Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2015., 10:26   #1881
Ovo nema nigdje... Država sama sebi ruši cjenu za skoro pola kune. Uhljebi očito ne odustaju od svojih regresa.
RosZd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 10:10   #1882
Question Prodati ili ne?!

Može li mi netko tko se više kuži i prati dionice HT-a savjetovati šta na praviti odnosno da li ih pustiti da miruju ili ih prodati dok još više nisu pale, jer kupila sam ih po vrijednosti od 320 kn prije nekoliko godina, a od tada su pale više nego duplo!! Šta znači ova prodaja 500 tisuća državnih dionica dal to znači da će još više pasti vrijednost pa ih zato prodaju?!
korinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 11:05   #1883
Kretanje cijene u biti nema toliko veze s državom.
Država se riješava svih udjela (u bilo kom poduzeću) gdje imaju manje od 25% ili gdje nemaju 'strateški interes'.
Zašto su se baš sada odlučili prodati je drugo pitanje mislim da su našli kupce za ovu ipak veću količinu dionica za trenutnu situaciju na tržištu, a na to upućuju i ponuda od 10 paketa od 50000 komada (nije za sitne).
Cijena tko zna kuda će. Mogla bi i gore sada kad su fondovi dobili značajnu količinu dionica relativno jeftino.
Na cijenu također ima i utjecaj ukidanje rominga ali kako to stupa na snagu tek 15.07.2017 (http://www.vecernji.hr/techno/od-15s...g-u-eu-1012649) ne bi trebalo značajnije utjecati na sadašnju cijenu. Iduće se godine umanjuju cijene roaminga.

Quote:
Dogovoreno je i da će se od travnja 2016. cijene roaminga dodatno sniziti: telefoniranje u roamingu smjet će biti maksimalno 0,05 eura skuplje (po minuti) od telefoniranja u nacionalnom prometu, SMS za 0,06 eura skuplji, a megabajt prometa u roamingu za 0,20 eura skuplji od cijene u nacionalnom prometu.
Sad koliki je to utjecaj na poslovanje teleoperatera u HR tko zna.

btw. HT je bolje poslovao ove godine nego prošle godine (u prva tri kvartala) iako je već snižena cijena roaminga za EU zemlje.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 22:27   #1884
Pozdrav!

Imam pitanje vezano uz novi porez od 1.1.2016. koji je vezan na dobit ostvarenu trgovanjem vrijednosnim papirima. Pronašao sam informacije da će postupak oporezivanja zahtijevati da investitori šalju poreznoj upravi obrasce, plaćaju predporez, te na kraju godine traže eventualno preplaćeni porez. Kako je ovo dosta komplicirano, i nemam volje u ovome sudjelovati, zanima me odnosi li se ovo na prodaju dionica (konkretno paketa dionica HT-R-A) iz 2007. g. Odnosno primjenjuje li se zakon samo za dionice koje su kupljene nakon 1.1.2016., kao što je slučaj s udjelima u investicijskim fondovima? Udjeli u istima, koji su kupljeni prije 1.1. ne podliježu oporezivanju.
Plexy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 02:45   #1885
Quote:
Plexy kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam pitanje vezano uz novi porez od 1.1.2016. koji je vezan na dobit ostvarenu trgovanjem vrijednosnim papirima. Pronašao sam informacije da će postupak oporezivanja zahtijevati da investitori šalju poreznoj upravi obrasce, plaćaju predporez, te na kraju godine traže eventualno preplaćeni porez. Kako je ovo dosta komplicirano, i nemam volje u ovome sudjelovati, zanima me odnosi li se ovo na prodaju dionica (konkretno paketa dionica HT-R-A) iz 2007. g. Odnosno primjenjuje li se zakon samo za dionice koje su kupljene nakon 1.1.2016., kao što je slučaj s udjelima u investicijskim fondovima? Udjeli u istima, koji su kupljeni prije 1.1. ne podliježu oporezivanju.
Tvoje dionice HT-a ne podliježu oporezivanju tj. dionice kupljene prije 1.1.2016. ne podliježu oporezivanju.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 11:37   #1886
Evo citam da su ostvarili rast prihoda i profitabilnosti pa me zanima zasto se to znacanije ne osjeti na rastu vrijednosti dionica ?

