Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Posjećujete li zoološke vrtove?
Da 87 50.88%
Ne 35 20.47%
Prije jesam, više ne 48 28.07%
Prije nisam, sad da 1 0.58%
Glasovatelji: 171. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2010., 10:53   #21
Koliko puta bio? Pa tko to u mojim godinama još broji?

Redovito idemo u naš Osiječki, najmanje 3-4 puta godišnje. U njemu ima pun mjesta za napredak, a i polako se nešto radi, ali kao i u svemu nedostaje love.

Prije 3-4 godine bio na Brionima (to je sada kako neki safari park). Split posjetio više puta ,i zadnji puta (nakon više od jednog desetljeća od prethodnog posjeta), se ugodno iznenadio viđenim. Nekada davno bio u Subotici, a slijedeći vikend idem u Zagreb (napokon vodim klince da vide onaj ZOO o kojem redovito slušali priču na ploči (CD-u) pričalici).
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 13:22   #22
Par puta sam bila u Zagrebu i prije par godina u jednom Češkom zoološkom, ali ne sjećam se točno u kojem.

Nevjerojatan zoološki koji se stvarno isplati vidjeti. Rijetko koja životinja je odvojena ogradom, većina vam je na dohvat ruke, ptice i šišmiši slobodno lete nad glavama, divokoze imaju svoju ogromnu stijenu... Ma nešto predivno.
Čak sam uspjela pomaziti vuka i jednu veliku debelu kornjaču koja me se baš jako dojmila jer me stalno pratila .

I stvarno, nema čega nema. Od kukaca, paukova, pingvina, zmija do žirafa, slonova, medvjeda, tapira. I naravno, zoološki je ogroman. Uz sve karte koje sam imala na raspolaganju, trebalo mi je dobrih 45 minuta da nađem izlaz
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 22:58   #23
Quote:
Medeni kaže: Pogledaj post
ZG ZOO nema slonove, nosoroge, polarne medvjede, pingivine, akvarije...
kakav je to zoo vrt bez slonova, a o žirafama da ne govorim.....

kad vidim one medvjede na što su osuđeni dođe mi da plačem, a i divlje mačke su premalim prostorima, onda još kažete da se prešetavaju simo tamo zbog antilopa

to sve treba vratiti u divljinu, ovo nema smisla, pogotovo kad svi doma mogu gledati animal planet i sl.

i koma je što su sa nekih nastamba makli rešetke i postavili stakla kao kod maj muna npr., kad upre sunce u staklo ništa se ne vidi.
sugarfree7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 23:22   #24
Ja san bila na Brijunima , Zagreb , Split . Zivin u Splitu , a zoloski posjecujem samo da bi mogla vidjet kakvo je stanje :/ I medvjedima donosim puno jabukica
Charlisssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 15:29   #25
Quote:
sugarfree7 kaže: Pogledaj post
kakav je to zoo vrt bez slonova, a o žirafama da ne govorim.....

kad vidim one medvjede na što su osuđeni dođe mi da plačem, a i divlje mačke su premalim prostorima, onda još kažete da se prešetavaju simo tamo zbog antilopa

to sve treba vratiti u divljinu, ovo nema smisla, pogotovo kad svi doma mogu gledati animal planet i sl.

i koma je što su sa nekih nastamba makli rešetke i postavili stakla kao kod maj muna npr., kad upre sunce u staklo ništa se ne vidi.
Najveća životinja na kopnu malo je zahtjevna za držanje .

Možda bi se u nekoj daljoj budućnosti moglo sve ZOO-ove premjestiti na ogromna područja, a ne npr. u park kraj stadionske deračine.
Uzvišeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 12:31   #26
Quote:
Uzvišeni kaže: Pogledaj post
Najveća životinja na kopnu malo je zahtjevna za držanje .

