Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2016., 19:43   #61
Prema simptomima, vučem je oko 4 godine (imam 30 godina).
Najviše od svega izluđivala me je glad, nisam mogao izdrzati dva sata dnevno bez da nešto jedem, a to zna biti veoma uznemirujuče ako si na poslu itd. Uz to, imao sam neugodno crvenilo na licu, užasan refluks, preznojavao sam se bez razloga i postao anksiozan. Nakon bolova u jednjaku i nenormalnog refluksa uradio sam gastroskopiju i otkrio da imam h. pillory.

Do tada sam sve navedene tegobe pridodavao stresu i anksioznosti (iako nisam bio pod stresom).
Pijem dvije vrste antibiotika (u trajanju od 14 dana), controloc, probiotike i neke
šumeće tablete protiv proljeva, jer nažalost, pojavila se nuspojava (uz grčeve u stomaku) antibiotika.

Sve u svemu, htio sam reći da unatoč nuspojavama, osjećam se preprorođeno. Preznojavanje i anksioznost su nestali jer ne gladnim kao
prije i jedem 3x dnevno (ili više manjih obroka) kao svaki normalan čovjek. Crvenilo na licu je nestalo. Nadam se da će terapija upaliti i da ću se riješiti proklete bakterije koja mi je život zagorčala. Ako ne uspije terapija, prebacit ću se na prirodno liječenje suhim smokvama u maslinovom ulju i manuka medom. No, nadam se da če nestati i da se neće vraćati. Sretno svima!
Bazarov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 10:20   #62
Citala sam cijelu temu i samo da nadodam da Helio ima skoro pa svaka osoba , medutim vecina nije osjetljiva na tu bakteriju i nit neznaju da je imaju.
Najcesce se dobije jednostavno preko vode ili slicno.

Izljecila sam ju jednom medutim lako se moze vratiti - osobe koje su je imale moraju se kontrolirati s vremena na vrijeme jer nije bezopasna.
Stvara cir i rak zeluca u slucaju da se ne lijeci a stvara simptome.
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 12:14   #63
Quote:
bandijera rosa kaže: Pogledaj post
Dali je jedan od simptoma te bakterije da osobu poslije obroka (neovisno o njegovoj veličini) ili kave, čaja, soka i vode (čak i u minimalnim količinama) počne pritiskati u prsnom košu (kao nekakav plin) koji onda stvara svakodnevno bol sve do ramena pa čak i kroz nadlaktice do laktova, osjećaj gušenja u grlu i da traje sve dok se osoba jedanput ili nekoliko puta ne podrigne??

(bol onako malo asocira na onu poslije laparoskopskih operacija)
Takav bol nije baš tipičan za H. pylori nego za bol od plinova u crijevu, na Engleskom se kaže "trapped gas" or "gas pain" u osobama sa sindromom iritabilnog kolona:
http://www.hxbenefit.com/gas-pain-tr...the-chest.html
studenec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 19:24   #64
Dugo se ovdje ništa ne piše.. nadam se da je to dobar znak.

