Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2008., 18:57   #1
Kuk / kukovi - problemi razni (zbirna tema)

eto mene nakon 6 tjedana patnje..obavila sam to i sad mogu odahnuti..tko kaže da je to bezbolno deebeeloo laažeee...tri dana nakon zahvata zlo i naopako..boli,muka ti je..ali sve je to iza mene i unatoč svemu mislim da je vrijedilo to obaviti..jer 3 godine svakodnevne muke neusporedivo je s 3 dana patnje..eto svi koji ste u bolovima odradite to,ali budite spremni na neizostavnu bol nakon zahvata...sad mi slijedi oporavak i nadam se lakšem životu...
pupicapipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 01:36   #2
Supač. Nemam pojma ko si, al drž se. Evo i par ovih još par ajd još par još samo jedan yupijayeho
Shifty Gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 09:49   #3
Bravo!!!
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 14:29   #4
hehe haha hehe haha.......baš ste slatkiiii....mladjahna sam ženica,pa me ovaj remont malo izbedirao,ali kako je tako je...iz ove kože nemrem...pusa svima koji su u istim ili sličnim mukama,a i onima koji nisu ali suosjećaju i pružaju podršku...ako ima pitanja oni koji su u dilemama neka mi se jave,jer sam toliko svježa u svemu da mogu dobiti informacije iz prve ruke...o svemu,o zahvatu jer sam bila svjesna ali umrtvljenih osječaja...o bolnici,lječnicima,rehabilitaciji...
pupicapipica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 18:10   #5
Quote:
pupicapipica kaže: Pogledaj post
hehe haha hehe haha.......baš ste slatkiiii....mladjahna sam ženica,pa me ovaj remont malo izbedirao,ali kako je tako je...iz ove kože nemrem...pusa svima koji su u istim ili sličnim mukama,a i onima koji nisu ali suosjećaju i pružaju podršku...ako ima pitanja oni koji su u dilemama neka mi se jave,jer sam toliko svježa u svemu da mogu dobiti informacije iz prve ruke...o svemu,o zahvatu jer sam bila svjesna ali umrtvljenih osječaja...o bolnici,lječnicima,rehabilitaciji...
Kako osjećaš sada, nakon šest mjeseci?
Bismarck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:27   #6
Quote:
pupicapipica kaže: Pogledaj post
eto mene nakon 6 tjedana patnje..obavila sam to i sad mogu odahnuti..tko kaže da je to bezbolno deebeeloo laažeee...tri dana nakon zahvata zlo i naopako..boli,muka ti je..ali sve je to iza mene i unatoč svemu mislim da je vrijedilo to obaviti..jer 3 godine svakodnevne muke neusporedivo je s 3 dana patnje..eto svi koji ste u bolovima odradite to,ali budite spremni na neizostavnu bol nakon zahvata...sad mi slijedi oporavak i nadam se lakšem životu...
Draga Pupicapipica, drago mi je da si dobro naime, i ja sam operirala kuk, prije 4 mjeseca, na Šalati. Oporavljam se savršeno, idem na terapije u Mihanovićevu i jako sam zadovoljna. Hvala ti kaj si otvorila ovu temu, nema baš puno nas mlađih s umjetnim kukom. Jesi li bila u toplicama? Ja bih ti preporučila Krapinske. Imam mrvu duži postoperacioni staž od tebe, pa ako bilo kako mogu pomoći javi se Pusa
__________________
"Love all, trust a few, do wrong to none."
William Shakespeare
Charla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 14:34   #7
Sad, kad sam pročitala da si iz Pule, još si mi više draga,
istih smo godina , a za postoperacioni staž sam se zaribala,
jer nisam gledala datum posta - ups!
Nema veze, drži se i samo naprijed!
__________________
"Love all, trust a few, do wrong to none."
William Shakespeare
Charla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 18:45   #8
Displazija kukova

