Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2007., 11:55   #21
Quote:
stils24 kaže: Pogledaj post
Ne dobiješ kutiju već kupiš starter set sa svim uzorcima...
ma na to sam i mislila...
extreme is offline  
Old 02.10.2007., 20:06   #22
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
dobiješ kutiju sa testerima svih parfema. tako su meni rekli jer sam se i ja zanimala za to.
i jel si se učlanila,jel prodaješ, a ako ne zašto nisi
viky78 is offline  
Old 02.10.2007., 20:18   #23
Dakle, ako sam dobro shvatila, radi se o multilevel marketingu koji je mozda piramida, ovisno o tome koliko se mora uloziti u posao, a koliko se moze dobiti prodajom.
patientia is offline  
Old 03.10.2007., 16:32   #24
Dakle, radi se o MLM-u ,ali nije piramida...I ne ulažeš u firmu već kupuješ paket sa testerima koji ima svoju cijenu i od prodaje tog paketa ne zarađuje nitko, već firma namiruje troškove tog paketa...
stils24 is offline  
Old 03.10.2007., 18:41   #25
Ima li netko link na njihov glavni sajt, tj. bas na proizvodjaca?
patientia is offline  
Old 03.10.2007., 20:47   #26
Quote:
viky78 kaže: Pogledaj post
i jel si se učlanila,jel prodaješ, a ako ne zašto nisi
nisam se učlanila jer mi se ne da s tim se baviti.. ne želim prodavati ništa. iz istog razloga nisam se nikad bavila prodajom avona, oriflamea, magnetskih narukvica..i inih proizvoda...

a čemu rolleyes???
extreme is offline  
Old 04.10.2007., 12:18   #27
po milijunti put valjda ponavljam da sam bratu za prosli bozic kupila armanijev black code preko fm-a i stvarno je super. hocu reci - dugo izdrzi, pogotovo na odjeci, a sad, o ukusima - kako ko voli. imate mogucnost isprobati testere pa ne mozete pogrijesiti, a nista ne mozete izgubiti par mjeseci nakon sto sam mu kupila, jos su dvojica bratovih prijatelja trazila da i njima narucim taj isti. ne radim ja to, vec jedna kolegica s faksa, da ne ispadne kojesta
SmthSpecial is offline  
Old 04.10.2007., 18:52   #28
Sljedeci koji posta reklamu za FM parfeme bit ce odmah baniran. Gori ste od emvejevaca.
patientia is offline  
Old 05.10.2007., 01:14   #29
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Sljedeci koji posta reklamu za FM parfeme bit ce odmah baniran. Gori ste od emvejevaca.
ne razumijem....
tko reklamira...? ili je to što neke govore da su parfemi dobri-samo po sebi reklama????
extreme is offline  
Old 05.10.2007., 01:25   #30
Obrisala sam reklamu. Napisala je post na engleskom, potpisala se imenom i prezimenom i stavila email adresu. Predstavila se kao neka "liderica" FM group, napisala kako mozete puno zaraditi bla bla.

EDIT: E da, i broj moba je stavila. Svima njima je u interesu da vas uclane preko sebe, jer, kao sto vec rekoh, to je pira...ovaj...MLM.
patientia is offline  
Old 05.10.2007., 10:26   #31
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Obrisala sam reklamu. Napisala je post na engleskom, potpisala se imenom i prezimenom i stavila email adresu. Predstavila se kao neka "liderica" FM group, napisala kako mozete puno zaraditi bla bla.

EDIT: E da, i broj moba je stavila. Svima njima je u interesu da vas uclane preko sebe, jer, kao sto vec rekoh, to je pira...ovaj...MLM.
aha... već sam pomislila da se sama priča i komentari na parfem smatraju reklamom....
extreme is offline  
Old 05.10.2007., 10:46   #32
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Obrisala sam reklamu. Napisala je post na engleskom, potpisala se imenom i prezimenom i stavila email adresu. Predstavila se kao neka "liderica" FM group, napisala kako mozete puno zaraditi bla bla.