Moje su muke po divnom nam helikopteru počele otprilike u 2. mj. kad sam počela podrigivati i puštati vjetrove po cijeli dan, isprva mi je to bilo pomalo smiješno i imala sam neku teoriju da mi je to od svježeg mlijeka koje sam tad naveliko tamanila, dok nisu počeli sve jači bolovi u predjelu želudca pa na lijevo ispod rebara.. i to je to od simptoma. I ništa, uputim se doktoru, provjera stolice, nalaz pozitivan. dobijem trojnu (acipan + fromilid + neki na B, ne sjećam se više, 2 tjedna + još kutija i pol acipana + što sam si sama uzela Lynex), koju sam jako loše podnosila, bila na bolovanju par puta jer se nisam mogla ustati iz kreveta.. Stvarno sam se držala preporuka, bez prženog, pečenog, slanog, slatkog, začinjenog, bez mlijeka i mliječnih proizvoda, a ja koji sam btw oooogromni ovisnik o čokoladi nisam ju takla mjesecima, treba mi spomenik dić haha.. Živjela sam na juhi, kuhanim jabukama, povrću, malo piletine, riži, tjestenini i nije čudo što sam bila gladna svakih sat vremena, kao beba sam jela ali to mi je sve tanko.. izbacila komplet kavu bez koje dotad nisam mogla zamisliti dan i to sam ju stvarno pila u velikim količinama, smanjila max cigarete, uzimala lanene sjemenke, pila najodvratniji gorki čaj koji sam u životu vidjela (kupila u biljnoj, kamilica, stolisnik, iđirot i još 100 travurina, fuuuj mi je kad ga se samo sjetim..)
Bolovi su skoro pa nestali, ostali simptomi jok, ali idem ja prije 10ak dana sva pozitivna na kontrolu, kad nalaz opet pozitivan
doktorica otišla na specijalizaciju, došao mladi doktor koji se totalno ne snalazi, bila sam kod njega sat vremena dok je jadan zivkao okolo za savjete što da mi da, prelistavao registre lijekova pa mu je pao sustav pa je sve morao ispočetka, ma ono.. živa muka. Znam, nije kriv, aliii... Nije me ni pitao za simptome ni bilo što slično, a na moje pitanje za prehranu mi je rekao nek si nađem na internetu) i propiše mi opet trojnu, acipan + medazo + amoksicilin 1g + još jedan koji nije ni dostupan u Hrvatskoj ali ajde može i bez njega.
Odem u ljekarnu i molim ženu da jel postoji bilo što drugo, da ja ne bih tu trojnu više pila jer mi je stvarno bilo grozno (od strašnog okusa u ustima, povraćanja, proljeva, žute stolice.. - na što mi moj novi doktor kaže da je to "normalno jer svaki antibiotik radi nešto") i ona mi da uzorak HelPyRed koji su navodno ljudi puno uzimali i bili jako zadovoljni. E sad me zanima, jel ima tko iskustva s tim? Unutra je 6 tableta, piju se 2 dnevno, papirića unutra nema, samo na kutiji piše da je Pylopass, dodatak prehrani s cinkom, vitamin E, kalcij..
Kod druge sam u biljnoj ljekarni dobila preporuku za neke pilule na bazi meda/propolisa, ubijte me ne mogu se sjetit naziva. Usput me žena dobrano oprala i gotovo rekla da nisam normalna jer sam uopće pila trojnu, da sam si sad uništila jetru i da ona ne ide doktoru već 15 godina..pa sam došla kući s*ebanija nego što sam bila Uglavnom, jel zna netko nešto više o tome?
Ili da me savjetuje na bilo koji drugi način? Stvaaarno bih vam bila zahvalna jer sam već totalno luda! I ovako sam (pre)mršava, sad totalno izgledam grozno i više stvarno nisam pametna. Hvala unaprijed!
Al sam se raspisala, ako ste stigli do kraja čestitam

Zadnje uređivanje melita : 08.06.2017. at 19:39.
melita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 14:06   #65
ja sumnjam da sam ju pokupila,moji su svi bolesni mjesecima,a meni vec 3 dana nije dobro,mucnin, nemam apetit za ama bas nista,gadi mi se i voda,boli me zeludac i povraca mi se..samo mi se spava ko da sam nadrogirana...bude mi malo bolje od donata...
Daenys is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:07   #66
Quote:
melita kaže: Pogledaj post
Dugo se ovdje ništa ne piše.. nadam se da je to dobar znak.

