Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2012., 11:56   #961
Meni općenito fleke dosta brzo blijede, s obzirom kako druge cure navode da se s time bore mjesecima. Koža mi se brzo oporavlja i to je ono što me za sada spašava, a najviše od svega mi se čini da mi arganovo ulje jako lijepo uklanja crvene fleke.

Kod zelene gline postoji caka, da ti ne bude lice crveno, ne smiješ nikada dopustiti da ti se osuši na licu, jer se lice tada zacrveni. Ja to rješavam tako da imam malenu bočicu sa raspršivačem i kad stavim masku od gline, čim osjetim da se suši, odmah se poprskam po licu i na taj način mogu držati glinu koliko god želim, samo da se ne osuši na licu.

Meni je problem kod zelene gline što mi izvlači na površinu kože nečistoće, ako imam neku aknu, začas mi nakon zelene gline akna sazori, pa onda imam osjećaj da više izbijaju, ali znam da nije tako.

Zadnje što sam si napravila je zelena glina sa 3 kapi eteričnog ulja lavande (nemam kemotip). Uvijek držim pripremljenu masku u hladnjaku, pa mažem na lice s vremena na vrijeme.
cvjetić vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 15:08   #962
A ja mislim da meni fleke stoje godinama a ne misecima,i dok ne prodju same od sebe cini mi se nista od toga.Laser nije pomoga nista a na jesen idem na kem.piling pa cemo vidit oce bit ucinka.
Ma meni ne smeta sta mi se lice zacrveni od gline i neema jer prodje brzo,ako ima ucinka neka se crveni.Vidila sam i neku masku di se misaju njih dvoje pa bi i to mogla probat.Al sad necu puno eksperimentirat da mi lice ne poblesavi jer je mirno.
A kako koristis to arganovo ulje?
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 17:31   #963
Arganovo ulje sam nabavila prije točno mjesec dana. Prvo sam ga mazala čistoga po cijelom licu, nakon hidrolata od timijana. Prije tjedan dana sam si još naručila eterično ulje elemi, pa sam napravila mješavinu kako sam gore napisala od 1,5 kapi (trebala je biti 1 kap) na 10 ml arganovog ulja. To od prije tjedan dana mažem samo po kritičnim dijelovima, a na ostale dijelove i dalje mažem čisto arganovo.

Uz to sam naručila i hidrolat sjemena mrkve, koji bi trebao regenerirati kožu, pa preko dana kombiniram prskanje timijanom i sjemenom mrkve.

Neem je također stigao u prošlu subotu, pa sam ga tada prvi puta stavila, a od tada još jedno 2 ili 3 puta.
Evo danas sam namazala cijelo lice sa čistim neem-om (1 žličica praha i voda) i držala sam čak 25 minuta. U međuvremenu sam poprskala lice vodom, kao i kad držim masku od gline i mogu reći da je crvenilo bilo samo na lijevoj slijepoočnici, ali brzo je prošlo. Nakon maske namazala sam se po cijelom licu arganovim uljem. Crvenilo na strani gdje su akne bile je manje. Mislim da bi dugoročno moglo biti dobrih rezultat od neem-a, samo ne znam koliko dugo ga smijem tako koristiti.
Zadnji put sam ga stavila u petak, i evo danas. No ne vidim da bi bio problem da se stavlja i svaki dan. Definitivno malo pomaže, ali rano je još za reći za 3 stavljanja.
cvjetić vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 20:03   #964
Ti vec masu toga muckas,ja san totalni pocetnik i neman pojma o nicemu Pokusavam sta manje toga stavljat na lice,samo ciscenje pjenom od kamilice i miceralnom i hidratacija c vitaminom,sad sam napravila neem 3 dana i pauza dok ne procjenim da bi bilo dobro ponovit. Al evo nakon danasnje maske od nekih 45min smanjila mi se odma akna pa bi mogla samo u tockicama stavljat ubuduce di triba.
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 14:48   #965
Imam problema sa aknama od početka puberteta; probao sam gomilu stvari koje su se nudile na tržištu i ništa mi nije dalo previše pozitivnog efekta. Otišao sam kod dermatologa i njegova terapija je dala rezultate(najbolje do tada) no i dalje to nije bilo to, koža je bila dosta suha i još uvijek nečista, a doktor mi se činio nezainteresiranim; bilo mu je dovoljno što sam se riješio najgorih akni i što se koža malo pročistila da bi mi rekao da je njegov posao tu završen.

