Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Usporedbe mobitela

Usporedbe mobitela Usporedbe raznih modela, te savjeti i pomoć oko kupovine novog mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2016., 22:20   #41
e to je nešto novo.kolega je sa Honorbuy skladišta iz Italije prije koji dan kupio Xiaomi i stigao DHL-om za tri dana i nema PDV-a...isto je bilo i za Redmi 3 sa Top One (Aliexpress)...

Honorbuy EU skladište sa DHL dostavom 1500 i kusur kunica RN3 3/32
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 23:01   #42
Ima više izvještaja da dostava DHL-om umjesto običnom poštom s EU skladišta prolazi bez carinjenja...ne vidim koji bi bio razlog...rupa u procedurama?

P.S. hvala, budem se snašao...i uz davanja je jeftinije nego kod nas uzeti...

Zadnje uređivanje MytByte : 08.09.2016. at 00:25.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 21:39   #43
Može mala pomoć? Trebam neki smartphone u rangu s LG g2...
Gledala sam lenovo k5 i huawei p8 lite...Trebam nešto do 1500 kn a da po mogučnosti nije slabije od mog LG-a...
Lenartićka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 07:26   #44
zavisi gdje kupuješ.na njuškalu sam vidio Nexus 5X star mjesec dana s garancijom za 1600kn.
Huawei P9 Lite također se može ubost za te novce.
Lenovo K5 u trgovini 1200kn..

vani je izbor još konkretniji...

Redmi Note 3 Pro 2/16 1170kn,2god.garancija,dostava iz EU,free shipping...

http://www.grossoshop.net/shipping-f...om-europe.html

jači model 3/32 1370kn.....

http://www.grossoshop.net/shipping-f...om-europe.html

LeEco Le2 3/32 1340kn....

http://www.grossoshop.net/shipping-f...om-europe.html

Zadnje uređivanje Wodoo : 10.10.2016. at 07:52.
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 15:22   #45
Da ne otvaram bezveze novu temu.
Imam LG G3 godinu i pol.
Zadovoljan jos uvijek, jedino je baterija malo slaba (doduse oslabila je nakon ovoliko vremena), kupio sam powerbank pa se moze izdrzati.
Htio bih ga prodati dok mu jos garancija nije istekla pa uzeti nesto drugo.
Bio sam prije jedan od onih koji je stalno imao flagshipove, mjenjao ROM-ove, znao sve o svim modelima i tocno znao koji zelim.
Ali vise ne pratim to toliko, nastancali su mobitela i ne mogu se vise snaci.
Dugo godina sam imao Samsunge, G3 mi se svidio zbog knock codea, kamere. S updateom softwera knock code je izgubio svrhu, nema smisla svaki puta lupati 7 puta da se otkljuca, sto me naljutilo od LG-a.

Sto sada uzeti? Mislio sam prodati svoj pa probati naci G3 novi koji ima 24mj garanciju, ali to je malo teze a i zastario je tako da nece bas biti updateova.
Nepatim na marke, bitno mi je da je pouzdan, dobra kamera, microsd utor i pozeljno dobra baterija. Eh da, mora imati stabilan tvornicki ROM, ne mislim vise fleshati custom ROMove, znaci tvornicki sa normalnim updateovima.

Do sada nikada nisam imao niti jedan kvar, a promjenio sam stvarno puno mobitela, i nijedan nisam imao a da mu je garancija istekla.
Tako da ako je Xiaomi pouzdan, zasto ne.
Vidim preporuke Huawei P9, ali dolazi u vise vrsta, koje su razlike?
Kakav je G4?

Do 2000 kn.
Kupujem preko njuskala, moze i iz vana, ali bitno mi je da ima garanciju koja vrijedi i kod nas.


Sent from my LG-D855 using Tapatalk
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 16:16   #46
ispod 2000kn na njuškalu je veselo

Nexus 5x 32GB ide i za 1800-1900kn s garancijom,nema micro SD...

Huawei P8,prošlogodišnji top model sad ide i za 1500kn...

Huawei P9 Lite ovogodišnji model,ali po svemu slabiji od P8(postoji i P9 za nekih 2800kn)...

Huawei Honor 7,1600-1700kn s Tele 2 garancijom..

