Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2005., 18:53   #81
Quote:
robybaggio kaže:
Nisu im teme dovoljno dobre..
...recimo tema o Tajnim društvima je bila . i moram priznati da sam je čekao s velikm nestrpljenjem, a razočaran sam bio totalno...baljezgali, a ništa povedali nisu...Ovo mi sve više počinje ličiti na dokumentarne X-filese...započnu super, s nestrpljenjem čekaš svaku slijedeću, a onda se polako počinju srozavati uz poneki bljesak... ..možda je vrijeme da opet neke vanzemaljske teme malo ubacu Krešek...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 19:00   #82
Naravno, sa UFO-ima nikad ne mogu fulati. Ja i tako ne vjerujem u to tako da mi je još smješnije.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 19:22   #83
Quote:
robybaggio kaže:
Naravno, sa UFO-ima nikad ne mogu fulati. Ja i tako ne vjerujem u to tako da mi je još smješnije.
...nevjernik...

..."AJ SPIT ON JU INGLIŠ PIGZ..."


__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 19:24   #84
Kako bi narednik Crabtree rekao "Aj su a jiefo last nijt".
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 14:26   #85
Emisija mi je genijalna, ali novi studio mi izgleda skroz suhoparno i prazno bez duha... Mislim da se ni gosti ne osjecaju bas ugodno tamo jer je sve nekak "kruto"...
Sto se tice tema emisije isto
Voditelj se super priprema za svaku temu.
Moj stari se iznenadio kad je cuo da Plecko zauzima veci dio prostora te emisije... njih dvojca su harala EX YU podrucjem i malo mi je sad smjesno njega gledati, a pljuvali su ih ljudovi prije 10 godina kao da su zadnji hustleri...

Daj mi recite jel bila tema ALTERNATIVNA MEDICINA...??? malo blesavo pitanje jer su sigurno presli preko svega....
 
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 00:25   #86
...hop - hop... zakočite malo...mislim, drago mi je da je jedna emisija potakla interesantnu debatu, ali ovo nije podforum za to...ustvari..sad budem malo ja to uredio pa Vas prebacim...

...edit...

..rascjepio sam topic i onda postove o Astrologiji preselio na Prirodne znanosti...Ispod negdje vam je topic Astrologija sa redirectom...ugodan nastavak debate želim...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 19:11   #87
Dobra im je emisija bila sinoć iako su malo previše skrenuli u genetiku. Ipak je to najmanje dokazana i nesigurna opasnost. Mene je više zanimala priča o virusima i ostalim bolestima. Toga se skoro uopće nisu dotakli, kao ni opasnosti od nuklearnog rata.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 19:46   #88
nastojim pogledati svaku emisiju i mislim da je onako poprilično dobra. doduše zadnjih par je bilo malo dosadno.

p.s. trebala bi jedna od sljedećih tema biti kako ja u jednoj rečenici uspjem 3 tipfelera napraviti.
__________________
ŠOKANTNO!!!
rolacity is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 19:19   #89
Exclamation

pročitao sam u tv story danas-
pa taj voditelj je gitarist iz fantoma


zato mi i izgleda tak poznato


ok mu je emisija
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 23:53   #90
Quote:
Cro Fag kaže:
pročitao sam u tv story danas-
pa taj voditelj je gitarist iz fantoma


zato mi i izgleda tak poznato


ok mu je emisija
..zbog toga jer je bivši gitarist fantoma ili misliš da mu je emisija dobra..onako..općenito gledano?

__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 10:43   #91
Exclamation

Quote:
mirrorball kaže:
..zbog toga jer je bivši gitarist fantoma ili misliš da mu je emisija dobra..onako..općenito gledano?

zanimljiva je emisija sama po sebi.
sviđaju mi se takve teme
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 18:41   #92
Stvarno ima stvari izmedju neba i zemlje koja su cudna ali i objasnjiva . Valja o tome razgovarati.

Kao UFO. Ne vjerujem u vanzemaljce ali sto sam sito u jednoj knjigi ima dobro objasnjenje za to. Hyperkomunikacija i vakuum domene.
MHc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 21:40   #93
Quote:
MHc kaže:
Stvarno ima stvari izmedju neba i zemlje koja su cudna ali i objasnjiva . Valja o tome razgovarati.
OK, o čemu ćemo prvo? Imamo nekoliko opcija:

1) zrakoplovi, helikopteri, zmajevi i baloni
2) ptice
3) oblaci
4) svemirske letjelice i sateliti

Dakle?
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2005., 23:10   #94
Pa vec sam rekao. Vakuum domena
Znaci nista od navedenoga Neznaci da s to svemirci. Ali zasto nebi prihvatili nesto sto dosad nismo znali samo zato sto dosada nije poznato? Kao da se cudis elektricitetu.
Antigravitacija, Paralelni svemir, putovanje kroz vrijeme to su poznate stvari koje sve vise prodiru u ozbiljnu znanost.

Sam je Steve Hawking rekao. Da bi dobio donacije ne smijes reci da radis na putovanju kroz vrijeme nego to drugacije opisati da te ne stave za budalu.

