Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2013., 21:43   #6421
Quote:
Leah52 kaže: Pogledaj post
Jedna cura iz paralelnog razreda je pisala ( mislim da je bila jedina u školi koja je pisala višu razinu matematike ) i prošla je, mislim da je imala oko 40 % i znam da je rekla da nije bilo tako strašno teško.
Ja također ove godine pišem višu razinu jer želim upisati drugi faks, tako da idem na instrukcije, pa ti mogu kad matura završi dati informacije iz prve ruke
bit ću ti veoma zahvalna na informacijama, dobro bi mi došle, baš sam u velikoj dilemi jer se bojim da najdraži predmet sama pretvorim u noćnu moru, haha!
sve u svemu, hvala ti, nadam se da me nećeš zaboraviti
__________________
21021082 <3
mala tajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 17:26   #6422
bok ekipa! davno je bilo kad sam ja završila gimnaziju, a sada želim upisati još jedan faks pa me zanima iz čega da spremam matematiku, konkretno B razina, uzmite u obzir da se slabo sjećam gradiva i treba mi nešto gdje će mi biti lijepo objašnjeno, ali opet ne mislim to olako shvatiti već vježbati i manje od 85% rješenosti ne dolazi u obzir...

hvala!
gaudeamus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 08:51   #6423
Quote:
gaudeamus kaže: Pogledaj post
bok ekipa! davno je bilo kad sam ja završila gimnaziju, a sada želim upisati još jedan faks pa me zanima iz čega da spremam matematiku, konkretno B razina, uzmite u obzir da se slabo sjećam gradiva i treba mi nešto gdje će mi biti lijepo objašnjeno, ali opet ne mislim to olako shvatiti već vježbati i manje od 85% rješenosti ne dolazi u obzir...

hvala!
Najbolji nacin za nauciti je siguro rjesavanje hrpe i hrpe zadataka, a tamo gdje zapnes ili pitati nekoga 'ko "barata" s matematikom ili sve one skripte kao matematika za maturu, matematika u 24 lekcije... To je moj savijet jer sam tako ja naucio matematiku
exx22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 12:16   #6424
Quote:
exx22 kaže: Pogledaj post
Najbolji nacin za nauciti je siguro rjesavanje hrpe i hrpe zadataka, a tamo gdje zapnes ili pitati nekoga 'ko "barata" s matematikom ili sve one skripte kao matematika za maturu, matematika u 24 lekcije... To je moj savijet jer sam tako ja naucio matematiku
hvala, ma zapravo sam pitala jer ne znam od kud da počnem, pomoć imam kad zapnem, samo mi treba nešto od kud krenuti, po mogućnosti da je sve na jednom mjestu...pogledat ću malo po knjižarama što kažu ovi priručnici pa odlučiti (vidim da se tu uči iz različitih, pa je teško reći koji je "najbolji")
gaudeamus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 21:39   #6425
jel ima netko skeniran prirucnik iz matematike u 24 lekcije?
maja1407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 18:42   #6426
Pozdrav svima, trebam pomoć. Polažem višu razinu matematike ove godine i molim vas da mi preporučite neki priručnik (ili barem suzite trenutnu ponudu na 2-3) za pripremu, s tim da moje znanje i nije baš najbolje (nisam išla u gimnaziju, do sad sam studirala nešto što nema veze s matematikom, no želim upisati još jedan fakultet koji kao uvjet navodi Mat-A), tako da trebam sve potrebne informacije, odnosno ispitno gradivo na jednom mjestu jer mi je dosta gomilanja knjiga po stanu. Isprike ako je ovo pitanje postavljeno već prije. I hvala!
curlygirl20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 21:16   #6427
Quote:
gaudeamus kaže: Pogledaj post
bok ekipa! davno je bilo kad sam ja završila gimnaziju, a sada želim upisati još jedan faks pa me zanima iz čega da spremam matematiku, konkretno B razina, uzmite u obzir da se slabo sjećam gradiva i treba mi nešto gdje će mi biti lijepo objašnjeno, ali opet ne mislim to olako shvatiti već vježbati i manje od 85% rješenosti ne dolazi u obzir...

