Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2016., 11:25   #21
A jebiga ljudi. Dok druge televizije niti ne nude tu mogucnost, eto HRT je ponudio informativnim emisijama i Plodovi zemlje. Malo po malo, no primjerice, u Americi postoji titlovanje uzivo, dakako to dok nas nije i nece tako skoro biti moguce.

Nazalost, obrazovanost ljudi je problem. Odnosno, ljudi koji bi vjerojatno bili zainteresirani za uslugu titlovanja bilo preko teleteksta, bilo preko TV uredjaja/recivera niti ne znaju kako to funkcionira, a na koji nacin ih obrazovati? Prikazati stotinu puta istu reklamu da ju vide i probaju. A vecinu je strah stisnuti bilo koju tipku osim kanala i pojacavanja/smanjivanja tona kako ne bi nesto pokvarili
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 12:15   #22
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Odnosno, ljudi koji bi vjerojatno bili zainteresirani za uslugu titlovanja bilo preko teleteksta, bilo preko TV uredjaja/recivera niti ne znaju kako to funkcionira, a na koji nacin ih obrazovati?
Neka stave obavijest ili indikaciju da za taj sadržaj postoje titlovi, kao što su to radili za "Crno-bijeli svijet".
Tom.K is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 17:52   #23
Kak se zove voditeljica hrvatske uživo koja je danas vodila emisiju....pa ako je netko zna neka joj dojavi da bi mogla promijeniti cipe već bi bilo vrijeme...odkad se pojavila na dalekovidnici ne izlazi iz njih.


girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 18:04   #24
Andrea Arežina Grgičević.
teletubiess is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 16:50   #25
30.4 (subota) na HRT 2 kreću Simpsoni, 24. sezona. Prema rasporedu će ići samo subotom i to u bezveznom terminu u 20.58. Uništili su poslijepodnevni program na Drugom, sada su krenuli i s uništavanjem večernjeg. U tom terminu sada idu filmovi, često i odlični. Po meni bi najbolje bilo da Simpsoni idu svaki radni dan prije Dnevnika ili bilo kada u poslijepodnevnom terminu.
teletubiess is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 08:45   #26
Ima još promjena u rasporedu, od 1.5. (nedjelja), Poirot umjesto u poslijepodnevnom terminu, ide u 20.05, znači maknuli su i nedjeljne filmove na Drugom. Od 8.5., Bit će kako ja hoću i Svlačionica umjesto subotom, idu nedjeljom, termin je približno isti, odnosno poslijepodne.

Više ne znam što napraviti, koliko god puta sam ih nešto pitao, skoro uvijek sam dobio smiješne odgovore. Zadnji put sam ih kritizirao zbog poslijepodnevnog programa na Drugom, a da ih sada kritiziram i zbog večernjeg, nema smisla jer od toga nema nikakve koristi. Nikako da se smanji RTV pristojba jer je 80 kn mjesečno/960 kn godišnje previše za ovo što javna televizija nudi. Niti imamo barem 1 stalni HD kanal, sportski program je dno dna, zadnji primjer su rukometne kvalifikacije za Olimpijske igre, a o Drugom programu da i ne govorim, oni na proljeće puštaju reprize Plesa sa zvijezdama i Svlačionice.

Uz to, 8. svibnja u poslijepodnevnom terminu puštaju film Mladi Djed Božićnjak.

Informativnim programom sam uglavnom zadovoljan, ostalo nije vrijedno spomena.

Zadnje uređivanje teletubiess : 18.04.2016. at 09:07.
teletubiess is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 17:04   #27
Quote:
teletubiess kaže: Pogledaj post
Andrea Arežina Grgičević.
evo je i danas u istim cipelama...
baš sam se navukao, hebale je cipele
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 01:32   #28
Ne radim to cesto, no danas moram pohvaliti dokumentarni film Diplomom na diplomom. Vrhunski obradjeno od kadrova, pitanja, gostiju. Također moram priznati da mi se puno više sviđa 'ovakav' glas komentatora dokumentarca na HRT-u nego onaj muskarac koji tako duboko prica i imam osjecaj da gledam prijenos mise. Nadam se još takvim dokumentarnim filmovima u prime timeu, a ne samo strana produkcija o životinjama.

Btw. Odlično je HTV odradio promociju prije prikazivanja. Svaki blok reklama je bila prisutna najava. Tako treba i za buduce emisije/filmove/prijenose pogotovo u prime timeu.
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 14:34   #29
"Uživo" konačno piše i ispod loga na Drugom programu:



Nadam se da će biti i sutra za vrijeme utakmice Zagreb-PSG, Na HRT 1 i HRT 4 se "uživo" nekad koristi, a nekad ne. Na HRT 3 još nisam vidio da se koristi. Trebalo bi se koristiti kod svakog prijenosa na bilo kojem od 4 kanala.
teletubiess is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 15:04   #30
Da..sve sta je uzivo bi trebalo imat tu oznaku uvijek..i emisije razne..a ne ako neko drugi radi pa ne stavi oznaku uzivo ili zaboravi
ZoomZoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 16:38   #31
tak je kod slovencih već godinama, uvijek je oznaka "živo" ak je fakat uživo emisija. makar panel studijski tipa "otvoreno" i sl.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 13:49   #32
HRT2 HD ici ce i tijekom Olimpijskih igara, a putem platforme HRTi bit ce moguce pratiti HD program Drugog, dok u posljednjem kolu skupina, na HRTi ce prenositi i ovu drugu utakmicu koja se igra u isto vrijeme. Zasto to ne stave na HRT1 ili HRT4?
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 14:24   #33
Zato jer na HRT 4 ne ide ono što je kodirano za satelitski program, a vjerojatno će biti i nekakvih reklama, koje također ne smiju na HRT 4.
teletubiess is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 13:45   #34
jebo ih naglasak.






girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 21:42   #35


http://www.antenazadar.hr/clanak/201...-dalje-s-nama/
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 21:43   #36
Nije hrt nego nova
ZoomZoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 23:13   #37
svaka čast HRT, tako širiti dezinformacije o Mirku Miočiću, profesionalost na razini
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 23:17   #38
jbt novatv, nije hrt, i vi samo prenosite portale....

https://twitter.com/Gurwoman/status/724991548857933824
ZoomZoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 23:48   #39
Vidio sam da su na Dnevniku prenosili trenutak kad je HRT potpisao suradnju sa turskom nacionalnom kućom TRT. Što nam donosi ta suradnja?
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 00:38   #40
"Protokolom se uređuju prava emitiranja radijskoga i televizijskoga programa uz naknadu na određeno ugovoreno razdoblje ili će ih se besplatno razmijeniti na temelju reciprociteta. Hrvatska radiotelevizija i Turska radiotelevizijska korporacija također mogu razmjenjivati i zaposlenike u svrhu razmjene informacija i iskustva na temelju reciprociteta."


http://teve.ba/article/22834/hrt-i-t...kol-o-saradnji
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.