Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2012., 11:33   #1001
Quote:
sbullet kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Eto i mi smo u iščekivanju odobrenja subvencije. Molio bih ako netko zna ili možda ima tablicu od APN-a sa stanjem na 20.03. tj. koliko je zaprimljenih zahtjeva bilo taj dan kako bi se znao orjentirat koji bi bio moj.

Čestitam svima koji su uspjeli dobiti subvencije!
Moj je kredit u Apn došao 20.3. Do tog je dana zaprimljeno 473 kredita. I još mi se nitko do sada nije javio.

Zadnje uređivanje sunce1981 : 04.04.2012. at 11:41.
sunce1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 11:45   #1002
Quote:
optimusPrimatus kaže: Pogledaj post
Da li možda netko zna kako se plaća porez na promet nekretnina?

Npr. ovo je meni prva nekretnina, pa imam oslobođenje do 50 kvadrata, međutim stan mi ima 64,48 kvadrata, tj. prelazi za 14,48.
Da li to znači da plačam 5% na iznos od 14,48*(cijena kvadrata)? To je poprilični iznos koji se treba platiti. Da li ja to gledam krivo ili postoji neka caka oko vrijednosti zemljišta pa iznos ispada puno manji?

Inače moj budući stan je 15 etaža zgrade tj, udjel 642/10000, pa nisam siguran da li i to igra neku ulogu?

Puno hvala na bilo kakvoj informaciji!!!
Jesi li vec predao zahtjev za promet nekretninama u Poreznoj?
Tamo su te trebali traziti tablicu na kojoj je raspisana struktura cijene po tockama:
- prodajna vrijednost nekretnine (bez PDV-a)
- vrijednost zemljista i komunalnog uredjenja (cl. 51. st.14 Pravilnika o PDV-u)
- Osnovica za obracun i placanje PDV-a, tj. vrijednost gradjenja (tocka 1-tocka2)
-svota PDV-a
-ukupna ugovorena prodajna vrijednosz nekretnina s PDV-om
- Osnovica za porez na promet nekretnina

nama je zena objasnila da oni po toj tablici obracunavaju porez i tu tablicu si trebao dobiti od investitora (posebno za stan, a posebno za garazu ako ju imas).

nama je porez za 16m2 viska (osobodjeni smo za 80m2) iznosi 3400kn tako da ocito ovisi o cijeni stana. Za dvije garaze nam je dodatnih 3800kn.
tomek0605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 11:46   #1003
Quote:
sbullet kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Eto i mi smo u iščekivanju odobrenja subvencije. Molio bih ako netko zna ili možda ima tablicu od APN-a sa stanjem na 20.03. tj. koliko je zaprimljenih zahtjeva bilo taj dan kako bi se znao orjentirat koji bi bio moj.

Čestitam svima koji su uspjeli dobiti subvencije!
http://www.apn.hr/home/apnhr/public_...20_03_2012.pdf

Pitanje: da li je nekom od ekipe kojoj je ANP odobrio subvenciju banka dostavila zavrsni ugovor? Ako je, zanima me koliko ste dugo cekali (od trenutka kada je banka javila da je APN odobrio subvenciju)? Koliko vidim, samo se zniranac javio...
bijesne zenge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 11:58   #1004
Quote:
bijesne zenge kaže: Pogledaj post
http://www.apn.hr/home/apnhr/public_...20_03_2012.pdf

Pitanje: da li je nekom od ekipe kojoj je ANP odobrio subvenciju banka dostavila zavrsni ugovor? Ako je, zanima me koliko ste dugo cekali (od trenutka kada je banka javila da je APN odobrio subvenciju)? Koliko vidim, samo se zniranac javio...
nama je zaba javila da smo dobili apn 21.3, a tek su nam jucer javili da su nam gotovi ugovori. Ali mislim da mi nismo bas mjerodavan slucaj jer smo imali dodatni kredit preko PŠS-a (isto za stan, ali ne preko APN-a) pa su dva razlicita ugovora, pa je to zakompliciralo i oduzilo stvar.
tomek0605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:01   #1005
Prošlo je oko 2 tjedna. Nama su danas javili da je ugovor gotov, da dođemo na potpis.
dunja2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 12:38   #1006
I ja jos uvijek cekam ugovore - danas ce biti 14 dana. Cini mi se da je za sada samo Zniranac taj koji je vec potpisao ugovore ....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 14:10   #1007
Quote:
ZorcJ kaže: Pogledaj post
I ja jos uvijek cekam ugovore - danas ce biti 14 dana. Cini mi se da je za sada samo Zniranac taj koji je vec potpisao ugovore ....
Ja sam jučer bila na potpisivanju ugovora u banci, sad ugovori idu u apn na potpisivanje i nakon toga solemizacija.
ina777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 14:57   #1008
Quote:
ina777 kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer bila na potpisivanju ugovora u banci, sad ugovori idu u apn na potpisivanje i nakon toga solemizacija.
hmm, ocito se razlikuju procesi od banke do banke... koliko sam razumio iz ranijih postova, nakon sto je dobila potvrdu iz APN-a, banka je slala ugovore na ovjeru u APN i nakon toga na potpis klijentu i solemnizaciju... u kojoj si ti banci?

