Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2012., 11:27   #341
Quote:
Quote:
Dijalektika kaže:
Arka nije bila pod slapom, nego se podizala kako je voda rasla i nosila ju - plutala je na površini zato što je bila drveni brod.
Ali rekla si da je volumni protok vode u sekundi, odnosno njena jakost, bila jednaka onoj u podnožju Niagarinih slapova. Najmanje toliko. A ta voda je padala u obliku kiše, dakle s neba. Naravno da se arka uzdizala kako se more uzdizalo, logično, to je brod, ali kiša je padala 40 dana. Padala je i na brod onda, s takvom jačinom. Samo kažem da je to trebao bit jeben brod onda
Tu se vidi način na koji kreacionisti vrdaju oko problema i zaobilaze ga.

Kad joj ukažeš na golemu količinu vode koja se 40 dana obrušavala na krhki drvenjak s drvenim klinovima, star 80 godina, kao količina vode ispod Nijagarinih vodopada, ona ti skrene fokus da Noina arka "nije bila izravno pod Nijagarom", nego negdje drugdje. Problem za nju je tako riješen.

Isto čini sa svakim drugim argumentom, samo vrda okolo ko Noina arka.
Slična eskiviranja sam vidio kod vjernika da Ameri nisu bii na Mjesecu. Ubaci se neka istina, pa se onda izvrće iz nje i "dokazuje" nešto sasvim drugo, nedokazivo. Na koncu će ti reć da se Bog umiješao svojim čudom, kao što je svojom rukom zatvorio vrata Arke. I tu prestaje svaka logika i počne teologija (tj. laprdanje bez veze).

Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Više me zanima na koji način je cijeli hranidbeni lanac živio zajedno 40 dana bez incidenata?
Misliš pola godine.

Quote:
" I udari dažd na zemlju da pljušti 40 dana i 40 noći.
te prekriše sva najviša brda pod nebom. "
" 150 dana vladahu vode zemljom."
= 150 + 40 = 190 dana iliti preko 6 mjeseci

To ne bi izdržao niti JEDAN par ovaca, a kamoli svi kukci, kopnene životinje, crvi, krtice, pingvini i polarni medvjedi s klokanima, žirafama, lavovima, pandama i koalama itd. X milijun
Nepoznati is offline  
Old 13.05.2012., 11:37   #342
Da, pola godine, zaboravia sam na ptice koje traže kopno i te gluposti
Ono is offline  
Old 13.05.2012., 19:05   #343
pitao bih dijalektiku
koje su to ATEISTICKE teorije,koje se predaju u skolama?
sta ih to cini ateistickim?

...

izuzev -da cinjenice koje podrzavaju te teorije obaraju kreacionizam...koji je samo jedno od religijskih vidjenja sveta.
posmatrac is offline  
Old 13.05.2012., 19:11   #344
Quote:
posmatrac kaže: Pogledaj post
pitao bih dijalektiku
koje su to ATEISTICKE teorije,koje se predaju u skolama?
sta ih to cini ateistickim?
odgovor:
Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Svaka teorija koja isključuje Boga iz stvaranja je ateistička i/ili evolucionistička.
__________________
Zabij si jedan lijevi kažiprst u zicugu a desni u usta i svakih pola sata zamijeni ruke.
Regulus b is offline  
Old 13.05.2012., 19:20   #345
Quote:
Regulus b kaže: Pogledaj post
odgovor:
...brate...kakve ovo ima veze sa zivotom? ? ?

