Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2007., 17:00   #321
E Lara hajde napisi kakve su ti dlacice bile i da li ides bas na light Sheer ili na IPL. Da li znas koje su razlike (osim u cenama). Ja se vec jako dugo lomim i nikako da odlucim
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 07:50   #322
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
laser ti slabo koristi kod svijetlih dlacica. gotovo da i ne djeluje.
prije tretmana ih moras do 2 mjeseca brijati, a mozes misliti kak je to kad se radi o nausnici. zato bolje vosak, ionako kazes da se jako malo vide. ako su ti rijetke pocupaj ih pincetom.
Čista glupost...laseri najnovije generacije dijeluju i na svijetle dlačice i kod tamnije kože. Jedino postoji neki % osoba (manje od 10%) koje uopće ne reagiraju na laser, ali se ne zna zašto i to bez obzira na boju dlačica i boju kože.
LadyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 09:10   #323
Laser ne reaguje na svetle dlacice jer ne prepoznaje pigmet!!
Sto je dlaka tamnija i jaca efekat ce biti bolji.Ja sam radila bradu i prezadovoljna sam.Posle samo dva tretmana 60% dlaka je nestalo.Tacno je i to da ova metoda nije trajno resenje vec odlaze rast dlake za nekoliko godina kada tretman treba ponoviti.Ja sam radila u inostranstvu tako da vam ne mogu reci tacnu cenu,medjutim isplati se u svakom smislu.
Dlake se ne smeju brijati niti cupati minimum mesec dana pre tretmana.Razmak izmedju tretmana je izmedju 4-6 nedelja.VRLO BITNO:NEMOJTE RADITI TRETMANE LETI JER MOZETE DOBITI FLEKE PO LICU ISTO VAZI I ZA SOLARIJUM.
Mene nije bolelo,mada zavsno od dela tela koji radite npr. nausnice i bikini zona su najosetljivije tako da tu ipak malo pecka.
Srecno
EFEN is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:09   #324
Quote:
EFEN kaže: Pogledaj post
Laser ne reaguje na svetle dlacice jer ne prepoznaje pigmet!!
Sto je dlaka tamnija i jaca efekat ce biti bolji.Ja sam radila bradu i prezadovoljna sam.Posle samo dva tretmana 60% dlaka je nestalo.Tacno je i to da ova metoda nije trajno resenje vec odlaze rast dlake za nekoliko godina kada tretman treba ponoviti.Ja sam radila u inostranstvu tako da vam ne mogu reci tacnu cenu,medjutim isplati se u svakom smislu.
Dlake se ne smeju brijati niti cupati minimum mesec dana pre tretmana.Razmak izmedju tretmana je izmedju 4-6 nedelja.VRLO BITNO:NEMOJTE RADITI TRETMANE LETI JER MOZETE DOBITI FLEKE PO LICU ISTO VAZI I ZA SOLARIJUM.
Mene nije bolelo,mada zavsno od dela tela koji radite npr. nausnice i bikini zona su najosetljivije tako da tu ipak malo pecka.
Srecno
Gle, ne znam gdje si radila tretmane, ali sigurno nisi tamo gdje imaju najnoviju generaciju lasera. Ovo što ti pišeš odnosi se na lasere koji su bili prije par godina u upotrebi (ima ih i danas po nekim salonima i klinikama), no širiš dezinformacije. U Zg ima laser koji se može koristiti i ljeti i djeluje na sve vrste dlačica i sve boje kože.
LadyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:21   #325
Quote:
EFEN kaže: Pogledaj post
Laser ne reaguje na svetle dlacice jer ne prepoznaje pigmet!!
Sto je dlaka tamnija i jaca efekat ce biti bolji.Ja sam radila bradu i prezadovoljna sam.Posle samo dva tretmana 60% dlaka je nestalo.Tacno je i to da ova metoda nije trajno resenje vec odlaze rast dlake za nekoliko godina kada tretman treba ponoviti.Ja sam radila u inostranstvu tako da vam ne mogu reci tacnu cenu,medjutim isplati se u svakom smislu.
Dlake se ne smeju brijati niti cupati minimum mesec dana pre tretmana.Razmak izmedju tretmana je izmedju 4-6 nedelja.VRLO BITNO:NEMOJTE RADITI TRETMANE LETI JER MOZETE DOBITI FLEKE PO LICU ISTO VAZI I ZA SOLARIJUM.
