Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2013., 19:35   #1
Što vas posebno oduševljava u zemlji u kojoj živite?

Dakle, tema koja je poprečno drugačija od one "Što vas posebno živcira u zemlji u kojoj živite?"

Što vam se posebno sviđa tamo gdje ste sad?

Moj odgovor:
- volim plaže i oduševljava me to što ih Florida ima jako puno odličnih
- pošto sam gurman, oduševljava me izbor restorana koji je tek nešt malo lošiji no u NYC
- ove latinoamerikanke kojih ovdje ima na tisuće s četvorkom pa naviše
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 02:50   #2
Molim bez offtopica i spamanja.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 06:41   #3
Na onoj temi sam malo negativan, na ovoj cu bit pozitivan

Daklem,

1. Skolovanje se isplati, istina da je skupo I da ces se nacekat na poso u struci, ali uglavnom ima vajde.
2. Uglavnom ih ne zanima ni kako se zoves ni koje si nacije, ako si visemanje normalan, prolazis bez problema.
3. Istina je da se poso u struci teze dobija, al ima posla na izvoz, nije velika lova, al da se prezivit. Posla ima.
4. Sta jos ....Kanadjani su susretljivi I oce pomoc.
5. Mnogi vole popit
6. Valjda cu se jos neceg sjetit
bajlo ofiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 08:11   #4
Mene u pocetku , prvih par godima kad negdje dodjem sve odusevljava , a sto sam duze u istom gradu - pokrajini - drzavi sve je vise materijala za onu suprotnu temu . Nakon 7 gradova i 4 razlicite drzave zakljucak je da idealnog mjesta za zivot nema , svako ima svojih prednosti i mana .
Ovdije u Cancunu mi je super sto se cijele godine mogu kupati u toplom moru, posebno me odusevljavaju boje mora i bijeli pijesak .
Uvijek je toplo i mogu se cijele godine voziti sa spustenim krovom u mom kabrioletu i nema kupovanja zimske odjece , samo ljetna .
Cijene kuca - fascinantno . Prodao sam mali apartman u Spanjolskoj i kupio tri velike nove kuce u Cancunu za tu istu lovu .
Dobar nocni provod uz zivu svirku , ljudi mojih godina plesu , uvjek se osjecas mlad , svakim danom sve vise juznoamerikanki sa atributima koje je spomenuo kolega inter i pale se na visoke frajere sa svijetlom kosom i ocima .
Ima jos toga zasto se isplati odtrpiti sve one sitnice navedene u suprotnom topicu
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 21:57   #5
danas sam se bas sjetio sto me je najvise odusevilo, a to je da mi je doktor opce prakse skinuo jaknu kada sam usao u ordinaciju i pri izlasku drzao da ju obucem.
Zatim da se u rodilistu svi redom upoznavaju sa tobom, doktori ti pruzaju ruku... a pao sam na guzicu kad sam vidio da na odjelu ima svjezeg voca, jogurta, kave, caja itd... Zena dobije apsolutno sve.... u Osijeku doktor odredi terapiju i onda ti ides u ljekarnu kupiti lijekove jer bolnica nema...pelene i sve ostalo normalno donosis sam...
__________________
prinudna dijaspora...
Rajnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 22:28   #6
Najvise od svega kaj je birokracija svedena na minimum, nekompliciranje, odlicne knjiznice i najbolji sustav koji sam do sada vidjela u zivotu, te da mozes otvoriti svoj business u roku dok velis "keks". Ima toga jos dosta, ali drugom prilikom. Zivjela jednostavnost!
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 23:38   #7
To sto nitko nije gladan.
Sto imaju stabilnu srednju klasu.
Jednostavnost.
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 22:15   #8
U Švedskoj mi se na prvu sad sviđa to što radno vrijeme počinje u 8:30 (jer sam u RH radila od 06:45), a ja vooolim malo odspavat prema jutru.
Pecivo (malo, okruglo s nečim gore posipano) koje jedem ujutro iz lokalne pekare je super. Mislim da budem natukla koju kilu do ljeta.
Bazen je 10 minuta hoda od stana.
Na poslu mi je super. Iskreno mi je zadovoljstvo ići na posao ujutro.
__________________
There are three kinds of men: The ones that learn by reading. The few who learn by observation. The rest of them have to pee on the electric fence.-- Will Rogers
I think human consciousness is a tragic misstep in evolution...Rust Cohle
Cicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 02:41   #9
baš se maloprije vozio doma i sjetio se da me skretanje desno i kad je crveno oduševljava hehe...također pozicija semafora, svaki semafor je na drugoj strani ceste, nije ispred crte gdje je pješački prelaz na vašoj strani