LG G4 ide ispod 2000kn,slaba baterija...

Samsung A5(2016) ide za kakvih 1700-1800kn,konkurent P9 Lite...

Sony Z3 još uvijek dobar i ima ih dosta na njušci...

od novih Xiaomi Mi4 3/64,Motorola G4,Lenovo K5 Note,Redmi Note 3 Pro...
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 17:02   #47
To sam trazio, hvala, pa cu ja sam sebi suzavat izbor.
Nexusa nisam nikada imao upravo zbog nedostatka microsd-a.

Sto recimo ako uzmem sa grossoshop (gore linkani) mob, gdje ide na servis?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 19:53   #48
u slučaju manjeg kvara u EU,a u slučaju većeg u Kinu...
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 00:00   #49
G4 otpada, iako je najveci favorit bio.
Pregazio bih nekako slabu bateriju jer imam powerbank, ali to da rikavaju maticne to ne mogu pregaziti.
Ne znam ni sam.
Moram uzivo pogledati Huaweije, i frendov Xiaomi.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 20:14   #50
Sad ce neka rasprodaja na gearbestu, isplati li se ista ubosti ili je i dalje najjeftinije na drugim stranicama?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 07:01   #51
General mobile 5 plus vs LG Nexus 5x.
Koji se više isplati uzeti?
GM 5 plus je noviji i ima 3 GB rama ali do sad nisam čuo za njih a LG je ipak brand.
Na GM 5+ u nekim trgovinama daju 3 godine jamstva pa pretpostavljam da ne bi trebao biti mačak u vreći?
newbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 10:34   #52
pretpostavit cu da gledaš nexus 5X sa 32GB i on je 2300kn kod nas, GM 5 plus je 1800.

Nexus je harverski i kamerom bolji od GM5+, ima čitač otisla prsta ako ti je to.bitno, no GM5+ ima veci ekran, metalni okvir, brzi punjač, dual sim, podržava memorijske kartice.

vidi što ti je bitnije, i jel 500kn više za nexus isplati u odnosu na ono što trebaš.

što se GM-a tiče, nedavno sam uzeo slabiji model za poklon i čisto je OK, možda čak i najbolji izbor za lovu oko 1000kn.
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:25   #53
Hvala ćubi. Nekako me vuče na GM 5+ ali malo mi je sumnjivo jer je po svim recenzijama odličan mob ali nisam našao skoro pa nikakav feedback od stvarnih korisnika. Jednom sam se tako opekao na Prestigio mobitel koji je po recenzijama bio extra a kad sam kupio uređaj sam se razočarao.
newbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 19:38   #54
Ima li kakve značajne razlike između xiaomi redmi note 3 i note 4 za pokrit razliku u cijeni?
I kako bi se redmi 4 prime usporedio s tim?
nero is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 20:10   #55
Quote:
ćubi kaže: Pogledaj post
pretpostavit cu da gledaš nexus 5X sa 32GB i on je 2300kn kod nas, GM 5 plus je 1800.

Nexus je harverski i kamerom bolji od GM5+, ima čitač otisla prsta ako ti je to.bitno, no GM5+ ima veci ekran, metalni okvir, brzi punjač, dual sim, podržava memorijske kartice.

vidi što ti je bitnije, i jel 500kn više za nexus isplati u odnosu na ono što trebaš.

što se GM-a tiče, nedavno sam uzeo slabiji model za poklon i čisto je OK, možda čak i najbolji izbor za lovu oko 1000kn.
I uz N5X dobiješ brzi punjač...
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 09:49   #56
I uz GM 5+ dobije brzi punjač Evo zadovoljni korisnik GM 5+, neznam šta te zanima...
And1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 11:50   #57
And1 hvala na odgovoru.
Kakva je kvaliteta izrade mobitela?
Kakva je kamera?
Da li je dobar ekran i da li ostaju tragovi grebanja?
Da li je dobar zvuk na vanjskom zvučniku ili ima distorzije?
newbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 13:25   #58
Quote:
newbie kaže: Pogledaj post
Hvala ćubi. Nekako me vuče na GM 5+ ali malo mi je sumnjivo jer je po svim recenzijama odličan mob ali nisam našao skoro pa nikakav feedback od stvarnih korisnika. Jednom sam se tako opekao na Prestigio mobitel koji je po recenzijama bio extra a kad sam kupio uređaj sam se razočarao.
Slažem se s tobom, tesko je naci recenzije HR korisnika, a u ovim recenzije po portalima su ih ipak malo previse nahvalili po mom misljenju. Jedino opravdanje za ovako mali broj recenzija bi mogao biti dolazak na HR tržište prije koji mjesec i to što mobitele prodaju tek u 20ak zemalja.
Mozda da s google translatom pogledas po turskim stranica/forumima.

