Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Pogledaj rezultate ankete: Imate li u planu povratak u Hrvatsku?
Ne, ni u kojem slučaju! 49 29.17%
Možda, ali šanse nisu velike... 29 17.26%
Vjerovatno ću se vratiti ali ne ubrzo 23 13.69%
Sigurno, čim prije moguće! 31 18.45%
Ne znam u ovom trenutku 9 5.36%
Vraćam se u Hrvatsku kad odem u mirovinu 27 16.07%
Glasovatelji: 168. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2015., 13:56   #21
Ne.
Galba Sulla Oas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 17:10   #22
Volio bih pod stare dane si kupiti neku konobu sa pripadajucim vinogradom u nekoj pripizdini u Istri i otvorit restoran sa finom domacom klopom i cugom i tu provest finu penziju.
Iako, do tog ima jos min 30 godina, ko zna sta bu mi onda u glavi.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 14:27   #23
Većina medicinskih radnika se vraća iz Njemačke u Hrvatsku; u Hrvatskoj iz ekonomskih (finacijskih) razloga:

Razočaranje u inozemstvu: U Njemačkoj mu snizili status i dali 600 eura manju plaću

– Ne cvjetaju ruže u inozemstvu, i to mogu reći iz prve ruke – ispričala je članica podružnice Hrvatske komore medicinskih sestara

dok prema podacima Hrvatskog strukovnog sindikata medicinskih sestara i tehničara velik broj tog osoblja odlazi raditi u inozemstvo, mnogi se, čini se, ipak na kraju vrate u Hrvatsku.

Članica podružnice Hrvatske komore medicinskih sestara, koja je željela ostati anonimna, rekla je za Glas Slavonije da je točno da velik broj medicinskih sestara odlazi u inozemstvo, no da se rijetko tko tamo zadržava. Rekla je da se radi o mladim ljudima koji nisu u radnom odnosu, a u inozemstvo odu nakon što dobiju licenciju.

– Problem nastaje u tome što zemlje Europske unije ne poznaju srednju i višu sestru, već je medicinska sestra ondje s trogodišnjim studijem i prvostupnica je sestrinstva, dok srednje sestre sukladno obrazovanju dobivaju licenciju ili odobrenje za samostalan rad, no u inozemstvu ne može dobiti status kao prvostupnica sestrinstva. Činjenica je da srednja sestra može dobiti odobrenje za rad, ali primjerice ne može je dobiti za rad u elitnoj klinici. Zato EU omogućuje doškolovanje – ispričala je članica županijskog HKMS-a.

Dodala je da je medicinskim sestrama rad omogućen u staračkim domovima, a one to uglavnom izbjegavaju i žele ući u bolnički sustav. Problem je, primjerice, što u europskim zemljama transfuziju pacijentu uključuje liječnik, a ne medicinska sestra, što kod nas nije slučaj. Prema tome, venoznu terapiju medicinske sestre u inozemstvu mogu dati u domovima za starije, dok im to u bolnicama nije dozvoljeno.

– Ne cvjetaju ruže u inozemstvu, i to mogu reći iz prve ruke. Imam kolegu na odjelu koji je završio Medicinsku školu u Osijeku. Molila sam ga da ne da otkaz i naposljetku je otišao u Njemačku, no ostao je tamo samo nekoliko dana. Kako dobro govori njemački jezik, odmah je zamijetio da mu je poslodavac u ugovoru uz medicinski brat dodao riječ ''pomoćni'', a plaća nije prvotno rečenih 2000, već 1400 eura. Kad je uzeo u obzir koliko ga stoji smještaj i kredit za automobil, vratio se u Osijek. Rekao je kako ne bi imao novca ni da si kupi poštenu zimsku jaknu – ispričala je ova članica HKMS-a.


http://www.vecernji.hr/hrvatska/razo...B+page+statusi
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 15:27   #24
No dobro, vec je svima jasno da ti Hrvatsku zelis predstaviti kao zemlju s cvjetnim poljima po kojima veselo skacu jednorozi vjerojatno zbog vlastitog razocaranja i neuspjeha u inozemstvu.
Svakom prosjecno inteligentnom i prosjecno informiranom je jasno da ga vani nece docekati crveni tepih i pleh muzika nego da ce prvih par godina pojesti puno govana.
Nije lako poceti zivot iz pocetka ali sve dobre stvari imaju svoju cijenu pa tako i odlazak iz ove zabokrecine.