Mene nije bolelo,mada zavsno od dela tela koji radite npr. nausnice i bikini zona su najosetljivije tako da tu ipak malo pecka.
Srecno
Ovako, radila sam tretman laserom kod doktora. Nisam bila tako sretna, pa mi je trebalo puno tretmana zbog problema s hormonima pa su rasle i nove dlacice. Dlacice poslije 10-14 dana nakon tremana ispadnu i onda pocinju ponovno rasti, ne sve, svakim tretmanom se neke poptpuno uniste i onda samo brijanje ili krema. razmak izmedju tretmana je na pocetku svakih 6 tjedana, a kasnije rjedje.
Ja nisam dobila nikakve fleke,a nisam bas svijetla, a ljeti jako brzo dobijem boju bez obzira na visoki zastitni faktor i nikavih problema nisam imala.
Uglavnom zadnja 2 termina nisam platila jer mi je receno da je potrebno izmedju 4-6 tretmana,a 7 u rijetkim slucajevima, a ja sam bila vec na 9 i jos ih ima. tako ad sam se bunila i rekal da im ne dam vise ni centa jer prodaju krivu politiku, a ugledna su poliklinika ovdje.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:25   #326
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Bas se mora brijati prije tretmana ili se ne smije depilirati ni na koji drugi nacin?
Ne mora, ali imzedju tretmana ne zelis valjda okolo dlakava hodati? U biti par dana prije tretmana se ne smije brijati da se moze vidjeti sto se treba tretirati jer neke dlacice ne rastu vec nakon prvog tretmana, pa kad je sve obrijano ne vidi se i onda ti oni to obriju netom prije nego krenu s laserom.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 16:38   #327
Blowne dobro piše. Ja baš nemam hormonskih problema, no vjerujem da ih sve skinem da ću trebati 5 tretmana (računala sam sa 15.000 kuna).
Meni je doktor rekao da nema svrhe raditi svakih 6 tjedana jer je to bacanje novca, pa sam išla nakon 2, pa nakon 3 mejseca.
I meni su na nekim mjestima gdje su ispale narasle nove, no imam dosta praznih zona.
Inače, za one koji ne znaju, između tretmana dolazi u obzir samo brijanje ili krema kako je i rekla Blowne, no meni su rekli da je prije tretmana bolje obrijati nego skinuti dlačice kremom da ne bi došlo do neke alergijske reakcije ako krema ostane u porama. Isto tako prije tretmana ne smije se mazati mlijekom za tijelo, kremom, stavljati parfem i sl.
Ako ti zaostane koja neobrijana dlačica za vrijeme tretmana te zapecne, a ako nebi obrijala površinu koja se tretira dobila bi opekline jer laser pali dlačicu na površini kože.
LadyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 16:41   #328
Thx
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 16:45   #329
a kolike su cijene jednog tretmana... jer... recimo meni su narasle dlacice nakon kontracepcijskih u podrucju ispod pupka...pa me zanima koliko bi kostao jedan tretman za tu povrsinu...
__________________
"Postoje neki drugi svijetovi...
Za nas bi bili rajski cvijetovi..."
Nina1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 16:54   #330
prije godinu dana skinula sam voskom nausnice i nakon depilacije izasla na sunce , i na tom mjestu su mi se pojavile male tamnije fleke, nije to sad bas nesto strasno, ali ja to vidim i strasno mi smeta. evo i nakon godinu dana jos mi postoje. zna li iko da li se mogu ukloniti i kako, please? tnx
frincika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 16:56   #331
Neke vrste ožiljaka se mogu skinuti laserom, a neke AHA kiselinama (preko zime). Pofotkaj to i mailaj u Polidermu, vjerujem da će ti doktor odgovoriti kako to skinuti.
LadyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 16:57   #332
Cijene su okvirno unaprijed određene po shemi "od-do". Ja cijele noge sa bikini zonom p laćam 3.000 kn/tretman. No kako se smanjuju dlačice, smanjuje se i cijena.
LadyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 17:01   #333
Quote:
LadyZg kaže: Pogledaj post
Blowne dobro piše. Ja baš nemam hormonskih problema, no vjerujem da ih sve skinem da ću trebati 5 tretmana (računala sam sa 15.000 kuna).
Meni je doktor rekao da nema svrhe raditi svakih 6 tjedana jer je to bacanje novca, pa sam išla nakon 2, pa nakon 3 mejseca.
I meni su na nekim mjestima gdje su ispale narasle nove, no imam dosta praznih zona.