Uglavnom kako god bilo nexus 5X je jači i puno poznatiji brend, sigurno ima bolju kameru i mozes naci puno vise recenzija.
ćubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 16:35   #59
Kvaliteta izrade mobitela odlična po meni, to je također jedna od stvari koja mi se svidjela na 4g modelu kada sam ga prvi put vidio kod prijatelja pa i nisam imao strahova pri kupnji 5+, pretpostavljao sam da moze biti samo bolja posto se radi o skupljem modelu. Aluminijski rub oko mobitela i iza gumeno-plasticna (osjecaj je nesto izmedu) reljefna tekstura, relativno je tanak. Možda je nešto teži od prosječnog mobitela, vjerojatno je to zbog tih konkretnijih materijala od uobičajene plastike, mislim da sam ga vagao i da je bio 170-175 grama, uglavnom nešto više nego što piše u specifikacijama. Svi gumbi i sve je napravljeno kako treba, nista se ne ''klima'' itd...

Meni je kamera prilično dobra, makar nemam neke prevelike zahtjeve u tom pogledu, vjerujem da ces naci na netu nekakve slike i sl. pa ces vidjet, ja ti nisam neka referenca, ali uglavnom za moje potrebe je i vise nego dobra.

Ekran mi je odlican, dosao na sam sa Lg Spirita, i sada mi je ovo jednostavno veće, ljepše, veći ppi itd... Meni super. Sumnjam da je ista losiji od bilo kojih drugih 5.5'' 1920x1080 modela, barem ja ne mogu reci da sam negdje vidio nekakvu razliku na razvikanijim markama. Blago je zakrivljen, ne bas kao na samsung edge modelima, vise iz cisto estetskih razloga. Sto se tice grebanja, koliko znam bi trebao biti gorilla glass 4 pa pretpostavljam da bi trebao biti prilicno otporan, ali ja koristim foliju na ekranu tako da ti ne mogu reci nista iz svog iskustva.

Sto se tice zvuka, pa ono, manje vise kao i na svim drugim mobitelima, ne mogu reci da ga ikada koristim za nekakvu glazbu, filmove, igrice i sl. ali trebao bi biti ok.

Update-ove dobivam svaki mjesec, ne mogu reci da osjetim neku osobitu razliku u funkcionalnosti sa svakim update-om, ali moguce da su to nekakvi inkrementalni pomaci pa se kroz neko vrijeme ipak osjeti poboljsanje. Sto se tice uobicajenih radnji na mobitelu, nikad nikakvih problema, radi ko vura. Igrice ne igram osobito puno, ali par zahtjevnijih sam probao i nije bilo nikakvih problema u njihovom pokretanju, barem ne što se tiče igrice, jedino se mobitel znao malo zagrijati dok ih je vrtio.

Sve u svemu, ful sam zadovoljan. Ruku na srce, nisam ga kupio u ducanu nego preko foruma i naisao sam na prilicno dobru ponudu pa je moguce da i to ide u prilog mom zadovoljstvu ali vjerujem da vrijedi i tih novaca u ducanu.
And1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 18:42   #60
Hvala And1, imaš pivo za iscrpni opis kad ćeš biti u prolasku kroz Ludbreg. Mislim da ću ipak ići na GM 5+, Nexus je limitiran sa internom memorijom i dosta skupiji a GM 5+ možda dobije i idući Android nakon Nugata. Pokušati ću naći još i Turske forume i zaposliti translator.
Osobno imam lg spirit h440 n. Koliko ti se čini bolja kamera na GM 5+?
Da li si foliju za ekran našao kod nas ili si naručio iz Kine?
newbie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.