Uvijek je bilo i uvijek ce biti onih koji se vracaju.
Ili ne uspiju srediti papire za ostanak
Ili ne dobiju ono kaj su ocekivali, laku lovu najcesce
Ili se ne mogu prilagoditi
Ili ih mori nostalgija.... nastavi niz... pa onda pljuju da bi opravdali vlastiti neuspjeh..


Za clanak
Ako je doticna anonimna osoba medicinska sestra, a cisto sumnjam u to, onda bi znala da ne postoji pojam medicinski brat nego medicinski tehnicar itd.. brdo gluposti
Wild heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 15:32   #25
Kad vec doticni trola, ja mu kopiram vlastiti odgovor s drugog topica:
"
Da ne "ruze u inozemstvu ne cvjetaju" kaze uhljeb iz podruznice "komore medicinskih sestara". Koji se nema jajca ni potpisati i predstaviti. Nema kaj, relevantan izvor. Zivo me zanima koliko iskustva u struci ima doticna osoba prije nego su je drugovi postavili za birokrata. Je'l te, da predstavlja regiju pred the Komorom.
A da ocekivanja ne mogu biti barem za prvih dvije - tri godine prevelika - to isto tako stoji. Medicinske sestre su ipak samo pomocno medicinsko osoblje i trebaju biti svjesne toga. Ne radi se ni o kakvom akademskom zanimanju, koliko god one "studirale". Ni kod nas, niti vani. Treba nastojati dotjerati jezik, upisati nekakav Fortbildung i gledati ne bi li se pred poslodavcem ispalo cim bolji i vredniji radnik. Mlade su to cure uglavnom, mozda se i dobro vani udaju pa nece morati raditi."

Sve da je to, o cemu ovaj trol kome ni US&A ni DE nisu dobre pise, 100 % istina, zar mislite da u Karamarkovoj ili Milanovicevoj Hrvatskoj u roku od 3 - 5 godina bilo kojem "medicinskom bratu" moze biti bolje? Jesu li mu kod nas bolje sanse da napreduje u struci, da se osamostali (vidi onaj slucaj tipa iz IT - ja iz OS kojemu su rebnuli 80 k kuna zbog zareza), da zaradi bolju kintu bude li vise ili kvalitetnije radio? Jesu, da prostis ako mozes, qrac.
lisaclopuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 18:21   #26
Quote:
Wild heart kaže: Pogledaj post
No dobro, vec je svima jasno da ti Hrvatsku zelis predstaviti kao zemlju s cvjetnim poljima po kojima veselo skacu jednorozi vjerojatno zbog vlastitog razocaranja i neuspjeha u inozemstvu.
Svakom prosjecno inteligentnom i prosjecno informiranom je jasno da ga vani nece docekati crveni tepih i pleh muzika nego da ce prvih par godina pojesti puno govana.
Nije lako poceti zivot iz pocetka ali sve dobre stvari imaju svoju cijenu pa tako i odlazak iz ove zabokrecine.

Uvijek je bilo i uvijek ce biti onih koji se vracaju.
Ili ne uspiju srediti papire za ostanak
Ili ne dobiju ono kaj su ocekivali, laku lovu najcesce
Ili se ne mogu prilagoditi
Ili ih mori nostalgija.... nastavi niz... pa onda pljuju da bi opravdali vlastiti neuspjeh..


