Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2014., 22:17   #81
Velika Britanija

Ljudi su prokleto pristojni; nakon svega vele thank you, please... Čak su i tete na blagajnama u dućanima nasmijane i pristojne (tu sam se stvarno šokirala jer to nikad nisam doživjela u RH). Čak i kad ih pitaš nešto odmah će ti pomoć bez negativnih komentara za razliku od onih hrvatskih koje bi te najradije zadavile kad ih samo pogledaš...
Ljudi na ulici, u slučaju da je nogostup uzak, će te uvijek pustit da prođeš- u RH bi te najradije pod bus bacili kad bi se trebali mimoić.
Također me fascinira pristojnost u prometu- nitko nikome ne je** mater i svi su tak smireni.
__________________
...I can't help myself...
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 23:47   #82
Quote:
The Perkins kaže: Pogledaj post
Velika Britanija

Ljudi su prokleto pristojni; nakon svega vele thank you, please...
meni to npr ide na zivce jako,sto se svuda glumi nekakva umjetna pristojnost...i nema onog nekakvog lezernog osjecaja..nego sve kao da je striktno da se mora biti pristojan itd...
kao i ono kad mi netko kaze ''halo,wie gehts''...na to glupo pitanje mi odmah skoci tlak na 500...a jos kad moras reci ''danke'' jer te to pitao..bljak
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 10:24   #83
Ta takozvana "ljubaznost" je super na početku nakon naših ( često nadrkanih ) ljudi ali poslije skužiš da mi ne glumimo i da je to ono što je prirodnije.
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 10:36   #84
Ma i da je pristojnost odglumljena- nebitno. Lakše ću podnest glumljenu pristojnost nego izravnu vjekovječnu nadrkanost.
Ali, da, "how are you", je preiritantno čut baš svaki dan po par puta
__________________
...I can't help myself...
The Perkins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 10:43   #85
Pa dobro...šta osoba zna kakove probleme vi nosite sa sobom i koja je noga danas - lijeva ili desna. Čista kultura iz bilo kojih pobuda.

Valjda je jasno da bližnjem svom ili susjedu i radnom kolegi nakon nekog vremena uspostavljanja dubljih odnosa moš' reć: " Nemoj me pilat, danas sam u kurcu."
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 18:47   #86
Taj how are you, how's a going je pozdrav, nije pitanje. Ne morate odgovoriti, nego samo ozdraviti, ne ocekuju od vas odgovor.

To je isto kao kad ja u Hrvatskoj kazem ej, sta ima...bez da kazem bok ili zdravo ili dobar dan ili koji vec k. nego ocekujem da ce ta osoba ozdravit da li sa bok ili hej ili nema nis, sve jedno. Ista stvar, samo drugi jezik.

Lazna ljubaznost je svugdje ista, dok sreca varira od zemlje do zemlje, vise manje ovisno o financijskom stanju pojedine zemlje.
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 18:52   #87
Quote:
Galaktik kaže: Pogledaj post
Ta takozvana "ljubaznost" je super na početku nakon naših ( često nadrkanih ) ljudi ali poslije skužiš da mi ne glumimo i da je to ono što je prirodnije.
same here...
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:33   #88
Quote:
The Perkins kaže: Pogledaj post
Velika Britanija

Ljudi su prokleto pristojni; nakon svega vele thank you, please... Čak su i tete na blagajnama u dućanima nasmijane i pristojne (tu sam se stvarno šokirala jer to nikad nisam doživjela u RH). Čak i kad ih pitaš nešto odmah će ti pomoć bez negativnih komentara za razliku od onih hrvatskih koje bi te najradije zadavile kad ih samo pogledaš...
Ljudi na ulici, u slučaju da je nogostup uzak, će te uvijek pustit da prođeš- u RH bi te najradije pod bus bacili kad bi se trebali mimoić.
Također me fascinira pristojnost u prometu- nitko nikome ne je** mater i svi su tak smireni.
da, ali su tamo vjerojatno i kupci smireni i nasmijani a ne je** toj blagajnici mater iz čista mira, uređeno je društvo i plaćena je za taj posao kako treba, pa zna zbog čega mora nabaciti taj osmijeh na lice, ja recimo ne razmišljam o tome da bih nekoga bacila pod bus samo zato što se trebam s tom osobom mimoići, nikada mi to nebi palo na pamet...
hoću reći, ovakvima nas čini društvo u kojem živimo i sve ono što nas okružuje i u tome smo više manje SVI jednaki
hawkmoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 15:13   #89
Ne zivim tu, ali svaki put kada stignem u Brüssel se divim kako tamo ljudi voze auto i kako su ceste razporedene u gornjem Djelu gradu. Imaju dosta glavnih cesta koje imaju tunele izpod krizanja koja su kruzni tokovi. Znaci najveci dio prometa tece izpod ceste. A za manji broj ima kruzni tok bez semafora. napredovanje je odlicno. A i vozaci su opusteni i ne trube kao inace na drugim mjestima.
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 23:47   #90
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Ne zivim tu, ali svaki put kada stignem u Brüssel se divim kako tamo ljudi voze auto i kako su ceste razporedene u gornjem Djelu gradu. Imaju dosta glavnih cesta koje imaju tunele izpod krizanja koja su kruzni tokovi. Znaci najveci dio prometa tece izpod ceste. A za manji broj ima kruzni tok bez semafora. napredovanje je odlicno. A i vozaci su opusteni i ne trube kao inace na drugim mjestima.
Ja se sjetim zime 2010 kad sam relaciju od Brusella do Amsterdama vozio 8 sati (cca 150 km kao Split-Zadar) kao da je palo 6 metara snijega a ne svega 30 cm,kaos,nigdje ralice.Urnebes na Zeventemu,zaleđena pista,kolaps.
Da ne povjeruješ da se to može desit "u srcu EU",a Bandić,Kerum i ekipa bi to "pojeli"!