Inače, za one koji ne znaju, između tretmana dolazi u obzir samo brijanje ili krema kako je i rekla Blowne, no meni su rekli da je prije tretmana bolje obrijati nego skinuti dlačice kremom da ne bi došlo do neke alergijske reakcije ako krema ostane u porama. Isto tako prije tretmana ne smije se mazati mlijekom za tijelo, kremom, stavljati parfem i sl.
Ako ti zaostane koja neobrijana dlačica za vrijeme tretmana te zapecne, a ako nebi obrijala površinu koja se tretira dobila bi opekline jer laser pali dlačicu na površini kože.
da mora se obrijati, ali meni uvijek kazu da par dana prije ne brijem jer oni onda ne mogu vidjeti kakvo je stanje ako je sve obrijano,a kasnije to oni obriju i onda krece pec-pec. Mene to uvijek boli, a pogotovo svaki novi put je laser jaci tako da mi suze ponekad krenu.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 17:01   #334
ladyzg hvala ti, uradicu to.
frincika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 17:22   #335
Quote:
Blowne kaže: Pogledaj post
da mora se obrijati, ali meni uvijek kazu da par dana prije ne brijem jer oni onda ne mogu vidjeti kakvo je stanje ako je sve obrijano,a kasnije to oni obriju i onda krece pec-pec. Mene to uvijek boli, a pogotovo svaki novi put je laser jaci tako da mi suze ponekad krenu.
Tako su i meni na Šalati, a u Polidermu idem sa obrijanim nogama. Oni na Šalati su imali one BIC žilete za jednokratnu upotrebu i toliko mi iziritirali lice da me je tjedan dana peklo i bilo crveno. A ja sad noge izbrijem sa Machom3 i ništa ne peče, ne crveni se
LadyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 00:04   #336
Lady zg, devojka koja mi je radila tretman ima i taj laser o kojem ti pricas,to je laser namenjen za svetliju i ridju dlaku,mahom za osobe koje zive u Skandinaviji.
Medjutim NIJE ZADOVOLJNA rezultatima,mnoge su musterije bile nezadovoljne i iskreno je zazalila sto ga je kupila.
Fleke se mogu ali i nemoraju dobiti izlaganjem na suncu i solarijumu no ipak je bolje spreciti nego leciti
pozdrav
EFEN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 08:02   #337
Laseri nekako idu po generacijama i brojevima, no ne znam kako pa neću pisati gluposti. Jedino što znam da zadnji laseri tretiraju sve dlačice na svim kožama u svim godišnjim dobima. Ja sam išla na stariji i na taj novi laser i rezultati su mi jednaki...u 2 tretmana mi je otišlo min 60% dlačica sa nogu. No kako već napisah, određeni % ljudi uopće ne reagira na laser, ali se ne zna uzrok. Svaki odlazak je rizik jer ti lijepo kažu da nema povrata love jer ne garantiraju uspjeh, nego ti samo nabroje statistike.
Ja trenutno neidem u solarij jer želim da mi koža bude što svjetlija prije tretmana idući tjedan, no ipak sam nešto boje uhvatila...javim rezultate.
LadyZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 18:26   #338
ja planiram laserom ukloniti prvenstveno dlake na prsima i trbuhu...i na trapezu imam poneki hibrid...ledja gotovo da i nemam...ali bi htio maknuti sa prepona, anusa, i tak toga...jel to bed njima radit ? jel rade to uopce? mrzim dlake....zelim ih imati iskljucivo na trepavicama i obrvama i tih par milimetara na glavi i to je to..
asdfasf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 06:39   #339
ja bi htjela ići na uklanjanje dlačica sa trbuha...onu malu stazicu...
kolko bi došlo sve skupa...i na kolko bi tretmana morala ići...
i rekla mi je žena u mom kozmetičkom da se to radi tek na jesen?
pitanje je...zašto baš na jesen...
a meni bi tak trebalo ovo ljeto....ah...do tad ću ih očito morat brijat...a od toga imam one prištiće male...
pomoć...
nobady's angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2007., 08:51   #340
Ma glupost...radi se i po ljeti (nekadašnji laseri su tražili svjetlu kožu i nije se smjelo nakon lasera bar mjesec dana na sunce)...ali ti trebaju bar 3 tretmana tako da si se malo kasno sjetila.
Cijene se razlikuju, pa je najbolje da to telefonski provjeriš.
LadyZg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.