #51
Quote:
Watrous kaže: Pogledaj post
Neko će za to morati da odgovara kad - tad.
pa..reakcija u medijima ni nigdje -nema, znači tzv javna televizija može raditi što hoće. no, dobro to znamo

moje pitanje glasi, ujedno molba: gdje mogu eventualno pogledati snimku, na HRT -televizija na zahtjev - nema. ni na Yt kanalu dotične "emisije" koja je nekad- bila vrlo gledljiva i informativna.
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 09:48   #52
Quote:
Avtomatik kaže: Pogledaj post
Evo naletio sam na tu stvar u jednoj od epizoda retarded animal babies-a,
http://www.youtube.com/watch?v=5SZe5UWgZEE
skladba počinje na 4:32 pa ako netko može prepoznat bio bih zahvalan
Glazba je nepoznatog autora s nazivom Saltarello, link: http://www.youtube.com/watch?v=AcmpBCXOgVI

iako već postoji tema o TV Kalendaru: https://www.forum.hr/showthread.php?t=723433
markvite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 12:33   #53
Jeli ko gleda današnji kalendar? Ono šta su nalaprdali o Kinseyu, potpuno ''objektivno''... Ka da je sam Bozanić pisa tekst.
Sigurno će doć nekakva reakcija javnosti vezana uz zdravstveni odgoj, pogotovo ako se uzme u obzir da su dvi novinarke prije 2-3 dana već odletile zbog toga.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2013., 15:23   #54
Pogledah današnji TV kalendar.

Kako mi je ova kultna emisija godinama jedna od omiljenijih i gledam je kad god sam u mogućnosti, zaista sam neugodno iznenađen današnjim prilogom o američkom znanstveniku Alfredu Kinseyju.

Umjesto objektivnog i znanstvenog pristupa Kinseyev život i znanstveni rad predstavljen je iz propagandnih pamfleta američkih kršćanskih fundamentalista. Kinsey tako postaje nekakav "krivac" za homoseksualizam, pedofiliju i razaranje obitelji i ljubavi.

Što ćemo slijedeće gledati u TV kalendaru ?

"Darwin je krivac za nacizam i Auschwitz" ili "Einstein je krivac za Hirošimu"

Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 11:08   #55
tv kalendar odavno nije emisija vrijedna pažnje. ona je samo dokaz da je tv pretplata previsoka, kada se mogu raditi takve emisije, koja nažalost nije jedina takva.
treba njih staviti na tržište, pa bi se vidjelo koliko bi takvim pristupom uspjeli dugo izdržati.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 18:27   #56
Quote:
Laganini kaže: Pogledaj post
Upravo sam na TV kalendaru vidio prilog o Juri Francetiću i jednostavno ne mogu vjerovat... Njegovi uspjesi, vojne pobjede nad Partizanima, na oduševljenje Hrvata izbio na Drinu, naziva ga se legendarnim borcem... OK, lako za mene, ali što će današnji klinci zaključit o tom čovjeku, koji po TV-kalendaru, nije imao nijednu mrlju? Hej, pa to je Hrvatska televizija.
Sa zakašnjenjem je stigla reakcija na ovaj spomenuti TV kalendar:
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...l#.UPmEsx1EG5Y
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 11:06   #57
Nevjerojatna emisija za javnu TV, svaki dan red panegirika i lauda Tuđmanu i red o vječnim neprijateljima komunistima i srbima
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 19:42   #58
Prvi komentar mi je bio malo brutalan, pa pobrisan.

Evo šta ja mislim objektivno. Mislim da je TV kalendar propagandna svakodnevna emisija desnog krila Hrvatske Demokratske Zajednice kojeg uređuju Obrad Kosovac i Tomislav Karamarko izražavajući neki vid "antikomunističkog manifesta" ako bi se to tako moglo reći. TV kalendar prikazuje Hrvatsku kao svijet borbe između svetog Tuđmana kojeg je Otac poslao s nebesa da spasi hrvatski puk. Vječita je to borba protiv sotoninih sluga jugo-komunista, jugo-terorista i jugo-partizana koji su počinili skoro pa genocid nad Hrvatima. Ali Hrvatska i hrvatski puk pamtne svetog Tuđmana koji je spasio Hrvatsku, pa je danas svima lijepo. Eto, sad nisam brutalan.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 06:57   #59
.. evo jutros bisera urednika tv kalendara, valjda mu nije jasno nesretniku, ide kao .. "zbog jugoslavenskog drzavnog aparata koji je sva drzavna bogatstva centralizirala oko sebe, a zbog toga i danas osjecamo posljedice te ne mozemo uspjesno izvrsiti privatizaciju poduzeca" .. moj silni urednice, privatizacija je itekako uspjela, u mom mjestu niti jedna firma nije prezivjela vase komadanje i masakr, a bilo ih je preko 20 s 10.000 zaposlenih .. hvala vam! .. i na informaciji ko je zapravo kriv .. ne znam sto se dogadja s tom inace zanimljivom emisijom

pozz
fango is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 09:11   #60
Quote:
fango kaže: Pogledaj post
.. evo jutros bisera urednika tv kalendara, valjda mu nije jasno nesretniku, ide kao .. "zbog jugoslavenskog drzavnog aparata koji je sva drzavna bogatstva centralizirala oko sebe, a zbog toga i danas osjecamo posljedice te ne mozemo uspjesno izvrsiti privatizaciju poduzeca" .. moj silni urednice, privatizacija je itekako uspjela, u mom mjestu niti jedna firma nije prezivjela vase komadanje i masakr, a bilo ih je preko 20 s 10.000 zaposlenih .. hvala vam! .. i na informaciji ko je zapravo kriv .. ne znam sto se dogadja s tom inace zanimljivom emisijom

pozz
erozija.
od precjedničinog izbacivanja titove biste s pantovčaka,
sve intenzivno krenulo niz brdo (moral, etika, znanje, ...).
tome primjerena uhljebljavanja također
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.