....nemoj mi reci da i ti delis njeno misljenje....milim te...
posmatrac is offline  
Old 13.05.2012., 19:21   #346
me ne kume; ja sam je to neki dan pitao i tako je odgovorila, pa ti prenosim odgovor. očito to ima velike veze s njezinim životom, što da ti kažem...

ma kakvi, pa tko može s tim dijeliti odgovor, samo posebni slučajevi
__________________
Zabij si jedan lijevi kažiprst u zicugu a desni u usta i svakih pola sata zamijeni ruke.
Regulus b is offline  
Old 13.05.2012., 19:24   #347
da pojasnim

ni jedna od ovih teorija se ne bavi bogom

razlog?

boga,po definiciji,nije moguce ni dokazati ni osporiti ,tako da on(bog) nije predmet naucnih istrazivanja.
posmatrac is offline  
Old 13.05.2012., 19:37   #348
Quote:
Regulus b kaže: Pogledaj post
me ne kume; ja sam je to neki dan pitao i tako je odgovorila, pa ti prenosim odgovor. očito to ima velike veze s njezinim životom, što da ti kažem...

ma kakvi, pa tko može s tim dijeliti odgovor, samo posebni slučajevi

...uh..a tih ,posebnih slucajeva...veruj mi da ih ima ...i to vise nego sto i pretpostavljas....

...u pocetku sam mislio da me neki zajebavaju...najiskrenije...nisam mogao da poverujem da oni u to zaista veruju....

...ali,oni u to zaista veruju.....autocenzura.....ili sta vec...jbmga.
posmatrac is offline  
Old 13.05.2012., 19:45   #349
i ja sam mislio da su to neke zajebancije dok nisam uvidio da je to stvarnost... a sto reci.
__________________
Zabij si jedan lijevi kažiprst u zicugu a desni u usta i svakih pola sata zamijeni ruke.
Regulus b is offline  
Old 14.05.2012., 17:32   #350
Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post
Ne bi ni umirali da nam praroditelji nisu odabrali pogrešnu stranu i pojeli zabranjeni plod sa stabla spoznaje dobra i zla.


Oooooooo

Čekaj, zar zbilja očekuješ da te itko smatra normalnom osobom, dok vjeruješ u ove gluposti?



Quote:
Dijalektika kaže: Pogledaj post

...

to se zove rušenje iluzija, da bi napokon odrastao i prihvatio stvarnost kakva jest.


...

Duhovni retardu, nismo mi slijepi, glupi ni ludi!

...



Aaaaaaaaaaaa, vrištim, ti pričaš nekome o prihvaćanju istine i rušenju iluzija...

Idiotarije i gluposti u koje ti vjeruješ smo davno, i potpuno zasluženo poslali u ropotarnicu povjesti,
a znanost je ispričala istinu, jednu predivnu priču kako je nastao svemir, zemlja, a posljedično i ljudi,
i nikakvo besmisleno lupetanje ispranih časnih sestara, ili retardiranih maloumnih IDiota,
to ne može promjeniti...



P.S.


I nisu svi vjernici slijepi, ludi ili glupi...

Ali ti jesi...

Aj...
__________________
I`m Jacks complete lack of surprise
el.beba is online now  
Old 14.05.2012., 17:39   #351
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Slična eskiviranja sam vidio kod vjernika da Ameri nisu bii na Mjesecu.
Šta ti hoćeš reći da vjernici tvrde da Ameri nisu bili na Mjesecu ili debunkere nazivaš vjernicima? Postoje i vjernici i nevjernici koji u to sumnjaju, a sa druge strane mnogi vjernici vjeruju da je čovjek bio na Mjesecu. Kreacionisti su čak jedan argument za mladu Zemlju temeljili na sletanju na Mjesec.
Captain Zed is offline  
Old 14.05.2012., 18:19   #352
Quote:
Captain Zed kaže: Pogledaj post
Šta ti hoćeš reći da vjernici tvrde da Ameri nisu bili na Mjesecu
Što?
Nazivam "vjernicima/sektom", one koji žestoko sumnjaju u odlazak Amera na Mjesec (6 puta). Isti pokazuju tipične znakove vjerske omamljenosti i jednostranog kreacionistoidnog "mišljenja" tj. uzimaju za svoju "vjeru" samo ono što im paše.

Quote:
ili debunkere nazivaš vjernicima?
To nikako. lol To su dobri, pošteni, informirani ljudi, najčešće ateisti.