Za clanak
Ako je doticna anonimna osoba medicinska sestra, a cisto sumnjam u to, onda bi znala da ne postoji pojam medicinski brat nego medicinski tehnicar itd.. brdo gluposti
Loše pogađaš

MA stvar je u tome da bi ovaj već od prve plaće kupio auto i skupe jakne itd...

a doma vjerojatno vozi auto od starog, staru jaknu nećenije nosi u Njemačku, nego je mislio kupit novu, kapa neće sad kad radi u Obećanoj zemlji nosit neke ofucane jakne iz Hrvatske.
Vjeorjatno ni ne plaća sve račune sam u Hrvatskoj, a u Njemačkoj bi.

Dakle moj zakljuačak, van je za osobe koje u Hrvatskoj nikako ne mogu nać posao, ili osobe iz struka koje su tu podjcenjene, a medicinska struka to definitivno nije kod nas.
Jer očito tu ako odstane kod staraca može živjet i višim standardom nego u Njemačkoj.
Nije spomenuto, ali vjerojatno hoće cijeli stan samo za sebe.
Ipak je on ima srednju školu završenu, pša još najbolje da djeli stan s nekim
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 18:54   #27
Ajd dobro, izvukao si se

Al ne bih se slozila s tobom da medicinska struka kod nas nije podcijenjena.
Posao medicinske sestre nije samo ono kaj vidis kad dodes u ambulantu. Zgodna uniformica, stol i komp na kojem pise recepte i uputnice..
Posao medicinske sestre u bolnici je uzasno tezak i naporan. Fizicki i psihicki.
I potplacen do bola.
Wild heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 00:09   #28
Quote:
Wild heart kaže: Pogledaj post
Ajd dobro, izvukao si se

Al ne bih se slozila s tobom da medicinska struka kod nas nije podcijenjena.
Posao medicinske sestre nije samo ono kaj vidis kad dodes u ambulantu. Zgodna uniformica, stol i komp na kojem pise recepte i uputnice..
Posao medicinske sestre u bolnici je uzasno tezak i naporan. Fizicki i psihicki.
I potplacen do bola.
Ne mogu se nikako složit s tobom.
Početnilčka plaća medicinske sestre , srednja škola je koliko ? Oko 5 000 kuna.
Kasnije imaju 7 000 a penje se i iznad.
To u državnim (javnim)ustanovama.
U privatnima imaju i 9 000 kuna.

Naravno, koliko je ta plaća visoka ili niska moramo usporeditis a druhgim plaćama.
Recimo u privatnom sektoru plaća od 7000 kuna se smatra menadžerskom plaćom.

Diplomirani ekonomisti imaju oko 4 000 kuna plaću.
Diplomirani ekonomisti i manje.

Usoredi to sa plaćom saborskog zastupnika koja je 13 000 kuna ili ministarskom 16 00 kuna.

Sada usporedi te odnose plaća u drugim državama, koliko imaju plaće med sestre sss u javim ustanovama sa plaom inžinjera, ekonomista, zastupnika u parlamentu i ministra zdravstva.
Vidjet ćeš da su kod nas med . sestre mnogo plaćenije u odnosu na navedena zanimanja u drugim državama.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 01:15   #29
Ne znam samo gdje je tolika pocetnicka placa za sestre.
Sestre s dosta godina radnog staza imaju izmedu 5 i 6000 kn place ali pazi sad to je s nocnim smjenama, nedjeljama, praznicima i ovisno o tezini odjela na kojem rade jer nije isto raditi u ocnoj ambulanti ili na neuroloskoj intenzivnoj.
O 7000 i vise mogu samo sanjati.
Lijecnik specijalist dr.sc. u koji ne dezura ima bolnicku placu oko 10 000 kn

Ne mozes usporedivati ekonomiste koji rade pon-pet od 8-16, po noci spavaju i vikendom odmaraju s nekim tko je odgovoran za tude zivote.
Normalno je da je taj smjenski rad placen.
I, osim onih pred penziju, uglavnom se moraju dalje skolovati da bi mogle nastaviti raditi u svom zanimanju. O vlastitom trosku.
Pa i sama srednja medicinska skola traje 5 godina.

