Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2013., 14:16   #381
mirena

mirenu ssam izvadila nakon 19 mjeseci zbog neprestanog al ne obilnog krvarenja.Znala sam bit čista samo 8-10 dana u mjesecu i to me iscrpilo više psihički.Izgleda da sam jedina kod moje ginićke koja ju nije dobro podnjela i koja ju je ranije izvadila.Iskreno mi je žao što sam takve sreće jer nikakve druge nus pojave nisam imala, dapaće opuštenost u glavi od neželjene trudnoće me činila sretnom i neopterećenom ( i muž je bio prezadovoljan)..
nakon vađenja krvarila sam 7 dana i nadam se da će se moj ritam ubrzo ustaliti.

Bez obzira na moje iskustvo svima koji razmišljaju o njoj preporučila bi da je ugrade jer je više pozitivnih iskustava, a uvijek je mogu lako izvaditi.
perdia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 11:55   #382
Quote:
Sakura kaže: Pogledaj post
Ima li na ovoj temi ITKO tko ima dobra iskustva s Mirenom?
Malo sam isla citati (a namjeravam je staviti kroz par mjeseci), i sad se malo dvoumim...
Ja imam dobra, slučajno sam vidjela ovu temu.... Moraš znati da uglavnom dolaze ljudi na forum koji razmišljaju o tome (kao ti) ili imaju problem (kao većina ovdje).
Uglavnom, prije sam koristila bakrenu spiralu, koja mi je napravila rusvaj u organizmu. Naime, krvarila sam još obilnije (genetski krvarim obilno) i dugačko, i nakon nekoliko godina mi je napravila da sam sa željezom bila u totalnoj komi, što mi se odrazilo na disanje (pri najmanjem naporu bi se uspuhala i slično), te sam pokupila gljivice... Onda je ginekolog rekao da s tim idemo van i preporučio mi Mirenu, pogotovo radi regulacije količine krvarenja. Naravno, uz to sam krenula na liječenje anemije.
Efikasna je, nema puno krvarenja (neki uopće ne) kod mene malo ali 5-6 dana više točkasto... Zamisli si dnevni uložak i 2 mala tamponića dnevno
Vidim da se žene žale na ovo i ono, ali ne znam kako su to sve pripisale Mireni
Gljivice nemam, bolove u križima sam imala ali to sam riješila promjenom madraca i vježbanjem (nemam pojma kako to povezati s Mirenom??), anemija je izlječena, trudna nisam - što više poželjeti
I ono što je najbolje kod takvih kontracepcijskih sredstava - risk free - worry free...
meghana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 17:49   #383
Imam jednu nedoumicu u vezi s Mirenom. Naime, na nekoliko mjesta sam pročitala kako Mirena sprječava ovulaciju i kako ne može djelovati abortivno kao što može obična spirala (u smislu da ne djeluje nakon začeća). Čak je i na ordinacija.hr bio članak u kojem piše kako je to znanstveno dokazano. Budući da vodim računa o tome, razmišljala sam da ju stavim.

Međutim, koliko god guglala zadnjih dana, samo nalazim suprotne informacije.

Ne mislim pri tom na one fundamentalističke sajtove nego na medicinske. Evo primjerice ovdje:
Quote:

Levonorgestrel also prevents the womb lining (endometrium) from thickening each month in preparation to receive a fertilised egg. This stops any eggs that are fertilised from successfully implanting onto the wall of the womb, and prevents pregnancy in another way. Levonorgestrel may also prevent the release of an egg from the ovary (ovulation), but this does not necessarily occur in all women who use the IUS.

Read more: http://www.netdoctor.co.uk/sex-and-r...#ixzz2Yep5Bdl7
Zna li netko nešto više? Ja je sada vjerojatno neću staviti, ali me ljuti što sam dobila krive informacije na više mjesta...
zmedena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 15:08   #384
Uh ja bas namjeravala staviti mirenu nakon kaj prestanem dojiti (tak mi rekla gin., iako vidim da su neke stavljale dok su dojile, a meni gin rekla da su ipak hormoni u igri, da ne radim to ) i sad vas citam i vise ne znam kaj da mislim o svemu :/ ono ne moram se ni stiti ako su posljedica smanjeni libido i suhoca.. Lol tak i tak necu imati zelju za sexom.. A procitala sam i da su neke cure dobile isijas od nje iako ne kuzim kako mirena djeluje na to imala sam isijas pred kraj trudnoce, i opcenito imam cesto bolove u ledjima.. Hvala ne bih ponovno a i ovo krvarenje tjednima kad se stavi mi se ne svidja.. Idem malo detaljnije to sve prouciti, bas sam se sad razocarala
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 19:48   #385
Quote:
dazzling kaže: Pogledaj post
Uh ja bas namjeravala staviti mirenu nakon kaj prestanem dojiti (tak mi rekla gin., iako vidim da su neke stavljale dok su dojile, a meni gin rekla da su ipak hormoni u igri, da ne radim to ) i sad vas citam i vise ne znam kaj da mislim o svemu :/ ono ne moram se ni stiti ako su posljedica smanjeni libido i suhoca.. Lol tak i tak necu imati zelju za sexom.. A procitala sam i da su neke cure dobile isijas od nje iako ne kuzim kako mirena djeluje na to imala sam isijas pred kraj trudnoce, i opcenito imam cesto bolove u ledjima.. Hvala ne bih ponovno a i ovo krvarenje tjednima kad se stavi mi se ne svidja.. Idem malo detaljnije to sve prouciti, bas sam se sad razocarala