Javio sam se korisnici Merlini sa ovog podforuma i ona mi je dala dosta korisnih savjeta po pitanju njege kože( i na tome joj puno hvala ); konzumiram oralno zelenu glinu 2 puta dnevno, zeleni čaj i čaj od čička(ili nekad koprive - bit je da bude blago diuretski napitak koji ˝filtrira˝ organizam), a za njegu izvana sam dobio aroma mješavinu koja se sastoji od biljnih nerafiniranih hladno prešanih ulja(avokado, neven, jojoba, plod d. ruže, macerat zelenog čaja i kamilice) i esencijalnih ulja(niauli, palmarosa, mirta). Još koristim Timijan kemotip linalol (Thymus vulgaris) za hidrataciju kože(odličan je nakon brijanja jer mi koža više ne ˝poludi˝ nakon istog) i svaki drugi dan pravim masku od zelene gline za čišćenje kože.

Mogu reći da mi je već nakon prvih par dana koža izgledala dosta bolje, više mi se ni ne suši kao prije, a i kombinacija navedenih tretmana mi je dala odlične rezultate po pitanju akni; nakon 2-3 mjeseca tretmana koža izgleda zaista dosta bolje probleme imam samo ako konzumiram nešto od namirnica koje mi smetaju organizmu no i onda bude stanje dosta bolje nakon dan ili dva definitivno preporuka
__________________
Audaces fortuna iuvat.
Frozen fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 09:50   #966
nije prirodna ali nadam se da ce nekome sa necistom kozom lica pomoci... http://mademoisellenevertells.blogsp...-sona-gel.html
__________________
Sve sto pisem krece sa Navodno....
Zrikavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 12:07   #967
Ja bi trebala neko ulje (ili mix) za mazat noge, jako su suhe i sklone urastanju.. Pomogucnosti nesto kaj djeluje i na izbjeljivanje radi ranica i oziljaka, koje si sama napravim jer ne podsnoim te pristice poslje brijanja
__________________
You can't fix me, I'm unbreakable!
DarkGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 17:56   #968
sto bi preporucili za suzavanje pora na licu?
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 18:03   #969
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
sto bi preporucili za suzavanje pora na licu?
ja sam u ovome nova ali znam da ulje sjemenki grozdja pomaze
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 11:13   #970
Možda ulje lješnjaka, koristi se kod masne kože i brzo se upija. Čak sam čula od nekih ljudi kojima je koža malo suša da ih je znalo malo zatezati nakon samog lješnjaka, bio im je presuh.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 11:31   #971
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
sto bi preporucili za suzavanje pora na licu?
Isprobala sam i ulje lješnjaka i ulje sjemenki grožđa i moram priznati da mi je ovo od sjemenki grožđa apsolutno nezamjenjivo otkriće...imam masnu kožu i pore.
anaviglam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 13:00   #972
Unhappy crvenilo i svrbež pazuha

prije svega želim se ispričati al uopće nisam znala koja je tema najprikladnija tak da ak sam fulala prebacite me...

prije negdje tjedan dana ispod pazuha mi je izbilo crvenilo, ispod jedne ruke više nego ispod druge i to me svrbi (iritantno je i nemrem da se ne čoham, a onda je još gore i crvenije)...brijem se svakodnevno, ali to nije ništa novo...na poslu nosim svaki dan drugu kutu koja je čista ali...ne znam...od čega mi je to i kaj da radim? jel ima tko kakva iskustva? ILI JOŠ VAŽNIJE PRIJEDLOG ZA NEKO EU?!

pokušala sam s nevenom i sheom i kad stavim sheu me kao prestane svrbit (prije spavanja) al kad se probudim opet isto...

kaj da radim!? što bi moglo pomoć?