E ovako..
K'o prvo hvala svima koj ice uopce procitati ovaj topic..
U zadnje vrijeme osjetila sam bol u kraljeznici i desna noga mi se rotirala pri hodu prema unutra.. I koljeno i sve mi je postalo nekak' cudno.. Na sistemaskom su m irekli da mi desni kuk ide van vise nego lijevi.. Otisla sam kod svog' doktora i dao mi je uputnicu za ortopeda.. Obavili smo slikanje kukova i ispalo je da mi je pri rodenju kuk nedovoljno razvijen tj. kuk mi ne prekriva cijelu kost nego samo djelomicno.. Dr. mi je rekao da bi se trebala baviti plivanjem a mi u Pz nemamo zatvorene bazene tako da sam tu malo zakinuta.. I ugl. da sam to ranije otkrila moglo bi se lijeciti a ovak' ne znam.. Ne smijem se udebljati.. i nositit teske stvari.. Malo sam se uplasla jer je doktor rekao kad' bi se u trudnoci jako udebljala ( 15-16 kg ) to bilo opasno za moj kuk.. Zanima me da li postoje kakve vjezbe ili nesto slicno s cim bi to mogla barem malo ispraviti.. mozda niej jos prekasno jer imam 15 godina..
__________________
Ever fallen in love. In love with someone you shouldn't've fallen in love with. <3
Tinchii_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 11:43   #9
KUKOVI

IMA LI ITKO PROBLEMA S KUKOVIMA OD 30 DO 35 GOD.PA ME INTERESIRA DALI JE I KAKO JE OPERACIJA PROSLA U HR.
jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 23:26   #10
HALLOOO IMA LI KO ZA ODGOVORITI MI???????????
jagoda is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 28.06.2009., 11:47   #11
evo imam ja...dobila si žuti karton za bespotrebnu dernjavu!

Za odgovor ako ne želiš biti strpljiva prolistaj starije topice...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 14:43   #12
hvala trebor puno si mi pomogo,prolistala sam starije topice..i sory ako si ti mislio da se ja derem.bok.
jagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 17:10   #13
Ja imam 27 ali imam problema s kukovima. Bila sam na operacijama kao dijete,pa vjerujem da ti to ne može pomoći niti ti mogu odgovoriti na pitanje,ali bih trebala ići na operaciju u sljedećih godinu dana pa bi bilo dobro kada bi itko odgovorio tj napisao nešto o tome,jer nas sigurno ima više kojima je pomoć potrebna.
fractals is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 16:42   #14
Thumbs up invaliditet-umjetni kuk