Zadnje uređivanje bijesne zenge : 04.04.2012. at 15:11.
bijesne zenge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 15:17   #1009
Quote:
bijesne zenge kaže: Pogledaj post
hmm, ocito se razlikuju procesi od banke do banke... koliko sam razumio iz ranijih postova, nakon sto je dobila potvrdu iz APN-a, banka je slala ugovore na ovjeru u APN i nakon toga na potpis klijentu i solemnizaciju... u kojoj si ti banci?
Da ocito postoje razlike...zaba salje APN-u na potpis pa tek onda potpis klijenta i solemnizacija.Kod mene je postupak od javljanja da mi je odobren apn do vracanja potpisanih ugovora iz Apn-a trajao 7 dana.
zniranac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 15:20   #1010
Quote:
bijesne zenge kaže: Pogledaj post
hmm, ocito se razlikuju procesi od banke do banke... koliko sam razumio iz ranijih postova, nakon sto je dobila potvrdu iz APN-a, banka je slala ugovore na ovjeru u APN i nakon toga na potpis klijentu i solemnizaciju... u kojoj si ti banci?
U Erste, oni su prvo sa klijentima potpisivali a sad ide u apn na potpis nakon toga solemizacija .....
Očito se razlikuje od banke do banke, al glavo da smo mi to dobili i da je u procesu rješavanja

Zadnje uređivanje ina777 : 04.04.2012. at 15:20. Reason: krivo upisana riječ
ina777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 15:21   #1011
Quote:
ina777 kaže: Pogledaj post
U Erste, oni su prvo sa klijentima potpisivali a sad ide u apn na potpis nakon toga solemizacija .....
Očito se razlikuje od banke do banke, al glavo da smo mi to dobili i da je u procesu rješavanja
Glavno
ina777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 15:40   #1012
Ima li ovdje još netko tko je predao papire u Apn do utorka 20.3., a da do sada nije dobio nikakav odgovor?

Vidim da je do jučer odobreno 489 kredita, moj bi prema njihovom izvješću na dan kada je moj kredit stigao u Apn trebao biti među njima, zvala u Zabu, kažu da ništa nije javljeno iz Apn-a.
sunce1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 15:50   #1013
Quote:
bijesne zenge kaže: Pogledaj post
hmm, ocito se razlikuju procesi od banke do banke... koliko sam razumio iz ranijih postova, nakon sto je dobila potvrdu iz APN-a, banka je slala ugovore na ovjeru u APN i nakon toga na potpis klijentu i solemnizaciju... u kojoj si ti banci?
da.. u Zabi je ovako kako si napisao.. ugovori prvo idu u APN, pa onda na potpis klijentu i investitoru pa solemizacija.
Mi danas potpisali ugovore i sutra idemo kod biljeznika i na gruntovnu
tomek0605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 15:52   #1014
Hvala na brzom odgovoru!

Prema tome već je trebalo biti rješeno. Predali smo 20.03.
sbullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 15:54   #1015
Quote:
sbullet kaže: Pogledaj post
Hvala na brzom odgovoru!

Prema tome već je trebalo biti rješeno. Predali smo 20.03.
Ni vi niste dobili još uvijek obavijest je li odobreno?
sunce1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 16:01   #1016
Quote:
sunce1981 kaže: Pogledaj post
Ni vi niste dobili još uvijek obavijest je li odobreno?
Nažalost, još nismo.
sbullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 16:03   #1017
[QUOTE=sbullet;38799070]Nažalost, još nismo.[/QUOTE

Onda smo otprilike na istom. Mislila sam da je samo moj negdje zapeo.
sunce1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 16:03   #1018
Quote:
sunce1981 kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje još netko tko je predao papire u Apn do utorka 20.3., a da do sada nije dobio nikakav odgovor?

Vidim da je do jučer odobreno 489 kredita, moj bi prema njihovom izvješću na dan kada je moj kredit stigao u Apn trebao biti među njima, zvala u Zabu, kažu da ništa nije javljeno iz Apn-a.
Moj zahtijev je predan 20.03. u APN i poziv od banke sam dobio ovaj ponedjeljak 2.4., a odluka je donešena u APN-u u petak 30.03.

Vjerojatno ti je to od banke do banke, jer koliko sam čuo Zaba je predala najviše zahtijeva i vjerojatno je najviše i zatrpana. Ako si predala sve papire uredno, onda će te sigurno zvat i to možda još danas, jer banke šljakaju do 8 sati.

Ja te potpuno razumijem da je strpljenja sve manje i da nema tih vrata na koje ne bi trenutno pokucala da saznaš koju informaciju više...ja recimo ovaj prošli vikend nisam uopće spavao, samo blejio u one tablice i računao i računao...:-)

Svi koji su predali do 523 mjesta su 100% sigurni da će u ovih 10,2 milijuna kuna dobiti subvencije!!
optimusPrimatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 16:09   #1019
Quote:
optimusPrimatus kaže: Pogledaj post
Moj zahtijev je predan 20.03. u APN i poziv od banke sam dobio ovaj ponedjeljak 2.4., a odluka je donešena u APN-u u petak 30.03.

Vjerojatno ti je to od banke do banke, jer koliko sam čuo Zaba je predala najviše zahtijeva i vjerojatno je najviše i zatrpana. Ako si predala sve papire uredno, onda će te sigurno zvat i to možda još danas, jer banke šljakaju do 8 sati.

Ja te potpuno razumijem da je strpljenja sve manje i da nema tih vrata na koje ne bi trenutno pokucala da saznaš koju informaciju više...ja recimo ovaj prošli vikend nisam uopće spavao, samo blejio u one tablice i računao i računao...:-)

Svi koji su predali do 523 mjesta su 100% sigurni da će u ovih 10,2 milijuna kuna dobiti subvencije!!
Hvala, valjda će me netko kontaktirati uskoro. Mislim da je moj ur. broj bio 472.
sunce1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 16:10   #1020
Navodno sam čuo od kolege koji je isto predao i čeka na odgovor od APN-a da je ministar graditeljstva obećao sredstva da zaokruži brojku na 700 zahtijeva
optimusPrimatus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.