Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 15:13   #1061
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Ja sam se prvo preporodila otkad sam na Euthyroxu, sad mi se opet javljaju čudni simptomi koje nisam do sad imala.
Prije par godina mi je otpadala kosa, sad duže vrijeme ne, sad opet otpada u pramenovima, oćelavit ću!
Prsti su mi smežurani ko da sam plivala (a nisam).
Čujem vlastiti puls, ne znam kako to objasniti, ko da mi je vratna žila u uhu.
Poprištavila sam! Užas! Najviše po vratu, a onda još po bradi i čelu.
Jučer sam se onesvijestila - niski tlak; dr me poslala na vađenje krvi pa sutra kontrola - čim sam došla k sebi opet mi je sve bilo ok.
Eto. Niš ne pitam, samo sam se došla požaliti.
Na koji si dozi eutiroksa? Kad si zadnji put vadila TSH i antitijala? I da, javi i kavi su novi rezultati.
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:01   #1062
Ja sam se ošišala skoro na ćelavo, ne vidim više ni jedne vlasi u kadi.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:13   #1063
Quote:
Alonssa kaže: Pogledaj post
Ja sam izbacila gluten, vidjeti ću rezultat za koji mjesec. Subjektivni dojam ti govori da izbacivanje glutena nije pomoglo ili si vidjela da antitijela ne padaju?
Oboje

Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Ja sam se ošišala skoro na ćelavo, ne vidim više ni jedne vlasi u kadi.
Jooooj, nemoj mi davat ideje...ovih dana planiram do frizera, muz ce me se odreci, i nakon 2 godine place za mojom dugom kosom (sad imam samo do ispor ramena)
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:47   #1064
Danas je extra težak dan, sva sam smušena i stalno mi se spava��.
Ko mamurluk
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:59   #1065
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post

Jooooj, nemoj mi davat ideje...ovih dana planiram do frizera, muz ce me se odreci, i nakon 2 godine place za mojom dugom kosom (sad imam samo do ispor ramena)
Preporodila sam se, a tek izgled....

stvarno olakšanje
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:18   #1066
Quote:
Wilma1604 kaže: Pogledaj post
Danas je extra težak dan, sva sam smušena i stalno mi se spava��.
Ko mamurluk
Meni je tako svaki dan,tamo negdje od pocetka 6mj
Samo klonem sjest ne smijem glav pada,puls ludjacki onako u grlu udara
katastrofa!!!
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 11:56   #1067
eo mene opet

zahvaljujući japancu ne sjećam se kad sam zadnji put privirila ovdje, ali se sjećam da sam bila....

enivej, TSH bio 7,54, antitijela 2000.....nakon 3 mjeseca euthyroxa 50 spustili TSH na 4.52....doktor: to je super, kontrola za 10 mjeseci....ja velim, ali doktore meni nije dobro....ne spavam, zaboravljam, koncentraciju mogu držati maximum 2 sata (a radno vrijeme je 7 sati), tlak mi divlja u rasponu od 165/120 do 80/50 u par sati i obratno....on odmahuje rukom

dolazim liječnici opće prakse....i njoj je to sve ok

vidim nema pomoći od njih....kreće kopanje po netu...traženje pomoći, savjeta....i tako kopajući ostavljam tragove posvuda....i jedan od tih postova vidi kćer moje kolegice, inače liječnica na hitnoj koja se od svoje 11. godine bori sa japancem

javi se ona meni, spraši me u Sunce na pretrage (17 komada 1700 kuna)...prema nalazima izdozira suplemente (neke naručili iz Amerike)....da mi upute što s čim uzimati, kada, kako i u kojim dozama, poveća mi dozu Euthyroxa na 62,5....i vidi vraga....meni nakon 2 tjedna bolje....

rekla mi je da će se stanje vidjeti za 2,3 mjeseca kada ćemo ponoviti pretrage da vidi jel sve ide u pravom smjeru

što se tiče opadanja kose, meni lani pola ispalo....a ja udri po Fitovalu...kapsule i losion...svaki božji dan....sad puna glava nove kose....morala sam odrezati do ispod ramena jer ono do pola leđa su bili samo štranjci....sad se popunila kakva je i bila

pozdrav leptirići.....možda sam nekome pomogla
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 16:06   #1068
al' si iskeširala sve, a ustvari dovoljna je već ta viša doza E.......
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 16:40   #1069
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Meni je tako svaki dan,tamo negdje od pocetka 6mj
Samo klonem sjest ne smijem glav pada,puls ludjacki onako u grlu udara
katastrofa!!!
Al smo ekipa!
Taj puls u grlu je grozan. Ponekad čak kad sjedim i odmaram lupa i lupa.
Onda se zapušem na najmanju sitnicu ko da trčim maraton.
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 16:48   #1070
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
al' si iskeširala sve, a ustvari dovoljna je već ta viša doza E.......
nije