Na njemackoj TV BRAlpha zadnji put bas od prof. Harald Lesch dobio objasnjeno o putu kroz vrijeme. Ne onako kao sto ti zamisljas da sjednes u neku letjelicu pa ode brze od svjetla. Radi se o tome da se informacije mogu brze od svjetla prenositi. Kako to nije moguce radi se znaci o putovanju kroz vrijeme.
MHc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 12:52   #95
Upravo čitam njegovu knjigu "A brief history of time" i moram priznati da je pola njegove fizike čista pretpostavka bez dokaza. To ne znači da nije u pravu, ali tip je i samog papu prevario kada ga namjerno nije ispravio u nekom razgovoru o Big Bangu. Hawking nije htio uvrijediti starca, ali nije principijelan i kukavica je.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 15:33   #96
Quote:
robybaggio kaže:
Upravo čitam njegovu knjigu "A brief history of time" i moram priznati da je pola njegove fizike čista pretpostavka bez dokaza. To ne znači da nije u pravu,
Nije bas tako. Covjek se bavi teorijskom fizikom i teorijskog kozmologijom. Sve ono sto on radi proizlazi iz matematickog aparata i matematicke logike. Do danas niti u jedno stvarnoj, fizikalnoj pojavi nije primijeceno krsenje tog matematickog aparata i logike. Prema tome, ako je on dobro koristio matematicki sustav i uzeo pravilno sve doprinose i sva potrebna razmatranja u obzir, njegove teorije su tocne, i ne mogu se smatrati pukim pretpostavkama.

Evo, nedavno je provjerena jedna od njegovih teorija vezane za zracenje crnih rupa. Po toj logici, i Diraca je trebalo odbaciti kada je teorijski predvidio postojanje pozitrona koji je tek kasnije eksperimentalno otkriven.

Na zalost, tehnoloski stupanj razvoja ne dozvoljavaju nam da provjerimo sve Hawkingove teorije (koje nisu samo njegove, vec ima tu jako puno rada i drugih autora).

Takoder prema toj logici niti stringicari ne stoje nista bolje - oni pak nemaju nikakvih fizikalnih dokaze a sve se temelji na teskoj matematici, apstraktnijoj cak i od samih Hawkingovih teorija.

Ako si potkovan iz fizike, uzmi rade njegovu zbirku problema nastalih u debati s Penroseom - ima i hrvatsko izdanje.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 15:37   #97
Quote:
MHc kaže:
Antigravitacija, Paralelni svemir, putovanje kroz vrijeme to su poznate stvari koje sve vise prodiru u ozbiljnu znanost.
Ma od kada to antigravitacija i putovanje kroz vrijeme ozbiljno ulaze u znanost? Ulaze u znanost samo kao prikaz nemogucnosti istih. Imas znanstvene radove u kojima je prikazano kako antigravitacija u danasnjim uvjetima svemira jednako kao i putovanje kroz vrijeme nisu ni u principu moguci. Jednako kao i perpetuum mobile ili hladna fuzija.

Sa druge strane, paralelni svemiri su izasli iz znanstvenih radova, i nikada niti nisu napustali znanost. Paralelni svemiri i jesu ideja znanstvenika, a danas se intenzivno koriste u teoriji stringova.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 15:41   #98
Quote:
Cro Fag kaže:
zanimljiva je emisija sama po sebi.
sviđaju mi se takve teme
Pa je, super je emisija ako zelis slusati SF, sagledavati granice ljudske maste i uzivati u modernim bajkama. Kako su nekada postojala cudovista u mocvari, tako danas postoje i raznorazne urote, vanzemaljci, piramide na Marsu, Bozansko stvaranje svijeta u 7 dana prije tocno 5 381 godinu, 12 dana i 5 sati....

Mene iritira sto se ta emisija deklarira kao znanstvena, iako tu od znanosti nema ni 'z'. I jos je jadnije za hrvatsku televiziju sto gradani doista gledaju na tu emisiju kao znanstvenu, a na gluposti izrecene u njoj kao znanstvene cinjenice. Jadni smo mi ako nam je znanstveno obrazovanje na nacionalnoj televiziji svedeno 'na rub pameti'!

A sto reci za drzavu u kojoj je pojam znanstvenog novinara i ekologa olicenu u liku i djelu Separovicke, vjerojatno jedine novinarke u svijetu koja u tako kratko vrijeme uspije izreci toliko gluposti, lazi i neistina, i to jos sve fino zapakirati i prodati urednistvu HTV-a i cjelokupnoj hrvatskoj publici.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 16:29   #99
Antigravitacija se moze vidjeti na nekim mjestima u poljskoj i italiji. Tamo naprimjer auto i ostale stvari koje su na kotacima ili su okrugle uzilaze uz brdo bez problema. U poljskoj tako jedan potok tece uz brdo. Mjerenja su pokazala da je gravitacija tu niza nego na ostalim mjestima zemlje. Cini mi se da Einsteinov institut u Leipzigu ta mjerenja isto provodi.

Isto tako je jednim mjerenjem cestica koje ulaze kod atmosferu i koje mogu samo par sekundi ostati pokazano da nebi smjele biti mjerene na zemlji jer dokle dostignu zemlju one bi se trebale unistiti a to nije tako jer se radi o putu kroz vrijeme. Tako da je za te cestice 3sek=3sek a za nas je vise od 3sek.

Cudi me zasto nebi to bilo moguce. Da nemamo struje neki bi i to za nemoguce stavili.
MHc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2005., 19:03   #100
Quote:
El Tomo kaže:

Ako si potkovan iz fizike, uzmi rade njegovu zbirku problema nastalih u debati s Penroseom - ima i hrvatsko izdanje.
Pa pola problema su i rješavali putem oklada. Jednom je Penroseu morao platiti preplatu na Penthouse zato jer je izgubio okladu.

Šalu na stranu, čovjek je genijalac, ali i sam je na puno mjesta rekao da oko nekih stvari nije uopće siguran kako funkcioniraju. Što je i razumljivo jer se bavi prilično kompliciranim problemima.
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.