EDIT: E da, i broj moba je stavila. Svima njima je u interesu da vas uclane preko sebe, jer, kao sto vec rekoh, to je pira...ovaj...MLM.
Ma sram ju bilo...očito ne kuži Hrvatski pa nije shvatila pravila...
stils24 is offline  
Old 05.10.2007., 13:48   #33
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
aha... već sam pomislila da se sama priča i komentari na parfem smatraju reklamom....
Ma ne, pa ovaj forum i sluzi tome da se raspravlja o kozmetici. Zao mi je sto je tako ispalo, trebala sam ostaviti njezinu poruku, samo pobrisati sadrzaj.

Ako netko zeli reklamirati:
http://www.monitor.hr/marketing/
patientia is offline  
Old 06.10.2007., 18:37   #34
patientia, samo da nešto prokomentiram.
MLM nije isto što i piramida. Razlika je ogromna. Osiguravajuća društa funkcioniraju na principu MLM-a. Glede zarade...u obzir se uzima osobna i grupna prodaja, tako da je sponzorima uvijek u interesu potpomagati ljude ispod sebe, stoga postoji velika razlika između MLM-a i piramide.


Evo dvije napomene:
Kao prvo...novac od starter seta (testeri) ide FM-u, a ne sponzoru, prema tome i sponzor se mora malo potruditi ako kasnije želi imati koristi od grupne prodaje (tj. od bodova koje njegova grupa stvara prodajom parfema, na temelju čega od FM-a ima pravo potražiti isplatu ekvivalentno u kunama).

Kao drugo...ako se neka osoba učlani, a ne želi se baviti prodajom parfema ili sponzoriranjem novih članova, nema nikakvih obaveza prema FM-u (članarine ili slično), a doživotno može nabavljati parfeme po članskim cijenama, bilo za sebe, bilo za familiju ili prijatelje. U tome slučaju se tih 270 kn može smatrati doživotnom članarinom i pravom na povlastice prilikom nabave parfema i ostalih preparata.

btw, ovo nije reklama nego objašnjenje funkcioniranja sustava, to je sve.
lkomarci is offline  
Old 06.10.2007., 19:07   #35
cure.... vi koje ste kupovale te parfeme.... na koji način ste ih kupovale i na koji način se može doći do testera???
NoSili is offline  
Old 06.10.2007., 21:41   #36
Evo malo o MLM i razlika izmedju MLM i piramide:
http://en.wikipedia.org/wiki/Multi-level_marketing

Mozda su razlike izmedju piramida i FM group ogromne, ali piramide su podskup MLM-a.
patientia is offline  
Old 06.10.2007., 22:03   #37
Quote:
NoSiliCone kaže: Pogledaj post
cure.... vi koje ste kupovale te parfeme.... na koji način ste ih kupovale i na koji način se može doći do testera???
prodaje se slicno kao kataloska kozmetika (avon, oriflame i sl.), samo sto nema kataloga imam jednu kolegicu na faksu koja me pitala jel me zanima nes od tih parfema i donijela sve testere. ja sam izabrala, ona je narucila i doslo je kroz mjesec dana. dakle, moras doci do predstavnice. to je to
SmthSpecial is offline  
Old 07.10.2007., 01:38   #38
Quote:
SmthSpecial kaže: Pogledaj post
prodaje se slicno kao kataloska kozmetika (avon, oriflame i sl.), samo sto nema kataloga imam jednu kolegicu na faksu koja me pitala jel me zanima nes od tih parfema i donijela sve testere. ja sam izabrala, ona je narucila i doslo je kroz mjesec dana. dakle, moras doci do predstavnice. to je to

hm.....na koji način??
evo, ako ima neki predstavnik, neka mi se javi na pm........
NoSili is offline  
Old 07.10.2007., 02:12   #39
pa eto, ako nemas poznanicu koja radi za fm, probaj ovako preko foruma
SmthSpecial is offline  
Old 07.10.2007., 12:55   #40
neka se i meni javi predstavnik
lioness is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.