pozz svima,imam 32 god i novi desni kuk,zanima me jel imam kakvu šansu dobit 60% invaliditeta tako da ne moram plaćati cestarinu!!
jel imam uopće pravo na invaliditet ikakav?? ako i imam kosor mi neće dat!
lomnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 17:17   #15
Gle, invaliditet mi nije uže područje, ali mislim da u svakom slučaju imaš invaliditet. Vjerojatno si slomio vrat natkoljenične kosti, ali to je sad manje bitno.
Ono što je važno i kakva je procedura: tvoj liječnik obiteljske medicine piše obrazac kojim te upućuje na invalidsku komisiju. Za taj zahtjev ti treba i nalaz i procjena specijalista koji te operirao ili drugog iz te djelatnosti (pretpostavljam traumatolog ili ortoped) te nalaz i mišljenje fizijatra nakon fizikalne terapije i rehabilitacije (pretpostavljam da si bio u toplicama).
E, vidiš, iz zahtjeva i nalaza navedenih specijalista invalidska komisija ti daje određeni postotak invalidnosti ili tjelesnog oštećenja.
Nažalost, u tim ti komisijama sjede svakakvi ljudi (samo se sjeti koliko ih je završilo u zatvoru nakon revizije invalidnosti kod invalida domovinskog rata).
Ukratko, mjesto gdje bi trebao započeti tražiti svoja prava je tvoj liječnik opće prakse.
Zeleni ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 17:33   #16
pozz svima
suprug mi operirao kuk na šalati i sad ide u varaždinske toplice, pa me zanima tijek oporavka u toplicama (3 tjedna je dobio!!) a i nakon toplica što nas oćekuje kud i kako dalje hvalla
lomnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 17:53   #17
imao sam iščašenje od rođenja i par operacija ko klinac i sad opet operacija kuka i poravnanje nogu u mm al jbg oporavak traje i sad idem u toplice a rega ističe krajem mjeseca pa se zanimam unaprijed hvala na obavijesti
lomnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 00:32   #18
Quote:
lomnica kaže: Pogledaj post
imao sam iščašenje od rođenja i par operacija ko klinac i sad opet operacija kuka i poravnanje nogu u mm al jbg oporavak traje i sad idem u toplice a rega ističe krajem mjeseca pa se zanimam unaprijed hvala na obavijesti
Registracija ti nema veze s invaliditetom (osim možda popusta, nisam siguran). Naljepnicu možeš dobitii kasnije, a time i oslobađanje cestarine.
Zeleni ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 20:49   #19
Bok! Ja imam urođeni deformitet kuka, tj imala sam, sad imam endoprotezu. Uglavnom stvar je ovakva. Ja sam i prije ove zadnje operacije išla na komisiju za utvrđivanje postotka tjelesnog oštećenja. Imala sam i ko klinka operaciju , jako smanjenu pokretljivost zgloba i skraćenje noge. Išla sam se i kasnije informirati, kak mi se pogoršavalo stanje, ali prije ugradnje endoproteze i ženska na komisiji mi je rekla da ne mogu dobiti više od 50% na jednu nogu. Tak je nažalost stanje prema još uvijek važećoj listi tjel oštećenja. Možeš pogledati narodne novine ( uguglaj) nn 162/98 ilii pogledaj na stranice mirovinskog pod prava iz mirovinskog osiguranja. Al kaj te košta probat dobit više. Kak veli ninja ispuni obrazac( ima i za skinuti na stranicama MIO) priloži. nalaze i možda dobiš veći postotak. Sretno!
Kaj se tiče ovih povlastica za aute treba imati bar 80% ( kolko ja znam), to je po novom. Jedino s rješenjem za tjelesno oštećenje imaš pravo na povećani osobni odbitak kod oporezivanja plaće.... Trebaš , ak radiš, napraviti promjenu PK kartice na poreznoj ( priložiti kopiju rješ. o tjel. ošteć.), a ak ne onda to napraviti kad buš prvi put vadil karticu. Btw Kaj imaš endoprotezu totalku ? Gdi si se rezal, ak nije bezobrazno pitanje?
plumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 21:11   #20
Bok!
Evo malo prije sam pisala postić tam u temi o umjetnim kukovima pa nemrem izdržat da se i tu ne javim.Pretpostavljam da je muž već otišao u Varaždinske. Ja sam to isto napravila prije par godina, al nisam bila na Šalati, pa nisam išla odmah u toplice nego nakon mjesec dana i to mi je bilo puno bolje. Bila sam već pokretljivija, i mogla sam u bazen. Čak mi je doktorica dala da sama idem kakvih 15 min prije grupe plivat( u tom je to stadiju čist dost). Bila sam isto u Varaždinskima, u onom djelu na socijalno( hebiga nije bilo za Minervu ipak je to tri tjedna), al ne u onom skroz bolničkom ( mislim da se zove Terma). Meni je bilo ok.
Pozdravi muža i dobar oporavak supatniku. Btw mene stvarno nisu jako prali bolovi. Malo prvi dan i posle supač. A doktora sam užicala da me nafiksa da spavam za vrijeme operacije tak da ne slušam kak me pile. Dakle ne totalna anestezija , isto je bila epduralna al su mi dali fiks da spavam.
plumica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:19.