Quote:
Postoje i vjernici i nevjernici koji u to sumnjaju,
Rekao bih da je ateista daleko, daleko manje od teista koji sumnjaju u odlazak na Mjesec. Njima je općenito srodno povjerenje u znanost, a teistima obratno, znanost prečesto stavljaju u svoje posprdne navodnike. Što misliš, zašto je to tako?

Quote:
a sa druge strane mnogi vjernici vjeruju da je čovjek bio na Mjesecu.
Vjeruju? Pa nije to Objava ili sveto pismo da se vjeruje. Ili si prošao osnovno obrazovanje ili si neuk, pa "sumnjaš", ili ti je kakva religija isprala mozak, pa zato vjeruješ u neodlazak na Mjesec. ili se radi o šali.

Quote:
Kreacionisti su čak jedan argument za mladu Zemlju temeljili na sletanju na Mjesec.
Kreacionisti nemaju niti jedan jedini argument. "Kreacionistički argument" je oksimoron.
Nepoznati is offline  
Old 14.05.2012., 22:51   #353
Quote:
posmatrac kaže: Pogledaj post
ukoliko govorimo o nauci-naravno da je sve oborivo
sta vise,da bi nesto bilo naucna teorija mora biti oborivo

sve naucne teorije su dokazane izvan razumne sumlje i to u svetlu cunjenica koje su nam danas poznate.
ukoliko se dodje do noveh cinjenica-naravno da se date teorije preispituju.
ukoliko se ispostavi da se nove cinjenice ne uklapaju u postojecu teoriju,ta teorija se preispituje,doradjuje ukoliko je moguce-ukoliko ne smenjuje je nova koja bolje objasnjava svet koji nas okruzuje.
jednostavno tako nauke funkcionise...nema dogmi nema "svetih krava"-sve je podlozno proveri i obaranju.
drug posmatrač, ovdje se varaš.
nauka se odavno pretvorila u dogmu.
svi ti silni proračuni kojima danas nakrcavaju sve te silne naučne ustanove imaju za cilj jedno:
održati postojeće stanje.
milijarde odlaze na plaće raznraznih viših i nižih savjetnika...
i ti misliš da će oni preispitativati svoja mišljenja?? ma daj
nauka je hijerarhija...
svi su uhljebljeni.
a nama prodaju fore kako nisu "sveta krava"
ako nisu, nek se odreknu privilegija.
znaš uopće koliko milijardi odlazi na izučavanje pizdarija?
i kako se dobro živi?

znam jednog slovenca koji ima tim za izučavanje nekakve turbulencije valova ili tako neke gluposti i
otvoreno se zajebava s tim, a od EU je uspio izvuć par miliona eura....svaka čast, čovjek je genije.
mislim, oni se smiju kako žive odlično na račun bedostoća.

a mi, pripadnici radničke klase i proleteri, im vjerujemo da su super.
nova kasta "naučnika" živi bolje od "svećeničke" nekad.
dogmatika do boli.
hefest is offline  
Old 15.05.2012., 00:19   #354
Dogma zato je dobro zarađuju? Jeli onda i profesionalni nogomet dogma? Formula? MTV?
Ono is offline  
Old 15.05.2012., 00:27   #355
Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
svi ti silni proračuni kojima danas nakrcavaju sve te silne naučne ustanove imaju za cilj jedno:
održati postojeće stanje.
Nije istina. Mnogi eksperimenti se vode upravo sa pokušajem da se dokažu da neke stvari u postojećem sustavu nisu točne, ili gdje su svi svjesni da bi se moglo dokazati da iam jako puno problema. Primjerice, LHC i dosta stvari oko toga su stavile mnogoe znanstvenike u kladionice hoće li se pokazati da higgsov bozon uopće postoji (u slučaju da ne posotji, zahtijevala bi se kompletno nova fizika).


Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
milijarde odlaze na plaće raznraznih viših i nižih savjetnika...
i ti misliš da će oni preispitativati svoja mišljenja?? ma daj
nauka je hijerarhija...
svi su uhljebljeni.
...
znaš uopće koliko milijardi odlazi na izučavanje pizdarija?
i kako se dobro živi?
Zapravo žive jako loše. Si ti vidio te plaće? To ti je sića siće. recimo ekipa na IRB-u ima plaću tipa 3500 -4000 kuna. Manje od čistaćice.

Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
znam jednog slovenca koji ima tim za izučavanje nekakve turbulencije valova ili tako neke gluposti i
otvoreno se zajebava s tim, a od EU je uspio izvuć par miliona eura....svaka čast, čovjek je genije.
mislim, oni se smiju kako žive odlično na račun bedostoća.
To što je jedan uspio izvući pare na tkav način ne znači da su svi takvi. recimo, ja znam jednog austrijanca koji je pobio ljude, pa ne znači da su svi austrijanci krvoločni ubojce.

Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
a mi, pripadnici radničke klase i proleteri, im vjerujemo da su super.
nova kasta "naučnika" živi bolje od "svećeničke" nekad.
dogmatika do boli.
Lupaš gluposti. Debela većina znanstvenika slabo zarađuje.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Old 15.05.2012., 00:31   #356
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Dogma zato je dobro zarađuju? Jeli onda i profesionalni nogomet dogma? Formula? MTV?
kakve sad to ima veze?
zar ima smisla raspravljat o mamiću, markoviću i biliću?
to je drugi skup patologije i naznake da je sve skupa otišlo u ....
loš gitarista, odvjetnik bez pravničkog staža, upitan trener a 3 miliona....ma neću uopće o tome.

da, dogma je.
neki zarađuju toliko da ih je sram, ali neće vratit i podijelit potrebitima, u tome su isti kao i kontra strana...
dogma je jer ako išta njihovo niječeš, nećeš sudjelovati u milionskom kolaču.
dogma je jer tko ne igra po njihovom neće dobit ništa...
kažem, ljudi izučavaju bedastoće i vuku milione.
neka, pametni su, i ja bi da mogu...
ali dogma je.
dogma se zove: daj sredstva.
i opet: daj sredstva.
a za uzvrat dobit ćeš....ma nema veze, plaća raja, boli te....
hefest is offline  
Old 15.05.2012., 00:38   #357
red shrike, možda ima onih koji imaju male plaće.
ali je činjenica da odlaze milijarde.....
gdje?
pogledaj proračune članica eu i koliko se izdvaja.
kamo?
hefest is offline  
Old 15.05.2012., 00:39   #358
Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
drug posmatrač, ovdje se varaš.
nauka se odavno pretvorila u dogmu.
svi ti silni proračuni kojima danas nakrcavaju sve te silne naučne ustanove imaju za cilj jedno:
održati postojeće stanje.
milijarde odlaze na plaće raznraznih viših i nižih savjetnika...
i ti misliš da će oni preispitativati svoja mišljenja?? ma daj
nauka je hijerarhija...
svi su uhljebljeni.
a nama prodaju fore kako nisu "sveta krava"
ako nisu, nek se odreknu privilegija.
znaš uopće koliko milijardi odlazi na izučavanje pizdarija?
i kako se dobro živi?

znam jednog slovenca koji ima tim za izučavanje nekakve turbulencije valova ili tako neke gluposti i
otvoreno se zajebava s tim, a od EU je uspio izvuć par miliona eura....svaka čast, čovjek je genije.
mislim, oni se smiju kako žive odlično na račun bedostoća.

a mi, pripadnici radničke klase i proleteri, im vjerujemo da su super.
nova kasta "naučnika" živi bolje od "svećeničke" nekad.
dogmatika do boli.
nauka je dogma?
hijararhija?

voleo bih kada bi mi ponudio neki dokaz,ili bar neko smisleno objasnjenje gore navedenih tvrdnji.
ovde ne govorim o obrazovnom sistemu-naucnika ne cini diploma vec istrazivacki rad...mozes imati diplomu bilo kog fakulteta,ali ako se ,aktivno,ne bavis istrazivanjima-nisi naucnik.(mozes biti i profesor univerziteta a ne biti naucnik).