E je samo nadomjestak hormona koje štitnjača više ne proizvodi

suplementi smanjuju upalu, antitijela i simptome, a to je ono šta mene kolje

ne mogu funkcionirati takva

uostalom, ako ova moja nova doktorica može funkcionirati takva u smjenama od 24 sata gdje nema pravo na pogrešku, onda mogu i ja u rundama od 7 sati

a vjerujem da je materiju proučila u detalje inače ne bi mogla biti to što je
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 18:01   #1071
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
nije

E je samo nadomjestak hormona koje štitnjača više ne proizvodi

suplementi smanjuju upalu, antitijela i simptome, a to je ono šta mene kolje

ne mogu funkcionirati takva

uostalom, ako ova moja nova doktorica može funkcionirati takva u smjenama od 24 sata gdje nema pravo na pogrešku, onda mogu i ja u rundama od 7 sati

a vjerujem da je materiju proučila u detalje inače ne bi mogla biti to što je
ma živa ti bila i zdrava, pa nek ti pomoigne

samo...hm ...

dobro, javi kako djeluje na duži rok, moj organizam se svega, osim terapije, navikne nakon dva mjeseca, onda sve po starom
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 19:03   #1072
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
nije

E je samo nadomjestak hormona koje štitnjača više ne proizvodi

suplementi smanjuju upalu, antitijela i simptome, a to je ono šta mene kolje

ne mogu funkcionirati takva

uostalom, ako ova moja nova doktorica može funkcionirati takva u smjenama od 24 sata gdje nema pravo na pogrešku, onda mogu i ja u rundama od 7 sati

a vjerujem da je materiju proučila u detalje inače ne bi mogla biti to što je
Pozdrav, po tvom opisu liječenja sviđa mi se tvoja doktorica.
Uz suplemente jesi li korigirala i ishranu?
Nisam niti ja sretna na svojoj terapiji. Čekam kntrolu pa da vidim kuda ćemo i kako ćemo.
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 19:37   #1073
Quote:
Wilma1604 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, po tvom opisu liječenja sviđa mi se tvoja doktorica.
Uz suplemente jesi li korigirala i ishranu?
Nisam niti ja sretna na svojoj terapiji. Čekam kntrolu pa da vidim kuda ćemo i kako ćemo.
ona, na žalost nije moja službena doktorica

ona je kćer moje kolegice s posla....vidjela je da si pokušavam pomoći jer od mojih službenih doktora nikake vajde...samo gledaju TSH i kad ga uguraju u referentne vrijednosti dignu ruke...uopće ih ne zanima jel meni dobro ili nije

a ja sam sve, ali nisam hipohondar....i ne dozvoljavam da mi tamo neki japancac diktira ritam ostatka života

što se ishrane tiče ja sam uvijek slušala tijelo....odjednom je počelo odbijati mlijeko, jogurt, svježi sir, kruh, tjesteninu....traži meso, povrće....i ja jedem kako me traži....na kraju u razgovoru s doktoricom je ispalo da je to vrlo blizu neke paleo dijete (nemam pojma šta je to), ali mi je i ona sugerirala da slušam šta tijelo traži

uz to, donijela mi je i kefirna zrnca....e kefir mi odgovara, zapravo mi je odličan....svaki dan ga uzimam

moram priznati da sam puno bolje nego prije njene terapije....nisam više onako umorna, kosa je prestala padati...jedino sam još zaboravna i s kratkom koncentracijom ali rekla je ona da će trebati do 6 mjeseci da se taj dio popravi
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 19:43   #1074
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
ma živa ti bila i zdrava, pa nek ti pomoigne

samo...hm ...