http://tanasilverland.files.wordpres...5/dsc05076.jpg
amstel is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 22:48   #10
Bilo bi još bolje kada bi prvo naveli gdje živite, pa onda da dalje pišete. Jer napr. za " Nickiannitu " nemam pojma gdje se nalazi, mogu samo nagađati. Jer nije navela gdje živi.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 09:40   #11
svidja mi se to sto su ljudi kulturni i tolerantni, mnogi skupljaju umjetnine i imaju citave podrume slika i kipova, pa onda ljubav prema prirodi, mislim da nema kuce u kojoj nema barem jedna preparirana zivotinja, pa onda visoka ekoloska osvijestenost, ljudi samoinicijativno razdvajaju otpad i nakon sto zavrsi u kontejneru, pa onda prakticnost i snalazljivost i stedljivost, kako se ovdje s malo para ljudi uspijevaju snac i opet svi zive super i niko ne kuka kako nema para, svi voze dzipove, pa povezanost medju ljudima prakticno od hitler jug...ovaj pioni....ovaj od malih nogu koje povezan taj se nije razvezo do smrti, pa onda dje god krenes ima autoput, pa kako su obrazovani pogotovo sto se tice povijesti, pa navijaci sve obiteljski ljudi sve fino kulturno, itd. ima toga jos.
sto ja volem ovu zemlju.....
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 21:45   #12
Posebno me odusevljava u zemlji u kojoj zivim to, sto za preracunato 75 HRK godisnje smijem pecati na javnim vodama u Hamburgu (a to nije malo) i na vise od 100km obale baltika sjeverne njemacke, sto me inace u baranji kosta najmanje 500 HRK godisnje.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 22:10   #13
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post


pa onda ljubav prema prirodi, mislim da nema kuce u kojoj nema barem jedna preparirana zivotinja,
Kakva ljubav. Ovo je kao u Hickokovom filmu.

Quote:
pa onda visoka ekoloska osvijestenost, ljudi samoinicijativno razdvajaju otpad i nakon sto zavrsi u kontejneru,
Ovo rade i u Hrvatskoj. Samoinicijativno.
Nicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 23:09   #14
dajte fakat napišite gdje živite, jer koliko čitam, dobijem dojam da te države nisu na ovom planetu...
paolo29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 23:40   #15
o isuse pa pisao sam o hrvatskoj......a to da hrvatska kao da nije sa ovog planeta to necu uopce komentirat
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 14:01   #16
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
svidja mi se to sto su ljudi kulturni i tolerantni, mnogi skupljaju umjetnine i imaju citave podrume slika i kipova, pa onda ljubav prema prirodi, mislim da nema kuce u kojoj nema barem jedna preparirana zivotinja, pa onda visoka ekoloska osvijestenost, ljudi samoinicijativno razdvajaju otpad i nakon sto zavrsi u kontejneru, pa onda prakticnost i snalazljivost i stedljivost, kako se ovdje s malo para ljudi uspijevaju snac i opet svi zive super i niko ne kuka kako nema para, svi voze dzipove, pa povezanost medju ljudima prakticno od hitler jug...ovaj pioni....ovaj od malih nogu koje povezan taj se nije razvezo do smrti, pa onda dje god krenes ima autoput, pa kako su obrazovani pogotovo sto se tice povijesti, pa navijaci sve obiteljski ljudi sve fino kulturno, itd. ima toga jos.
sto ja volem ovu zemlju.....
tunguzija? burundi? srbija? ...aaa?
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 15:12   #17
Što su ljudi većinom pristojniji nego kod nas pa se time i ja puno manje živciram. Što će lakše priznati kad nisu u pravu ili se ispričati. Što su ljudi otvoreniji pa je i samim time puno više toga moguće ostvariti. Što češće nailazim na smisao za humor koji mi savršeno odgovara odnosno na onaj lijep suptilan humor koji nikoga na vrijeđa, a ipak pokazuje stav i karakter. Što su općenito osjetljiviji na bilo kakav oblik agresije u komunikaciji i svakodnevnom životu pa radije nesuglasice rješavaju npr. humorom nego dizanjem glasa i sličnim nekontroliranim ispadima.