"odrzanje postojeceg stanja"

pa ne bih se bas mogao sloziti sa tobom.
celokupna istorija nauke opovrgava ,ovu tvoju tvrdnju.

san svakog naucnika (ili bar ,soro svakog),je da neka teorija nosi njegovo ime.
to je karta za besmetnost-i tesko da bi bilo koji naucnik propustio takvu priliku,ukoliko mu se ukaze-ne postoji novac kojim se tako nesto moze platiti

mnoge od stvari koje su nekada smatrane "pizdarijama",danas su nesto bez cega ne mozemo ni da zamislimo svakodnevni zivot.

sto se tice bogatstva(u materijalnom smislu),naucnika koji se bave istrazivanjima u bazicnim naukama...pa,koliko sam video i nisu nesto bogati
ukoliko zelis novac-zaposli se u nakoj multinacionalnij kompaniji-jeste da bi ti istrazivanja bila ogranicena...kao i mogucnosti prezentacije svojih istrazivanja... a,moguce je da bi se neke stvari kosile sa tvojim moralnim nacelima...ali bi imao daleko vise novca.

sto se tice momka iz slovenije
zaista ne znam cime se on i kako bavi-tako da to ne mogu komentarisati...ako je nasao nacin da "muze" ovu doticnu gospodu...pa,svaka mu cast-inteligentan momak
ali se to tesko moze nazvati pravilom....cak i da je tacno,to bi bio izuzetak.


sa druge strane pogledaj kreacionisticki "krem"
pogledaj kolike pare oni vrte

mnogi su postali milioneri...

ps:
uostalom,pogledaj njihove prezentacije
vise lice na neke likove iz tv-shopa ili ,eventualno,advokate
sto i nije cudno,jer njihov cilj nije da iznesu validne dokaze-vec da prodaju svoju "robu"

imas primere na yu-tube,pa se sam uveri
posmatrac is offline  
Old 15.05.2012., 00:50   #359
pa vi živite još u herojska vremena Bohra, Ampera, Hertza i Tesle......
svaka čast, ali da vas obavijestim, prošla su.....
došla su nova vremena...

evo kako se to sad riješava u jednoj superdržavi:
http://www.goethe.de/wis/fut/ein/de8412538.htm

pri dnu piše nešto o 45,3 milijarde Eura........
a i ostale cifre su nezamislive.

ali to je superdržava. ona ima.
ne troši na panzere kao nekad.
gdje to sve ode........koliki se omaste....
hefest is offline  
Old 15.05.2012., 01:05   #360
Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
red shrike, možda ima onih koji imaju male plaće.
ali je činjenica da odlaze milijarde.....
gdje?
pogledaj proračune članica eu i koliko se izdvaja.
kamo?
OK, oprosti ali lupaš gluposti. Ne ozbiljno. U zadnjih 20 godina se otkrilo više nego u ostatku ljudske povijesti zajedno. Golema većina individualnih znanstvenika, na ovoj ili onoj razini, dobiva jako jako malo novaca i živi veoma skromno. Moraš također razlikovati pare dobivene kao PLAĆU, i pare dobivene na opremu. Pare odlaze na istraživanja od mikrobiologije, psihologije do nuklearnih.

Ipak, vidim da ne znaš što uopće znači riječ dogma, i da te tu zapravo najviše muči problem što sve to dosta košta jer ti sam vjerojatno malo zarađuješ. Sigurno da se istražuju u nekim slučajevima i gluposti, ali razmisli o ovome: da se riješi problem gladi i siromaštva u svijetu, potreban ti je 8 dnevni vojni budžet. Zato, sa oproštenjem, ali ne seri i ne izigravaj moralistu. Ako ikome treba ukidati budžet onda je to vojska i usput ukinuti vojsku pa će nam svima biti bolje.

Ako išta, u znanost se debelo premalo investira i to pogotovo u hrvatskoj gdje ekipa radi na prastaroj opremi, za plaću ispod čistačice pa konzekvennto ne može ništa niti napraviti.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.