Možda bi se u nekoj daljoj budućnosti moglo sve ZOO-ove premjestiti na ogromna područja, a ne npr. u park kraj stadionske deračine.
Šumarski fakultet neda!
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 22:09   #27
http://www.jutarnji.hr/gradi-se-novi...rskog-/796545/
Uzvišeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 22:13   #28
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Šumarski fakultet neda!
što ne da? nije maksimir od šumarskog faksa....
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 23:21   #29
Sve zoološke treba zatvoriti! Kome se gledaju egzotične životinje neka ide na safari ili neka roni. Ako je kome to skupo neka gleda dokumentarce ili lista enciklopediju.
__________________
Pride without prejudice
R.A.S.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 00:50   #30
Jako lijep Zoo vrt u Pragu.
__________________
Mami & Mace team
vau-vau is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 00:48   #31
Quote:
maky3685 kaže: Pogledaj post
što ne da? nije maksimir od šumarskog faksa....
šumarski ne da dio zemljišta na koji bi se ZOO proširio
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 16:51   #32
Quote:
R.A.S.H. kaže: Pogledaj post
Sve zoološke treba zatvoriti! Kome se gledaju egzotične životinje neka ide na safari ili neka roni. Ako je kome to skupo neka gleda dokumentarce ili lista enciklopediju.
u potpunosti djelim tvoje mišljenje , zoo vrtovi ma koliko god udovoljavali nekim ljudskim izmišljenim standardima ,su ipakn mučilišta za životinje i treba ih ukinuti
*gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 20:58   #33
ja sam nedavno (pred mj dana) bila u zagrebačkom zoo-u i to je meni sve pretužno.
prvo medići nisu imali vodu.od one 3 vrste dvoje je spavalo što je u redu,a onaj (američki čini mi se) nije i jako je bio nervozan jer em nema vode,em nema mjesta za okrenuti se.
nastambe koje datiraju valjda još od početka zoološkog vrta su katastrofa.
mislim da bi bilo bolje da kad se već imaju živinice da srede uvjete u tim starim nastambama pa da se onda bave gradnjom novih.
ali sve u svemu jako tužno i žalosno.

e da nešto sam čitala - ili vidjela neam pojma sad.
jeste vi čuli da se navodno gradi novi zoo na laništu ?
TheWho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 16:19   #34
moze li mi iko objasniti gdje se nalazi tkz. zooloski vrt u sl.brodu?
mila4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 16:46   #35
Quote:
mila4 kaže: Pogledaj post
moze li mi iko objasniti gdje se nalazi tkz. zooloski vrt u sl.brodu?
Nije u SB nego ideš na istok u Rušćicu, evo ti karta:



Sam zoo je i državni azil za egzotične životinje, ima svega, pa i par velikih mačaka , kukuvija i nešto majmuna
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 02:25   #36
Quote:
R.A.S.H. kaže: Pogledaj post
Sve zoološke treba zatvoriti! Kome se gledaju egzotične životinje neka ide na safari ili neka roni. Ako je kome to skupo neka gleda dokumentarce ili lista enciklopediju.


Sve stoji, ali sve zivotinje ne mogu prezivjeti u divljini. Pogotovo vecina albino zivotinja, od tigrova, lavova do ostalih zivotinja.
Neke zivotinje postoje samo u zoo-ima i nema ih vise u divljini, zbog raznoraznih razloga. Te zivotinje koje se nalaze u ZOO tesko da bi se sad snasle u prirodi same.

Naravno sve su krivi ljudi, ali sto je tu je.


@mila4
Nadam se da si nasla tj saznala gdje se tocno nalazi i da si ga vec obisla, a ako nisi bit ce ti lijepo ondje, jer stvarno ima svasta za vidjeti, a nazalost za zivotinje svake godine ih je sve vise i vise.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 13:59   #37
Joj da vidite zoo u zagrebu! Čak je onaj od onih obitelji Bizek i Milec bolji! Tko je došao u zoo gledati crve i štakore! A zmije iz tropske kuće su u terarijima veličine kutije za cipele! Pa tko tu koga ..... !
Sivi mačak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 14:20   #38
Quote:
sugarfree7 kaže: Pogledaj post
kakav je to zoo vrt bez slonova, a o žirafama da ne govorim.....

kad vidim one medvjede na što su osuđeni dođe mi da plačem, a i divlje mačke su premalim prostorima, onda još kažete da se prešetavaju simo tamo zbog antilopa

to sve treba vratiti u divljinu, ovo nema smisla, pogotovo kad svi doma mogu gledati animal planet i sl.

i koma je što su sa nekih nastamba makli rešetke i postavili stakla kao kod maj muna npr., kad upre sunce u staklo ništa se ne vidi.
Nažalost te se životinje više nemogu vratiti u divljinu,a s druge strane da nema ZOO vrtova neke vrste bi već odavno izumrle. Slažem se da je to mučenje za životinje,ali kaj su onda farme i klaonice? Uz sva čuda moderne tehnologije djeca ipak najviše uživaju kad vide životinje u živo .
__________________
Nemoj voziti brže nego što tvoj anđeo čuvar može letjeti !!!!
kovac_niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 06:28   #39
Zološki vrt jer sumrak civilizacije. Gledaš zarobljene životinje od kojih mnogo vrsta više uopće nema u prirodi. Toliko o poanti gledanja zarobljenih životinja u kavezima. Svatko tko ide u zološki vrt će u sljedećem životu biti ista neka od tih životinja u istim uvjetima života.

Amen.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 10:25   #40
Evo vam primjer zoo vrta - Kad dobiju puno novca od posjetitelja uopće ga ne potroše za poboljšavanje životinjskih nastamba,već za atrakcije, nove životinje. Čuo sam da idu poboljšavati kavez za medvjede jer kavez od medvjeda je zbilja rugoba!
Sivi mačak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.