Voljela bi da se javi neka sestra ili tehnicar da demantira iz prve ruke tvoju tvrdnju o "velikim" placama
Wild heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 02:59   #30
Quote:
Wild heart kaže: Pogledaj post
Ne znam samo gdje je tolika pocetnicka placa za sestre.
Sestre s dosta godina radnog staza imaju izmedu 5 i 6000 kn place ali pazi sad to je s nocnim smjenama, nedjeljama, praznicima i ovisno o tezini odjela na kojem rade jer nije isto raditi u ocnoj ambulanti ili na neuroloskoj intenzivnoj.
O 7000 i vise mogu samo sanjati.
Lijecnik specijalist dr.sc. u koji ne dezura ima bolnicku placu oko 10 000 kn

Ne mozes usporedivati ekonomiste koji rade pon-pet od 8-16, po noci spavaju i vikendom odmaraju s nekim tko je odgovoran za tude zivote.
Normalno je da je taj smjenski rad placen.
I, osim onih pred penziju, uglavnom se moraju dalje skolovati da bi mogle nastaviti raditi u svom zanimanju. O vlastitom trosku.
Pa i sama srednja medicinska skola traje 5 godina.

Voljela bi da se javi neka sestra ili tehnicar da demantira iz prve ruke tvoju tvrdnju o "velikim" placama
Jao vidi se da nemaš pojma o čemu pričaš.
Od kad to ekonomisti rade samo od petka do subote.
U svakoj firmi koju ja znam subota je normalan radni dan, i ni jedna subota nu godini nije slobodna (osim godišnjeg), za razliku od medicinskih sestara kojima nije svaka subota u godini radna, i one su plaćene za rad subotom, i to još dpo povišenoj satnici.
Isto je i za nedjelje.Nije možda svaka nedjelja radna, ali svaka koja se radi, radi se bez ikakve naknade, dakle nije plaćena.
Isto vrijedi i za noćni rad, tj rad od kuće poslije posla.
I nakon noćnog rada nema nikakvih slobodnih dana, za razliku od sestara, koje nakon noćnih imaju slbodne dane, i to još plaćene (ne oduzima im se od godišnjeg).
Naravno da je doškolovanje o vlastitom trošku, da ne bi možda poslodavac ili Djed Marz plaćapo?

da srednja škola medicinska traje 5 godina, a diplomiranim ekonomistima školovanje traje 4 + 3+ 2 godine, dakle 9 godina, za razliku od medicinskih sestara.

I opet, da su tvoje cifre točne, iako mama od prijateljice ima plaću 9 tisuća kuna.
No uzmimo i da je stvarno 6 000 kao što ti kažeš, to je plaća koja je 50 % plaće saborskog zastupnika i 40 °ministra zdravstva, više od trećine plaće premijera.

reci sad ti meni, koja to medicinska sestra u Engleskoj, i to još u nekoj javnoj ustanovi ima plaću 50 % plaće zastupnika MP, o 40 % ministra javnog zdravstva i 30% Camerrona.

reci mi koja to medicinska sestra u Njemačkoj ima 30 % plaće Angele Merkel?

Direktor shoppong malla (400 zaposlenih ) ima plaću od 7 000 kuna.

reci mi u kojoj to državi sestra sa srednjom ima plaću 90% menadžerske plaće.


U kojoj to državi medicinske setre imaju plaće više od dipl. inženjera stojarstva?
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 03:00   #31
Da ne ispadnemo totalni off, može li svako za svoju zemlju reći odnose plaće navedenih zanimanja, može otprilike ili bar primjera od prijatelja, poznanika i sl...
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 03:47   #32

To je sve kaj cu reci o ekonomistima koji rade sve subote, rade nedjeljom i nocne..