hvala!
Ja si isto razmišljam upisati drugi faks
Ali ovaj puta ne tehnički nego recimo pravo ili komparativnu književnost, za osvježenje....
Tebi preporučujem da razmisliš o nekom seminaru pripreme - ovaj mi se čini dobar - oni imaju već sve zadatke i uštede ti puno vremena. Naravno, moraš i doma radit inače niš koristi od toga...
__________________
Nenad A. Popović je moje pravo ime
Eugen357 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 20:35   #6428
Da li netko može poslati ili prodaje skripte od Trinoma ili Pomaka za Matematiku B RAZINU?
bluelions1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 05:18   #6429
Quote:
TomZD kaže: Pogledaj post
kakva je niža razina?!
Tratio sam dane svih 12 godina skolovanja, 4. razed gimnazije je bio totalni raspasoj, imao sam 2-3 iz matematike u srednjoj, za maturu nista nisam ucio i prosao matematiku sa 75% i cetvorkom. To ti sve govori. Niza razina matematike je sprdnja. Ako imas ista u glavi, 3 mozes imat k'o iz puske.
__________________
Life's a bitch and then you die.
sidewinder20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 17:41   #6430
Quote:
sidewinder20 kaže: Pogledaj post
Tratio sam dane svih 12 godina skolovanja, 4. razed gimnazije je bio totalni raspasoj, imao sam 2-3 iz matematike u srednjoj, za maturu nista nisam ucio i prosao matematiku sa 75% i cetvorkom. To ti sve govori. Niza razina matematike je sprdnja. Ako imas ista u glavi, 3 mozes imat k'o iz puske.
Ja isto planiram uzeti nižu razinu iz mat i ovo me sad jako razveselilo,jel istina da je na nižoj razini gradivo samo iz 1.i 2.razreda?
Idem u gimnaziju i prve dvije godine smo imali odličnu profu i sve znam što se tiče tog gradiva,a sad u 3.razredu nam je došao neki kreten i niš ne kužim,pa se nadam da mi to neće trebat na nižoj razini
__________________
There is no faith but what we make for ourselves
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 18:07   #6431
Quote:
Cruces kaže: Pogledaj post
Ja isto planiram uzeti nižu razinu iz mat i ovo me sad jako razveselilo,jel istina da je na nižoj razini gradivo samo iz 1.i 2.razreda?
Idem u gimnaziju i prve dvije godine smo imali odličnu profu i sve znam što se tiče tog gradiva,a sad u 3.razredu nam je došao neki kreten i niš ne kužim,pa se nadam da mi to neće trebat na nižoj razini
Derivacije, integrale i ta sranja na nizoj neces imat 100%. Uostalom, ako i hoces (u sto stvarno sumnjam), bit ce nesto bolesno lagano jer je i na visoj bila neka trivijalna funkcija. Imat ces sve opisano u katalogu za maturu. tj. vec bi trebao imati.
Ne sjecam se tocno sto je sve bilo, al vjeruj mi, ovo dolazi od covjeka koji matematiku bas i nije volio i nije mi se to dalo ucit jer sam znao da necu radit u takvoj bransi. Doduse, mi smo imali super profesora koji je bio jako zahtjevan, ali taman i da nisi nista ucio, na satu si mogao dovoljno naucit za dva. Jedino sam imao srece sto su mi hrvatski i engleski odlicno isli pa se barem s tim nisam morao zamarati. Dva dana prije mature iz matematike sam prolistao udzbenik i rijesio par zadataka iz geometrije i to je bilo svo moje pripremanje za maturu. Ako imas trunak mozga u glavi, moras bar 3 dobit.
__________________
Life's a bitch and then you die.
sidewinder20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 14:05   #6432
Quote:
sidewinder20 kaže: Pogledaj post
Derivacije, integrale i ta sranja na nizoj neces imat 100%. Uostalom, ako i hoces (u sto stvarno sumnjam), bit ce nesto bolesno lagano jer je i na visoj bila neka trivijalna funkcija. Imat ces sve opisano u katalogu za maturu. tj. vec bi trebao imati.
Ne sjecam se tocno sto je sve bilo, al vjeruj mi, ovo dolazi od covjeka koji matematiku bas i nije volio i nije mi se to dalo ucit jer sam znao da necu radit u takvoj bransi. Doduse, mi smo imali super profesora koji je bio jako zahtjevan, ali taman i da nisi nista ucio, na satu si mogao dovoljno naucit za dva. Jedino sam imao srece sto su mi hrvatski i engleski odlicno isli pa se barem s tim nisam morao zamarati. Dva dana prije mature iz matematike sam prolistao udzbenik i rijesio par zadataka iz geometrije i to je bilo svo moje pripremanje za maturu. Ako imas trunak mozga u glavi, moras bar 3 dobit.
A dobro,ako i bude koji zadatak iz 3.razreda(vektori,trigonometrija ne samo pravokutnog trokuta itd...) ću riješiti dobro jer sam skužio to dosta dobro.Znači nema zime na nižoj razini,ja sam isto dosad uvijek mat 2 ili 3 imao al eto,nadam se bar da ću 2 ili 3 dobit na nižoj ako kažeš već da nije teško
__________________
There is no faith but what we make for ourselves
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 14:22   #6433
Quote:
Cruces kaže: Pogledaj post
A dobro,ako i bude koji zadatak iz 3.razreda(vektori,trigonometrija ne samo pravokutnog trokuta itd...) ću riješiti dobro jer sam skužio to dosta dobro.Znači nema zime na nižoj razini,ja sam isto dosad uvijek mat 2 ili 3 imao al eto,nadam se bar da ću 2 ili 3 dobit na nižoj ako kažeš već da nije teško
Ma niza je banana, stari moj Ispod 3 nece ic... Kad sam vidio zadatke, nasmijao sam se.
__________________
Life's a bitch and then you die.
sidewinder20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 21:00   #6434
Quote:
sidewinder20 kaže: Pogledaj post
Ma niza je banana, stari moj Ispod 3 nece ic... Kad sam vidio zadatke, nasmijao sam se.
Samo da se ne bi dogodilo da izaberem krivu razinu kao neki iz moje škole.Mislili su da je A niža razina i uzeli to i krstili se kad su vidjeli šta su napravili
__________________
There is no faith but what we make for ourselves
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 22:57   #6435
Quote:
Cruces kaže: Pogledaj post
Samo da se ne bi dogodilo da izaberem krivu razinu kao neki iz moje škole.Mislili su da je A niža razina i uzeli to i krstili se kad su vidjeli šta su napravili
S obzirom da se o tom prica cijele godine i da su to uspjeli napravit, sumnjam da bi i na nizoj prosli
__________________
Life's a bitch and then you die.
sidewinder20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 22:08   #6436
Malo offtopic, al možda nekome zapne za oko i razmisli si

