Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2008., 23:34   #21
Quote:
dajmimeda kaže: Pogledaj post
Ne nego sam onda obrazovan.
Šta si ? Obrezovan ?
Easternborder II is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 00:09   #22
Quote:
Blixa kaže: Pogledaj post
Ma dobro, i Rojs je obrazovan. Nebitno.
Je,vidli smo u saboru koliko je obrazovan...kao i večina njegovih sunadornjaka
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 00:14   #23
Quote:
plavi_andeo kaže: Pogledaj post
Je,vidli smo u saboru koliko je obrazovan...kao i večina njegovih sunadornjaka
Njegovi sunarodnjaci su Hrvati. Tako da ne kuzim sto hoces reci. Nije valjda da si Srbin?
Blixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 00:16   #24
Quote:
plavi_andeo kaže: Pogledaj post
Je,vidli smo u saboru koliko je obrazovan...kao i večina njegovih sunadornjaka


ovom izjavom samo dokazuješ da si ti i obrazovanje dva sasvim dijametralno suprotna pojma..

__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 00:19   #25
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post


ovom izjavom samo dokazuješ da si ti i obrazovanje dva sasvim dijametralno suprotna pojma..

nisam rekao svi ali večina je istina..bar tu u ZG.......ja vidim to svojim očima,ne moraš mi okretat niš
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 00:19   #26
Quote:
Blixa kaže: Pogledaj post
Njegovi sunarodnjaci su Hrvati. Tako da ne kuzim sto hoces reci. Nije valjda da si Srbin?
hrvat sam i nemam apsolutne nikakve veze sa hercegovcima i sličnima....ako ti imaš veze to je tvoj problem
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 00:21   #27
Quote:
plavi_andeo kaže: Pogledaj post
nisam rekao svi ali večina je istina..bar tu u ZG.......ja vidim to svojim očima,ne moraš mi okretat niš
je, ma, naravno...

__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 00:56   #28
Quote:
Blixa kaže: Pogledaj post
Ma dobro, i Rojs je obrazovan. Nebitno.
Rojs nije obrazovan. I uostalom ti neznaš što je to biti obrazovan. Na visokom stupnju obrazovanja više nema narodnih i rasnih običaja, ljudi ostavljaju svoje podrijeklo iza sebe i sporazumjevaju se književnim jezikom. Što znači nikada i ni u kojem slučaju ne mijenjaju dijalekt kojim govore. Jer ako osoba to čini nemože se smatrati obrazovanom. Kada smo krenuli u osnovnu školu rekli su nam da odbacimo svoj čakavski govor, naučimo i u svim situacijama se služimo književnim jezikom. A razlog se je činio razuman žrtvovati i odbaciti narodne običaje i narječje u svrhu stvaranja jednakosti, snage i povezanosti među svim ljudima države. Svima su nam bila ista pravila, neki su prihvatili proces neki su ga odbili. Uz književni hrvatski postoje i književni bosanski i književni srbski i ti "umjetni" jezici se razlikuju od bilo kojeg narječja, zato svakog tko govori u svm situacijama knjiuževnim jezikom ja poštujem, a svatko tko i u jednom slovu odaje svoju pripadnost nepodnosim. I sada negovorim o kaj, ča i iskrivljivanjima riječi ja u cijelom ovom tekstu govorim o naglasku.

Uspoređivati primorca i centralnog bosanca je nemoguće. To nisu isti ljudi.

A sad o obrazovanju. Obrazovani ljudi su razumjeli da sve ljude veže isto korjenje, ali isto tako znaju da ostali ljudi ne vide to kojenje nego vjeruju da ono postoji.
dajmimeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 01:00   #29
Quote:
dajmimeda kaže: Pogledaj post
Rojs nije obrazovan. I uostalom ti neznaš što je to biti obrazovan. Na visokom stupnju obrazovanja više nema narodnih i rasnih običaja, ljudi ostavljaju svoje podrijeklo iza sebe i sporazumjevaju se književnim jezikom.

Vec u startu ogroman kiks. "Knjizevni jezik". U tom "knjizevnom jeziku" ti je potpuno dozvoljeno praviti i pravopisne greske ako kao pisac zelis, cak i psovati sto zelis. Dozvoljena ti je potpuna sloboda, sa svim greskama i manama. I sa svim savrsenstvom, ako zelis.

Bar su nas tako ucili prije. Ne znam kako vas uce danas.
Blixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 01:02   #30
Quote:
Blixa kaže: Pogledaj post
Vec u startu ogroman kiks. "Knjizevni jezik". U tom "knjizevnom jeziku" ti je potpuno dozvoljeno praviti i pravopisne greske ako kao pisac zelis, cak i psovati sto zelis. Dozvoljena ti je potpuna sloboda, sa svim greskama i manama. I sa svim savrsenstvom, ako zelis.

Bar su nas tako ucili prije. Ne znam kako vas uce danas.
Ti neznaš čitati. Rekao sam da je to navedeno uredu, a ja govorim o narječju (književni govor)!
dajmimeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 01:04   #31
Quote:
dajmimeda kaže: Pogledaj post
Ti neznaš čitati. Rekao sam da je to navedeno uredu, a ja govorim o narječju (književni govor)!
a toliko je prekrasnih pjesama napisano baš na narječjima....