Ako te Grcic nije ucio matematiku probaj izracunati placu

Koeficjent medicinska sestra/zdravstveni tehničar i fizioterapeut 1,067 x 5108,84 osnovica za izracun
Pomogni si s ovim da izracunas neto bez nocnih, nedjelja, praznika..

http://www.poslovni-savjetnik.com/node/18111
http://www.rif.hr/obavijesti/files/a...tml/page8.html
Wild heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 13:35   #33
Off
Ja kao ekonomist sam radila za 7300 od pon do pet osam sati dnevno
Mnogo faktora ovisi kako ce kome biti u ino,znanje,prof.iskustvo,obrazovanje,znanje jezika,osobni zivot(porezna klasa),spremnost na gutanje govana,odabir regije ili grada,visina najma...
Nadopunite niz


carpe diem
megran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 02:50   #34
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Ne mogu se nikako složit s tobom.
Početnilčka plaća medicinske sestre , srednja škola je koliko ? Oko 5 000 kuna.
Kasnije imaju 7 000 a penje se i iznad.
To u državnim (javnim)ustanovama.
U privatnima imaju i 9 000 kuna.
U familiji sam prepunoj liječnika, pa ti mogu iz prve ruke reći kako lažeš.
Početna plaća medicinske sestre nije ni približno 5000kn. Dugotrajnim stažom u istoj državnoj bolnici mogu navući 8000 ili više uz noćni rad, ali tu govorimo o sestri koja ima 40+ godina i koja je završila višu školu.
U privatnim poliklinikama su plaće sestara veće. Recimo osobno poznam sestru koja zaradi u privatnoj poliklinici oko 12-13 tisuća kuna netto, ali je važno napomenuti da je dobar dio toga isplaćen ispod stola. Tu si je država sama kriva, jer visokim porezima potiče sivu ekonomiju koja paše i poslodavcu i posloprimcu.

Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Naravno, koliko je ta plaća visoka ili niska moramo usporeditis a druhgim plaćama.
Recimo u privatnom sektoru plaća od 7000 kuna se smatra menadžerskom plaćom.
Za mendžere općenito ne mogu tvrditi, ali je laž da je 7000 kuna menadžerska plaća. Negdje oko tog iznosa imaju vozači ZET-a. Osobno znam samo jednog menadžera i on mjesečno stavi u džep više od 100000kn netto (slovima sto tisuća kuna). To je menadžerska plaća, a ne nikakav iznos ispod tisuću €.

Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Diplomirani ekonomisti imaju oko 4 000 kuna plaću.
Diplomirani ekonomisti i manje.

Usoredi to sa plaćom saborskog zastupnika koja je 13 000 kuna ili ministarskom 16 00 kuna.
Nitko od navedenih ne zaslužuje ni 100 kuna plaće. Ako uzmeš u obzir da je jedan Grčić profesor na ekonomiji, a ne zna postotke, što onda znaju studenti koji završe enkonomiju? Već 25 godina gledmao to "znanje" ekonomista u državi. A i javna tajna je da ispit na ekonomiji možeš kupiti.

Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Sada usporedi te odnose plaća u drugim državama, koliko imaju plaće med sestre sss u javim ustanovama sa plaom inžinjera, ekonomista, zastupnika u parlamentu i ministra zdravstva.
Vidjet ćeš da su kod nas med . sestre mnogo plaćenije u odnosu na navedena zanimanja u drugim državama.
O med sestrama je dosta rečeno, zašto ne komentiraš potplaćenost liječnika? Odlaze masovno u UK, CH, DE... Za 10-ak godina će te liječiti lik uvezen iz istočne Evrope, Indije i sličnih pripizdina sa vrlo upitnim znanjem. To ti je 10x veći problem od medicinske sestre koje te ne može izliječiti sve i da hoće bez obzira koliku plaću joj dao.
artard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 00:46   #35
Ja sam vani ni 2 mjeseca ali how yes no da se vračam nazad...nema šanse...što dalje to bolje od čumeza...