Inače, studiram na 3. godini PMF-a, matematika u Zg-u i održavam pripreme iz matematike za grupu ljudi.... Cilj je da sakupite svoje prijatelje (koliko god vas je volja) i podijelite troškove!

Pripreme se odvijaju kroz 30 sati i koštaju 1200 kn... Realno, ako vas se sakupi samo dvoje, cijena je još uvijek jeftinija od većine organiziranih priprema!
Ukoliko ima netko da je zainteresiran, javite se u inbox Također, ako imate kakvih pitanja, javite se....
bestakica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 23:14   #6437
Mozgalica

Pozdrav,
dobio sam izazovni zadatak od prijatelja ali pošto mi Matematika nije bolja strana,
molim Matematičare u pomoć. Ne znam da li je zadatak uopće riješiv pokušao sam sa jednažbama sa 2 nepoznanice pa mi ne ide. Evo zadatak:

Marku fali 75 kn a Frani 90 kn za kupiti balun. Kada udruže sredstva kupu balun ostane im 70 kn.

Koliko košta balun?
Koliko ima Marko?
Koliko ima Frane?
Sava143 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 23:33   #6438
Quote:
Sava143 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
dobio sam izazovni zadatak od prijatelja ali pošto mi Matematika nije bolja strana,
molim Matematičare u pomoć. Ne znam da li je zadatak uopće riješiv pokušao sam sa jednažbama sa 2 nepoznanice pa mi ne ide. Evo zadatak:

Marku fali 75 kn a Frani 90 kn za kupiti balun. Kada udruže sredstva kupu balun ostane im 70 kn.

Koliko košta balun?
Koliko ima Marko?
Koliko ima Frane?
zadatak je cirka za 5.r oš.
(x-75)+(x-90)=x+70
__________________
"A common mistake that people make when trying to design something completely foolproof is to underestimate the ingenuity of complete fools"-Douglas Adams
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 00:28   #6439
Sad znam da je X=235.
Jeli to znači da Marko ima (235-75=160 kn), Frane ima (235-90=145 kn), a balun košta kada udruže sredstva 160+145=305 kn?
Sava143 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 00:39   #6440
Quote:
Sava143 kaže: Pogledaj post
Sad znam da je X=235.
Jeli to znači da Marko ima (235-75=160 kn), Frane ima (235-90=145 kn), a balun košta kada udruže sredstva 160+145=305 kn?
Pa x je cijena baluna.
w1ner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.