__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 08:00   #32
ja sam odlučio idem u Hercegovinu za Božić...na neki način...jer ak je Slovenija sjeverna Bosna,onda je onaj dio oko Kranjske Gore-Hercegovina

ORLI LETIO POD PONCAMI
sajo034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 08:09   #33
Quote:
dajmimeda kaže: Pogledaj post
Nisu isti narod, nemaju isti jezik, nisu iste vjere i najvažnije nećemo ići u hercegovnu slavit božić.
di si se ti obrazovao/la

ti si purger s kozare....
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 08:19   #34
Quote:
dajmimeda kaže: Pogledaj post
Rojs nije obrazovan. I uostalom ti neznaš što je to biti obrazovan. Na visokom stupnju obrazovanja više nema narodnih i rasnih običaja, ljudi ostavljaju svoje podrijeklo iza sebe i sporazumjevaju se književnim jezikom. Što znači nikada i ni u kojem slučaju ne mijenjaju dijalekt kojim govore. Jer ako osoba to čini nemože se smatrati obrazovanom. Kada smo krenuli u osnovnu školu rekli su nam da odbacimo svoj čakavski govor, naučimo i u svim situacijama se služimo književnim jezikom. A razlog se je činio razuman žrtvovati i odbaciti narodne običaje i narječje u svrhu stvaranja jednakosti, snage i povezanosti među svim ljudima države. Svima su nam bila ista pravila, neki su prihvatili proces neki su ga odbili. Uz književni hrvatski postoje i književni bosanski i književni srbski i ti "umjetni" jezici se razlikuju od bilo kojeg narječja, zato svakog tko govori u svm situacijama knjiuževnim jezikom ja poštujem, a svatko tko i u jednom slovu odaje svoju pripadnost nepodnosim. I sada negovorim o kaj, ča i iskrivljivanjima riječi ja u cijelom ovom tekstu govorim o naglasku.



Uspoređivati primorca i centralnog bosanca je nemoguće. To nisu isti ljudi.

A sad o obrazovanju. Obrazovani ljudi su razumjeli da sve ljude veže isto korjenje, ali isto tako znaju da ostali ljudi ne vide to kojenje nego vjeruju da ono postoji.
to rade isključivo beskičmenjaci i ljudi koji se srame tko su i što su...a što se tiče književnog jezika i izgovora tu je zagreb zaista jak...i onaj školovani i onaj neškolovani... ostatak posta nisam ni čitao s obzirom na prve tri rečenice...
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 08:51   #35
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
to rade isključivo beskičmenjaci i ljudi koji se srame tko su i što su...a što se tiče književnog jezika i izgovora tu je zagreb zaista jak...i onaj školovani i onaj neškolovani... ostatak posta nisam ni čitao s obzirom na prve tri rečenice...
tako je...ja kad dođem u Njemačku samo hrvatski pričam...a oni bezkičmenjaci uče njemački...je se ne sramim oklemsam...još im i pljunem na Njemačku zemlju i čikove gasim po cesti,oklem jesan takav sam
sajo034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 10:35   #36
Quote:
sajo034 kaže: Pogledaj post
tako je...ja kad dođem u Njemačku samo hrvatski pričam...a oni bezkičmenjaci uče njemački...je se ne sramim oklemsam...još im i pljunem na Njemačku zemlju i čikove gasim po cesti,oklem jesan takav sam
zašto bih se sramio odakle sam, kad se purger s kozare ne srami...i ja kad dođem u njemačku pričam njemački, a u zagrebu ne koristim kaj i nepravilne naglaske pojedinih riječi budući da je to daleko od standardnog hrvatskog jezika...
došao sam kao hrvat u glavni grad hrvatske, masno sam platio za kuću, zemljište ili stan (onome koji je prvo to prodao, pa sad pljuje po onome kome je prodao), nikoga nisam pokrao, ne govorim kaj (niti ću kad govorit, niti je to nečija briga) i nemam se čega sramiti...

a tko baca čikove po putu ti to vrlo dobro znaš...u zagrebu smo na svome(ne daj Bože tuđemu), nigdje ne idemo, a sad ako to tebe smeta, to je tvoj problem i jedino što možeš je likovat...
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 16:04   #37
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
a toliko je prekrasnih pjesama napisano baš na narječjima....

Što ti radiš u svojoj kući mene se netiče, ali čim ih meni počneš pokazivat bljuje mi se.
dajmimeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 16:08   #38
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
to rade isključivo beskičmenjaci i ljudi koji se srame tko su i što su...a što se tiče književnog jezika i izgovora tu je zagreb zaista jak...i onaj školovani i onaj neškolovani... ostatak posta nisam ni čitao s obzirom na prve tri rečenice...
1. Zagreb je bosnasko/srbska odskočna daska za europu, živio sam 6 godina u njemu i sreo sam 2 purgera (braća)

2. Glupost, ljudi koji se sporazumjevaju književnim govorom znaju točno od kuda su i upravo zato netrebaju odašiljati signale okolini da bi dobili podršku.
dajmimeda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 09:08   #39
Quote:
dajmimeda kaže: Pogledaj post
Što ti radiš u svojoj kući mene se netiče, ali čim ih meni počneš pokazivat bljuje mi se.
kao da se nekoga tiče što se tebi bljuje..vrlo važno...kao da si ti neki važan faktor u društvu...
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 09:13   #40
Quote:
dajmimeda kaže: Pogledaj post
1. Zagreb je bosnasko/srbska odskočna daska za europu, živio sam 6 godina u njemu i sreo sam 2 purgera (braća)

2. Glupost, ljudi koji se sporazumjevaju književnim govorom znaju točno od kuda su i upravo zato netrebaju odašiljati signale okolini da bi dobili podršku.
1. prvo pokušaj naučiti što znače pojmovi bosanski i srpski (a ne srbski kako ti kažeš), pa onda možemo dalje, budući da to definitivno nije isto.

2. možda su pojedini dotepenci pokupili običaj od domaćih zagrepčana, pa također komuniciraju lokalnim jezikom kao zagrepčani, budući da je teško naći zagrepčanina koji koji govori književnim jezikom...
markozzz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.