Moje su muke po divnom nam helikopteru počele otprilike u 2. mj. kad sam počela podrigivati i puštati vjetrove po cijeli dan, isprva mi je to bilo pomalo smiješno i imala sam neku teoriju da mi je to od svježeg mlijeka koje sam tad naveliko tamanila, dok nisu počeli sve jači bolovi u predjelu želudca pa na lijevo ispod rebara.. i to je to od simptoma. I ništa, uputim se doktoru, provjera stolice, nalaz pozitivan. dobijem trojnu (acipan + fromilid + neki na B, ne sjećam se više, 2 tjedna + još kutija i pol acipana + što sam si sama uzela Lynex), koju sam jako loše podnosila, bila na bolovanju par puta jer se nisam mogla ustati iz kreveta.. Stvarno sam se držala preporuka, bez prženog, pečenog, slanog, slatkog, začinjenog, bez mlijeka i mliječnih proizvoda, a ja koji sam btw oooogromni ovisnik o čokoladi nisam ju takla mjesecima, treba mi spomenik dić haha.. Živjela sam na juhi, kuhanim jabukama, povrću, malo piletine, riži, tjestenini i nije čudo što sam bila gladna svakih sat vremena, kao beba sam jela ali to mi je sve tanko.. izbacila komplet kavu bez koje dotad nisam mogla zamisliti dan i to sam ju stvarno pila u velikim količinama, smanjila max cigarete, uzimala lanene sjemenke, pila najodvratniji gorki čaj koji sam u životu vidjela (kupila u biljnoj, kamilica, stolisnik, iđirot i još 100 travurina, fuuuj mi je kad ga se samo sjetim..)
Bolovi su skoro pa nestali, ostali simptomi jok, ali idem ja prije 10ak dana sva pozitivna na kontrolu, kad nalaz opet pozitivan
doktorica otišla na specijalizaciju, došao mladi doktor koji se totalno ne snalazi, bila sam kod njega sat vremena dok je jadan zivkao okolo za savjete što da mi da, prelistavao registre lijekova pa mu je pao sustav pa je sve morao ispočetka, ma ono.. živa muka. Znam, nije kriv, aliii... Nije me ni pitao za simptome ni bilo što slično, a na moje pitanje za prehranu mi je rekao nek si nađem na internetu) i propiše mi opet trojnu, acipan + medazo + amoksicilin 1g + još jedan koji nije ni dostupan u Hrvatskoj ali ajde može i bez njega.
Odem u ljekarnu i molim ženu da jel postoji bilo što drugo, da ja ne bih tu trojnu više pila jer mi je stvarno bilo grozno (od strašnog okusa u ustima, povraćanja, proljeva, žute stolice.. - na što mi moj novi doktor kaže da je to "normalno jer svaki antibiotik radi nešto") i ona mi da uzorak HelPyRed koji su navodno ljudi puno uzimali i bili jako zadovoljni. E sad me zanima, jel ima tko iskustva s tim? Unutra je 6 tableta, piju se 2 dnevno, papirića unutra nema, samo na kutiji piše da je Pylopass, dodatak prehrani s cinkom, vitamin E, kalcij..
Kod druge sam u biljnoj ljekarni dobila preporuku za neke pilule na bazi meda/propolisa, ubijte me ne mogu se sjetit naziva. Usput me žena dobrano oprala i gotovo rekla da nisam normalna jer sam uopće pila trojnu, da sam si sad uništila jetru i da ona ne ide doktoru već 15 godina..pa sam došla kući s*ebanija nego što sam bila Uglavnom, jel zna netko nešto više o tome?
Ili da me savjetuje na bilo koji drugi način? Stvaaarno bih vam bila zahvalna jer sam već totalno luda! I ovako sam (pre)mršava, sad totalno izgledam grozno i više stvarno nisam pametna. Hvala unaprijed!
Al sam se raspisala, ako ste stigli do kraja čestitam
jao... kakav je to ljekarnik koji ti kaže da nije bio kod doktora već 15 godina i da si si uništila jetru trojnom terapijom.. bože gluposti.. ja nažalost nema hp (nažalost jer imam tisuću simptoma a nemam krivca kojeg bi mogla tamaniti trojnom), ali pročitala sam cijeli forum u potrazi za nekom pomoći...
Koliko sam ja shvatila, trojna terapija ponekad ne upali iz prve. Sljedeći put bi se svakako trebale raditi ciljane pretrage na što bi ta divna bakterija u vašem slučaju bila osjetljiva, koje antibiotike. Definitivno nema smisla pokušavati ponovno s istima kao prvi put, jer se na te pokazala rezistentnom. Samo ćete si bez veze uništavati imunitet i povraćati dva tjedna.
Znači, pravac gastroenterologu i neka vas pošalje na testiranje da se vidi koje antibiotike bi bilo dobro piti ovaj put. Ako niste zadovoljni postojećim doktorom, otići po drugo mišljenje.
ali u svakom slučaju, trojna vas ne gine...
pregracanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 08:38   #67
Question Mučnina i Trojna terapija

Nađena mi je helycobacter u stolici prije 6 dana,danas mi je pet dan na terapiji,teške mučnine ali niš me ne boli,nisam ni nadut ni ništa.Kiselina se posebno kad legnem vrača u jednjak i grozno je.Lakše mi je sad kad vidim da nisam jedini sa mučninama.Ova kombinacija lijekova stvara kod večine ljudi gadne probleme ali nema druge nego izdržati.Inače uzimam Amoksilicin,Makcin i Zipantolu(pantoprazol).Najbolje je povračati jel je odmah lakše.Meni večinom ide sama kiselina ujutro kad se ispovračam sljedi olakšanje.Preporučam ne jesti nikakvu tešku hranu.Najbolje je kuhati jabuke,mrkvu ne previše slanu,karfiol i slična povrča blago začinjeno.
Jedva čekam da prođe tih deset dana...
Adam Malis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 17:49   #68
Provjereno prirodno rješenje!!!
Prijateljica je imala Helicobacter pylori i tri čira na želucu.
Prvo su joj dali jedan koktel antibiotika, zatim drugi.
Beštija je preživjela ali su stradale crijevne resice, užasno je smršavila i gotovo umirala.
Tada je čula za Mastiku i pokušala s njom, na početku je Mastika još pojačala bol u želucu.
Šest dana je umirala od bolova i tada je krenulo na bolje sve dok nije potpuno ozdravila!!!!!!!
H. pylori i čirevi su nestali, crijeva su se obnovila, vratila je zdravlje i kilograme!!!
Koristila je ove kapsule:
https://bioterra.hr/shop/cijena/chio...a-350mg-90kaps