I sad vidim da mi uopće niš ne fali ni zg ni hrvatska..familija ok starci seka i nečak i to je to...+ frendovi koje vidim 1 godišnje...i to je to...sve ostalo ko jebe...nema povratka...NEMA...
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 12:33   #36
Quote:
artard kaže: Pogledaj post
O med sestrama je dosta rečeno, zašto ne komentiraš potplaćenost liječnika? Odlaze masovno u UK, CH, DE... Za 10-ak godina će te liječiti lik uvezen iz istočne Evrope, Indije i sličnih pripizdina sa vrlo upitnim znanjem. To ti je 10x veći problem od medicinske sestre koje te ne može izliječiti sve i da hoće bez obzira koliku plaću joj dao.
Pa već sada naši liječnici imaju upitno znanje. Čast izuzetcima ali većina su šarlatani. Imam nesrecu da u zadnjih 10g u mojoj porodici ima raznih bolesti i nemam niti jednu lijepu riječ niti o doktorima niti o medicinskom osoblju. S obzirom na njihov stav ne zasluzuju uopće to zvanje. U Zagrebu je bolja situacija, ali ostatak Hrvatske je teška katastrofa. Nedostatak resursa i općenito loše stanje u zdravstvu im nikako ne daje za pravo da budu bezobzirni i neprofesionalni. Mogu slobodno reći da ih ne podnosim čak vise i od hrvatske policije.
osibk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 22:31   #37
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Nikad ne reci nikad, ali ne planiramo povratak. Kome i cemu? Roditelji ce vjerojatno biti pokojni, prijatelji (su vec i sada) rasuti posvuda, a ovdje ce (najvjerojatnije) biti djeca i unuci, nova poznanstva.
Nismo otisli (samo) zbog ekonomskih razloga, a tesko da ce se mentalitet i sve drugo u hr drasticno promijeniti do nase penzije.
Ako odemo, otici cemo tipa na Belizee il tak nes. U Hr (niti u Europu) ne.
Ne znam što se toliko pljuje po tom domaćem mentalitetu. Iako nije bogznašto, definitivno ako ogolimo njemačku točnost i sklonost poštivanju zakona (do razine bolesnosti) ne vidim uopće kakvu to prednost donosi npr. njemački mentalitet. Ta nacija sama za sebe kaže da je asocijalna i uvučena u sebe (gemutlichkeit) i to liječe članstvom u raznim klubovima i asocijacijama.

I šta da onda od njih očekuje stranac koji je u svakako gorem položaju od njih samih. Šta je u tom mentalitetu da vam se toliko sviđa (a ne sviđa se nijednoj drugoj naciji).
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 22:36   #38
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Pa naravno da dosta razmisljam ka njemica, kada sam tu rodena i uvijek zivjela. I da ima s time i dosta sta me smeta u HR. Najvise me smeta da ljudi nisu toleratni i to veliki dio nimalo. Nemozes mirno pozvati osobe iz raznih stranaka, pokrajina, vjera, rasa ili samo razliciti nogometni klubova da nemas u HR rizik da se netko ne posvadi. Sve je us smislu "ili si s menon ili si bez mene" i ljudi te kasnije pitaju "kako mozes imati poznanike Koje navijaju za dinamo" ili "pa sta si morala zvati Slavonce" itd. to mi je nesto najgore, jer volim opusteno drustvo i evo u Hr iman kada sam na ljeto doli punu kucu 2-3 tjedno, cisto jer iman dosta osoba Koje volim viditi i za Koje cjelu godinu u njemackoj nemam toliko vremena. Pa boli mene briga dali osoba ima neke male mane, kao da glasuje za SDP ili navija za Dinamo, ako je covjek ja je cjenin. Svi koji ste duze u njemackoj znate da se njemci sale na takve stvari ali da nece pasti glupe rijeci ili opasnost da se nakon sta nesto popiju potuku. Evo meni najbolji frend je peder i hercegovac i jos bogat s time kada je u splitu uvijek malo trn u oku drugima koji ga vide kod mene. Zalosno ali tako je, i da mi netko kaze nesto prepuno protiv njega bi stala zu frenda i rekla bi ovima da nemoraju vise doci. Ali evo ljudi znaju moj stav, ali ono cujes ponekad ipak kada mislu da nisi tu ili da ne cujes uvijek im nesto smeta. Pa jebiga, ja pozvala njih da budem sa njiman i druge osobe i oni bi sada odredili tko bi dosao itd. To mi je ono sta me najvise smeta u HR.