Draga moja, evo čitam i ne vjerujem da pišeš o išijasu...Ja imam sumnju u to, a ti si mi potvrdila. Gdje si o tome pročitala i da li im se povuklo kad su skinule mirenu? Ja kao korisnica mirene mogu reći da je period korištenja od 5 godina bezsmislen, samo škodi i mišljenja sam da čim se počnu javljati nuspojave treba razmišljati o vađenju, jer one ne nestaju, samo postaju jače.
Ja sam u očekivanju menge poslije vađenja 14.6. i ne znam kad bi to moglo biti. Primjetila sam da imam ovulaciju po sluzi, ali od M ništa. Čitala sam da to ovisi o zadebljanju endometrija, a meni je prilikom kontrole rekao da je dosta smanjen.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2013., 21:52   #386
A to u vezi isijasa sam procitala na forumima, cure su krivile mirenu za bolove u ledjima.. Jel povezano ili ne ali definitivno mi je bacilo bubu u uho
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 18:44   #387
Čitajući ove postove ispada da postoji jedino rešenje za nas žene-vazektomija.Sva sreća da mi muž nije zadrt pa pristaje i na to.
Kako se mi uopće možemo upustit u bilo koje kontraceptivno sredstvo,a da ono nema neki kiks?
julia1o is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 13:26   #388
Imam je 2.5 godine..... i u to vrijeme sam dobila 6-7 kg. Uzela sam u obzir svoju prehranu, kretanje i ostalo i jedino to mogu Mireni pripisati. Šta vi kažete?
Doduše,menga je gotovo prestala,ali ja sam sva ujačana...od ruku do listova, onako - sa M žene došla sam na L....sa tendencijom na XL
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 08:43   #389
itko??
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 09:02   #390
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
itko??
Na stranim stranicama kazu da je debljina povezana s mirenom. Da bi znala tko je u pravu predlazem ti da stetni dogadjaj (debljinu) prijavis na sluzbenu str. Bayer ciji je proizvod mirena. Imas njihov mail i tel. Oni ce tvoju prijavu proslijediti centrali i dobiti ces odgovor strucni. Lp.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 09:44   #391
Quote:
GoodOne kaže: Pogledaj post
Sad ja umjesto supruga (ne da mi se ukucavati svoj nick i password).
Moram priznati da si ti prva žena koja kaže da je nestao sam od sebe miom. Jesi li možda drastično promijenila prehranu ili si u menopauzi? Onda se miomi sami znaju "osušiti". Ali sudeći po mojoj majci čeka me još 7 god. do menopauze.
Naravno da ću otići i svom giniću (imam potpuno povjerenje), ali ko što moj suprug kaže: zanimaju nas stvarna iskustva s mirenom, jer ja sam je dobro podnosila prvi puta (prije 2 god i 3 mj, sam je ugradila),ali kad mi je drugu stavila nakon operacije nikako mi nije odgovarala. Krvarenja su se produljivala,bolovi u križima i sl. Spustila se u ušće matrenice i izazivala duga krvarenja pa sam ju morala izvaditi. Nakon što sam je izvadila 3 ciklusa super. svaki puta po dan kraće krvarenje. 8 dana, pa 7, pa 6,ali onda prokrvarila nakon 2 dana. Možda i zbog stresa jer sam dva stresa doživjela isti dan (smrt jedne osobe, povreda druge).
Ja je imam par godina i sve o.k. Skoro nemam mengu par kapi svaki dan. Mislim da je treba kontrolirati uzv? Iako ja nisam bila već dugo ....:thumbdown:

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
meghana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 14:28   #392
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Na stranim stranicama kazu da je debljina povezana s mirenom. Da bi znala tko je u pravu predlazem ti da stetni dogadjaj (debljinu) prijavis na sluzbenu str. Bayer ciji je proizvod mirena. Imas njihov mail i tel. Oni ce tvoju prijavu proslijediti centrali i dobiti ces odgovor strucni. Lp.
Ti to mene malo zezaš,a...?
Ginekolozi dižu mirenu do neba i već znam da će moj na mene explodirati jer "mislim da sam se od nje udebljala", već ga vidim.... no evo u 2 godine 8 kg,a šetam,bavim se sportom (jašem) i jedem prosječno, u najmanju ruku isto kao prije mirene. Nismo sve iste, i to znam - neku udeblja nešto...no postalo mi je pre skupo stalno povećavati konf.broj.
Odlučila sam da ona ide van.
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 19:45   #393
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
Ti to mene malo zezaš,a...?
Ginekolozi dižu mirenu do neba i već znam da će moj na mene explodirati jer "mislim da sam se od nje udebljala", već ga vidim.... no evo u 2 godine 8 kg,a šetam,bavim se sportom (jašem) i jedem prosječno, u najmanju ruku isto kao prije mirene. Nismo sve iste, i to znam - neku udeblja nešto...no postalo mi je pre skupo stalno povećavati konf.broj.
Odlučila sam da ona ide van.
Ne zezam te. Ja sam im se javila u vezi s jetrom i dok su drugi dr. govorili da nema veze ja sam od bayera na pismeno u mailu dobila da uklonim mirenu. Toliko o znanju. Stoga svim korisnicima mirene za drugo misljenje obratite se bayeru s povjerenjem. A zatim njihov odgovor ginekologu.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 13:39   #394
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Ne zezam te. Ja sam im se javila u vezi s jetrom i dok su drugi dr. govorili da nema veze ja sam od bayera na pismeno u mailu dobila da uklonim mirenu. Toliko o znanju. Stoga svim korisnicima mirene za drugo misljenje obratite se bayeru s povjerenjem. A zatim njihov odgovor ginekologu.
Ne mogu pronaći e mail na stranici..... ?
Poslala sam na "obrazac za kontakt", valjda bude ok.
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!

Zadnje uređivanje mouse : 28.08.2013. at 13:52.
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 12:08   #395
neznam jel spada tu...ali zanima me koje je prednost mirene naspram obicnih spirala
ketios is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 12:48   #396
menstruacije su manje bolne i oskudnije...sve oskudnije... pa na kraju dođe da je gotovo i nema.
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 12:53   #397
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
menstruacije su manje bolne i oskudnije...sve oskudnije... pa na kraju dođe da je gotovo i nema.
a koliko je zdravo da prestane mensturacija? ja imam 26godina pa mi nekako rano da je nema sprijateljile smo se s godinama :P
ketios is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 12:59   #398
Ja imam 37 godina.... mene je to jako mučilo u početku - stalno imam osjećaj da nije zdravo da nestane...i imam Mirenu 2 godine i vječitu dilemu u sebi glede toga. Ok, lijepo je nemati brigu,ali ni dan danas nisam sigurna da je to zdravo....šta god drugi govorili, remeti prirodan ciklus.
Sad sam skužila i da sam se udebljala 10 kg... nije to od Mirene, znam - ali sam uvjerena da ti fucking hormoni koje luči meni ne čine dobro, tj. da ili više jedem ili se sve prima! Ja sutra idem dr.i tražit ću da je izvadi radi tog debljanja... nisam sigurna da je ona,ali sistemom eliminacije još je jedino ona preostala.
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 14:17   #399
evo, bila danas...naravno da me izružio da se debljam jer jedem,a ne od mirene. Pa dobro nisam tulava, znam da jedem,ali ni manje ni više nego prije....da bi mi spomenuo da u nekim slučajevima ona može usporavati metabolitam. BINGO! Inače mi je spor, užasno spor...i ako ona još djeluje usporavajuće, eto kilograma.
Uglavnom, dobila sam recept za klasičnu i kad je kupim idem zamijeniti.
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 13:04   #400
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
evo, bila danas...naravno da me izružio da se debljam jer jedem,a ne od mirene. Pa dobro nisam tulava, znam da jedem,ali ni manje ni više nego prije....da bi mi spomenuo da u nekim slučajevima ona može usporavati metabolitam. BINGO! Inače mi je spor, užasno spor...i ako ona još djeluje usporavajuće, eto kilograma.
Uglavnom, dobila sam recept za klasičnu i kad je kupim idem zamijeniti.
Koliko često imaš mengu s mirenom? Ja sam je izvadila u 6 mj. imala 7 dana mengu i otad ništa. Sad čekam. Nisam ga pitala za ciklus, ali menga mi je bila skroz izostala, tj. smanjen mi je s mirenom dosta endometrij, pa ne znam jel zbog toga?!?
Što ti je rekao Bayer?
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.