Pitanje je hoce li ikad doseci cijenu od 265 kn kad je izasla na burzu ?
powe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 18:54   #1887
Jer je ponuda veća od potražnje
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 08:44   #1888
Ceha hvala na odgovoru, nadajmo se onda boljim vremenima i višoj vrijednosti dionica
korinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 10:59   #1889
Ako se porez uvodi 1.1.2016., znači li to da će možda doći do navale na dionicu HT-a prije tog roka?
mario1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 11:02   #1890
ne zašto bi bilo, mali nisu nikakva snaga a fondovi ne plaćuju porez, plaće se kod isplate udjela u fondu.

ako će rasti to će biti iz drugih razloga ne iz ovog.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2015., 11:51   #1891
Potpisan novi kolektivni ugovor.
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 12:03   #1892
Oprostite ljudi, možda je već pisalo pa mi je promaklo, ali nije li bilo rećeno da ove godine nećemo trebati prijavljivati porez na dohodak (samo radi dividende, tj "dohodak od kapitala" koji zapravo ne podliježe oporezivanju jer je ispod određenog zakonskog iznosa) , odnosno, da će to ići automatizmom? Baš me frendica pita, pa sad nisam sigurna jel moramo ili ne radit prijavu? Molim ako bi netko znao da odgovori.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2016., 12:50   #1893
Meni su prošle godine automatski obračunali, nisam trebao donositi nikakve papire. Ali osim tog poreza na dividendu nisam imao nikakav drugi povrat poreza.
RosZd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2016., 23:41   #1894
Pozdrav svima

Naslijedio sam paket dionica HT, nemam ali baš nikakvog pojma o dionica i sve vezano za njih, pa me zanima da li ima ikakve potražnje za tim dionicana ako ih odlučim prodat.
Točnije, ako ja npr. dam nekom brokeru (ako može savjet kome se obratit u zg.)da ih proda koliko bi čekao da ih taj broker proda. Također vidim da je cijena dionice oko 140 kn, pa da li je to cijena koju ću ja dobit za nju ili ću ja manje dobit.
Pretpostavljam da za Vas koji ste u tom poslu ovo smiješan tekst, ali svaki odgovor pa čak i pojašnjenje i pomoć bi mi puno značila.
Živi i veseli bili!!!
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 01:17   #1895
Quote:
alkatraz123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Naslijedio sam paket dionica HT, nemam ali baš nikakvog pojma o dionica i sve vezano za njih, pa me zanima da li ima ikakve potražnje za tim dionicana ako ih odlučim prodat.
Točnije, ako ja npr. dam nekom brokeru (ako može savjet kome se obratit u zg.)da ih proda koliko bi čekao da ih taj broker proda. Također vidim da je cijena dionice oko 140 kn, pa da li je to cijena koju ću ja dobit za nju ili ću ja manje dobit.
Pretpostavljam da za Vas koji ste u tom poslu ovo smiješan tekst, ali svaki odgovor pa čak i pojašnjenje i pomoć bi mi puno značila.
Živi i veseli bili!!!
Alkatraz123, kod prodaje dionica ne plaćaš ništa, sve je tvoje. Kadakupuješ, onda plaćaš brokeru min. 50kn po transakciji ili postotak, obično 0,5% po iznosu. Najjednostavnije je da uđeš na internet i izabereš brokera, ja sam tako uzeo intercapital i oni su mi dobri
gromacnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 07:00   #1896
Nije točno, broker uzme i kod prodaje . Svaku transkaciju oni naplate svaki po svojoj tarifi.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 22:36   #1897
Quote:
alkatraz123 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Naslijedio sam paket dionica HT, nemam ali baš nikakvog pojma o dionica i sve vezano za njih, pa me zanima da li ima ikakve potražnje za tim dionicana ako ih odlučim prodat.
Točnije, ako ja npr. dam nekom brokeru (ako može savjet kome se obratit u zg.)da ih proda koliko bi čekao da ih taj broker proda. Također vidim da je cijena dionice oko 140 kn, pa da li je to cijena koju ću ja dobit za nju ili ću ja manje dobit.
Pretpostavljam da za Vas koji ste u tom poslu ovo smiješan tekst, ali svaki odgovor pa čak i pojašnjenje i pomoć bi mi puno značila.
Živi i veseli bili!!!
Probaj kod ovih,jaki su i profesionalni,jako dugo na HR tržištu.
http://www.hita.hr/
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 22:44   #1898
Financijski Kalendar
Objava rezultata za cijelu 2015. godinu 25. veljače 2016.
Objava rezultata za prvi kvartal 2016. 28. travnja 2016.
Objava rezultata za prvih šest mjeseci 2016. 28. srpnja 2016.
Objava rezultata za prvih devet mjeseci 2016. 27. listopada 2016.
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 15:06   #1899
Da li je i 2015. godine automatski plaćen porez na dividendu kojeg bi se ove godine moglo tražiti povrat u poreznoj prijavi?
Ripped is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 21:05   #1900
Nije, isplatili su dividendu iz neke prethodne godine koja uopće ne podliježe porezu.
sjeverni vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.