Ja sam imao 2g. pritisak u želucu već od malo hrane i česta podrigivanja.
Popio sam jednu flasicu Mastike i prošlo je, ne znam što je bio razlog jer nisam išao doktoru.
Mastik fantastik!!!
ex_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 15:23   #69
Sumnjam da imam helicobacter. Bojim se gastroskopije pa cu prvo probati dati stolicu na analizu. Koliko je pouzdano testiranje putem stolice?
danielić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 09:21   #70
Ja sam trenutno na terapiji, pozitivan na helicobacter. Nađena mi je u stolici.
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 22:25   #71
Quote:
Dardevil 1977 kaže: Pogledaj post
Ja sam trenutno na terapiji, pozitivan na helicobacter. Nađena mi je u stolici.
Koje simptome si imao? Kako podnodis th?
danielić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 05:56   #72
Pa krenulo je prije par mjeseci sa čudnim stolicama, onda su došle mučnine pa bolovi u želucu. Terapiju dosta dobro podnosim, imam stalno onaj metalni okus u ustima, a najveći mi je problem što sam na strogoj dijeti, bez kave, gaziranog, slatkog...
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 20:21   #73
vi koji ste testirali antigen u stolici, možete li malo opisati postupak? koji tip posudice je korišten, količina stolice....? za koliko bude gotov nalaz?
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 11:22   #74
kupiš u ljekarni posudicu, bijela je, uska i dugačka tak par centimetara, izgleda kao one u kojima kupuješ vitamine, max flu itd.. čep ima kao malu "žlicu", a uzmeš tak dvije, tri "žlice" uzorka i to ti je to.. to je već pola posudice puno

ja sam uvijek nosio uzorak četvrtak ili petak u Mirogojsku ( Zg ) i mailom bi dobio nalaze u roku dva dana, šalju i vikendom nalaze
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 06:15   #75
Baš kako kolega kaže, kupio sam posudicu u ljekarni, 80 lipa. Ovdje u OS nalaz bude odmah idući dan, bitno je da doneseni uzorak ne bude stariji od 2h. Ja sam popunio recimo pola te bočice sa uzorkom.
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 19:02   #76
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
kupiš u ljekarni posudicu, bijela je, uska i dugačka tak par centimetara, izgleda kao one u kojima kupuješ vitamine, max flu itd.. čep ima kao malu "žlicu", a uzmeš tak dvije, tri "žlice" uzorka i to ti je to.. to je već pola posudice puno

ja sam uvijek nosio uzorak četvrtak ili petak u Mirogojsku ( Zg ) i mailom bi dobio nalaze u roku dva dana, šalju i vikendom nalaze
Quote:
Dardevil 1977 kaže: Pogledaj post
Baš kako kolega kaže, kupio sam posudicu u ljekarni, 80 lipa. Ovdje u OS nalaz bude odmah idući dan, bitno je da doneseni uzorak ne bude stariji od 2h. Ja sam popunio recimo pola te bočice sa uzorkom.
hvala na informacijama
kupila posudicu za 1 kn

nosim u pon.
samo mislim da će uzorak biti stariji od 2h
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 23:37   #77
nisam čuo za ovo 2 h, ja sam nosio uzorak star 10-tak sati i bilo je ok, nitko nije ništa ni pitao..
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 23:41   #78
do 2 sata ak se uzorak čuva na sobnoj temp.
http://www.stampar.hr/hr/upute-za-pacijente
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 13:41   #79
Da, zaboravio napomenuti da dva sata ako je sobna temperatura. Ja sam uzeo doma uzorak i odmah ga odneo, nekih pola sata cca. Jedino što uzorak ne smije biti kontaminiran urinom / vodom, pa uzmite to u obzir. Nemojte me ni pitati kako sam se snašao
Dardevil 1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 13:44   #80
Quote:
Dardevil 1977 kaže: Pogledaj post
Da, zaboravio napomenuti da dva sata ako je sobna temperatura. Ja sam uzeo doma uzorak i odmah ga odneo, nekih pola sata cca. Jedino što uzorak ne smije biti kontaminiran urinom / vodom, pa uzmite to u obzir. Nemojte me ni pitati kako sam se snašao
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:44.