Eto moja prometna iskustva sa zemljama Beneluxa i nisu baš tako lijepa.
foghat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 19:13   #91
evo, kod nas je već počela sezona božićna sezona
božićni sajmovi se već postavljaju, većina svečano otvara 15.11.
misim da ću se ove godine do silvestrova unišiti jetra ko nikad do sada
poslovne pozvnice na iće i piće padaju sa sasvih strana, to je postala jedna lijepa i za zdravlje štetna tradicija u austriji
DrSigmundFreud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 20:33   #92
Pozdrav svima vama van Hrvatske

Na dobrom sam mjestu, ali s krivim pitanjem pa se unaprijed ispričavam.
Trebala bi nekoga tko sad boravi u Americi zbog jedne usluge, a voljan mi je pomoći. Pa neka sa se javi u pp da vidimo dali se možemo dogovoriti.
__________________
Prihvatite svaku stresnu situaciju kao pas! "Ako to ne mozete pojesti ili igrati se s time... popiskite se na to i krenite dalje"
fairy_dea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 17:26   #93
sto su doktori u sluzbi pacijenta, kad nesto imas ti biras sto ces i kako ces i kojom brzinom,
liste cekanja ne postoje, ako se hoces snimat od glave do pete sutra mozes
kad dodes u bolnicu po terapiju svi gledaju kako ti ugodit
kvazi si kralj , svi skacu oko tebe svi su ljubazni
a ne kao u hrvatskoj gdje znaju bit uzasno bahati
moras se bojati hoce li se tko izderati na tebe i ako imas pitanje moras ih vuc za rukav.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.

Zadnje uređivanje iowa : 07.11.2014. at 17:33.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 20:21   #94
Najviše me oduševljava egzistencijalna sigurnost radničke klase i fond za nezaposlene koji im garantira isplatu 70% plaće dvije godine nakon što ostanu bez posla i koji ih šalje na prekvalifikacije, doškolavanja, kurseve i sve to besplatno.
Born-to-Run is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 21:41   #95
Quote:
The Perkins kaže: Pogledaj post
Velika Britanija

Ljudi su prokleto pristojni; nakon svega vele thank you, please... Čak su i tete na blagajnama u dućanima nasmijane i pristojne (tu sam se stvarno šokirala jer to nikad nisam doživjela u RH). Čak i kad ih pitaš nešto odmah će ti pomoć bez negativnih komentara za razliku od onih hrvatskih koje bi te najradije zadavile kad ih samo pogledaš...
Ljudi na ulici, u slučaju da je nogostup uzak, će te uvijek pustit da prođeš- u RH bi te najradije pod bus bacili kad bi se trebali mimoić.
Također me fascinira pristojnost u prometu- nitko nikome ne je** mater i svi su tak smireni.
Dugo živim u Londonu i ja sam primio te neke navike, pretjerana pristojnost i pomaganje, idem na živce svojoj obitelji, već par mjeseci radim da se odučim od toga, ide polako. Hvala na čitanju ovog upisa.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 00:36   #96
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
sto su doktori u sluzbi pacijenta, kad nesto imas ti biras sto ces i kako ces i kojom brzinom,
liste cekanja ne postoje, ako se hoces snimat od glave do pete sutra mozes
kad dodes u bolnicu po terapiju svi gledaju kako ti ugodit
kvazi si kralj , svi skacu oko tebe svi su ljubazni
a ne kao u hrvatskoj gdje znaju bit uzasno bahati
moras se bojati hoce li se tko izderati na tebe i ako imas pitanje moras ih vuc za rukav.
Normalno da ce bit ljubazni kad ce tebe i osiguranje oderat ko veliki


Quote:
Born-to-Run kaže: Pogledaj post
Najviše me oduševljava egzistencijalna sigurnost radničke klase i fond za nezaposlene koji im garantira isplatu 70% plaće dvije godine nakon što ostanu bez posla i koji ih šalje na prekvalifikacije, doškolavanja, kurseve i sve to besplatno.
Dje je to da se odma selim
overtajm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 01:20   #97
Quote:
overtajm kaže: Pogledaj post
Dje je to da se odma selim
Danska
Born-to-Run is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 02:01   #98
Bas procitah zanimljiv clanak
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...esti&id=775461

sent from mobile
osibk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 06:37   #99
Amerika.

Hmm....nista.
DJ1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 11:32   #100
Quote:
overtajm kaže: Pogledaj post
Normalno da ce bit ljubazni kad ce tebe i osiguranje oderat ko veliki
a u hr ne placas zdrastveno. ides gratis na ljecenje?
onda kuzim da su neljubazni.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.