dobro, javi kako djeluje na duži rok, moj organizam se svega, osim terapije, navikne nakon dva mjeseca, onda sve po starom
nema se organizam na što naviknuti....to su suplementi vitamina i minerala koje upala štitnjače ždere i naravno u organizmu nastaje manjak koji se onda manifestira simptomima koje svi imamo

konkretno, pijem selen 2 tablete od 100 mg i cink 1 tbl od 50 mg, 10.000 UI vitamina D i 100 mg K2 (to je nabavljeno iz Amerike jer se ovdje ne mogu nabaviti u tolikim dozama) sa žlicom maslinovog ulja i 2 tablete Magnezij Malata od 400....to je dozirano prema nalazima

nekima treba kalcij, željezo, B12.....meni ne treba....toga imam dovoljno

sve je individualno, treba napraviti pretrage i onda odrediti doze
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 20:32   #1075
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
ona, na žalost nije moja službena doktorica

ona je kćer moje kolegice s posla....vidjela je da si pokušavam pomoći jer od mojih službenih doktora nikake vajde...samo gledaju TSH i kad ga uguraju u referentne vrijednosti dignu ruke...uopće ih ne zanima jel meni dobro ili nije

a ja sam sve, ali nisam hipohondar....i ne dozvoljavam da mi tamo neki japancac diktira ritam ostatka života

što se ishrane tiče ja sam uvijek slušala tijelo....odjednom je počelo odbijati mlijeko, jogurt, svježi sir, kruh, tjesteninu....traži meso, povrće....i ja jedem kako me traži....na kraju u razgovoru s doktoricom je ispalo da je to vrlo blizu neke paleo dijete (nemam pojma šta je to), ali mi je i ona sugerirala da slušam šta tijelo traži

uz to, donijela mi je i kefirna zrnca....e kefir mi odgovara, zapravo mi je odličan....svaki dan ga uzimam

moram priznati da sam puno bolje nego prije njene terapije....nisam više onako umorna, kosa je prestala padati...jedino sam još zaboravna i s kratkom koncentracijom ali rekla je ona da će trebati do 6 mjeseci da se taj dio popravi
Ja imam periode. Prva 4 mjeseca je bilo super nalet energije ciklusi redoviti nema bolova vjezbala bez problema...onda je sve otišlo kvragu bolovi, lupanje srca padanje kose, ruke mi se gule ,neredovit ciklus .... jedino je psiha u redu...bar zasad
Problem je bio i na poslu...s obzirom da radim u financijama a memorija je loše. Nisam bila u stanju zapamtit 2 broja..
Sad sam nesretna jer osjecam da nije dobro fizički. Teško mi objasnit.
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 22:04   #1076
Dichy, sve ti potpisujem. Isto suplementiram selen, cink i ostalo što mi organizam treba i nisam na terapiji, prestala je bol u vratu, ciklus se vratio u normalu.

S tim da je meni rano otkriveno (niska antitijela) pa ajmo reći da sam ga na vrijeme "uhvatila". I ne pazim na prehranu.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...

Zadnje uređivanje Nicole_Lilly : 20.08.2017. at 22:51.
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 22:53   #1077
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
nema se organizam na što naviknuti....to su suplementi vitamina i minerala koje upala štitnjače ždere i naravno u organizmu nastaje manjak koji se onda manifestira simptomima koje svi imamo

konkretno, pijem selen 2 tablete od 100 mg i cink 1 tbl od 50 mg, 10.000 UI vitamina D i 100 mg K2 (to je nabavljeno iz Amerike jer se ovdje ne mogu nabaviti u tolikim dozama) sa žlicom maslinovog ulja i 2 tablete Magnezij Malata od 400....to je dozirano prema nalazima

nekima treba kalcij, željezo, B12.....meni ne treba....toga imam dovoljno

sve je individualno, treba napraviti pretrage i onda odrediti doze
točno,
ja sam govorila iz svog iskustva, a ti probaj na svoj način
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 22:57   #1078
Quote:
Wilma1604 kaže: Pogledaj post
Al smo ekipa!
Taj puls u grlu je grozan. Ponekad čak kad sjedim i odmaram lupa i lupa.
Onda se zapušem na najmanju sitnicu ko da trčim maraton.
meni je u stanju mirovanja i najgore znaci kad sjedim a pogotovo legnem e onda tek slijedi nabijanje bum bum ne daj boze navecer u krevetu leci na leđa nema sanse zaspat tako iskocit mi oce,kad na bok se okrenem onda se smiri malo
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 09:27   #1079
Baš niko na forumu nema iskustvo pijenja Eut. i imanja Mirene spirale!
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 11:40   #1080
Imam ja, OK mi je s Mirenom

Što te točno zanima?
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.