HVALA
3točkedouvijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 14:04   #973
Hej, ja sam imala sličan problem prije mjesec dana - ako nije iritacija na nešto, moguće da su gljivice.
Ja sam bila uvjerena, a i moja doktorica opće prakse, da su gljivice i dala mi je Lamisil kremu koju sam mazala. Kako nije bilo previše pomaka, otišla sam dermatologu koji je rekao da nisu gljivice jer se one jako rijetko javljaju simetrično, tj. ispod oba pazuha istovremeno, već da je iritacija. Kupila sam neki super blagi Vichy dezić po njegovoj uputi i nemam više problema.
Ali mene nije svrbilo, već mi je bilo užasno suho.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 14:08   #974
Moguće da su gljivice ili je neka alegrijska reakcija.
Iritaciju (alergijsku) može izazvati i tvoj vlastiti znoj
Jesi li možda promjenila dezić?

Možeš probati sa hidrolatima
Naprijemjer hamamelis je odličan za sve iritacije. U njega možeš dodati aloa veru 10:1, dekspantenol, alantoin, glicerol...
Meni hidrolati najviše smiruju iritacije bilo kojeg tipa.
Ukoliko se radi o gljivičnoj infekciji onda nemoj hidrolate, već probaj kožu držati suhom koliko god možeš.
ako ti ne prođe kroz par dana odi doktoru da ti da dijagnozu.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2012., 17:34   #975
hvala! valjda moram bit strpljiva i ne puno prčkat, neda mi se po doktorima ići, vjerujem vama i nadam se da će skoro proć

baš mi je ponestalo hamamelisa, kaj ste rekle kada je akcija u kemigu na hidrolate, a kad na eterična i bazna ulja?

jel su cijene inače u kemigu i bio terri iste ili?

3točkedouvijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 09:46   #976
Curke, jel zna koja kako napravit onu pastu ua prištiće?
Gusta bijela pasta, ne maže se na cijelo lice već lokalno...na svaki prištić pojedinačno?
Pitala bi na recepturama, al je tema zaključana
SimplyBlond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 09:54   #977
Quote:
3točkedouvijek kaže: Pogledaj post
prije svega želim se ispričati al uopće nisam znala koja je tema najprikladnija tak da ak sam fulala prebacite me...

prije negdje tjedan dana ispod pazuha mi je izbilo crvenilo, ispod jedne ruke više nego ispod druge i to me svrbi (iritantno je i nemrem da se ne čoham, a onda je još gore i crvenije)...brijem se svakodnevno, ali to nije ništa novo...na poslu nosim svaki dan drugu kutu koja je čista ali...ne znam...od čega mi je to i kaj da radim? jel ima tko kakva iskustva? ILI JOŠ VAŽNIJE PRIJEDLOG ZA NEKO EU?!

pokušala sam s nevenom i sheom i kad stavim sheu me kao prestane svrbit (prije spavanja) al kad se probudim opet isto...

kaj da radim!? što bi moglo pomoć?

HVALA
Može biti alergijska reakcija na dezić čak i ako si godinama koristila isti, lišaj, dermatitis ....ugl. najjednostavnije je da dermatolog utvrdi što je, pa onda možeš to prirodno tretirati. Druga opcija je da nagađaš i probavaš, no to može potrajati godinama ....
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 09:56   #978
Quote:
SimplyBlond kaže: Pogledaj post
Curke, jel zna koja kako napravit onu pastu ua prištiće?
Gusta bijela pasta, ne maže se na cijelo lice već lokalno...na svaki prištić pojedinačno?
Pitala bi na recepturama, al je tema zaključana
Daj nam napiši sastav te paste ako još imaš ambalažu, pretpostavljam da je nešto sa cinkom?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 12:03   #979
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Daj nam napiši sastav te paste ako još imaš ambalažu, pretpostavljam da je nešto sa cinkom?
Nemam ambalažu...to mi je kozmetičarka smješala i stavila u onu malu posudicu.
Al je rekla da unutra ima nevena, cinka i još svega nečega
SimplyBlond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 22:43   #980
zanima me kako glinu uzimati oralno...savjet?
__________________
Album
marela23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:14.