Umnatoc tome ima isto stvari Koje mi se svidaju u HR i kod hrvata.

To je zato što su naši ljudi emotivni. Za razliku od njih Nijemci su operirani od emocija pa im je svejedno. Sa takvim se i ne možeš posvađati. Ali nije naodmet prisjetiti kako je i Nijemcima smetao 'drugačiji' mentalitet 1941. i šta su sve napravili zbog toga.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 22:46   #39
Quote:
megran kaže: Pogledaj post
Niti ja.kad razmisljam o tome nevidim se u hrvatskoj.zbog iskustva sa birokracijom,losim zdravstvon,nepostojecim sudstvom...ono imam osjecaj kako bi sama sebi bila glupa i sebe sama posrala da nakon trajnog odlaska za 30god kupim nekretninu u rh koja bi mi bila u pocetku valjda kao viksa u koju se namheravam nakon stupanja u mirovinu preseliti.a tada situacija u rh jos gora,skupe rezije i hrana,zdravstvo u komi bas kad mi je najpotrebnije pod starost;mogucnost da me netko opljacka...
Vise se vidim u nekoj zemlji gdje je zivit jeftiniji a i sigurniji

carpe diem
A gdje je to život jeftiniji i sigurniji? Čitaš li ti malo statistike. Kod nas je raj za one koji imaju novaca, u svakom slučaju bolje nego u mnogim zapadnim zemljama. Sudstvo ti i ne treba, a zdravstvo je lošije nego vani ali ima dosta doktora koji odrađuju van svojih mogućnosti, dok ćeš vani prodati imanje ako te malo jače zaboli. Slijedi period smanjenja socijalnih i zdravstvenih prava jer si nijedna država to više ne može priuštiti
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 14:53   #40
Pozivam dijasporce da ovdje napisu koliko mito traze doktori u Irskoj, Njemackoj, Engleskoj, Svedskoj, ili pak Austriji. Pa da Domoljubi vide da Sunce tudjeg Neba slabije grije. Kad vec lampamo o zdravstvu u civiliziranom svijetu...
Jer je l' te, AOK Bayern ili Barmer ili, ne daj Bog, Techniker Krankenkasse nude slabiju zdravstvenu uslugu nego HZZO. Ja sam mali Ivica i ne razumijem kako svijet funkcionira, to je svuda u svijetu isto, svuda po svijetu se namjestaju javni natjecaji za dijalizatore ili kirurske stolove...

Ljudi, nije posvuda olos na vlasti kao na Balkanu. Ne funkcionira posvuda organizacija po centraliziranim piramidalnim principima u kadriranju. Negdje je korupcija devijacija, negdje je pravilo. A i HDZ i SDP su podrzali EU - slobodan protok LJUDI, roba i kapitala. Dakle, ne moramo ispod zice, vrijedi i osobna. Svim ambicioznim i postenim ljudima zelim da se nikada ne vrate na Balkan, pa tako i samom sebi. Nemojmo placati primitivcima i lijencinama od 45 godina penzije.
lisaclopuza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:28.