Zadnje uređivanje hamac : 21.11.2013. at 15:29.
hamac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 00:29   #18
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Bilo bi još bolje kada bi prvo naveli gdje živite, pa onda da dalje pišete. Jer napr. za " Nickiannitu " nemam pojma gdje se nalazi, mogu samo nagađati. Jer nije navela gdje živi.
SAD. Florida. U mojem slučaju.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 01:30   #19
Manje chata molim.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2013., 13:09   #20
UK

odusevljeva me to sto kako netko gore rece doktori I ostali te tretiraju kao da si im klijent a ne kao da
je on iznad tebe a ti nitko I nista samo zato sto ti nisi doctor.
(ovo pricam za UK)
U HR sam radila Implatate(zube ane nesto drugo LOL) u Varazdinu gdje se oralni kirurg ponasao prema meni sa visoka na jako
neuljudan nacin.,. kao ono sto ja uopce znam o zubima?? sto je meni bilo smijesno, jer ja NISAM niti zubar niti Oralni Kirurg
pa je valjda I normalno da neznam puno o tome,, ali to ne znaci da kao klijent koji placa u kesu €.(I on kao provider usluge ne izdaje racun
niti placa porez na to,, znaci radi u fusu) ja ne mogu PITATI pitanja o istima.. Pa ja sam valjda klijent pobogu ???!!!
znaci ovdje gdje zivim (UK) mi se svida ta razlika u tretmanu ... I ljudski odnos prema pacijentu..
Isto tako svida mi se mentalitet ljudi koji vise medusobno razgovaraju o nekim bitnijim stvarima nego samo o tome tko se vise a to manje udebljao
kao kod nas u HR..
cim nekog vidis prvo izkomentira tvoju figure I kakav mobitel imas, a tek onda pita sve ostalo..
Svida mi se I to sto nema birokracije... I stoga se sve obavlja preko interneta I u vrijeme kada imas vremena a ne moras cekati u beskonacnim redovima
gdje te netko tretira kao da si zadnje smece..
takoder mi se svida odnos prema izlascima (restorani I sl) gdje je vazna socijalizacija sa ljudima I having a good time a manje kolika ti je porcija
I jel si dobio dovoljno luka sa cevapima kao kod nas u HR
takoder mi se svida laid back odnos konobara I slicnih koji se ponasaju uljudno, nasmijano I prirodno u usporedbi sa HR hotelima gdje konobarica jos uvijek
nosi borosane I plavi prslucic.. a recepcionar ima ogromne brkove, ne prica engleski, I ima prljavo odijelo a jos uvijek tebe tretira kao da si neki western idiot
(tocnije Central hotel u Zagrebu)
Svidja mi se takoder da samoposluge rade 24 sata pa mozes obavljati I to...
Svida mi se I to da firme u kojoj radite umaju structure I HR department kojem se zapravo mozes zalit I koji stoji iza tebe .. a ne da ti netko da otkaz zato sto
si prestar za posao I slicno.
Svida mi se I to da mozes tuziti privatno ili firmu sam preko internet I za to ti ne treba novac..
pa eto...
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.